دولت تصمیم گرفت نرخ ارز بر وارد کننده تاثیر نگذارد

دولت تصمیم گرفت نرخ ارز بر وارد کننده تاثیر نگذارد
گروه خبری اقتصادی

مراسم تکریم معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، مراسم تکریم از حسن رکنی معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی، معاونت امور برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهاد و جمعی از نماینده‌های اتحادیه‌های دام و خوراک دام در سالن خوشه وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

در این مراسم محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: سهم بالایی از تولید و ارزش افزوده را بخش دام به خود اختصاص داده است و ما امیدواریم رضایی هم بتوانند کار رکنی را به خوبی ادامه دهند و از تجربیات وی استفاده کنند.

وی افزود: درباره مسائل ارز و دلار و قیمت نهاده‌های دامی می‌توان گفت نهاده‌ها کالاهای اساسی در بخش کشاورزی هستند که عمده واردات ذرت و کنجاله سویا را به خود اختصاص می‌دهند که حساسیت بالای برای مسئولان عالی رتبه دارند.

وی افزود: درباره این مشکل راهکارهایی را تعبیه کرده‌ایم تا از افزایش نرخ ارز برای واردات جلوگیری کنیم و کالاهای وارداتی از نرخ ارز و بالارفتن آن متاثر نشوند.

حجتی گفت: قیمت جهانی کنجاله سویا و ذرت در بازارهای جهانی در حال افزایش است و این افزایش یک مرتبه قیمت دلار هم تاثیر گذاشت که مشکلاتی را در فرآیند تولید ایجاد می‌کرد و تصمیم گرفته شد که روشی را دنبال کنیم تا تضمین واردات داشته باشیم و قرار شد این مسئله بین بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه در درون خود این سازمان‌ها حل شود و وارد کننده ها از افزایش ارز تاثیر نپذیرند.

وی افزود: دولت تصمیم گرفت نرخ ارز بر وارد کننده تاثیر نگذارد و وارد کننده‌ای نمی‌تواند بگوید باید ببینند نرخ ارز چه می‌شود تا محصول خود را گران‌تر بفروشد.

لینک کوتاه : https://goo.gl/muih3N
دولت تصمیم گرفت نرخ ارز بر وارد کننده تاثیر نگذارد
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن