تبلیغات در تلکسیران

ولی‌الله سیف به عنوان «مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی» منصوب شد


رئیس جمهور در حکمی ولی‌الله سیف را به عنوان «مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی» منصوب کرد.
ولی‌الله سیف به عنوان «مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی» منصوب شد

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، به نقل از اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در حکمی ولی‌الله سیف را به عنوان «مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی» منصوب کرد.

متن حکم حسن روحانی به شرح‌ ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر ولی الله سیف

نظر به مراتب تعهد، توان علمی و سوابق مدیریتی جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان«مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی» منصوب می‌شوید.

امید است با توفیق الهی در خدمت به ملت شریف ایران و نظام جمهوری اسلامی با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.

حسن روحانی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

انتهای پیام/

283 / 165

کارگاه‌های آموزشی، استارت‌آپی و معرفی محصول در ITE 2018


شورای سیاست‌گذاری چهارمین نمایشگاه بین‌المللی تراکنش ایران (ITE 2018) برگزاری سه نوع کارگاه را در این رویداد پیش‌بینی کرده است که شامل انواع آموزشی، استارت‌آپی و معرفی محصول و خدمات می‌شود.
کارگاه‌های آموزشی، استارت‌آپی و معرفی محصول در ITE 2018

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، کارگاه های آموزشی عبارتند از «کسب‌وکارهای پلتفرمی»، «رایانش تکاملی» و «مدیریت تجربه مشتری».

کارگاه‌های استارت‌آپی با حضور مربیان و کارشناسان این اکوسیستم برگزار می‌شوند و به مهم‌ترین نیازها و دغدغه‌های فعالان این حوزه اختصاص دارند.
در طول برگزاری رویداد ‌3 روزه ITE 2018، کسب و کارها و سازمان‌ها می‌توانند در قالب 40 کارگاه معرفی محصول و خدمات، دستاوردهای خود را به حاضران معرفی کنند.
مرکز فابا، چهارمین نمایشگاه تراکنش ایران را همراه با ده‌ها برنامه جانبی، بیست و دوم تا بیست و چهارم آبان ماه سال جاری در مجتمع نمایشگاهی شهر تهران، واقع در بوستان گفت‌وگو برگزار می‌کند.
انتهای پیام/
283 / 161

تالار شیشه‌ای از کانال 16هزار واحدی گذشت


در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 3 میلیارد و 886 میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش یک هزار و 165میلیارد تومان در 249هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.
تالار شیشه‌ای از کانال 16هزار واحدی گذشت

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 3 میلیارد و 886میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش یک هزار و 165میلیارد تومان در 249هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 3552 واحدی همراه بود و در نهایت به رقم 168 هزار و 634 واحد رسید، همچنین شاخص کل (هم وزن) با 622 واحد افزایش به 29 هزار و 347 واحد رسید .

شاخص آزاد شناور نیز با 3910 واحد افزایش به رقم 179 هزار و 820 واحد رسید، شاخص بازار اول 2695 واحد افزایش و شاخص بازار دوم 6696 واحد افزایش داشتند.

در بین نمادهای معاملاتی، نماد ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌ با 57 واحد، فولاد مبارکه اصفهان و توسعه معادن و فلزات و شرکت ارتباطات سیار ایران بیشترین تاثیر مثبت را در بازار بورس داشتند و باعث رشد بیشتر شاخص در این بازار شدند.

در بین نمادهای امروز سایپا، بانک ملت، بانک تجارت و نفت و گاز و پتروشیمی تامین در گروه نمادهای پربیننده قرار گرفتند.

همچنین در بازارهای فرابورس تعداد 1278 میلیون معامله به‌ارزش 7477میلیارد تومان در 131 هزار نوبت، آیفکس حدود 47 واحد رشد کرد و به پلهی 1949 ام رسید.


انتهای پیام/

283 / 161

عضو کمیسیون انرژی: عرضه نفت در بورس، نسخه شفا بخش دوران تحریم است


عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: عرضه نفت از طریق بورس باعث می شود تا مشتریان و خریداران متعددی وارد این بازار شوند که اکثر آن ها فعال بخش خصوصی هستند.
عضو کمیسیون انرژی: عرضه نفت در بورس، نسخه شفا بخش دوران تحریم است

علی گلمرادی عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایسکانیوز، اظهار کرد: بازار سرمایه در تمام بخش‌ها و حوزه‌ها می‌تواند یک مسیر درست برای ایجاد شفافیت و رقابت سالم باشد. برای کشور ما که در حال حاضر در شرایط خاصی و در دوران جنگ اقتصادی و تحریم قرار داریم، می‌تواند به عنوان یک نسخه شفابخش در راستای رفع مشکلات حاصل از صادرات نفت و اثر تحریم‌ها استفاده شود.

او ادامه داد: در واقع عرضه نفت از طریق بورس باعث می‌شود تا مشتریان و خریداران متعددی وارد این بازار شوند که اکثر آنها فعالان بخش خصوصی هستند؛ بنابراین مسئولیت اصلی در مراودات تجاری و بین‌المللی نیز با خود این افراد است که می توانند به خوبی راهکارها و ترفندها را شناسایی کنند و عملا از موانع و محدودیت هایی که در بخش دولتی برای فروش و صادرات نفت نیز وجود دارد عبور کنند تا درآمدهای خود را از طریق مبادلات تجاری نفت افزایش دهند.

گلمرادی افزود: قطعا این اتفاق می‌تواند عرصه را بر تحریم کنندگان و دشمنان ما تنگ کند، هم به دلیل تعدد این مبادلات تجاری و هم اینکه طرف حساب آنها دیگر دولت نیست بلکه پایه‌گذاران و تجار بخش خصوصی خواهند بود که می‌توانند از حقوق خود بر اساس قوانین بین‌المللی به خوبی دفاع کنند و در غیر این صورت در حوزه درآمدهای حاصل از فروش نفت مشکلات متعددی خواهیم داشت.

او ادامه داد: در حال حاضر دولت به دنبال تدوین آیین نامه اجرایی طرح عرضه نفت در بورس است و قطعا یک تصمیم درست توسط دولت و مجلس می‌تواند کمک چشمگیری به شفافیت حوزه فروش و موضوع رقابت داشته باشد تا دولت هم کمتر متحمل ضرر شود و با یک قیمت متناسب و هماهنگ با بازار جهانی قیمت و ارزش واقعی نفت هم تعریف خواهد شد.

نماینده مردم ماهشهر تصریح کرد: در مجموع می‌توان گفت برآیند این کار، مثبت و به نفع حوزه نفت و اقتصاد کشور خواهد بود که با وجود یک سری اختلاف‌های جزئی، هم مجلس هم دولت و هم سازمان بورس مصمم به اجرای این برنامه هستند و قطعا از این طرح مهم باید همه جانبه حمایت شود و نهادهای نظارتی هم بر این موضوع اشراف داشته باشند.

او افزود: یکسری موانع هم در این باره وجود دارد، برخی شرکت‌ها که به دنبال انحصار هستند حتما کارشکنی‌هایی در تحقق این سیاست‌ها انجام می دهند چون با عرضه نفت در بورس رقبای جدید برای آنها پیدا می‌شود که منافع و فرصت طلبی‌های آنها را به مخاطره می‌اندازد. در این راستا همراهی شرکت ملی نفت و به خصوص حوزه بین الملل آن مسیر اجرای این طرح را راحت‌تر خواهد کرد.

عضو کمیسیون انرژی ادامه داد: سازمان بورس هم که ذی نفع اصلی این طرح محسوب می‌شود و هیچ گونه مخالفت و محدودیتی برای تحقق این برنامه ندارد و قطعا موظف است در اجرای این طرح که منجر به رونق و توسعه اقتصاد کشور و منافع ملی می‌شود نهایت همکاری را داشته باشد.

او در پاسخ به این سوال مبنی بر میزان رضایت نمایندگان از عملکرد وزیر نفت نیز افزود: همه ما باید قضاوت منصفانه‌ای در خصوص عملکرد وزارتخانه‌ها داشته باشیم و جمیع جهات را در نظر بگیریم. امروز آقای زنگنه در زمینی بازی می‌کند که محدودیت ها و موانع زیادی را در بردارد. با توجه به این که نفت، حوزه حساسی در تمام کشورهای دنیا است، دشمنان بیشتر انرژی حود را صرف آسیب رساندن و متزلزل کردن بازار نفت ایران کرده‌اند و فرماندهی آقای زنگنه در راس این وزارت‌خانه قطعا کار آسانی نیست؛ چون با محدودیت‌ها و مشکلات تحریمی و بین المللی تا حد زیادی توانسته نمره قابل قبولی کسب کند و امیدواریم با کمک دولت و مجلس بتوانیم در مسیر تحقق اهداف اقتصادی و رفع مشکلات داخلی و بین المللی حرکت کنیم.

انتهای پیام/

283 / 161

چراغ های تالار شیشه ای در آخرین روز تابستان سبز شد


شاخص کل در بازار امروز با رشد 3209 واحدی همراه بود و در نهایت شاخص به رقم 160 هزار و 538 واحد رسید.
چراغ های تالار شیشه ای در آخرین روز تابستان سبز شد

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ شاخص کل در بازار امروز با رشد 3209 واحدی همراه بود و در نهایت شاخص به رقم 160 هزار و 538 واحد رسید، همچنین شاخص کل (هم وزن) با 826 واحد افزایش به 27 هزار و 930 واحد رسید.

شاخص آزاد شناور نیز با 3560 واحد افزایش به رقم 171 هزار و 621 واحد رسید، شاخص بازار اول 2341 واحد افزایش و شاخص بازار دوم 6503 واحد افزایش داشتند.

در بین نمادهای معاملاتی، نماد ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌ با 57 واحد، ارتباطات سیار ایران و پالایش نفت بندرعباس و مخابرات ایران بیشترین تاثیر مثبت را در بازار بورس داشتند و باعث رشد بیشتر شاخص در این بازار شدند.

در بین نمادهای امروز سایپا، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، پتروشیمی پارس، پالایش نفت اصفهان و صنایع ملی مس ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار گرفتند.

همچنین در بازارهای فرابورس تعداد 1076میلیون معامله به‌ارزش 467میلیارد تومان در 106هزار نوبت، آیفکس حدود 20 واحد رشد کرد و به پله ی 1878 ام رسید.


انتهای پیام/

283 / 161

تخلفات بیمه ای با صدور کد یکتا کاهش می یابد


رئیس بیمه مرکزی افزایش ضریب نفوذ بیمه را در گرو اجرای برنامه های توسعه‌ای دانست و گفت:برای آنکه صنعت بیمه بتواند چتر آرامش و امنیت را به دست بگیرد،باید سطح توانگری شرکت های بیمه افزایش یابد.
تخلفات بیمه ای با صدور کد یکتا کاهش می یابد

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، غلامرضا سلیمانی در مجمع عمومی عادی بیمه مرکزی گفت: توسعه بیمه های زندگی از راهبردهای جدی بیمه مرکزی است که هم امنیت اقتصادی کشور را تامین می کند و هم پشتوانه ای مناسب برای اقشار آسیب پذیر محسوب می شود.

رئیس کل بیمه مرکزی با ابراز خرسندی از نگاه مثبت سرپرست وزارت اقتصاد و اعضای دیگر مجموعه نسبت به صورت های مالی و گزارش ارائه شده، اظهار داشت: ظرفیت های قابل توجهی در صنعت بیمه وجود دارد که با فعال کردن آن می توان بخش اعظم اهداف برنامه ششم توسعه را تحقق بخشید.

سلیمانی اظهار داشت: صنعت بیمه در مسیر خوبی حرکت می کند و با توجه به حمایت دولت و تکیه به راهبردهای توسعه مدارانه و توسعه محور، برای دستیابی به اهداف و تکالیف برنامه ششم تلاش می کنیم.

او افزایش ضریب نفوذ بیمه در جامعه را در گرو اجرای برنامه های توسعه ای دانست و افزود: در حال حاضر رشد حق بیمه تولیدی قابل قبول و رضایت بخش است و در کنار این رشد کمی باید مباحث مربوط به بخش وصولی صنعت بیمه را هم با جدیت دنبال می کنیم.

افزایش ضریب تورم؛ از آسیب های توسعه صنعت بیمه

رییس شورای عالی بیمه افزایش ضریب تورم را از آسیب های توسعه صنعت بیمه دانست و تصریح کرد: صنعت بیمه وظیفه گستراندن چتر آرامش و امنیت در جامعه را بر عهده دارد و برای نیل به این مقصود باید سطح توانگری شرکت های بیمه افزایش پیدا کند.

سلیمانی جذب سرمایه گذار، حضور موثرتر در بازار بورس و تقویت زیرساخت های فرهنگ بیمه را از راهکارهای افزایش سطح توانگری شرکت های بیمه ارزیابی کرد و گفت: در شرایط فعلی ذخایر صنعت بیمه از میزان پیش بینی شده بیشتر است و ما تلاش می کنیم با ایجاد جذابیت های سرمایه گذاری و همچنین نظارت علمی و دقیق، بستر مناسب تری را برای توسعه بیمه ای در کشور فراهم کنیم.

رئیس کل بیمه مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود به نگاه مثبت نهاد ناظر به بخش خصوصی تاکید کرد و افزود: سیاست ما این است که سهم بیمه مرکزی را از اتکایی اجباری کم کنیم و بازار را در اختیار بخش خصوصی قرار بدهیم که در این خصوص تفاهم نامه هایی نیز با شرکت های بیمه ای به امضا رسیده است.

او خلاقیت و نوآوری را از عوامل مهم حرکت رو به جلوی صنعت بیمه ارزیابی کرد و گفت: تهیه بسته های متنوع بیمه ای به رونق بیشتر این صنعت منتهی می شود و در همین راستا حمایت از نیروهای مبتکر و نوآور از برنامه های مهم ماست.

سلیمانی در پایان با برشمردن فعالیت های فرهنگ سازانه و همچنین مباحث پژوهشی در بیمه مرکزی، زمینه های تقویت زیرساخت های فرهنگی صنعت بیمه را رضایت بخش توصیف کرد و افزود: همگانی سازی صنعت بیمه و رسیدن به استانداردهای بیمه ای جهان در گرو شناساندن قابلیت ها و ظرفیت های این صنعت به تمامی آحاد جامعه است.

او در پایان با اشاره به رتبه نخست سامانه سنهاب در ارزیابی سازمان های کل کشور، اظهار کرد: مبنای اطلاعات صنعت بیمه باید سامانه سنهاب باشد و تردیدی نیست با به روز شدن این سامانه و انجام فرایند صدور کد یکتا برای بیمه گذاران، میزان تخلفات بیمه ای به شدت کاهش می یابد.

انتهای پیام/

283 / 161
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟