_  

تلاش بانکها برای تصاحب خانه کشاورزان آسیب دیده از خشکسالی

نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی از فشارهای غیرقانونی بانکها بر کشاورزان آسیب دیده از خشکسالی خبر داد و گفت: می خواهند خانه کشاورزان را از آنها بگیرند.
تلاش بانکها برای تصاحب خانه کشاورزان آسیب دیده از خشکسالی

به گزارش ایسکانیوز، محمدرضا صباغیان بافقی نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس، در پایان جلسه علنی امروز با ارائه اخطار قانون اساسی و تذکر شفاهی اظهارداشت: در برنامه ششم توسعه، مصوب کردیم که مهلت بازپرداخت وام کشاورزان ۳ سال تمدید شود و جریمه های آنها نیز بخشیده شود.

وی ادامه داد: این مسئله را هم از سر تفریح و خوشی تصویب نکردیم. این به خاطر خشکسالی های مکرر و مشکلاتی بود که برای کشاورزان ایجاد شده است. اما در همین شرایط سخت دارند به کشاورزان فشار می آورند تا وامشان را پس بگیرند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه متوسط بارندگی در حوزه انتخابیه من امسال ۱.۶ میلیمتر بوده است، اظهارداشت: دارند خانه کشاورزان را از آنها می گیرند و برخی هایشان می خواهند کلیه شان را بفروشند و برخی هم فرار کرده اند.

صباغیان گفت: چندین بار به رئیس جمهور تذکر داده ایم، حالا که رئیس جمهور برایش صرف نمی کند که این مسائل را پیگیری کند، حداقل استاندار محترم پیگیر باشد! مشکلات مردم را به چه کسی باید بگوییم!؟

۳۰۴

رئیس مجلس از کتاب «اقتصاد ایران در سال 1396» رونمایی می‌کند

در حاشیه جلسه امروز مجلس با حضور ریاست مجلس از کتاب اقتصاد ایران در سال 1396 رونمایی می‌شود.
رئیس مجلس از کتاب «اقتصاد ایران در سال 1396» رونمایی می‌کند

به گزارش ایسکانیوز، لاریجانی رئیس مجلس در حاشیه نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۲۲ خرداد ماه) از کتاب «اقتصاد ایران در سال ۱۳۹۶» که توسط مرکز پژوهش‌های مجلس تدوین و منتشر شده است، رونمایی می‌کند.

شایان ذکر است پس از تهیه و تدوین کتاب‌های «اقتصاد ایران در سال ۱۳۹۴» و «اقتصاد ایران در سال ۱۳۹۵» استقبال وسیع و گسترده نهادها و دستگاه‌های مختلف به ویژه مجموعه‌های فعال در حوزه اقتصادی، مرکز پژوهش‌های مجلس برای سومین سال متوالی به تهیه گزارش سال اقتصاد ایران در سال ۱۳۹۶ اقدام کرد.چ

گفتنی است کتاب اقتصاد ایران در سال ۱۳۹۶ در ۶ فصل با عناوین چشم‌انداز اقتصاد کلان، بخش مالیه عمومی، بخش پولی و بانکی، بخش خارجی، چارچوب نهادی و جمع‌بندی و توصیه‌های سیاستی، تدوین شده است.

۳۰۲

تبریک لاریجانی به رؤسای مجالس کشورهای اسلامی به مناسبت عید فطر

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی فرا رسیدن عید سعید فطر را به رؤسای مجالس کشورهای اسلامی تبریک گفت.
تبریک لاریجانی به رؤسای مجالس کشورهای اسلامی به مناسبت عید فطر

به گزارش سرویس سیاسی ایسکانیوز، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی فرا رسیدن عید فطر را به همتایان خود در کشورهای اسلامی تبریک گفت.

متن کامل پیام تبریک لاریجانی به شرح زیر است:

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته؛

با کمال خرسندی؛ صمیمانه‌ترین تبریکات اینجانب را به مناسبت فرارسیدن عید بزرگ فطر پذیرا باشید.

امیدوارم در پرتو تعالیم اسلام و فضای اعتماد و همدلی میان مسلمانان، بالندگی و درخشش تمدن جهان اسلام پدیدار شود و چهره اسلام ناب و اصیل که مبتنی بر نماد صلح، محبت و دوستی است بیش از پیش در جهان نمایان گردد.

اعتقاد راسخ دارم که در جهان کنونی، نقش و عملکرد پارلمان‌های کشورهای اسلامی در تحقق مقابله با چالش‌های فراروی جهان اسلام بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

فرصت را مغتنم شمرده، ضمن اعلام آمادگی مجدد به منظور ارتقای مراودات پارلمانی؛ موفقیت، بهروزی و سعادت جناب‌عالی، نمایندگان پارلمان، دولت و ملت شما را از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

تسنیم

۳۰۳

نمایندگان انصرافی از سفر به جام‌جهانی کار خوبی کردند

رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد نمایندگان انصراف‌دهنده از سفر به جام‌جهانی کار خوبی کردند به خاطر شرایط اقتصادی کشور از این سفر انصراف دادند.
نمایندگان انصرافی از سفر به جام‌جهانی کار خوبی کردند

به گزارش ایسکانیوز، همایون یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه) پارلمان قصد بیان تذکری را درباره حفظ شأن مجلس در زمینه اعلام اسامی نمایندگانی که قرار است به جام جهانی بروند را داشت.

اما علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به همایون یوسفی گفت: الآن زمان بیان این تذکر نیست، البته حرف شما در جای خود درست است و نمایندگان انصراف‌دهنده از سفر به جام‌جهانی نیز کار خوبی کردند به خاطر شرایط اقتصادی کشور انصراف دادند.

۳۰۲

ارجاع طرح اولویت استخدامی حق‌التدریسی ها را به کمیسیون آموزش

نمایندگان مجلس طرح اولویت استخدامی معلمان حق‌التدریس‌ را به دلیل ابهام در آن، مجددا به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع دادند.
ارجاع طرح اولویت استخدامی حق‌التدریسی ها را به کمیسیون آموزش

به گزارش ایسکانیوز، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طرح اصلاح بند «ب» ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه در خصوص اولویت استخدام گروه‌هایی از معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت‌ سوادآموزی که در جلسه علنی روز یکشنبه کلیات آن رد شده بود، برای بررسی پیشنهادات نمایندگان مجددا در دستور کار قرار گرفت، اما با توجه به رای نیاوردن پیشنهادات و اختلاف نظرهای گسترده در خصوص آن، با پیشنهاد رئیس مجلس و موافقت نمایندگان برای بررسی بیشتر و اصلاح به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع شد.

بر اساس این طرح، مقرر شده است سازمان امور اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور موظف شوند با هدف ارتقای کیفیت نظام تعلیم و تربیت، در طول اجرای قانون برنامه ششم توسعه نسبت به جذب معلم به ترتیب اولویت از میان نیروهای حق‌التدریس، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و نیروهای دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی اقدام کرده و ردیف‌های استخدامی و اعتبار مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش را فراهم کنند.

دلیل اصلی مخالفت با این طرح، مغایرت آن با اسناد بالادستی و قانون برنامه ششم توسعه در زمینه اولویت دادن به استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان بوده است.

۳۰۴

مجلس جای این کارها نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اقدام برخی نمایندگان در گستراندن طوماری با امضای مخالفان پیوستن ایران به FATF در مقابل جایگاه هیات رئیسه گفت: مجلس جای بحث و گفت و گو است.
مجلس جای این کارها نیست

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت، تعدادی از نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه ۲۰ خرداد) در جریان بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم، با حضور در مقابل جایگاه هیات رئیسه طوماری که به امضای مخالفان پیوستن ایران به FATF رسیده بود گستراندند.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به این اقدام گفت: مجلس جای این کارها نیست. مجلس جای بیان، گفت و گو و بحث است به‌جای این کارها صحبت کنید و در نهایت یکدیگر را قانع کنید تا مجلس رای دهد.

وی ادامه داد: این کار خلاف آیین نامه است. نمایندگان حقوق می گیرند که براساس منطق مسائل خود را بیان کنند، لذا چنین اقداماتی با آیین نامه داخلی مجلس مغایر است.

۳۰۴


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن