تبلیغات در تلکسیران

مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تمدید شد


به اطلاع کلیه داوطلبان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی می رساند ، ثبت نام انتخاب رشته تا ساعت 24 روز پنج شنبه 28 تیر تمدید شد.
مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تمدید شد

به گزارش ایسکانیوز، به اطلاع کلیه داوطلبان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی می ­رساند ، ثبت نام انتخاب رشته تا ساعت 24 روز پنج شنبه 28 تیر تمدید شد.

داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی به نشانی www.azmoon.org برای ثبت کد رشته محل‌ها انتخابی اقدام کنند.هر داوطلب می‌تواند 100 رشته/ محل را انتخاب و آن‌ها را در برگ اینترنتی انتخاب رشته ثبت کند.

هزینه انتخاب رشته دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 46 هزار تومان است که با کارت‌های بانک عضو شبکه شتاب و از طریق سایت اینترنتی یاد شده قابل پرداخت است.

سالمندان با چه انگیزه ای در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند؟


دانشجوی دکتری رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی واحد علوم و تحقیقات در رساله خود با عنوان «تبیین تجربیات زیسته سالمندان در استفاده از شبکه‌های اجتماعی آنلاین و سرویس‌های پیام‌رسان» این مسئله را بررسی کرد که سالمندان به دنبال کسب چه تجربیاتی به عضویت و استفاده از شبکه‌های اجتماعی آنلاین روی می‌آوردند.
سالمندان با چه انگیزه ای در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند؟

به گزارش ایسکانیوز از روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، مرجان مومنی در تشریح هدف از انجام این تحقیق، گفت: با توجه به اینکه نتیجه سرشماری‌ها نشان می‌دهد، ایران نیز مانند سایر کشورها به سمت سالمندی پیش می‌رود؛ بنابراین توجه و برنامه‌ریزی در خصوص پدیده سالمندی از اولویت‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. همچنین به طور میدانی شاهد شیوع استفاده از شبکه‌های اجتماعی آنلاین در میان سالمندان ایرانی هستیم.

این محقق دانشگاهی با بیان اینکه در این تحقیق بررسی شد که سالمندان به دنبال چه تجربیاتی در پی عضویت و استفاده از شبکه‌های اجتماعی هستند، عنوان کرد: برای نخستین بار در ایران در قالب یک رساله دانشگاهی به مطالعه استفاده سالمندان از شبکه‌های اجتماعی آنلاین پرداخته شد و این تحقیق به عنوان اولین تحقیق در رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی محسوب می شود که در آن از روش پدیدارشناسی استفاده شده است.

به گفته وی، در روش پدیدارشناسی با استفاده از مصاحبه‌های عمیق و نیمه ساختار یافته با ذی‌نفعان که در این تحقیق سالمندان هستند، به واکاوی موضوع پرداخته می‌شود و در این تحقیق، مصاحبه‌هایی با سالمندان دارای تحصیلات از دیپلم تا دکترا و در سنین 60 تا 75 ساله، صورت گرفته است، با استفاده از روش Colaizzy مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته‌اند.

این پژوهشگر دانشگاهی به ترتیب از تشویق فرزندان، تشویق همسالان و اراده شخصی به عنوان سه مشوق اولیه سالمندان در روی آوردن به شبکه‌های اجتماعی آنلاین نام برد.

مومنی در برشمردن دلایلی که منجر به استفاده سالمندان از شبکه‌های اجتماعی آنلاین می‌شود، گفت: رایج‌ترین مورد این است که استفاده از شبکه‌های اجتماعی آنلاین به نوعی باعث حفظ و نگهداری تعاملات اجتماعی و از بین رفتن احساس تنهایی سالمندان می‌شود.

وی از کارکرد سرگرمی و دسترسی به اخبار و اطلاعات و همچنین ایجاد روحیه و احساس خودکارآمدی در سالمندان به عنوان دیگر تجربیات سالمندان در پی استفاده از شبکه‌های اجتماعی آنلاین نام برد.

در خاتمه این تحقیق با توجه به اثرات مثبت استفاده سالمندان از شبکه‌های اجتماعی آنلاین، پیشنهاداتی نظیر برگزاری کلاس‌های آموزشی جهت تشویق سالمندان برای عضویت و استفاده از شبکه‌های اجتماعی، تخصیص وام‌های کم‌بهره به سالمندان برای خریداری دستگاه‌های هوشمند و اینترنت، ایجاد شبکه‌های اجتماعی ویژه سالمندان و ساده‌سازی نحوه کار و دسترسی‌ها در شبکه‌های اجتماعی حتی با استفاده از آیکون‌های تصویری ارائه شده است.

این تحقیق در قالب رساله دکتری مرجان مومنی دانشجوی رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی واحد علوم و تحقیقات به راهنمایی دکتر نجلا حریری استاد تمام واحد علوم و تحقیقات و منیر نوبهار دانشیار دانشگاه علوم پزشکی سمنان انجام شده است.

204 / 167

ملک نژاد: ستاد اقتصاد مقاومتی برای اولین بار در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد تشکیل شده است


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: با تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در دانشگاه آزاد مشهد با کمترین سرمایه و بدون دریافت کوچک‌ترین کمک دولتی در شرکت‌های دانش بنیان متصل به دانشگاه 4 نوع گوگرد تولید کردیم که در آینده ای نزدیک ارزآوری برای کشور خواهند داشت.
ملک نژاد: ستاد اقتصاد مقاومتی برای اولین بار در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد تشکیل شده است

دکتر مهدی ملک نژاد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز درباره برنامه‌های این واحد دانشگاهی در سال تحصیلی جدید گفت: مهم‌‌ترین برنامه دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی بازنگری راهبرد دانشگاه آزاد در زمینه جذب حداکثری دانشجو است که شامل افزایش رضایت‌مندی در حوزه‌های آموزشی و دانشجویی می‌شود و دربردارنده تجهیزات و امکانات لازم در زمینه استفاده از استادان برتر در رشته های مختلف، فراهم کردن تجهیزات مناسب آزمایشگاهی و پژوهشی و نظارت مستمر بر کیفیت ارائه خدمات آموزشی، دانشجویی و اداری می‌‌‌شود.

وی افزود: در حال حاضر کارگروهی به نام جذب حداکثری تشکیل دادیم که موارد خطر در حوزه‌های دانشگاهی را یافته و برای هریک راهکار ارائه داده است. همچنین امکانات مناسبی را در زمینه خوابگاه‌‌ها و غذای دانشجویی فراهم کردیم تا با یک برنامه‌ریزی صحیح به میزان حداکثری رضایت دانشجویان دست یابیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در ادامه تاکید کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی برای اولین بار در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد تشکیل شده و چهار محصول برای جلوگیری از خام فروشی در کشور به تولید رسیده است که برای ایجاد دانشگاه کارآفرین و کمک به تولید داخلی گام های محکمی را برداشتیم. در استان خراسان گوگرد به عنوان یک فرآورده مزاحم در سیستم پتروشیمی مطرح است. ما توانستیم با کمک دانشجویان در شرکت‌های دانش بنیان 4 نوع گوگرد تولید کنیم که یکی از آنها ارزش افزوده‌اش گرمی یک دلار است و کارخانه‌اش هم تاسیس شده تا محصولی که سال‌ها خام فروشی شده در بازاری جدید عرضه شود.

ملک نژاد متذکرشد: از دیگر دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان می توان به تولید ابر باتری‌هایی اشاره کرد که در صنعت هوا فضا کاربرد بسیاری دارد همچنین در زمینه علوم پزشکی ساخت داروهای ضد سرطان، در حوزه کشاورزی تولید کودهای ارگانیک و مناسب در صنعت کشاورزی از مهم ترین دستاوردهای دانشگاه آزاد استان خراسان رضوی است.

وی خاطر نشان کرد: تاکنون دوره‌های مهارت آموزشی و استارتاپی بسیاری را در رشته‌های فنی و مهندسی واحد مشهد برگزار کردیم، درصددیم تا این دوره‌ها را برای دانشجویان تمامی رشته‌ها گسترش دهیم، همچنین دوره‌های مهارت آموزی عملی را در کارخانجات مربوط به شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه آزاد در استان خراسان رضوی برای دانشجویان در نظر داریم که با حضور استادان در فضای این کارخانه‌ها، به طور عملی به کسب مهارت آموزی بپردازند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی یاد آور شد: برای اینکه دانشگاه آزاد تبدیل به برند شود باید در حوزه علمی و کارآفرینی حرفی برای گفتن داشته باشد که واحد مشهد در این زمینه قدم‌‌های خوبی برداشته و راه اندازی کارخانجات متصل به شرکت‌های دانش بنیان این دانشگاه دستاورد بزرگی در زمینه کار آفرینی دانشگاه آزاد اسلامی محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

188 / 167

طباطبایی: مهم‌ترین دستاورد شرکت‌های فناور واحد یزد تولید بسته‌های آموزشی رباتیک است


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، گفت: در حال حاضر مهم‌ترین دستاورد شرکت‌های فناور واحد یزد تولید بسته‌های آموزشی رباتیک است که با خرید این بسته‌ها توسط مدارس سما، این گروه از مدارس هم می‌توانند در سود حاصل از آن شریک باشند.
طباطبایی: مهم‌ترین دستاورد شرکت‌های فناور واحد یزد تولید بسته‌های آموزشی رباتیک است

دکتر معصومه طباطبایی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در گفت‌‌و‌‌‌‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، درباره برنامه‌‌های این واحد دانشگاهی در آغاز سال تحصیلی جدید گفت: جذب حداکثری اعضای هیات علمی و ایجاد اتاق اختصاصی برای استادان در راستای ایجاد تعامل هرچه بهتر استاد و دانشجو یکی از مهمترین برنامه‌‌‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در آغاز سال تحصیلی جدید است.

وی افزود: با همکاری معاونت منابع انسانی استان، یک مرکز تحقیقاتی و کارگاه دوخت را برگزار کردیم که در زمینه ایجاد اشتغال و کار آفرینی تاثیر گذار خواهد بود و دانشجویانی که در این امور همکاری دارند به میزان کاری که انجام می‌‌‌دهند از میزان پرداختی شهریه آنها کسر خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در ادامه خاطر نشان کرد: هر سال دو بازارچه کار آفرینی در آبان‌ماه و اردیبهشت‌ماه داریم که دانشجویان در آنجا محصولات خود را به فروش می‌رسانند و از کلیه دانشجویانی که در زمینه تولید داخلی فعالیت کنند در راستای حمایت از اقتصاد مقاومتی، حمایتی همه جانبه خواهیم داشت.

طباطبایی تصریح کرد: فعالیت انجمن‌‌های علمی امسال گسترده‌تر خواهد شد و درصددیم علاوه بر شرکت در مسابقات رباتیک در زمینه علم رباتیک و ساخت قطعات ربات وارد عمل شویم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر مهم‌ترین دستاورد شرکت‌های فناور واحد یزد تولید بسته‌های آموزشی رباتیک است که با خرید این بسته‌ها توسط مدارس سما، این گروه از مدارس هم می‌توانند در سود حاصل از آن شریک باشند. همچنین تولیدات دارویی بسیاری در این شرکت‌‌های فناور داشتیم که اگر بیمارستان‌‌های دانشگاه آزاد این محصولات را خریداری کنند در سود آن سهیم خواهند بود.

انتهای پیام/

188 / 167

دانشگاه آزاد اسلامی و پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه تفاهم نامه همکاری امضا کردند


معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برای برنامه ریزی و طراحی الگوی دانشگاه در تراز نظام اسلامی، تفاهم نامه همکاری امضا می کنند.
دانشگاه آزاد اسلامی و پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه تفاهم نامه همکاری امضا کردند

به گزارش ایسکانیوز از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی نشست هم اندیشی مدیران معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و مسئولان پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد.

در این نشست، راهکارهای همکاری مشترک معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تبیین و طرفین بر استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود و تشکیل کارگروه تخصصی، تاکید کردند.

بهره گیری دانشگاه آزاد اسلامی از آثار چاپ شده پژوهشکده فرهنگ و اندیشه اسلامی در عرصه علوم انسانی،‌ اسلامی، همکاری در عرصه پژوهشی و تولید محتوا (کتاب و مدیا) و طرح های کلان پژوهشی، تولید متون درسی و در مجموع، فعالیت های پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و اطلاع رسانی و انتشارات، مهم ترین مبحث هایی بود که در این نشست، درباره آنها بحث و تبادل نظر شد.

دکتر رضا نصیری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: شرایط لازم برای امضای تفاهم نامه بین معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به منظور برنامه ریزی و طراحی الگوی دانشگاه در تراز نظام اسلامی، فراهم است.

وی با بیان اینکه پس از امضای تفاهم نامه و تشکیل کارگروه، فاز عملیاتی آن آغاز خواهد شد، افزود: برگزاری دوره های مهارت افزایی و کارگاه های دانش افزایی برای استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، راه اندازی دفتر کانون اندیشه جوان در دانشگاه، راه اندازی اندیشه سرا و ارائه آثار پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در سطح واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از جمله برنامه هایی است که بر اساس تفاهم نامه، اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/

167 / 167

خطرات جانی حاصل از فوران چاه و هزینه‌های حفاری کاهش می یابد


پژوهشگر واحد علوم و تحقیقات با محاسبه سطح مقطع شکاف‌های چاه، موفق به پیش‌بینی و کاهش هرزروی سیال حفاری شد.
خطرات جانی حاصل از فوران چاه و هزینه‌های حفاری کاهش می یابد

به گزارش ایسکانیوز از روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، فریبرز طاهرزاده هدف از انجام این تحقیق را کاهش خطرات جانی حاصل از فوران چاه و کاهش هزینه‌های حفاری بیان کرد و گفت: از جمله مسائل مهم در افزایش هزینه‌های حفاری، هرزروی گل حفاری است به نحوی که می‌تواند هزینه هنگفتی را در حفاری ایجاد کند.

وی افزود: در این تحقیق با محاسبه سطح مقطع شکاف‌های چاه و پیش‌بینی هرزروی، اقدام به تهیه مواد لازم متناسب با حفاری برای ترکیب با سیال حفاری صورت گرفته است تا بر این اساس بتوان از هرزوری جلوگیری به عمل آورده و علاوه بر کاهش خطرات جانی موجب کاهش هزینه‌های ناشی از هرزروی گل حفاری شد.

طاهرزاده ادامه داد: علاوه بر آن با اطلاع از مقدار هرزوری، امکان تهیه مواد اولیه گل حفاری پیش از وقوع هرزروی مهیا شده است. این امر سرعت عمل را در جلوگیری از وقوع هرزروی سیال حفاری را ایجاد کرده است.

وی با اشاره به روند اجرای این تحقیق، ادامه داد: در این پروژه با مدل‌سازی‌های ریاضی در چاه‌ها میانگین عرض شکاف را به دست آورده و با داده‌های هرزروی مقایسه صورت گرفته است. بعد از اینکه مدل‌سازی موفقیت‌آمیز بود نتایج آن را در دیگر چاه‌ها مورد استفاده قرار گرفته شد.

وی تصریح کرد: نتایج حاصل از آنالیزهای انجام شده نشان داد؛ با افزایش گرانروی هرزروی کمتر، با کاهش فشار هیدرواستاتیک (کاهش وزن گل) هرزروی کمتر و با افزایش نقطه تسلیم، باز هم هرزروی کمتر شده است.

این تحقیق در قالب پایان‌نامه فریبرز طاهرازده دورباطی دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی نفت گرایش حفاری و استخراج با عنوان «شیوه محاسبه سطح مقطع هر fracture در سازندهای دارای شکستگی و گسل با استفاده از داده‌های مربوط به هرزروی سیال حفاری» به راهنمایی دکتر بهنام شکاری عضو هیأت علمی و مشاوره دکتر سید جلال شیخ زکریایی معاون دانشکده نفت و مهندسی شیمی واحد علوم و تحقیقات در این واحد دفاع شده است.

انتهای پیام

204 / 167
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟