گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

درخواست نمایندگان برای برگزاری منظم جلسات شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان‌ها

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

190 نماینده با امضای نامه‌ای از رییس‌جمهور که رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی هم است، درخواست کردند جلسات شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان به صورت مستمر برگزار شود.

190 نماینده با امضای نامه‌ای از رییس‌جمهور که رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی هم است، درخواست کردند جلسات شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان به صورت مستمر برگزار شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی احمد امیرآبادی نامه درخواست 190 نماینده را از رئیس جمهور مبنی بر برگزاری منظم جلسات شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی استان ها قرائت کرد.

این نامه را به شرح ذیل است:

حضور رییس جمهور و رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی،

همانطور که مستحضرید نظر به تحقق گسترده فعالیتهای قرآنی در کشور و ضرورت ایجاد و همگرایی ظرفیتهای مردمی و تلاش بیشتر مسؤولان قرآنی استانها و شهرستان ها و لزوم اجرای دستورالعمل شورای هماهنگی و گسترش فعالیتهای قرآنی استان ها، نمایندگان مجلس شورای اسلامی به طور جمعی و فراکسیون قرآن و عترت و نماز مجلس به صورت خاص پیگیری های متعددی از جمله تشکیل جلسات مستمر با مسؤولان در حوزه فعالیت قرآنی و معرفی رابطان استانی به استانداران جهت پیگیری و اهتمام به مسائل قرآنی و همچنین معرفی آنان از طریق استانداران به تمامی ادارات و تشکل های قرآنی در سراسر کشور و ایجاد ارتباط گسترده با فعالان و تسهیل ارتباط با مسؤولان انجام داده است. همچنین مکاتبات و تذکرهای متعددی در خصوص اجرای دستورالعمل این شورا به وزارتخانه های کشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداران ارسال شده است که لازم است تاکید بیشتری به تشکیل منظم جلسات شورای هماهنگی و گسترش فعالیتهای قرآنی استانها در تمامی کشور و در سایه حمایت جدی مسؤولان ذیربط جهت اجرایی شدن این خواسته انجام شود.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار داریم در آستانه ماه مبارک رمضان نسبت به اجرایی شدن این مهم دستور عاجل و موثر را صادر کنید.

منبع: ایلنا


addup.center