تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری حوادث

هویت 10 مسافر هواپیمای ترکیه اعلام شد


هویت 10 مسافر هواپیمای ترکیه بعد از 24 ساعت، با آزمایش ژنتیک روی پیکر مسافران، احراز شد.
هویت 10 مسافر هواپیمای ترکیه  اعلام  شد

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، روز یکشنبه 20 اسفندماه بعد از سقوط یک هواپیمای جت شخصی ترکیه ای در منطقه هلن استان چهارمحال و بختیاری، 11 کاور جسد تحویل پزشکی قانونی استان چهارمحال و بختیاری شد.


بعد از بررسی و انجام آزمایش روی اجساد و بقایای ارجاعی از 11 کاور ارجاعی به پزشکی قانونی، مشخص شد یکی از کاورها، حاوی بقایای مربوط به 10 جنازه دیگر بوده و یک جسد همچنان مفقود است.

کار تعیین هویت اجساد ارجاعی با استفاده از آزمایش ژنتیک روی جانباختگان در ایران و مطابقت آن با فایل های ژنتیکی بستگان درجه یک آنها که از طریق پزشکی قانونی ترکیه اخذ و به ایران ارسال شده بود، انجام گرفت.

گفتنی است این اولین اقدام مشترک سازمان پزشکی قانونی کشورهای در حال توسعه است که شکل گیری آن مربوط به 6 تا 8 اسفندماه در تهران و با حضور نمایندگانی از 15 کشور بود.

اسامی مسافران پرواز جت شخصی ترکیه ای که همگی زن بوده و تعیین هویت شده اند به شرح زیر است:

1. Mina Basaran
2. Sinem Akay
3. Jasmin Baruh Siloni
4. Burcu Gundoganurfali
5. Liana Hananel
6. Ayse And
7. Asligul Izmirli
8. Zeynep Coskun
9. Melike Kuvvet
10. Eda Uslu

700

در جاده هراز و چالوس ترافیک نیمه سنگین است


پلیس راهور ناجا از ترافیک نیمه سنگین در محورهای هراز و چالوس خبر داد.
در جاده هراز و چالوس ترافیک نیمه سنگین است

به گزارش ایسکانیوز آخرین وضعیت ترافیکی راه های کشور را به شرح زیر اعلام کرد:

-مسیر جنوب به شمال محور هراز محدوده سه راهی چلاو ترافیک نیمه سنگین

-مسیر جنوب به شمال محور کرج-چالوس محدوده پیچ سرهنگ ترافیک پرحجم و روان

-باند جنوبی آزادراه کرج-قزوین محدوده پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس ترافیک نیمه سنگین

-باند جنوبی آزادراه تهران-کرج محدوده پل فردیس تا پل کلاک ترافیک پرحجم و روان

بر اساس این گزارش دیگر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار است.

انتهای پیام/

20 / 20

ترافیک نیمه سنگین در محورهای هراز و چالوس


پلیس راهور از ترافیک نیمه سنگین در محورهای هراز و چالوس خبر داد.
ترافیک نیمه سنگین در محورهای هراز و چالوس

به گزارش ایسکانیوز پلیس راهور ، آخرین وضعیت ترافیکی در راههای کشور را به شرح زیر اعلام کرد:

1-مسیر جنوب به شمال محور هراز محدوده سه راهی چلاو-نیمه سنگین

2-مسیر جنوب به شمال محور کرج-چالوس محدوده پیچ سرهنگ-پرحجم و روان

3-باند جنوبی آزادراه کرج-قزوین محدوده پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس-نیمه سنگین

4-باند جنوبی آزادراه تهران-کرج محدوده پل فردیس تا پل کلاک-پرحجم و روان

وی افزود: دیگر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار است.

انتهای پیام

20 / 20

یک محکوم به قصاص دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه تربیت مدرس شد


مدیرکل زندان های استان تهران گفت: یک مددجو  به نام «آ.ع» از مددجویان زندان رجایی شهر که به جرم قتل و با محکومیت قصاص نفس در حین تحمل 5 سال حبس در آزمون کارشناسی ارشد 97 شرکت کرده،  با قبولی در آزمون، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی پزشکی دانشگاه تربیت مدرس شد.
یک محکوم به قصاص دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه تربیت مدرس شد

به گزارش ایسکانیوز، مصطفی محبی با اعلام این خبر ضمن تاکید بر اینکه زندان‌ها در جمهوری اسلامی نشان داده است که بستر اصلاح و تربیت و رشد و بالندگی است، انگیزه درونی و امید به زندگی این مددجو را ستودنی دانست و گفت: علی رغم هجمه های معاندین و معارضین خارج و داخل کشور در حوزه قوه قضائیه و بالاخص زندان‌ها که پایانی نداشته و ندارد شاهد بودن اینگونه فعالیت‌ها و موفقیت‌های تربیتی و آموزشی توسط مددجویان در زندان‌ها می‌تواند پاسخ خوبی به بوق و کرناهای به ظاهر حقوق بشری آنان باشد.

وی افزود: علاوه بر مددجوی مذکور دو تن از مددجویان زندان‌های استان نیز در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق پذیرفته شده‌اند.

انتهای پیام/

20 / 20

داوری الکترونیکی می شود


مدیرکل پیشگیری قضایی معاونت اجتماعی قوه قضاییه، داوری را یکی از پایه های عدالت قضایی خواند و گفت: این قوه با هدف کاهش رجوع مردم به مراجع قضایی مکلف است با همکاری دولت، داوری الکترونیکی را تا پایان سال اول اجرای قانون برنامه ششم توسعه، اجرایی کند.
داوری الکترونیکی می شود

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از واحد اطلاع رسانی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، علی افتخاری در نشست بررسی پیش نویس تصویب نامه داوری با اتاق اصناف ایران، افزود: داوری افزایش رضایتمندی اصحاب دعوا را به همراه دارد چون طرفین دعوا، داور را برمی گزینند و از سویی موجب کاهش حجم پرونده ها و به تبع آن کاهش اطاله دادرسی می شود و درحقیقت داوری برای افزایش عدالت قضایی مدنظر قرار گرفته است.
وی با بیان لزوم 6 گام برای ساماندهی داوری گفت: تشکیل کمیته ملی، ترغیب استان ها به تاسیس موسسات داوری، کارگاه های آموزشی، اشتراط داوری در قراردادها از جمله این گام ها به شمار می روند.
مدیرکل پیشگیری های قضایی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: این قوه با هدف کاهش رجوع مردم به مراجع قضایی مکلف است با همکاری دولت، داوری الکترونیکی را تا پایان سال اول اجرای قانون برنامه ششم توسعه، اجرایی کند؛ بنابراین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه از مدت ها قبل این کار را در سطح گسترده شروع کرده است.
افتخاری درباره الکترونیکی شدن کار داوری گفت: داوران بهتر است در سیستم اینترنتی بر اساس کارکرد و امتیازات خود، از سوی مردم انتخاب شوند؛ یعنی سیستم داوران را بر اساس امتیازاتشان به متقاضی امر داوری معرفی کند.

داوران اتاق اصناف برخط آموزش می بینند


بر اساس این گزارش حمید هاشمی معاون حقوقی اتاق اصناف ایران هم در این نشست با توضیح چگونگی فعالیت داوری در این اتاق گفت: اتاق اصناف از سال 94 راه اندازی مرکز داوری را شروع کرد و هفت ماه طول کشید تا طرحی برای ارائه به قوه قضاییه ارائه شود.
وی با بیان اینکه طبق این طرح، کل کار داوری از مرحله شروع فرایند و طرح ادعا یا شکایت تا صدور رای، الکترونیکی است، ادامه داد: 14 هزار اپراتور تلفن همراه در این طرح با ما همکاری می کنند و افراد در صورت نداشتن اینترنت همراه می توانند به مراکز این اپراتورها برای طرح دعوا و انتخاب داور مراجعه کنند.
به گفته وی، حتی آموزش داوران هم به صورت برخط انجام می شود. متقاضیان انتخاب داور به سیستم اینترنتی ورود کرده و سیستم نام همه داوران متخصص در آن حوزه را به آنها نشان می دهند و متقاضیان بر اساس رزومه داوران، داور خود را انتخاب می کنند.
در پایان این نشست اعضا، با بررسی نهایی مواد پیش نویس تصویب نامه مرکز داوری اتاق اصناف ایران، مواردی از این تصویب نامه را اصلاح و به منظور نهایی کردن طرح، این پیشنهادات و اصلاحات را به نماینده حقوقی اتاق اصناف ارائه کردند.

انتهای پیام/

20 / 20

ترافیک نیمه سنگین در محورهای چالوس و هراز


پلیس راهور آخرین وضعیت ترافیک محورهای کشور را اعلام کرد.
ترافیک نیمه سنگین در محورهای چالوس و هراز

به گزارش ایسکانیوز پلیس راهور اعلام کرد: ترافیک در باند شمالی آزادراه تهران-کرج و باند شمالی آزادراه کرج-قزوین و نیز جاده کرج- چالوس ترافیک نیمه سنگین است.

بر اساس آخرین گزارش های دریافتی پلیس راهور تا این لحظه، باند شمالی آزادراه تهران-کرج از پل کلاک تا پل فردیس و باند شمالی آزادراه کرج-قزوین از پل فردیس تا پایانه شهید کلانتری ترافیک نیمه سنگین است.

ترافیک محورهای کشور:

- محور کرج-چالوس(مسیر شمال به جنوب محدوده های تونل کندوان تا آدران)-نیمه سنگین و طول پرحجم و روان است.

- هردو مسیر محور هراز محدوده تونل تکاور-پرحجم و روان است.

- هر دو مسیر محور تهران-لواسان محدوده گردنه قوچک-پرحجم و روان است.

- هر دو مسیر محور فیروزکوه محدوده های کارسالار و شیرگاه-پرحجم و روان است.

- هر دو مسیر محور تهران-جاجرود-پرحجم و روان است.

- هر دو مسیر محور منجیل-رودبار-پرحجم و روان است.

- هر دو مسیر آزادراه تهران-کرج(از پل کلاک تا پل فردیس)-نیمه سنگین است.

- هر دو مسیر آزادراه کرج-قزوین(از پل فردیس تا پل استاندارد)-نیمه سنگین است.

سایرمحورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردارند.


جاده های مسدود


براساس اعلام پلیس راهور، جاده اولنگ-شاهرود در استان های گلستان و سمنان، جاده دیزین –شمشک در استان های تهران و البرز، محدوده واریانات –چشمه شیرین در جاه دره شهر –پلدختر استان ایلام به علت ریزش کوه مسدود و مسیر جایگزین جاده قدیم چشمه شیرین اعلام شده است.
همچنین تردد وسایل نقلیه سنگین در جاده شوش –فتح المبین استان خوزستان به علت طغیان رودخانه و تخریب پل ممنوع است.
جاده گیوی –خلخال در استان اردبیل نیز به علت نشست و رانش زمین مسدود و مسیر جایگزین جاده خلخال –فیروزآباد تعیین شده است.
تونل اربعین در جاده ایلام –اسلام آباد استان ایلام نیز به علت رفع نقص سیستم روشنایی و تهویه مسدود و مسیر جایگزین جاده قلاجه است.


گفتنی است: برای اطلاع از وضعیت راه های کشور می توانید با مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با شماره تلفن 120و 88255555 (ده خط) به طور شبانه روزی تماس بگیرید.

آخرین اطلاعات ترافیکی در سایت www.rahvar120.ir در دسترس است.

انتهای پیام/

20 / 20
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟