_  

گروه خبری حوادث

حوادث چهارشنبه سوری 3 نفر فوتی و 440 مصدوم به جای گذاشت


براساس گزارش سازمان اورژانس کشور تاکنون 3 نفر بر اثر حوادث شب چهارشنبه آخر سال جان خود را از دست داده اند و 440 نفر هم مصدوم شده اند.
حوادث چهارشنبه سوری  3 نفر فوتی و 440 مصدوم به جای گذاشت

به گزارش ایسکانیور حوادث شب چهارشنبه آخر سال تاکنون ۳ فوتی در تهران، زنجان و همدان و بیش از ۴۴۰ نفر مصدوم در سراسر کشور بر جای گذاشته است.

افزایش مصدومان چهارشنبه سوری به ۴۴۰ نفر

۱۹:۰۸- براساس گزارش سازمان اورژانس کشور، تا ساعت ۱۸:۳۰ امروز تاکنون ۴۴۰ نفر بر اثر حوادث مرتبط با شب چهارشنبه آخر سال دچار مصدومیت شده اند و ۳ نفر در تهران، زنجان و همدان جان خود را از دست داده اند. ۹۰ درصد مصدومان مرد و ۱۰ درصد زن بوده اند. همچنین چهار درصد مصدومان قطع عضو شده اند. ۶۶ درصد این حوادث مربوط به رنج سنی ۶ تا ۱۸ سال است و ۷۹ درصد از مصدومین استفاده کننده از مواد محترقه و ۱۹ درصد عابران گذری بوده اند.

بیشترین عضو آسیب دیده چشم با ۳۳ درصد گزارش شده است. بیشترین تعداد مصدومان در تهران با ۹۰ نفر (معادل ۲۰ درصد از کل مصدومان) ، آذربایجان غربی با ۶۰ نفر (معادل ۱۴ درصد از کل مصدومان) و آذربایجان شرقی با ۳۹ نفر (معادل ۹ درصد از کل مصدومان) بوده است.

مصدومیت ۲ کودک در رباط کریم

۱۹:۰۵- رئیس بیمارستان رباط کریم گفت: تا این ساعت دو کودک در بیمارستان فاطمه زهرا(س) رباط کریم بستری شده اند که روند درمان آنها به خوبی انجام و در بخش های مربوطه بستری شده اند.

انفجار مواد محترقه در منزل مسکونی باقرشهر ۲ مصدوم برجا گذاشت

۱۹:۰۰- شامگاه سه شنبه و هم زمان با شب چهارشنبه آخر سال انفجار مواد محترقه در منزل مسکونی باقرشهر ۲ مصدوم برجا گذاشت.

یک کشته و ۲ قطع عضو در چهارشنبه سوری تهران

۱۸:۵۰- سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: در استان تهران تاکنون ۳۸ مصدوم به بیمارستان ها مراجعه کرده اند که یک زن و مابقی مرد هستند. ۵۰ درصد مصدومین دچار سوختگی و نیمی هم دچار قطع عضو بریدگی، شکستگی و اسیب به چشم و دست شده اند. تاکنون یک نفر فوتی در تهران یک نفر در زنجان و یک نفر در همدان گزارش شده است.

وی افزود: کم سن ترین مصدوم ۹ ساله و بیشترین، ۳۰ سال دارد طی امروز دو نفر دچار قطع عضو شده اند که یکی جوانی ۳۵ ساله و دیگری نوجوانی ۱۲ ساله است، هر دو از ناحیه دست قطع عضو شده اند

استقرار اکیپ های امدادی اورژانس در میادین پر تردد شهر تهران

۱۸:۳۵- سازمان اورژانس کشور از استقرار اکیپ های امدادی اورژانس در میادین پر تردد شهر تهران خبر داد.

کشف ۱۰۰ کیلوگرم مواد محترقه در رباط کریم

۱۸:۳۰- سرهنگ بیرانوند، رئیس کلانتری ۱۱۵ رازی از کشف بیش از یکصدکیلوگرم مواد محترقه دست ساز آماده در میدان رباط کریم از داخل منزل مسکونی خبر داد.

استاندار تهران: چهارشنبه سوری را سنتی برگزار کنید/حوادث کاهش داشته است

استاندار تهران گفت: مشکلاتی که پیش میاید مربوط به استفاده از مواد محترقه خطرناک است و این نسبت به سال قبل کاهش یافته است. توصیه ما به خانواده ها این است همان مراسم سنتی چهارشنبه سوری برگزار شود و از مواد محترقه استفاده نشود.

استقرار نیروهای پلیس در ۶۱۶ نقطه پایتخت/ کشف ۱۰۰ کیلوگرم مواد محترقه

۱۸:۱۴- پلیس پایتخت اعلام کرد: با سه حادثه از صبح روز جاری تا کنون مواجه بودیم. انفجار منزل در خیابان مرتضوی و مصدومیت یک نفر، مصدومیت نفر دیگر در منزلی در پیکانشهر که بر اثر مواد محترقه انجام شد. مورد بعدی اقدام پیشگیرانه کلانتری ۱۱۵ رازی بود که موفق به کشف یکصد کیلوگرم مواد خطرناک محترقه دست ساز شدند. تا کنون نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری داشته ایم. همه چیز تحت کنترل پلیس است. در ۶۱۶ نقطه از شهر نیروهای پلیس را بکار گرفته ایم.

فوت ۳ نفر و مصدومیت ۴۰۶ نفر در حوادث چهارشنبه سوری

۱۷:۳۰- براساس گزارش سازمان اورژانس کشور از ابتدای اسفندماه تا ساعت ۱۷:۳۰ امروز تاکنون ۴۰۳ نفر بر اثر حوادث مرتبط با شب چهارشنبه آخر سال دچار مصدومیت شده اند و ۳ نفر در تهران، زنجان و همدان جان خود را از دست داده اند. ۹۱ درصد مصدومان مرد و ۹ درصد زن بوده اند. همچنین چهار درصد مصدومان قطع عضو شده اند. ۶۶ درصد این حوادث مربوط به رنج سنی ۶ تا ۱۸ سال است و ۷۹ درصد از مصدومین استفاده کننده از مواد محترقه و ۱۹ درصد عابران گذری بوده اند.

بیشترین عضو آسیب دیده چشم با ۳۴ درصد گزارش شده است. بیشترین تعداد مصدومان در تهران با ۸۳ نفر (معادل ۲۱ درصد از کل مصدومان) ، آذربایجان غربی با ۵۴ نفر (معادل ۱۳ درصد از کل مصدومان) و آذربایجان شرقی با ۳۸ نفر (معادل ۹ درصد از کل مصدومان) بوده است.

کشف ۲۵ کیلوگرم نارنجک از جوان ۱۸ ساله

۱۷:۰۰- سرگرد مصطفی ملکوتی رییس کلانتری ۱۷۱ مصطفی خمینی از کشف بیش از ۲۵ کیلوگرم نارنجک دست ساز و اکلیل و سرنج از داخل گونی دست فردی ۱۸ ساله در حوالی شهرک مرتضی گرد خبر داد.

مرگ ۳ نفر در حوادث چهارشنبه سوری

۱۶:۰۰- براساس گزارش سازمان اورژانس کشور از ابتدای اسفندماه تا ساعت ۱۶ امروز تاکنون ۳۸۵ نفر بر اثر حوادث مرتبط با شب چهارشنبه آخر سال دچار مصدومیت شده اند و ۳ نفر در تهران، زنجان و همدان جان خود را از دست داده اند. ۹۲ درصد مصدومان مرد و ۸ درصد زن بوده اند. همچنین چهار درصد مصدومان قطع عضو شده اند. ۶۷ درصد این حوادث مربوط به رنج سنی ۶ تا ۱۸ سال است و ۷۹ درصد از مصدومین استفاده کننده از مواد محترقه و ۱۹ درصد عابران گذری بوده اند.

?مصدومیت مرد ۳۵ ساله در انفجار واحد مسکونی

۱۵:۴۵- ساعتی پیش انفجار در یک مجتمع مسکونی در شهرک پیکانشهر موجب مصدومیت شدید یک نفر شد. به گفته جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی انفجار در یک آپارتمان در مجتمع چهار طبقه بر اثر کار کردن با مواد محترقه رخ داد.

مرگ زن ۵۰ ساله زنجانی در اثر شنیدن صدای انفجار مواد محترقه

۱۵:۲۰- براساس اعلام اورژانس زنجان، یک زن ۵۰ ساله که دارای ناراحتی قلبی بود با شنیدن صدای انفجار ترقه دچار سکته قلبی شد و جان خود را از دست داد.

هنجارشکنان چهارشنبه سوری تا پایان نوروز مهمان پلیس هستند

۰۹:۰۰- رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد: هنجارشکنان چهارشنبه سوری بازداشت می شوند و تا پایان نوروز مهمان پلیس هستند. خودروهای افراد هنجارشکن نیز توقیف و تا پایان تعطیلات نوروز در پارکینگ متوقف می شود

فوت مرد جوان در انفجار مواد محترقه در ساختمان مسکونی

۰۶:۴۵- صبح امروز یک ساختمان ۲ طبقه در خیابان مرتضوی تهران بر اثر انفجار اکلیل و سرنج تخریب و یک جوان ۱۹ ساله به شدت مصدوم شد. یک نفر از آتش نشانان نیز مصدوم شد. پسر ۱۹ ساله که صبح امروز در تهران به دلیل انفجار مواد محترقه دچار سوختگی ۱۰۰ درصد شده بود، فوت کرد.

ادامه دارد ....

۷۰۰

ستادهای ترخیص خودرو در تهران اعلام شد


مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، آدرس ستادهای ترخیص خودرو را اعلام کرد.
ستادهای ترخیص خودرو در تهران اعلام شد

به گزارش ایسکانیوز، مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، آدرس ستادهای ترخیص خودرو را به شرح زیر اعلام کرد:

- ستاد ترخیص مرکزی خیابان زنجان در خیابان ستارخان جنب کلانتری ۱۱۸ ستارخان واقع شده است.

- ستاد ترخیص خلیج فارس در کیلومتر ۷ جاده قدیم کرج، خیابان خلیج فارس، خیابان راهنما قرار دارد.

- ستاد منطقه ۳ راهور در خیابان پاسداران، خیابان گل‌نبی و ستاد منطقه ۵ راهور در بزرگراه همت، جنت‌آباد شمالی، خیابان دانش قرار دارد.

- ستاد منطقه ۶ راهور، در میدان ولی‌عصر، ابتدای بلوار کریمخان زند و ستاد منطقه ۸ راهور نیز در بزرگراه شهید باقری، تقاطع خیابان رسالت واقع شده است.

- ستاد منطقه ۱۱ راهور در میدان قزوین، خیابان قزوین، جنب شهرداری منطقه ۱۱ قرار دارد.

- ستاد منطقه ۱۵ راهور نیز در سه‌راه افسریه، پشت شهرداری منطقه ۱۵، جنب ترمینال خاوران واقع شده است.

- آدرس ستاد منطقه ۱۷ راهور نیز بزرگراه آیت‌الله سعیدی، پل ساوه، خیابان آزادی، جنب آتش‌نشانی است.

- ستاد منطقه ۲۰ راهور نیز در شهرری، خیابان شیرازی، روبروی فروشگاه شهروند قرار دارد.

۷۰۶

60000 کیلو کالای تاریخ مصرف گذشته توقیف شد


مدیرکل تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان از توقیف 60 تن کالای تاریخ مصرف گذشته و تشکیل پرونده تقلب در گشت مشترک تعزیرات این استان خبر داد.
60000  کیلو کالای تاریخ مصرف گذشته توقیف شد

به گزارش ایسکانیوز از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، حیدر میرزایی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اخبار واصله و در راستای بررسی انبارهای دپوی کالا در گشت مشترک تعزیرات حکومتی با همراهی بازرسان صنعت، معدن و تجارت و مرکز بهداشت از انباری در شهرک صنعتی شهرستان زاهدان بازدید به عمل آمد که در بررسی صورت گرفته مقدار ۶۰ تن کالای تاریخ مصرف گذشته کشف شد.
وی افزود: این محموله شامل انواع نوشیدنی و همچنین بیسکویت و مواد بهداشتی جز کالاهای مکشوفه بود که با توجه به کشف دستگاه های وسیله تقلب و اقلام دیگری از جمله تینر برای پاک کردن تاریخ های مرقوم بر روی کالا و درج تاریخ جدید، در این خصوص با عنوان اتهام تقلب پرونده ای برای متهمین تشکیل شد.
میرزایی تصریح کرد: واحد فوق توسط بازرسان مرکز بهداشت پلمپ و از ادامه فعالیت جلوگیری به عمل آمد و پرونده متشکله در تعزیرات حکومتی زاهدان خارج از نوبت در مرحله رسیدگی است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گفت: سلامت شهروندان خط قرمزسازمان تعزیرات حکومتی است و سودجویان و متخلفان در این راستا برخورد شدید خواهد شد.

۷۰۰

ترافیک آرام در جاده ها حکم فرماست


رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: پلیس راه ناجا به علت اجرای عملیات عمرانی در برخی محورهای استان ها محدودیت هایی را برای رانندگان اعمال کرده است.
ترافیک آرام در جاده ها حکم فرماست

سرهنگ نادر رحمانی در گفت وگو با ایسکانیوز از محدودیت ها و ممنوعیت های جاده های کشور از ۳۰خرداد به شرح زیر خبر داد و از رانندگان خواست از مسیرهای جایگزین اعلام شده استفاده کنند.

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا ادامه داد:محورهای محور اولنگ –شاهرود در استان های گلستان و سمنان،محور دیزین-شمشک،-استان ایلام محور دره شهر -پلدختر محدوده واریانات چشمه شیرین به علت ریزش کوه،استان خوزستان محور شوش -فتح المبین به علت طغیان رودخانه و تخریب پل،استان آذربایجان شرقی(کمربندی آذرشهر به پل غله زار)به علت شکستن پل،استان اردبیل محور خلخال-اسالم محدوده کیلومتر ۷ تا ۱۸.۵ به علت عملیات راهسازی مسدود است.

رحمانی با اشاره به تردد پرحجم محور کرج-چالوس در ایام تعطیلات گفت: کیلومتر ۰ تا ۷۰ محور کرج-چالوس تا ۲۰ شهریور از ساعت۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر روزهای شنبه تاسه شنبه و چهارشنبه هر هفته از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر به جز ایام تعطیلات رسمی و روز قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به علت اجرای عملیات روکش آسفالت اجرای عملیات دارای محدودیت است که رانندگان باید احتیاط را رعایت کنند.

وی افزود:کیلومتر ۳۷تا ۵۸ غرب استان تهران،آزادراه تهران-قم تا ۲۰ شهریور از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر روزهای سه شنبه،تا پنج شنبه هر هفته به جز ایام تعطیلات رسمی و روز قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به علت اجرای عملیات نصب حفاظ بتنی مفصلی در رفوژ میانی اجرای عملیات همزمان با عبور ترافیک و رعایت جوانب احتیاط انجام می شود.

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: تا تاریخ ۲۰ شهریور استان البرز،آزادراه تهران-کرج تا کیلومتر ۱۴ (از ساعت از ۸ صبح تا ۳ بعد از ظهر) ، روزهای شنبه تا سه شنبه ودر روزهای چهارشنبه (۸ صبح تا ۱ بعد از ظهر) هرهفته به جز ایام تعطیلات رسمی و روز قبل و بعد از تعطیلات چند روزه اجرا می شود.

رحمانی در این مورد گفت: از کیلومتر ۰ تا ۶۵ استان قزوین,آزادراه های قزوین-زنجان و قزوین-رشت تا کیلومتر۷۲ و قزوین-کرج کیلومتر ۰ الی ۶۵تا تاریخ ۲۰ شهریور در روزهای شنبه (ساعت ۱۲ ظهر تا ۷ شب) روزهای یکشنبه تا سه شنبه (ساعت ۸صبح تا ۷ شب) روزهای چهارشنبه از (ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب) هر هفته به جز ایام تعطیلات رسمی و روز قبل و بعد از تعطیلات چند روزه بعلت اجرای عملیات رنگ آمیزی پایه های تابلوهای ترافیکی,گاباریت ها و پانل فلزی و تردد همزمان رانندگان با اجرای عملیات باید با رعایت جوانب احتیاط انجام شود.

وی گفت : در استان خراسان رضوی آزادراه مشهد-باغچه تا ۲۰ شهریور(ساعت ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر)به علت جمع آوری گاردریل و تهیه و نصب نیوجرسی بتنی ,تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می شود.

رحمانی افزود: استان ایلام محور فرعی زرنه - سومار تا ۲۷ مرداد(به مدت دو ماه) جهت انجام روکش آسفالت تردد کامیون و تریلر ممنوع بوده و محور جایگزین محور گیلانغرب - چم سورک - سه راهی روان و بالعکس است.

وی با اشاره بهاینکه محور شرق استان تهران محرو فیروزکوه - سمنان یکی از پرترددترین محورهای راه های مواصلاتی کشور است بیان کرد: ابتدای این محور از تاریخ ۵ تیر تا ۶ تیر (از ساعت ۱۲ شب تا ساعت ۶ صبح) جهت اجرای عملیات ترمیم کنارگذر امیریه محور مسدود است.

وی در پایان گفت: مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با شماره تلفن ۱۲۰ به طور شبانه روزی پاسخگوی وضعیت راههای کشور و امداد رسانی احتمالی به هموطنان عزیز است .

۷۰۵

محمد ثلاث اعدام شد


حکم قصاص محمدرضا ثلاث، از دراویش گنابادی و راننده اتوبوسی که ماموران ناجا را به شهادت رساند، سحرگاه امروز اجرا شد.
محمد ثلاث اعدام شد

به گزارش ایسکانیوز از پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، ثلاث در تاریخ ۱۳۹۶/۱۱/۳۰ و در پی تجمع غیرقانونی آشوب‌گران در گلستان هفتم از خیابان پاسداران، با راندن اتوبوس به سمت مامورین ناجا، آنان را هدف تهاجم عمدی خود قرار داده که منتهی به شهادت سه نفر از ماموران به اسامی گروهبان یکم رضا امامی، گروهبان یکم محمدعلی بایرامی و سرباز وظیفه رضا مرادی شده بود. نامبرده در جریان تحقیقات، ضمن اقرار به عمدی بودن اقدام خود از جمله راندن و هدایت اتوبوس به سمت ماموران ناجا، علت را عصبانیت و خشم اعلام کرده است.

با انجام تحقیقات در دادسرای ویژه جنایی تهران و صدور کیفرخواست، پرونده به شعبه‌ نهم دادگاه کیفری یک تهران ارجاع و متهم به همراه وکیل تعیینی خود در جلسه دادگاه حضور یافت. دادگاه طی دادنامه‌ی مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۲۸ متهم را از بابت سه فقره قتل عمدی به سه بار قصاص نفس محکوم نمود و فرجام‌خواهی محکوم‌علیه طی دادنامه‌ی مورخ ۱۳۹۷/۲/۳ صادره از شعبه‌ی ۳۹ دیوان عالی کشور مردود شناخته شد.

متعاقباً با وصول پرونده به دادسرا و با عنایت به تقاضای اولیای دم هر سه شهید، مراحل استیذان از رییس قوه قضاییه برای اجرای قصاص نفس طی و حکم قصاص سحرگاه روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۷/۳/۲۸ اجرا شد.

۷۰۰

یک دستگاه بیل مکانیکی قاچاق در رودان کشف شد


فرمانده انتظامی رودان گفت: یک دستگاه بیل مکانیکی قاچاق به ارزش 2 میلیارد و 500 میلیون ریال دراین شهرستان کشف شد.
یک دستگاه بیل مکانیکی قاچاق در رودان کشف شد

به گزارش ایسکانیوز سرهنگ "احمد سلگی" گفت: در راستای اجرای طرح های مبارزه با قاچاق کالا و ارز ،مأموران ایستگاه بازرسی فاریاب ، حین کنترل محورهای مواصلاتی و گشت زنی در حوزه استحفاظی به یک دستگاه کامیون کشنده مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از خودرو یک دستگاه بیل مکانیکی فاقد هرگونه مجوز گمرکی و قانونی کشف و یک متهم را در این زمینه دستگیر کردند.

این مسئول انتظامی با اشاره به اینکه ارزش محموله مذکور بنا به نظر کارشناسان ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، تصریح کرد: متهم به همراه کالای کشف شده به مراجع قضائی معرفی شد.

۷۰۰


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن