گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

دستور توقیف ورود کشتی‌های صنعتی به آب‌های سرزمینی صادر شده است/ با هماهنگی مدیران ارشد استان در برخورد با کشتی‌های خارجی

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

فرمانده نیروی دریایی سپاه تاکید کرد: برخورد نیروی دریایی سپاه با کشتی‌های خارجی و بیگانه جدی و انقلابی و با هماهنگی مدیران ارشد اجرایی در استان است.

به گزارش ایلنا، سردار تنگسیری در جمع صیادان جاسکی با اشاره به صید کشتی های خارجی در آب های جاسک، اظهار کرد: به فرماندهان محلی دستور داده شده که اگر کشتی های صنعتی در محدوده آب های سرزمینی ورود کنند، آن ها را توقیف کنند.

وی اضافه کرد: بزودی با حضور جامعه محلی و با هدف ارتقای امنیت ساحل و صیادان، بسیج دریایی راه اندازی می شود و تسهیلاتی نیز برای خرید ماهی و اداوات صیادی در اختیار صیادان قرار می گیرد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: کشتی های صنعتی باید در اعماق دریا فانوس ماهیان صید کنند، اما اکنون با نام کشتی های ایرانی صید ترال و کف انواع ماهیان دارند.

سردار تنگسیری افزود: برخورد نیروی دریایی سپاه با کشتی های خارجی و بیگانه جدی و انقلابی و با هماهنگی مدیران ارشد اجرایی در استان است.

وی خاطرنشان کرد: عده ای محدود از صید فانوس ماهیان سوء استفاده می کنند و هنگامی که با تخلفات کشتی ها برخورد می شود تماس و فشارهای مکرری صورت می گیرد و تعهد می دهند دیگر در آب های سرزمینی صید نکنند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: در بازرسی از کشتی های صنعتی توقیفی 20 تا 40 تن ماهیان دیگر بدست آمد.

سردار تنگسیری با اشاره به اینکه نیروی دریایی سپاه تاکنون 50 موج شکن در روستای ساحلی ساخته است، عنوان کرد: انقلاب اسلامی با اندیشه مقابله با استکبار و استبداد و ظلم به پیروزی رسید و حمایت از مظلومان از سرمشق های اصلی انقلاب است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه بیان کرد: برای ما پذیرفتنی نیست که امروز نان صیاد روستایی را از وی بگیریم و به بیگانه دهیم و نیروی های نظامی سپاه و ارتش در این راستا همسو هستند.

سردار تنگسیری گفت: سازمان شیلات از ارائه مجوز صید به مردم بومی به بهانه نبود ظرفیت خودداری می کند، اما کشتی های چینی و خارجی صید ترال و کف می کنند.

منبع: ایلنا


addup.center