تبلیغات در تلکسیران

دولت گزارش میزان برداشت از صندوق توسعه ملی را به مجلس ارائه دهد


نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس با بیان اینکه مجلس اطلاع دقیقی از منابع صندوق توسعه ملی ندارد، خواستار گزارش دقیق دولت به مجلس درباره میزان برداشت ها شد.
دولت گزارش میزان برداشت از صندوق توسعه ملی را به مجلس ارائه دهد

به گزارش ایسکانیوز، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در تذکر شفاهی با انتقاد از کاهش چشمگیر بودجه فرهنگی در لایحه پیشنهادی دولت اظهارداشت: کل بودجه ای که برای مسائل فرهنگی کشور قرار داده اند 0.7 درصد بودجه عمومی است و همین مبلغ هم مورد هجوم وارد شده و مسائل مختلفی هم در مورد آن مطرح می شود.

وی افزود: به دلیل اینکه مسائل فرهنگی را جدی نگرفته ایم، اخلاق در محاق رفته و در کشور هر کسی هر چیزی می خواهد می نویسد و هر چیزی می خواهد می گوید.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس همچنین به اظهارات موگرینی و جانسون (وزیر امور خارجه انگلیس) اشاره کرد و گفت: این دو مدعی شده اند که در مذاکرات اخیر با آقای ظریف، درباره مسائل داخلی ایران نیز صحبت کرده اند، البته این حرف آنهاست، درخواست داریم وزارت خارجه در این رابطه به طور شفاف صحبت کند و توضیح دهد.

سلیمی همچنین با یادآوری دردست بررسی بودن لایحه بودجه 97 در مجلس گفت: درخواست که دولت در رابطه با صندوق توسعه ملی گزارش بدهد که تا به حال چقدر از آن برداشت شده و چقدر اوراق مشارکت فروخته شده است؛ ما اطلاعات کافی را از وضعیت صندوق نداریم و نمی دانیم چه برداشت هایی از آن صورت گرفته است؟

وی تاکید کرد: درخواست داریم مجلس را محرم بدانند و این اطلاعات را در اختیار ما قرار دهند.

304

لایحه حفاظت و بهره‌برداری از منابع ژنتیکی کشور تصویب شد


مجمع تشخیص مصلحت نظام، لایحه حفاظت و بهره برداری از منابع ژنتیکی کشور را با بیش از دوسوم آراء و برای مدت 10 سال به تصویب رساند.
لایحه حفاظت و بهره‌برداری از منابع ژنتیکی کشور تصویب شد

به گزارش ایسکانیوز، آیت الله موحدی کرمانی در جلسه صبح امروز (شنبه) مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تسلیت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، تعمق در قیام اباعبدالله الحسین(علیه السلام) را نیاز جوامع اسلامی و همه آزادی خواهان دنیا دانست و گفت: فهم عمیق این حقیقت که در نظام هستی ارزش والایی وجود دارد که برای آن می‌بایست از جان و مال و فرزندان و همه امتیازات مادی گذشت، یکی از اهداف مهم بزرگداشت واقعه کربلا است و آن ارزش بزرگ تعبد الهی و التزام به دین و تکالیف الهی است.

وی افزود: فهم عمیق و معرفت حقیقیِ مخاطبانِ پیام سَرور و سالار شهیدان نسبت به قیام آن حضرت موجب می‌شود تا در کارزار بین حق و باطل در هر زمان و مکانی، از جان و مال خود بگذرند و اگر این توفیق برای کسی مهیا گردید به مقام محمود که در زیارت عاشورا آن را خداوند متعال مسألت می‌کنیم نایل می‌گردد.

براساس این گزارش در ادامه این جلسه تبصره 1 ماده5 لایحه حفاظت و بهره برداری از منابع ژنتیکی کشور اختلافی مابین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان مطرح گردید که پس از بحث و بررسی و اظهار نظرهای موافق و مخالف، اعضای مجمع، نظر مجلس را به عنوان مصلحت با بیش از دوسوم آرا و برای مدت 10 سال به تصویب رساندند.

بر اساس این تبصره منابع ژنتیکی با مشخصات جدید، بر اساس فرآیندهای"به نژدای" و "دست ورزی ژنتیکی" با رعایت مفاد این قانون و سایر قوانین مربوط به مالکیت فکری، توسط نهادهای متولی موضوع ماده3 این قانون، قابل ثبت می‌باشد و این ثبت موجب مالکیت فکری می‌باشد.

156 / 156

تحقیق و تفحص از سازمان امور عشایری کلید خورد


تحقیق و تفحص از سازمان امور عشایری در مجلس شورای اسلامی کلید خورد.
تحقیق و تفحص از سازمان امور عشایری کلید خورد

به گزارش ایسکانیوز، به دنبال وقوع زلزله 6.2 ریشتری در ثلاث باباجانی و روستاهای اطراف آن در استان کرمانشاه جمعی از نمایندگان این استان تحقیق و تفحص از سازمان امور عشایری را کلید زدند.

شهاب نادری نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: سازمانی که در این کشور هنوز تاکنون یک پرونده در دستگاه اجرایی هم نداشته است همین سازمان امور عشایری است.

وی افزود: این سازمان منفعل‌ترین سازمانی است که هم در دستگاه اجرایی یک پرونده و یا یک اشتغالزایی نداشته است.

نادری ادامه داد: منفعل‌ترین سازمان وزارت جهاد کشاورزی سازمان امور عشایری است که رها شده است و دستگاه‌های اجرایی هم ثابت کرده است که یک پرونده هم ندارد.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از محورهای طرح عدم رسیدگی به وضعیت زلزله‌زدگان پس از وقوع زلزله عظیم کرمانشاه و همچنین زلزله‌ای که اخیراً اتفاق افتاده است.

وی یادآور شد: در شهرستان ثلاث باباجانی زلزله‌ عظیمی به وقوع می‌پیوندد با داشتن112 هزار هکتار منابع طبیعی و 70 هزار دام عشایری به غیر از دام ثابت و همچنین سومین شهرستان از لحاظ پوشش جنگلی در استان کرمانشاه است. پس از این زلزله عظیم در این شهرستان بسیاری از منابع و دام عشایر از بین رفته است اما هنوز یک پرونده و دستگاه اجرایی توسط سازمان امور عشایری انجام نشده است.

نادری در ادامه محورهای این طرح، عنوان کرد: تاکنون سازمان مذکور یک اقدام در راستای حل مشکل زلزله‌زدگان انجام نداده است؛ لذا باید تحقیق و تفحصی از این سازمان انجام شود تا روشن شود که چرا به امور عشایری کشور خیانت می‌کند و چرا عشایران را رها کرده است و در بحث علوفه و آبرسانی به عشایر بدبختی که امروز در نقطه صفر مرزی به امان خدا رها شده‌اند. همین عشایر به عنوان مرزدار مستقر هستند چرا این سازمان آنها را رها کرده است.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه این سازمان هیچ حرکتی در راستای حل مشکلات عشایران و تامین علوفه و یا آبرسانی مزارع نکرده است درواقع مدیرکل این سازمان خواب است؛ اینها عشایر را رها کرده‌اند در حالی که همه عشایر گرفتار هستند و از دست مجریان ناکارآمد روانی شده‌اند.

وی یه تشریح دیگر جزئیات طرح مذکور پرداخت و ادامه داد: عملکرد کنونی این سازمان در تناقض با منویات رهبر معظم انقلاب و امام راحل است. حتی پس از وقوع این زلزله ما مکرراً با مسئولان این سازمان تماس گرفتیم اما آنها حتی اقدام به پاسخ هم نکردند چه برسد به اینکه بخواهند اقدام عملی انجام دهند و مسئولان این سازمان گویا خواب هستند که حتی پاسخگوی سوالات مردم و نمایندگان مردم نیستند.

انتهای پیام/

108 / 156

روابط تهران و بغداد در تمامی سطوح با قوت تداوم خواهد داشت


دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: روابط تهران و بغداد راهبردی است و اعمال فشارهای کاخ سفید به مقامات سیاسی و پارلمانی عراق نمی تواند این روابط مستحکم را تخریب کند.
روابط تهران و بغداد در تمامی سطوح با قوت تداوم خواهد داشت

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل امور بین الملل در پاسخ به سوالی در مورد تکذیب بخشی از مکالمه تلفنی رئیس پارلمان عراق با علی لاریجانی، از سوی محمد ریکان الحلبوسی و در جریان تماس تلفنی وی با همتای آمریکایی اظهار داشت: روابط تهران و بغداد راهبردی است و اعمال فشارهاى کاخ سفید به مقامات سیاسى و پارلمانى عراق نمی تواند این روابط مستحکم را تخریب کند.

وی گفت: اظهارات صریح و روشن رئیس مجلس ملى عراق در تماس تلفنى اخیر همتاى ایرانى ایشان در راستاى سیاست اصولى و شناخته شده عراق در قبال جمهوری اسلامى ایران است، البته تکذیب بخشى از محتواى این گفتگو از سوى رئیس مجلس عراق در جریان تماس با همتاى آمریکایى ایشان کاملاً قابل درک است.

امیرعبدالهیان تصریح کرد: در صورت لزوم مستندات این تماس تلفنی، موجود و قابل انتشار است و اجازه داده نخواهد شد دشمنان روابط ایران و عراق و مناسبات سازنده و مثبت دو جانبه را تحت تاثیر اهداف سوءخود قرار دهند.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در پایان اظهار داشت: روابط پارلمانى تهران و بغداد در تمامى سطوح با قوت تداوم خواهد داشت.

156 / 156

جریان اصلاحات نیاز به پوست‌اندازی دارد


رئیس فراکسیون امید مجلس گفت: جریان اصلاح‌طلبی باید به دنبال رویکرد جدیدی باشد و یک نوع پوست‌اندازی در این جریان نیاز است.
جریان اصلاحات نیاز به پوست‌اندازی دارد

به گزارش ایسکانیوز ، محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس در دیدار جمعی از فعالان طیف‌های مختلف دانشجویی، ضمن تسلیت ایام سوگواری ماه محرم، امام حسین(ع) را یک مصلح و آرمانخواه واقعی دانست و با بیان اینکه حرکت اصلاحی امام حسین(ع) جنبش عدالتخواهانه را در تاریخ زنده نگه داشت، گفت: انقلاب اسلامی ایران متاثر از عاشورا و یاد و خاطره آن است. استبدادستیزی، استعمارستیزی، عدالت خواهی، آزادگی و آزادی خواهی نقش بسیار مهمی در انقلاب اسلامی ایران داشت.

وی افزود: دانشجویان باید این مطالبه را از مسئولان و دست‌اندرکان داشته باشند که آیا بعد از گذشت 40 سال از عمر انقلاب آزادی و عدالت که به دنبال آن بودیم تا چه میزان محقق شده است؟

عارف تشکل‌های دانشجویی را به حفظ سرمایه اجتماعی توصیه کرد و با انتقاد از رکود فعالیت‌های دانشجویی در دانشگاه، بی انگیزگی را آفت جنبش دانشجویی دانست و گفت: تشکل‌های دانشجویی نباید پاسخگوی عملکرد دولت‌ها باشند بلکه باید مطالبه‌گر باشند و از مسئولان کشور در همه قوا بخواهند پاسخگوی عملکردشان باشند. متاسفانه دانشگاه های ما در جایگاه اصلی خود قرار ندارند.

رئیس فراکسیون امید نگاه نقادانه برای اصلاح وضع موجود را از خصلت‌های بارز تشکل‌های دانشجویی برشمرد و اظهار داشت: در این شرایط خاص و برای برون‌رفت از آن، دانشجویان و دانشگاهیان باید مسئولین را با نقد مشفقانه خود برای اصلاح امور و پاسخ به مطالبات به ویژه در حوزه های اقتصادی و اجتماعی کمک کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور مختلف تشکل‌های مختلف دانشجویی با گرایش‌های مختلف را برای دانشگاه فرصت دانست و از مسئولان خواست در ارائه مجوزهای قانونی برای فعالیت تشکل‌های دانشجویی با آن ها همراهی داشته باشند و با همه تشکل‌ها و اتحادیه‌های دانشجویی صرفا بر اساس قانون عمل کنند.

وی با بیان اینکه تشکل‌های دانشجویی نباید از مسیری که آغاز کردند خسته شوند و باید مسئولیت‌پذیر باشند، به نگاه امام خمینی(ره) به فعالیت‌های سیاسی دانشجویان اشاره کرد و گفت: عدالت و پایبندی به ارزش‌ها از شاخصه‌های اصلی خط امام(ره) است. مردم در زمان پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل ارزش‌ها به سمت امام آمده بودند و کسانی که پیرو خط امام(ره) هستند بدانند که از ارزش‌ها نباید عدول کرد.

عارف با یاددآوری فعالیت‌های هم نسلان خود در تشکل های دانشجویی قبل از انقلاب، تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های اصلی فعالان دانشجویی مسلمان قبل از انقلاب، پر رنگ بودن فعالیت‌های مذهبی بود. متاسفانه بعد از انقلاب و به خصوص در دهه اخیر به دلیل اینکه تریبون‌ها عموما در اختیار جریان مخالف اصلاحات بود و تبلیغات سوئی که از طریق این تریبون‌ها صورت گرفت، شائبه بی تفاوتی جریان اصلاحات به فعالیت‌های مذهبی در بخش های متدین جامعه ایجاد شد در حالی که اعتقاد، باور و پایبندی اصلاح‌طلبان به ارزش‌ها بیش از برخی مدعیان و صاحبان تریبون است.

وی با تقبیح سوءاستفاده از ارزش‌ها برای حذف رقیب، تاکید کرد: متاسفانه به نام دین و ارزش ها گزینش‌های کذایی راه انداخته بودند و افراد متدین و متخصص را از تصدی مسئولیت‌های مختلف محروم کردند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه برای تشکل‌های دانشجویی اثرگذاری در فضای دانشگاه و جامعه باید مهم باشد نه سر و صدا در فضای مجازی، گفت: یکی از چالش‌های پیش روی کشور، کمبود منابع انسانی متخصص است چرا که نسل اولی‌ها به دلیل اینکه تصور می‌کردند همیشه در قدرت خواهند بود، به دنبال کادر سازی نبودند و از تربیت نیروی انسانی متخصص غفلت شد؛ به همین دلیل زمانی که طرح عدم به کارگیری بازنشستگان تصویب شد، عده‌ای نگران شدند که با کمبود نیروی انسانی مواجه خواهیم شد.

وی با تاکید بر اینکه برای مقابله با چالش‌های پیش روی نظام، باید حاکمیت گفتگوی ملی در همه سطوح و در میان نخبگان و جریانات سیاسی را پذیرفت اظهار داشت: مسئولیت سنگینی در این مورد بر عهده جریان اصلاح طلبی است؛ باید در این زمینه تلاش جدی توسط همه دلسوزان انقلاب انجام شود تا به راهکارهای اجماعی برای حل مشکلات و معضلات برسیم.

عارف تاکید کرد: جریان اصلاح‌طلبی باید به دنبال رویکرد جدیدی باشد و یک نوع پوست‌اندازی در این جریان نیاز است تا بهتر بتواند در خدمت انقلاب و مردم عزیز کشورمان و پاسخ به مطالبات به حق آن ها در همه زمینه‌ها باشد.

156 / 156

طرح اصلاح قانون صدور چک با3 ایرادبه مجلس شورای اسلامی ارجاع داده شد


سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد که طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با 2 ایراد شورای نگهبان مواجه و مجددا برای اصلاح به مجلس ارجاع شد.
طرح اصلاح قانون صدور چک با3 ایرادبه مجلس شورای اسلامی ارجاع داده شد

به گزارش ایسکانیوز ، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان ظهر امروز (شنبه) در نشستی خبری اظهار داشت: طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در جلسه 21 شهریور شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد و به تأیید شورای نگهبان رسید.

وی به ارائه توضیحاتی درباره طرح مذکور پرداخت و گفت: این طرح در یک نوبت علیرغم اینکه طرح بسیار خوبی از جهت اصلاح نظام اداری کشور بود، با یک ابهام در شورای نگهبان مواجه شد، دو بند ذیل این طرح با یکدیگر تعارضی را ایجاد می‌کرد لذا برای رفع ابهام به مجلس اعاده شده و مجلس اصلاحات لازم را به عمل آورد و نهایتاً به شورا ارسال شد و به تأیید شورای نگهبان رسید، ابهام این بود که مشخص نبود آیا اختیارات فرماندهی معظم کل قوا را محدود به دستگاه متبوع می‌کند یا خیر و از طرفی رابطه آن با اجازات خواسته مقام معظم رهبری روشن نبود لذا با یکدیگر تعارضی را ایجاد می‌کرد به همین دلیل مجدداً پس از رفع ابهام عدم مغایرت آن به مجلس شورای اسلامی از طرف شورای نگهبان اعلام شد و برای اجرا ارسال شد.

کدخدایی درباره نحوه اجرا و ابلاغ طرح مذکور نیز توضیح داد: طبق قانون، مصوبات از سوی رئیس مجلس به رئیس‌جمهور ابلاغ می‌شود و آقای رئیس‌جمهور هم قوانین را برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌کند و در مدت در نظر گرفته شده باید اجرای آن آغاز شود، قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان ناظر به ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری است که البته سه دسته از افراد در این قانون مستثنی شدند که شامل وزرا، نمایندگان مجلس و مقامات سیاسی و رسمی و پست‌های سیاسی است و در بقیه موارد محدودیت‌ها اعمال می‌شود، همجنین استثنائاتی برای برخی دستگاه‌ها و خانواده‌ شهدا در نظر گرفته شده است.

کدخدایی یادآور شد: طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش نیز در جلسه 21 شهریور شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده مغایر با شرع و قانون اساسی شناخته نشد. همچنین طرح اصلاح موادی از قانون آئین‌نامه داخلی مجلس نیز به تأیید شورای نگهبان رسید و طرح دائمی شدن قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در جلسه 21 شهریور شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفته و مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

سخنگوی شورای نگهبان در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در جلسه 24 مرداد شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفته و شورای نگهبان دو ایراد را به این مصوبه گرفت، اینکه در صدر ماده واحده اطلاق قوانین و مقررات مربوط به میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مواردی که خلاف موازین شرع باشند، نظیر قوانین و مقررات قبل از انقلاب اشکال دارد و دومین ایراد شورای نگهبان به این طرح این بود که ذیل ماده واحده که بار مالی ناشی از تغییر عنوان را از محل صرفه‌جویی تأمین نموده است، با توجه به نظریه تفسیری شورای نگهبان مغایر با اصل 75 قانون اساسی شناخته شد.

وی در ادامه یادآور شد: لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در جلسه 7 شهریور شورای نگهبان مطرح شد و با توجه به بند 2 اصل 110 قانون اساسی، نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام مربوط به مورخ 4 شهریور 97 در خصوص لایحه مذکور عیناً جهت اقدام لازم ارسال شد.

کدخدایی اضافه کرد: طرح اصلاح قانون صدور چک نیز با سه ایراد شورای نگهبان در جلسه 7 شهریور 97 این شورا مواجه شد و برای اصلاح مجدداً به مجلس شورای اسلامی ارجاع گردید.

کدخدایی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه یکی از نمایندگان تهران در نطقی به مشکلات کلان کشور اشاره کرده و گفته است، وقتی نظارت استصوابی شورای نگهبان مطرح است،‌مردم مجبورند ما را انتخاب کنند؛ نظر شما درباره این صحبت‌های نماینده تهران چیست؟ گفت: شورای نگهبان از نقد، انتقاد و نصیحت به خیر هیچ وقت نه ضرر کرده و نه ناراحت است و همیشه استقبال می‌کنیم و درخواست داریم اگر ایرادی از عملکرد شورای نگهبان می‌بینند، بگویند، اما از آن طرف انتظار مشروعی هم وجود دارد و آن اینکه این نقدها و انتقادات صحیح باشد و خلاف واقع نباشد تا اعتبار گوینده زیر سوال نرود.

وی ادامه داد: شورای نگهبان در بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شرایط حداقلی را در نظر می‌گیرد و ملاک تعیین شایستگی افراد را ندارد اما اگر کسی خودش را شایسته نمی‌داند، می‌تواند کناره‌گیری کند.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری درباره نحوه اجرا در مصادیق قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، گفت: درباره نحوه اجرا و مصادیق از دوستان مجلس سوال کنید.

کدخدایی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه به نظر می‌رسد با به توجه استثنائات در نظر گرفته شده در قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، سوء استفاده‌هایی انجام می‌شود، توضیح داد:‌نسبت به هر قانونی ممکن است تخلفاتی صورت گیرد، اینکه وقتی قانونی تصویب می‌شود آیا انحرافی از اجرای آن قانون انجام می‌شود یا نه یا موارد دیگر، همه این مباحث در نظام اداری وجود دارد و طبیعتاً‌نسبت به این قانون هم چنین مسائلی ممکن است وجود داشته باشد، این وضعیت و این آسیب نسبت به این قانون هم شاید وجود دارد اما راهکار آن این است که ما باید قوانین را شفاف تصویب کنیم اما درباره مصادیق بنده ورود نمی‌کنم و این موضوع بر عهده دستگاه‌های اجرایی است.

وی گفت: قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان مربوط به کسانی است که بازنشسته شدند و می‌خواهند اعاده به خدمت شوند، شامل این افراد می‌شود اما اگر کسی هنوز بازنشسته نشده و به صندوق بازنشستگی نرفته و با محل کار قطع ارتباط نکرده، شامل حال او نمی‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان شامل دستگاه‌هایی نظیر صدا و سیما هم می‌شود یا خیر؟ توضیح داد: بنده وارد مصادیق نمی‌شوم و این موضوع به دستگاه‌های اجرایی مربوط است.

کدخدایی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه در روزهای اخیر انتقاداتی نسبت به نظارت استصوابی شورای نگهبان مطرح شده و از سوی دیگری شاهدیم در برخی شوراهای شهر حواشی عجیب و بدی رخ داده و یکی از نمایندگان پیشنهاد داده شورای نگهبان بر انتخابات شوراهای شهر و روستا نظارت کند، پاسخ شما به این پیشنهاد چیست؟ گفت: شورای نگهبان نه ادعایی نسبت به شوراهای شهر و روستا دارد و نه امکانات لازم را برای نظارت بر این انتخابات دارد فلذا امکان نظارت شورای نگهبان بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا منتفی است.

156 / 156
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟