مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تمدید شد


به اطلاع کلیه داوطلبان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی می رساند ، ثبت نام انتخاب رشته تا ساعت 24 روز پنج شنبه 28 تیر تمدید شد.
مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تمدید شد

به گزارش ایسکانیوز، به اطلاع کلیه داوطلبان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی می ­رساند ، ثبت نام انتخاب رشته تا ساعت ۲۴ روز پنج شنبه ۲۸ تیر تمدید شد.

داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی به نشانی www.azmoon.org برای ثبت کد رشته محل‌ها انتخابی اقدام کنند.هر داوطلب می‌تواند ۱۰۰ رشته/ محل را انتخاب و آن‌ها را در برگ اینترنتی انتخاب رشته ثبت کند.

هزینه انتخاب رشته دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۴۶ هزار تومان است که با کارت‌های بانک عضو شبکه شتاب و از طریق سایت اینترنتی یاد شده قابل پرداخت است.

استراتژی دانشگاه آزاد حل مشکلات مردم و جامعه است


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: استراتژی دانشگاه این است که از این پس بتواند در کنار مردم برای حل مشکلات جامعه قدمی بردارد.
استراتژی دانشگاه آزاد حل مشکلات مردم و جامعه است

به گزارش ایسکانیوز به نقل از واحد قزوین، جلسه شورای اقتصاد دانش بنیان و طرح های درآمدهای غیرشهریه ای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین با حضور دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مرکز فناوری و نوآوری سینتک این دانشگاه برگزار شد و طرح های پژوهشی، دانش بنیان و اقتصادی که قابلیت درآمدزایی دارند، مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

دکتر فرهاد رهبر در این جلسه با بررسی طرح های دانش بنیان و اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، گفت: در مسائل اقتصادی و کسب درآمد، حفظ شان دانشگاه آزاد اسلامی بسیار مهمتر از درآمدزایی است و ما نباید به هر قیمتی به منابع مالی و درآمد دست یابیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین با تاکید بر رقابت مثبت و مؤثر در طرح های اقتصادی به خصوص با شرکت های خارجی، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی نباید در موقعیتی قرار گیرد که با مردم رقابت کند، باید در همه طرح ها اعم از آموزشی، فرهنگی، اقتصادی و ... در کنار مردم قرار بگیریم و زمینه را برای رفاه و بهره مندی مردم مهیا کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: با توجه به نرخ رشد جمعیت و کاهش دانشجو، برای آن که دانشگاه آزاد اسلامی بتواند به حیات خود ادامه داده و پا برجا بماند باید در خصوص درآمدهای غیرشهریه ای تفکر کنیم.

دکتر فرهاد رهبر ادامه داد: با توان علمی و دانشی که در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی است و با امکانات و تجهیزاتی که در اختیار داریم اعم از آزمایشگاه ها، اعضای هیات علمی و دانشجویانی که می توانند در این مسیر کمک کنند، قطعاً خلق ثروت خیلی مشکل نخواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: استراتژی دانشگاه این است که از این پس بتواند در کنار مردم برای حل مشکلات جامعه قدمی بردارد و حل مشکل نیاز به فکر، اندیشه، تدبیر و تحقیق دارد و محل این مسائل هم دانشگاه است، امیدواریم دانشگاه آزاد اسلامی از این فرصت ها استفاده کند و همه ما در راه رسیدن به هدف در کنار هم و دست در دست هم با قدرت پیش برویم.

دکتر مرتضی موسی خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از فعالیت ها و توسعه شرکت های دانش بنیان پرداخت.

دکتر موسی خانی ادامه داد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، دکتر فرهاد رهبر و دکتر رنجبر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، سعی کرده ایم نخبگان و استعدادهای کشور را حفظ کرده و در راستای رشد و توسعه کشور گام برداریم.

وی پس از تشریح طرح های دانش بنیان و همچنین اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، گفت: امیدواریم تا با استفاده از رهنمودها و حمایت های رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و سایر همکارانشان، در جلسه آتی شورای استان با دستاوردها و سربلندی بیشتر به ارائه گزارش های خود بپردازیم.

در ادامه این جلسه، دکتر شعبان نژاد رئیس منطقه جنوب و غرب دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین نیز به ارائه طرح های دانش بنیان و اقتصادی در دانشگاه های این منطقه پرداخت.

در حاشیه این نشست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و هیأت همراه از مرکز شتاب دهنده سورس و دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به خصوص در زمینه رباتیک بازدید کردند.

۲۰۲

مدیریت منابع مالی، راهبردی برای توسعه ی دانشگاه آزاد اسلامی است


معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی طی بخشنامه‌ای، آیین نامه کمیته تخصیص منابع دانشگاه را به روسای واحدها، مراکز آموزشی، سازمان مرکزی و سازمان سما ابلاغ کرد.
مدیریت منابع مالی، راهبردی برای توسعه ی دانشگاه آزاد اسلامی است

به گزارش ایسکانیوز از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر پورعباس در این بخشنامه آورده است: در راستای مدیریت بهینه منابع مالی دانشگاه و با عنایت به تبادل موافقت‌نامه های بودجه در سطح سازمان مرکزی، استان ها و واحدهای دانشگاهی، آیین نامه تشکیل کمیته تخصیص منابع دانشگاه آزاد اسلامی که با هدف عملیاتی شدن بودجه، استقرار نظام برنامه‌ریزی مالی، تخصیص بودجه و نظارت بر مصرف بودجه در همه حوزه های ماموریتی دانشگاه تدوین شده است، جهت اجرا ابلاغ می شود.

در آئین نامه کمیته تخصیص منابع دانشگاه آزاد اسلامی تاکید شده که مدیریت بهینه منابع مالی در پهنه دانشگاه آزاد اسلامی یکی از مسائل راهبردی برای بقا و توسعه خود و بلکه نظام آموزش عالی کشور است و بسترسازی آن نیازمند برنامه ریزی علمی و نظام‌مند در همه حوزه های ماموریتی دانشگاه است.

براساس بندهای این آیین نامه؛ کمک به تحقق اهداف کلان دانشگاه به منظور مدیریت استراتژیک مالی و بهره‌وری حداکثری از منابع، ایجاد یکپارچگی و انسجام بین برنامه های بخش های مختلف و منابع مالی و بودجه‌ای، کمک به کارآیی و اثربخشی بهره‌برداری از منابع دانشگاه و... ازجمله اهداف آییننامه کمیته تخصیص منابع دانشگاه آزاد اسلامی است.

طبق این آیین نامه، اعضای کمیته تخصیص منابع دانشگاه آزاد اسلامی در سطح سازمان مرکزی شامل مدیرکل برنامه‌ریزی و بودجه (رئیس کمیته)، مدیرکل امور مالی دانشگاه (عضو)، نماینده ریاست دانشگاه (عضو)، خزانه‌دار دانشگاه یا نماینده وی (عضو)، معاون دفتر برنامه‌ریزی و بودجه (دبیر کمیته) است.

این آییننامه شامل اعضا و وظایف کمیته تخصیص منابع استان، کمیته تخصیص منابع واحد دانشگاهی و کمیته تخصیص منابع سازمان سما است که در اختیار واحدها قرار گرفته است.

۲۰۲

تقویت بنیه فکری تشکل‌ها با ایجاد حلقه‌های مطالعاتی به سرانجام می‌رسد


رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به فعالان تشکل‌های دانشجویی گفت: اتلاف وقت جایز نیست؛ باید در راستای گفتمان‌سازی و تصمیم‌سازی قدم بردارید.
تقویت بنیه فکری  تشکل‌ها با ایجاد حلقه‌های مطالعاتی به سرانجام می‌رسد

به گزارش ایسکانیوز از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، شمس در اولین نشست هم‌اندیشی اعضای شورای مرکزی اتحادیه‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: دفاتر حراست در واحدهای دانشگاهی همکاری لازم را با تشکل‌های دانشجویی دارند و در این زمینه مرکز حراست دانشگاه آماده شنیدن نقطه نظرات و پیشنهادات عزیزان است.

وی فعالیت در تشکل‌های دانشجویی را محلی برای تمرین کار فکری و سیاسی دانست و افزود: حرکت تشکل‌ها باید به سمت مبانی و اصول خاصی چون حاکمیت ملی، وحدت و تقویت ارزش‌های فرهنگی باشد و منجر به فرهنگ‌سازی شود.

رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: فعالان دانشجویی می‌توانند با استفاده از نظرات ملی و هم‌افزایی خود در مقابل کسانی که برای شکستن بنیان کشور کمر همت بسته‌اند، بایستند و انسجام ملی را به نمایش بگذارند و باید بدانند که راه مقابله مقاومت و ایستادگی همراه با تدبیر ملی است.

شمس با اشاره به تعبیر امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه صلاح و فساد جامعه از دانشگاه آغاز می‌شود، گفت: برای رسیدن به استقلال سیاسی، اجتماعی و فرهنگی باید عملکرد صحیح و درستی از خود در دانشگاه نشان دهیم.

وی سیر مطالعاتی را برای فعالان دانشجویی در تشکل‌ها ضروری دانست و افزود: تقویت بنیه فکری اعضای تشکل‌ها با ایجاد حلقه‌های مطالعاتی به سرانجام می‌رسد و این عمل سبب پرورش افکار نو در آنها می‌شود.

شمس در پایان خطاب به دانشجویان، گفت: اتلاف وقت جایز نیست؛ باید در راستای گفتمان‌سازی و تصمیم‌سازی قدم بردارید و بر مفاهیم عمیق تمرکز نمایید و از سطحی‌نگری بپرهیزید تا بتوانید فارغ از هرگونه جهت‌گیری در راستای چشم‌انداز آینده گام بردارید.

۲۰۲

درخشش واحد اردبیل در مسابقات وزنه برداری دانشجویان پسر دانشگاه های سراسر کشور


دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل قهرمان اولین دوره مسابقات وزنه برداری دانشجویان پسر دانشگاه های سراسر کشور شد.
درخشش واحد اردبیل در مسابقات وزنه برداری دانشجویان پسر دانشگاه های سراسر کشور
به گزارش ایسکانیوز از واحد اردبیل، این مسابقات با حضور وزنه برداران ۴۰ دانشگاه از مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی سراسر کشور به میزبانی دانشگاه محقق اردبیل و به مدت دو روز برگزار شد.
تیم وزنه برداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل متشکل از ۶ ورزشکار به اسامی محمد آژیر، بهنام باقریان، مهرداد هاشم زاده، مهرداد قهرمانی، فردین نادری و علی نعمتی مقدم با مربیگری مهرداد صفری در این مسابقات درخشیدند و با مجموع ۳۹۷/۶ امتیاز با اقتدار در سکوی قهرمانی قرار گرفتند.
دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه با ۳۴۷/۶ امتیاز و دانشگاه آزاد اسلامی تیران با ۲۰۹/۳ امتیاز نیز در سکوهای دوم و سوم قرار گرفتند.
تصاحب سکوهای قهرمانی توسط دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و سبقت گرفتن آنها از مراکز آموزش عالی و غیرانتفاعی سراسر کشور نشان دهنده پتانسیل بالای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی است.


۲۰۱

آغاز فعالیت مدارس سما دولت‌آباد


مدارس سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد در مقاطع پیش دبستانی، دبستان، دوره اول متوسطه و هنرستان آغاز به کار کرد.
آغاز فعالیت مدارس سما دولت‌آباد

سید محمد کاظمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسکانیوز اظهار کرد: «با توجه به نقش بسیار مهم آموزش به ویژه در دوره‌های پایه مانند ابتدایی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد تصمیم به راه‌اندازی مدارس سما گرفت.»

کاظمی افزود: «با مکاتبات، رایزنی‌ها و پی گیری‌های صورت‌پذیرفته موفق شدیم مجوز مجتمع آموزشی فرهنگی سما دولت‌آباد را برای مقاطع پیش دبستانی، دبستان، دوره اول متوسطه و هنرستان اخذ کنیم.»

وی با بیان لزوم استفاده از معلمان و مربیان مجرب در مدارس خاطرنشان کرد: «برای جذب معلم و مربی، اطلاع‌رسانی‌های لازم صورت گرفت و نزدیک به ۱۰۰ نفر مصاحبه شدند و به لطف خدا توانستیم افرادی با تجربه کافی و دانش و مهارت لازم را جذب کنیم.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد بیان کرد: «با تبلیغ و اطلاع‌رسانی مناسبی که صورت پذیرفت، تاکنون استقبال خوبی از مدارس در شهر انجام شده که این موضوع با توجه به تازه تأسیس بودن و نخستین سال ثبت نام مدارس سما دولت‌آباد، پتانسیل بسیار بالای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و اعتماد مردم به سیستم آموزشی این دانشگاه را نشان می‌دهد.»


بستن