گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری حوادث

شکارچیان غیرمجاز در خمین دستگیر شدند

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار حوادث

یگان حفاظت محیط زیست خمین در حین گشت و کنترل مناطق و زیستگاه ها 2 شکارچی غیر مجاز را با ادوات شکاری پیش از اقدام به شکار دستگیر کردند.

به گزارش ایلنا از اراک، رئیس اداره حفاظت محیط زیست خمین گفت: از این شکارچیان یک قبضه سلاح گلوله زنی که برای شکار حیوانات بزرگ استفاده می شود و یک قبضه سلاح ساچمه ای که کاربرد شکار پرندگان را دارد کشف شد.

مشایخی افزود: اقدام برای شکار حیات وحش حتی شروع به آن بدون کسب مجوز جرم است و طبق ماده 15 قانون شکار و صید، متخلفان تحت تعقیب و مجازات قرار می گیرند.

وی گفت: پروانه شکار به صورت متمرکز در اداره کل اراک صادر می شود و شکارچیان باید با گرفتن مجوز در مناطق غیر ممنوعه اقدام به شکار کنند در غیر این صورت با متخلفان برخورد قانونی می شود.

زیستگاه شیرخانی در 30کیلومتری شمال شرق خمین است که به دلیل قرار داشتن در مسیر مهاجرت پاییزی قوچ و میش، یکی از پرورشگاه های مطلوب این گونه ها است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خمین افزود: این منطقه همچنین همه ساله شاهد مهاجرت کبک و انواع پرندگان شکاری از جمله عقاب از منطقه شازند است که پس از توقفی کوتاه تعدادی ساکن و بقیه به منطقه هفتاد قله مهاجرت می کنند.

در زیستگاه شیر خانی گونه های جانوری از قبیل گرگ، شغال، کبک، تیهو، فاخته، کبوتر وحشی، دلیچه، بالابان ، دال ، عقاب طلایی و از جوندگان، خرگوش و از گیاهان گونه های گون، بوته اربابی ، دم گاو، شیرو لک، تیغ پنبه ای و لاله واژگون دیده می شود.

شهرستان خمین در جنوب استان مرکزی دارای 11 عرصه و زیستگاه طبیعی است.

منبع: ایلنا


addup.center