_  

گروه خبری حوادث

هویت 10 مسافر هواپیمای ترکیه اعلام شد

هویت 10 مسافر هواپیمای ترکیه بعد از 24 ساعت، با آزمایش ژنتیک روی پیکر مسافران، احراز شد.
هویت 10 مسافر هواپیمای ترکیه  اعلام  شد

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، روز یکشنبه ۲۰ اسفندماه بعد از سقوط یک هواپیمای جت شخصی ترکیه ای در منطقه هلن استان چهارمحال و بختیاری، ۱۱ کاور جسد تحویل پزشکی قانونی استان چهارمحال و بختیاری شد.


بعد از بررسی و انجام آزمایش روی اجساد و بقایای ارجاعی از ۱۱ کاور ارجاعی به پزشکی قانونی، مشخص شد یکی از کاورها، حاوی بقایای مربوط به ۱۰ جنازه دیگر بوده و یک جسد همچنان مفقود است.

کار تعیین هویت اجساد ارجاعی با استفاده از آزمایش ژنتیک روی جانباختگان در ایران و مطابقت آن با فایل های ژنتیکی بستگان درجه یک آنها که از طریق پزشکی قانونی ترکیه اخذ و به ایران ارسال شده بود، انجام گرفت.

گفتنی است این اولین اقدام مشترک سازمان پزشکی قانونی کشورهای در حال توسعه است که شکل گیری آن مربوط به ۶ تا ۸ اسفندماه در تهران و با حضور نمایندگانی از ۱۵ کشور بود.

اسامی مسافران پرواز جت شخصی ترکیه ای که همگی زن بوده و تعیین هویت شده اند به شرح زیر است:

۱. Mina Basaran
۲. Sinem Akay
۳. Jasmin Baruh Siloni
۴. Burcu Gundoganurfali
۵. Liana Hananel
۶. Ayse And
۷. Asligul Izmirli
۸. Zeynep Coskun
۹. Melike Kuvvet
۱۰. Eda Uslu

۷۰۰

سردار مهری : ساعت اجرای طرح ترافیک و زوج و فردبه حالت عادی باز می گردد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: ساعت اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد به حالت عادی بر می گردد.
سردار مهری : ساعت اجرای طرح ترافیک و زوج و فردبه حالت عادی باز می گردد

به گزارش ایسکانیوز سردار تقی مهری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا درباره اینکه آیا با پایان ماه مبارک رمضان تغییر ایجاد شده در کاهش زمان پایان طرح ترافیک و زوج و فرد به حالت عادی باز خواهد گشت یا خیر؟ اظهار کرد: فعلا در این خصوص چیزی اعلام نشده، اما قطعا به حالت عادی باز خواهد گشت.

گفتنی است به دلیل فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ساعت اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد که از اردیبهشت ماه امسال از شنبه تا چهارشنبه تا ساعت ۱۹ اجرا می‌شد، یک ساعت کاهش یافته بود.

۷۰۰

ترافیک نیمه سنگین درمحور تهران-کرج و کرج- قزوین

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: در محور تهران-کرج و کرج- قزوین ترافیک نیمه سنگین است.
ترافیک نیمه سنگین درمحور تهران-کرج و کرج- قزوین

به گزارش ایسکانیوز سرهنگ نادر رحمانی به آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده های کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ترافیک در محور تهران – کرج محدوده پل فردیس تا گرمدره ) و کرج – قزوین (محدوده پایانه شهیدکلانتری تا پل فردیس) نیمه سنگین است.

وی ادامه داد: سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا محورهای مسدود کشور را به شرح زیر اعلام کرد:

۱-محور اولنگ – شاهرود در استان های گلستان و سمنان.

۲-محور دیزین – شمشک در استان های تهران و البرز.

۳-استان ایلام محور دره شهر – پلدختر محدوده واریانات چشمه شیرین )به علت ریزش کوه مسدود شد و مسیر جایگزین جاده قدیم چشمه شیرین است.

۴-استان خوزستان محور شوش – فتح المبین به علت طغیان رودخانه و تخریب پل.(تردد وسایل نقلیه سنگین ممنوع است)

۵-استان آذربایجان شرقی (کمربندی آذرشهر به پل غله زار) به علت سیلابی شدن رودخانه پایه های پل شکسته شده و مسیر جایگزین از داخل شهر آذر شهر است.

۶-استان اردبیل محور خلخال – اسالم محدوده کیلومتر ۷ الی ۱۸.۵ به علت عملیات راهسازی از تاریخ ۹۷/۰۱/۳۱ الی ۹۷/۰۴/۳۱ مسدود گردید و مسیر جایگزین از محور خلخال– پونل است.

۷۰۰

محدودیت ترافیکی جاده های کشور اعلام شد

مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور را اعلام کرد.
محدودیت ترافیکی جاده های  کشور اعلام شد

به گزارش ایسکانیوز، براساس اعلام پلیس راهور، تردد موتور سیکلت تا ساعت ۶ صبح فردا از محورهای کرج-چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران-سمنان-مشهد و برعکس ممنوع است. تردد موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک مانعی ندارد.

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج-چالوس همچنان ممنوع است. تردد تمام وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ امروز تا ساعت ۲ بامداد روز یکشنبه از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع است و با اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ امروز تا ساعت ۲ بامداد روز یکشنبه از مرزن آباد به سمت کرج بصورت یکطرفه خواهد بود.

تردد تمام تریلرها از محور هراز همچنان ممنوع است، تردد تمام کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۶ صبح امروز تا ساعت ۱۲ ظهر روز یکشنبه از محور هراز ممنوع است. همچنین تردد تمام وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ امروز تا ساعت ۲ بامداد روز یکشنبه از رودهن به سمت آمل ممنوع است. علاوه بر آن از ساعت ۱۴ امروز تا ۲ بامداد روز یکشنبه با اعلام ماموران مستقر در محل، از آب اسک به رودهن –محدوده مشاء- تردد انواع وسایل نقلیه به صورت یک طرفه است.

تردد تمام تریلی‌ها و کامیون‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ تا ۲۴ امروز در محور قدیم رشت-قزوین و برعکس ممنوع است.

تردد تمام تریلی‌ها و کامیون‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ تا ۲۴ امروز در محور آستارا-اردبیل و برعکس ممنوع است. این ممنوعیت در محور قدیم ساوه-همدان و برعکس نیز اعمال شده است. از ساعت ۱۵ تا ۲۴ امروز نیز تردد این وسایل نقلیه در محور سلفچگان-قم –باند رفت به سمت قم- ممنوع اعلام شده است.

ممنوعیت تردد تریلی‌ها و کامیون‌ها به جز حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی در محور های مشهد-قوچان-شیروان-بجنورد-آشخانه-جنگل گلستان وبرعکس در روز از ساعت ۸ تا ۲۲ ممنوع است.

۷۰۶

اخلاق مهمترین شاخصه یک سرباز است

جانشین فرمانده یگان های ویژه ناجا گفت: سربازان مدافعان نظام مقدس اسلامی محسوب شده و به عنوان مهمترین رکن بنیه دفاعی در نیروهای مسلح از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند.
اخلاق مهمترین شاخصه یک سرباز است

به گزارش ایسکانیوز سردار حبیب الله جان نثاری با بیان اینکه سرباز عنصر امنیت است، گفت: اخلاق و مهارت، زینت پلیس و سرباز به شمار می آید، به معنای واقعی کلمه "سرباز"، حافظ میهن است.

وی در حاشیه بازدید از پاسگاه های مرزی استان کردستان، اخلاق را مهمترین شاخصه یک سرباز نمونه دانست و گفت: در نظام جمهوری اسلامی ایران، سربازی دارای جایگاه و مفهومی مقدس و ارزشی بوده و مظهر اقتدار، ایثار، شجاعت و وطن دوستی به شمار می آید.

سردار جان نثاری تصریح کرد: خدمت سربازی تنها برای تقویت نیاز دفاعی نیست بلکه دورانی برای رشد و تکامل شخصیتی فرد به شمار می آید و زمینه را فراهم می کند تا جوانان ایران اسلامی برای انجام نقش مثبت و سازنده در بخش های فردی و اجتماعی آمادگی لازم را در خود به ‌وجود آورند.

وی با تاکید بر رعایت دو اصل خودکنترلی و دیگرکنترلی در درون سازمان، تآکید و بیان کرد: سربازان باید مراقب اعمال و رفتار خود باشند و مانند افراد یک خانواده از یکدیگر مراقبت کنند.

۷۰۰

تمهیدات پلیس راهور در تعطیلات عید فطر

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: خستگی و خواب آلودگی اولین و مهمترین عامل تصادفات جاده ای کشور از ابتدای سال جاری بوده است.
تمهیدات پلیس راهور در تعطیلات عید فطر

سرهنگ نادر رحمانی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایسکانیوز درباره تمهیدات پلیس در ایام تعطیلات عید سعید فطر گفت: با رسیدن ایام تعطیلات پایان ماه مبارک رمضان و با توجه به اینکه عده ای از هموطنان به سفر خواهند رفت تمهیدات لازم در پلیس راهور برای درون و برون شهری در نظر گرفته شده است.

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: تمهیدات ترافیکی در خصوص برگزاری نماز عید فطر توسط پلیس راهور تهران بزرگ اعلام خواهد شد و در ارتباط با محدودیت های راهها به ویژه راههای منشعب از تهران به محور های شمالی متعاقبا اعلام خواهد شد ولی در مجموع از بعد ار ظهر چهار شنبه انتظار شروع سفرهای تعطیلات عید سعید فطر تا روز شنبه یا یکشنبه که بازگشت سفرها خواهد بود را داریم.

رحمانی بیان کرد: توصیه موکد ما این است که رانندگان زمان سفررا بررسی کنند و مسافران توجه داشته باشند مدت این تعطیلات طولانی نیست و احتمال تراکم ترافیک در برخی محورها خصوصا محورهای شمالی وجود دارد و نیاز است که رانندگانی که قصد تردد از محورها به خصوص محورهای شمالی را دارند برنامه ریزی دقیق داشته باشند و قبل از حرکت از وضعیت راه ها مطلع شوند.

وی گفت: ما با توجه به تعطیلات کوتاه پیش رو انتظار داریم ترافیک در جاده ها بالا باشد و قطعا علاوه بر تمهیدات لازم ،نیروی انسانی و تجهیزات کافی برای مدیریت بر راه ها را در نظر گرفته ایم تا به یاری خدا این ایام را با کمترین ترافیک و حوادث ممکن به سر بریم.

سرهنگ نادر رحمانی افزود: با توجه به اینکه بیشترین علت تصادفات جاده ای از ابتدای سال خواب آلودگی رانندگان و عدم توجه به جلو بوده است توقع داریم چنانچه رانند های احساس خستگی و خواب آلودگی داشت جان خود و سرنشینان را به خطر نیاندازد و با استراحت کوتاهی در حریم های امن جاده ار حوادث تلخ جلوگیری کند.

رحمانی افزود: سرعت و سبقت غیر مجاز به عنوان دومین عامل حوادث رانندگی شناسایی شده است لذا با توجه به اینکه کاهش سرعت در جاده ها هنوز به طور کامل به تصویب نرسیده است و سرعت ها بر اساس آیین نامه راهنمایی و رانندگی مصوب ۱۳۸۴ اعمال می شود رانندگان به تابلو هایی که در سطوح محورها وجود دارد و محدودیت سرعت را نشان می دهد توجه داشته باشند.

وی بیان کرد: سرعت های تعیین شده در تابلو های محدودیت سرعت، بر اساس مهندسی راه و شیب های بررسی شده در جاده ها مشخص شده است لذا رعایت این محدودیت های سرعت در کاهش حوادث ناگوار نقش مهمی را ایفا می کنند.

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در پایان گفت: مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا بطور شبانه روز با شماره تلفن های ۱۲۰ ( در شهر تهران) و ۸۸۲۵۵۵۵۵ آماده پاسخگویی و ارائه خدمات به هموطنان کشور است .

خبرنگار: اکرم جدیدی ممتاز

۷۰۵


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن