_  

دولت گزارش میزان برداشت از صندوق توسعه ملی را به مجلس ارائه دهد

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس با بیان اینکه مجلس اطلاع دقیقی از منابع صندوق توسعه ملی ندارد، خواستار گزارش دقیق دولت به مجلس درباره میزان برداشت ها شد.
دولت گزارش میزان برداشت از صندوق توسعه ملی را به مجلس ارائه دهد

به گزارش ایسکانیوز، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در تذکر شفاهی با انتقاد از کاهش چشمگیر بودجه فرهنگی در لایحه پیشنهادی دولت اظهارداشت: کل بودجه ای که برای مسائل فرهنگی کشور قرار داده اند ۰.۷ درصد بودجه عمومی است و همین مبلغ هم مورد هجوم وارد شده و مسائل مختلفی هم در مورد آن مطرح می شود.

وی افزود: به دلیل اینکه مسائل فرهنگی را جدی نگرفته ایم، اخلاق در محاق رفته و در کشور هر کسی هر چیزی می خواهد می نویسد و هر چیزی می خواهد می گوید.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس همچنین به اظهارات موگرینی و جانسون (وزیر امور خارجه انگلیس) اشاره کرد و گفت: این دو مدعی شده اند که در مذاکرات اخیر با آقای ظریف، درباره مسائل داخلی ایران نیز صحبت کرده اند، البته این حرف آنهاست، درخواست داریم وزارت خارجه در این رابطه به طور شفاف صحبت کند و توضیح دهد.

سلیمی همچنین با یادآوری دردست بررسی بودن لایحه بودجه ۹۷ در مجلس گفت: درخواست که دولت در رابطه با صندوق توسعه ملی گزارش بدهد که تا به حال چقدر از آن برداشت شده و چقدر اوراق مشارکت فروخته شده است؛ ما اطلاعات کافی را از وضعیت صندوق نداریم و نمی دانیم چه برداشت هایی از آن صورت گرفته است؟

وی تاکید کرد: درخواست داریم مجلس را محرم بدانند و این اطلاعات را در اختیار ما قرار دهند.

۳۰۴

رئیس مجلس از کتاب «اقتصاد ایران در سال 1396» رونمایی می‌کند

در حاشیه جلسه امروز مجلس با حضور ریاست مجلس از کتاب اقتصاد ایران در سال 1396 رونمایی می‌شود.
رئیس مجلس از کتاب «اقتصاد ایران در سال 1396» رونمایی می‌کند

به گزارش ایسکانیوز، لاریجانی رئیس مجلس در حاشیه نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۲۲ خرداد ماه) از کتاب «اقتصاد ایران در سال ۱۳۹۶» که توسط مرکز پژوهش‌های مجلس تدوین و منتشر شده است، رونمایی می‌کند.

شایان ذکر است پس از تهیه و تدوین کتاب‌های «اقتصاد ایران در سال ۱۳۹۴» و «اقتصاد ایران در سال ۱۳۹۵» استقبال وسیع و گسترده نهادها و دستگاه‌های مختلف به ویژه مجموعه‌های فعال در حوزه اقتصادی، مرکز پژوهش‌های مجلس برای سومین سال متوالی به تهیه گزارش سال اقتصاد ایران در سال ۱۳۹۶ اقدام کرد.چ

گفتنی است کتاب اقتصاد ایران در سال ۱۳۹۶ در ۶ فصل با عناوین چشم‌انداز اقتصاد کلان، بخش مالیه عمومی، بخش پولی و بانکی، بخش خارجی، چارچوب نهادی و جمع‌بندی و توصیه‌های سیاستی، تدوین شده است.

۳۰۲

تبریک لاریجانی به رؤسای مجالس کشورهای اسلامی به مناسبت عید فطر

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی فرا رسیدن عید سعید فطر را به رؤسای مجالس کشورهای اسلامی تبریک گفت.
تبریک لاریجانی به رؤسای مجالس کشورهای اسلامی به مناسبت عید فطر

به گزارش سرویس سیاسی ایسکانیوز، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی فرا رسیدن عید فطر را به همتایان خود در کشورهای اسلامی تبریک گفت.

متن کامل پیام تبریک لاریجانی به شرح زیر است:

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته؛

با کمال خرسندی؛ صمیمانه‌ترین تبریکات اینجانب را به مناسبت فرارسیدن عید بزرگ فطر پذیرا باشید.

امیدوارم در پرتو تعالیم اسلام و فضای اعتماد و همدلی میان مسلمانان، بالندگی و درخشش تمدن جهان اسلام پدیدار شود و چهره اسلام ناب و اصیل که مبتنی بر نماد صلح، محبت و دوستی است بیش از پیش در جهان نمایان گردد.

اعتقاد راسخ دارم که در جهان کنونی، نقش و عملکرد پارلمان‌های کشورهای اسلامی در تحقق مقابله با چالش‌های فراروی جهان اسلام بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

فرصت را مغتنم شمرده، ضمن اعلام آمادگی مجدد به منظور ارتقای مراودات پارلمانی؛ موفقیت، بهروزی و سعادت جناب‌عالی، نمایندگان پارلمان، دولت و ملت شما را از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

تسنیم

۳۰۳

نمایندگان انصرافی از سفر به جام‌جهانی کار خوبی کردند

رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد نمایندگان انصراف‌دهنده از سفر به جام‌جهانی کار خوبی کردند به خاطر شرایط اقتصادی کشور از این سفر انصراف دادند.
نمایندگان انصرافی از سفر به جام‌جهانی کار خوبی کردند

به گزارش ایسکانیوز، همایون یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه) پارلمان قصد بیان تذکری را درباره حفظ شأن مجلس در زمینه اعلام اسامی نمایندگانی که قرار است به جام جهانی بروند را داشت.

اما علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به همایون یوسفی گفت: الآن زمان بیان این تذکر نیست، البته حرف شما در جای خود درست است و نمایندگان انصراف‌دهنده از سفر به جام‌جهانی نیز کار خوبی کردند به خاطر شرایط اقتصادی کشور انصراف دادند.

۳۰۲

ارجاع طرح اولویت استخدامی حق‌التدریسی ها را به کمیسیون آموزش

نمایندگان مجلس طرح اولویت استخدامی معلمان حق‌التدریس‌ را به دلیل ابهام در آن، مجددا به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع دادند.
ارجاع طرح اولویت استخدامی حق‌التدریسی ها را به کمیسیون آموزش

به گزارش ایسکانیوز، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طرح اصلاح بند «ب» ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه در خصوص اولویت استخدام گروه‌هایی از معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت‌ سوادآموزی که در جلسه علنی روز یکشنبه کلیات آن رد شده بود، برای بررسی پیشنهادات نمایندگان مجددا در دستور کار قرار گرفت، اما با توجه به رای نیاوردن پیشنهادات و اختلاف نظرهای گسترده در خصوص آن، با پیشنهاد رئیس مجلس و موافقت نمایندگان برای بررسی بیشتر و اصلاح به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع شد.

بر اساس این طرح، مقرر شده است سازمان امور اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور موظف شوند با هدف ارتقای کیفیت نظام تعلیم و تربیت، در طول اجرای قانون برنامه ششم توسعه نسبت به جذب معلم به ترتیب اولویت از میان نیروهای حق‌التدریس، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و نیروهای دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی اقدام کرده و ردیف‌های استخدامی و اعتبار مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش را فراهم کنند.

دلیل اصلی مخالفت با این طرح، مغایرت آن با اسناد بالادستی و قانون برنامه ششم توسعه در زمینه اولویت دادن به استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان بوده است.

۳۰۴

مجلس جای این کارها نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اقدام برخی نمایندگان در گستراندن طوماری با امضای مخالفان پیوستن ایران به FATF در مقابل جایگاه هیات رئیسه گفت: مجلس جای بحث و گفت و گو است.
مجلس جای این کارها نیست

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت، تعدادی از نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه ۲۰ خرداد) در جریان بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم، با حضور در مقابل جایگاه هیات رئیسه طوماری که به امضای مخالفان پیوستن ایران به FATF رسیده بود گستراندند.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به این اقدام گفت: مجلس جای این کارها نیست. مجلس جای بیان، گفت و گو و بحث است به‌جای این کارها صحبت کنید و در نهایت یکدیگر را قانع کنید تا مجلس رای دهد.

وی ادامه داد: این کار خلاف آیین نامه است. نمایندگان حقوق می گیرند که براساس منطق مسائل خود را بیان کنند، لذا چنین اقداماتی با آیین نامه داخلی مجلس مغایر است.

۳۰۴


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن