گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

دوران تاثیرگذاری فشار حداکثری به پایان رسیده است

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

رئیس‌جمهور گفت: امروز همه آمار و ارقام و روحیه مردم نشان می‌دهد که دوران تاثیرگذاری فشار حداکثری به پایان رسیده است.

رئیس‌جمهور گفت: امروز همه آمار و ارقام و روحیه مردم نشان می‌دهد که دوران تاثیرگذاری فشار حداکثری به پایان رسیده است.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه امروز هئیت دولت با اشاره به ایام اربعین عنوان کرد: پیاده روی اربعین قدرت دنیای اسلام است. این جمعیت و اجتماع بزرگ دل دشمن و آمریکایی ها و صهیونیست ها را می لرزاند و آن ها را مرعوب می کند.

وی افزود: اینکه تعدادی از مردم با عشق و شور و نشاط در هوای سرد و گرم به راه می افتند؛ یک قدرت بزرگ بزرگ سیاسی در منطقه و همچنین قدرت بزرگ فرهنگی و معنوی برای ماست.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به شعار زائران امام حسین (ع) یعنی حب الحسین یجمعنا ، تصریح کرد: جمعیتی که میلیون ها انسان را از سراسر این منطقه و از راه دور و نزدیک جمع کرده است و به سمت تربت پاک اباعبدالله الحسین (ع) حرکت می دهد، غیر از حرکت پرشور معنوی، ترکیبی نیز بین ملت های اسلامی و عاشق خاندان رسالت و به ویژه قربت و نزدیکی بیشتری بین ملت های ایران و عراق به وجود می آورد.

وی گفت: موضوع اربعین یکی از معجزات تاریخی است اینکه عزیزانی در سرزمینی به شهادت برسند و گروه کوچکی از خانواده زجر دیده و در حال اسارت راه های طولانی طی کنند و کاروان دل شکسته گریان تنها در کنار خاک عزیزانشان قرار گیرند، یک معجزه است.

روحانی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به شکست توطئه آمریکا در تحمیل فشار حداکثری به ملت بزرگ ایران گفت: امروز همه آمار و ارقام و روحیه مردم نشان می دهد که دوران تاثیرگذاری فشار حداکثری به پایان رسیده است و ملت مقاوم ما با مقاومت و کار و فداکاری حداکثری تحریم و تروریسم اقتصادی را شکستند من نمی گویم فشار این تحریم ها می شکند چون شکسته شد و ملت ما این کار را کردند.

منبع: ایلنا