گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

همکاری‌های ایران و یونیدو گسترش میابد

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، به منظور بررسی آخرین وضعیت روابط جمهوری اسلامی ایران و یونیدو با مدیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو)، دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، کاظم غریب آبادی در این دیدار، با اشاره به ظرفیت های بالای علمی و صنعتی ایران و همچنین آمادگی برای تبادل تجربیات در زمینه های مختلف مرتبط با توسعه، برخی حوزه های جدید همکاری از جمله در رابطه با فناوری های پاک و کمبود آب و همچنین استفاده از استارت آپ ها در گسترش ارائه خدمات و ایجاد شغل را تشریح کرد.

وی اظهار امیدواری کرد تا روابط میان ایران و یونیدو، بیش از پیش ارتقاء و توسعه یابد.

لی یونگ، مدیرکل یونیدو نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت بسیار بالای ایران برای این سازمان، ضمن استقبال از توسعه روابط فیمابین، اظهار داشت: یونیدو در زمینه های گوناگون آماده همکاری با ایران بوده و پروژه های جدیدی نیز حسب نظر طرف ایرانی، تدوین و ارائه خواهد شد.

در این ملاقات، طرفین توافق کردند تا هیاتی تخصصی از یونیدو در سال جاری میلادی به منظور ارزیابی نیازهای ایران و همچنین بررسی راهکارهای تسریع در اجرای پروژه های موجود، به ایران سفر کند.

غریب آبادی در این ملاقات، همچنین نامه وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات کشورمان درخصوص همکاری در زمینه ایجاد و توسعه همکاری های دوجانبه و منطقه ای در بستر استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان را به مدیرکل یونیدو ارائه کرد.

لازم به توضیح است یونیدو به عنوان یک سازمان بین المللی مستقل و با هدف تسریع در فرایند صنعتی کردن کشورهای در حال توسعه، در سال 1966 ایجاد شد و هم اکنون 168 کشور عضو آن هستند. یونیدو در حال حاضر هفت پروژه همکاری در جمهوری اسلامی ایران در دست اجراء دارد.

منبع: ایلنا


addup.center