تبلیغات در تلکسیران

شمار مصدومین چهارشنبه آخرسال کردستان به 38 نفر رسید


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به شمار مصدومین چهارشنبه آخر سال، گفت: شمار مصدومین چهارشنبه آخر سال تا این لحظه 38 نفر است.
شمار مصدومین چهارشنبه آخرسال کردستان به 38 نفر رسید

به گزارش ایسکانیوز، هومن قصری با اشاره به میزان مراجعان به مراکز درمانی استان کردستان در چهارشنبه آخر سال اظهار داشت: تا این لحظه یعنی ساعت 20 سی و هشت مصدوم به مراکز بهداشتی و درمانی سراسر استان کردستان مراجعه کرده اند.

وی ادامه داد: با توجه به تمهیدات صورت گرفته از سوی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تمامی مراکز بهداشتی و درمانی امروز آماده پذیرش مصدومین احتمالی چهارشنبه آخرسال بودند.

وی با اشاره به وضعیت مراجعان در شهرستان‌های مختلف استان کردستان عنوان کرد: بیمارستان توحید سنندج با پذیرش 12 نفر بیشترین میزان مراجعان و مصدومین چهارشنبه آخر سال را داشته است

منبع: مهر

901

ایجاد اشتغال در روستاها می‌تواند مانع از مهاجرت این قشر مولد به شهرها شود


نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اهمیت توسعه اشتغال در مناطق روستایی تصریح کرد: ایجاد اشتغال در روستاها می‌تواند مانع از مهاجرت این قشر مولد به حاشیه شهرها شود.
ایجاد اشتغال در روستاها می‌تواند مانع از مهاجرت این قشر مولد به شهرها شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسکانیوز از شاهرود سید حسن حسینی شاهرودی در کمیته اشتغال شرق استان سمنان، بر لزوم شفافیت و نظارت بیشتر بر چگونگی اعطای ئام‌های اشتغال روستایی شد و اظهارداشت: متأسفانه مشخص نیست که سامانه رصد چگونه مورد راستی آزمایی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مدعی است که دخل و تصرفی در این فرآیند ندارد افزود: چنانچه این ادعا درست است مسئولان این دستگاه باید پاسخ دهند که چگونه اطلاعات متقاضیان این تسهیلات اخذ، شناسایی و مورد تائید یا رد قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه دولت اعتبارات بسیار خوبی به طرح اشتغال روستایی اختصاص داد گفت: امسال در قالب این طرح12هزار میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال روستایی اختصاص یافت و اخیرا یک میلیارد دلار دیگر نیز به این امر مهم تخصیص یافت که جای تقدیر دارد.

حسینی شاهرودی ادامه داد: این تسهیلات به روستائیان، عشایر و متقاضیان و صاحبان طرح و ایده در شهرهای زیر 10 هزار نفر اختصاص یافته و نباید اجازه داده شود که افراد متمول شهرنشین از این ظرفیت سوءاستفاده کنند.

وی با اشاره به نشست هفته گذشته سران سه قوه در تهران گفت: خوشبختانه در این نشست علاوه بر اختصاص 10 هزار میلیارد تومان دیگر و همچنین با اختصاص اعتبار ارزی یک میلیارد دلاری به این طرح موافقت شد.

این نماینده مردم با بیان اینکه این اعتبارات می‌تواند تحول بزرگی در حوزه اشتغال روستایی ایجاد کند تصریح کرد: روستائیان، عشایر و متقاضیان شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت باید از این فرصت برای اشتغال‌زایی در منطقه خود بهره بگیرند.

وی با اشاره به وجود سختگیری‌ها و بورکراسی اداری در اعطای این تسهیلات گفت: باید تلاش شود که در پاسخ‌دهی به استعلامات و اعطای مجوزهای لازم تسریع شود تا متقاضیان و سرمایه‌گذاران با رغبت بیشتری از این فرصت استفاده کنند.

نماینده شاهرود و میامی در مجلس همچنین با تقدیر از مسئولان استان، عملکرد استان سمنان در این طرح را موفق ارزیابی کرد و افزود: خوشبختانه استان سمنان در جذب این اعتبارات در بین 31 استان کشورمان، حائز رتبه دوم کشور شد.

219 / 167

مسجد جامع ساری بازسازی می شود


استاندار مازندران با اشاره به آتش سوزی صددرصدی مسجد جامع تاریخی شهرستان ساری گفت: مسجد جامع ساری بازسازی کامل می‌شود.
مسجد جامع ساری بازسازی می شود

به گزارش گروه استان های ایسکانیوز از ساری، محمد اسلامی شامگاه پنجشنبه در حاشیه بازدید از مراحل اطفای حریق مسجد جامع ساری اظهار داشت: متأسفانه این مسجد تاریخی و ارزشمند به دلیل اتصال سیم‌های برق که ریشه در شدت گرما و تابش خورشیدی در محوطه باز روی پشت بام داشته، دچار آتش سوزی شده است.

وی با بیان اینکه در این حادثه سقف مسجد جامع ساری کاملاً سوخته، متذکر شد: این حادثه تلفات جانی نداشته و عملیات امداد و اطفای حریق با شایستگی انجام شده است.

استاندار مازندران با تقدیر از حضور متعهدانه نیروهای امدادی و آتش نشانی شهرهای نکا، بهشهر، آمل و بابل و قائم شهر و ساری در صحنه، تصریح کرد: نیروهای مردمی و انتظامی نیز مخلصانه به کمک اطفای حریق آمدند.

اسلامی با بیان اینکه عملیات اطفا و مهار آتش تمام شده و نیروهای امدادی در حال لگه‌گیری هستند، گفت: از نخستین ساعات آینده مباحث مربوط به بازسازی این بنای تاریخی را تدوین می‌کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه زمان بندی برای احیا و بازسازی مسجد جامع ساری با مشارکت همه دست اندرکاران و میراث فرهنگی آغاز و این مسجد را به حال قبل خود باز می‌گردانیم و مسائل مربوط به ایمنی را نیز باید در طراحی لحاظ کنیم تا از حداقل امکانات ایمنی برخوردار باشد.

202

167 / 167

تجلیل مقام های اجرایی و فرهنگی شهر از رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی اوز


محمدحسین آتش فراز، بخشدار اوز، به همراه جعفر راستگو، نماینده شوراهای اسلامی شهر، فروغ هاشمی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهرام رفیعی، دبیر انجمن ادبی تائب، فرهاد ابراهیم پور، مدیر مسئول پایگاه خبری ستاره های اوز و ابراهیم احمدی، مدیر مسئول نشریه پیام اوز، با حضور در جمع اعضای هیأت امنا، استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی اوز روز خبرنگار را گرامی داشتند.
تجلیل مقام های اجرایی و فرهنگی شهر از رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی اوز

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسکانیوز از اوز، بخشدار اوز در این دیدار عنوان کرد: «وظیفه بود به مناسبت 17 مرداد، روز نکوداشت «خبرنگار»، از اصحاب رسانه های اوز به نیکویی تجلیل و زحمات آنان ارج نهاده شود.»

محمدحسین آتش فراز افزود: «دانشگاه آزاد اسلامی اوز دارای نقشی پررنگ و تاثیرگذار در خانواده مطبوعات بخش است و این از اهمیت روابط عمومی در این مرکز علمی حکایت دارد.»

بخشدار، اوز را از نظر داشتن وسایل ارتباط جمعی پربار، منظم و به روز بخشی نمونه خطاب کرد و با برشماری ویژگی رسانه های اوز اظهار کرد: «همین که مدیران رسانه ها، مسئولانه به تولید خبر و اظهار نظر می پردازند نشان از بالندگی و عملکرد تخصصی آنان است. همواره به دید عامیانه و خاص نقد کردن را جزیی از کار خبرنگاری می دانند که دیدگاهی درست است و این در ذات هر خبرنگار باید باشد.»

وی نقدی را مهم و پربها دانست که منصفانه و سازنده باشد و درباره اثرات مخرب تخریب به جای نقد هشدار داد.

بخشدار ویژگی رسانه های همگانی را موتور محرکه رشد و ترقی عنوان کرد و فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی اوز در دو رسانه فعال و به روز پایگاه خبری پیام دانش و مجله با پیام دانش اوز در کنار مسئولیت های دانشگاهی، از دست آوردهای مثبت این موسسه آموزش عالی دانست که با امکانات متعدد دیگرش به عنوان مرکزی پویا و خادم در افکار عمومی جا گرفته است.

آتش فراز به بیان ویژگی های دیگر عناصر خبری بخش اوز و تاثیر فراگیر آن بر مسئولان شهرستان و استان پرداخت و یاداور شد: «انعکاس رویدادهای بخش سبب شده است مقام های بالاتر با دیدی وسیع به بخش اوز نگاه کنند.»

محمدصدیق پیرزاد، رئیس هیأت امنای دانشگاه، با اشاره به فعالیت دانشگاه در امر خبررسانی، از حضور جمع قدردانی کرد.

فرهاد ابراهیم پور، مدیر مسئول پایگاه خبری ستاره های اوز، اظهار کرد: «روزنامه نگاری و خبرنگاری کاری سخت و بعضاً طاقت فرساست و چنان چه عشق و دلبستگی در گردانندگان نباشد چرخش هر رسانه ای تقریبا غیر ممکن می شود.»

وی مثبت نگری و بزرگنمایی دست آوردها را تاثیر فراگیر مطبوعات در پیشرفت عنوان کرد.

ابراهیم پور در عین حال خواهان حمایت جدی تر مسئولان و نیکوکاران از نشریات شهر شد و خاطرنشان کرد: «خیرین کمک به رسانه ها را در ردیف کمک به اماکن مذهبی بدانند.»

بهرام رفیعی، دبیر انجمن ادبی تائب و عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی اوز، با بیان نقش مطبوعات در توسعه گفت: «مردم همواره خواهان دست یابی به دموکراسی هستند. آیا برای رسیدن به دموکراسی حتما باید آن را از آمریکا و غرب وارد کرد؟ این خودمان هستیم که بایستی دموکراسی را با فرهنگ ملی کشور تحقق بخشیم.»

رفیعی در جواب اصحاب رسانه که چرا برای خرید نشریات توجهی نمی شود، گفت: «وقتی جراید آزاد نوشتند خریدار هم پیدا می شود.» وی خاطر نشان کرد: «آزادی اندیشه و شفاف گویی به موقعیت رسانه ها در جامعه کمک فراوان می کند.»

فتحیه فتحی، عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اوز، خواهان بیان واقعیت ها و درد دل مردم شد.

وی با توجه به معضلات عدیده در جامعه، انعکاس آن ها را عاملی مهم برای رسیدگی بهتر و سریع تر دانست.

فتحی با ابراز خشنودی از انتشار فصل نامه وزین «با پیام دانش اوز» که جای یک نشریه علمی و تخصصی را پر کرده است اظهار کرد: «خوشبختانه تعدد نشریات به تبادل و رشد دیدگاه کمک می کند.»

وی بر ضرورت پرباری رسانه های نوشتاری تاکید کرد و یادآور شد: «فضای مجازی به هیچ عنوان جایگزین با کیفیتی برای رسانه های نوشتاری نیست.»

آجی مزرعی، قدریه غیاثی، شیما رحمان پور، محسن مهرآوران، احسان و سعید امیری (اعضای هیأت امنا، کارکنان و استادان دانشگاه) و (ریحانه حسینی، مدیر روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز)، حضور مقام های فرهنگی بخش و شهر را موجب دلگرمی و انگیزه دانستند.

فروغ هاشمی، رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی، در تایید سخنان بخشدار که بخش اوز از نظر فعالیت جراید غنی و پربار است، گفت: «وظیفه حداقلی است که در مناسبت ها یادآور تلاش و زحمت بی منت متولیان رسانه ها باشیم.»

رئیس اداره ارشاد با تاکید بر مشقت شغل خبرنگاری، آن را بسیار وقت گیر دانست و اظهار کرد: «یک خبرنگار فقط مسئول ملاحظه وقوع خبر نیست بلکه تنظیم خبر کار پرمخاطره ای است که باید با صرف وقت و فوریت، آماده، پردازش و تنظیم شود.»

ناصر خضری، مدیر دانشجویی دانشگاه، از حاضران به خاطر حرمتی که برای دانشگاه و دو رسانه خبری آن قایل شده اند، قدردانی کرد و افزود: «دانشگاه با تعداد نیروی انسانی محدود خود در پیشبرد زمینه های فرهنگی و هنری تلاش می کند و این تلاش صرفآ به خود مرکز بسنده نمی شود و خدمت این موسسه به عموم بهره می رساند.»

ابراهیم احمدی، مدیر مسئول نشریه پیام اوز، در سخنانی خواستار تبادل و هر چه بیشتر شدن این دیدارها شد.

وی زحمات متولیان نشریه ها را منحصر به تهیه، تنظیم و گزارش ندانست و یادآور شد: «هزینه چاپ و نشر روزنامه و مجله و مصرف پهنای باند در رسانه الکترونیکی زیاد و تامین منابع مالی و حفظ رضایت همکاران کاری پرمشقت است.»

مدیر مسئول نشریه پیام اوز افزود: «مسئولان رسانه حداقل باید با دغدغه درآمد و هزینه روبرو نباشند و حتی خود کارکنان نشریه ها باید از محل فعالیت رسانه ای، درآمد داشته باشند. هر سه ارگان خبری اوز (پسین اوز، پیام اوز و با پیام دانش اوز) رسمی هستند و با مجوز فعالیت می کنند و همواره سعی کرده اند در چارچوب قانون مطبوعات عمل کنند.»

احمدی مطالب مندرج در رسانه های اوز را منصفانه و معقول برشمرد و یادآور شد: «انتظار است آستانه تحمل مخاطبان به ویژه مسئولان بیشتر شود.»

جعفر راستگو، عضو شوراهای اسلامی شهر، شهرستان و استان فارس، نیز درباره جراید و پایگاه های خبری اوز اظهار کرد: «همه در راستای اطلاع رسانی شفاف، وحدت و یکپارچگی عمل می کنند که وظیفه است قدرشناس زحمات بی شائبه این ارگان های خبری باشیم.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اوز، حضور عوامل اجرایی بخش، شهر و متولیان امر فرهنگ و ادب را مغتنم دانست و گفت: «وجود این دیدارها و رعایت حرمت اصحاب رسانه باعث خشنودی است و بر افزایش انگیزه ها تاثیر می گذارد.»

عبدالعزیز خضری با تبیین جایگاه رسانه های همگانی که از ارکان توسعه می باشد، افزود: «به عنوان یک فعال مطبوعاتی، قبل از هر چیز نقد را به خود اهالی رسانه وارد می کنم. گفتن یا نوشتن هر خبر نباید عبور از خط قرمز تلقی شود زیرا پرداختن به موضوعات شفاف و مواردی که به حل مشکلات جامعه کمک می کند خدمت عالمانه است.»

رئیس دانشگاه در پاسخ به سخنان بهرام رفیعی که چنان چه رسانه ها واقعیت بنویسند مخاطب و خریدار نیز پیدا می کنند اظهار کرد: «امروز افراد جامعه آگاه شده اند و به درک بالاتری رسیده اند، اما ممکن است حرفی نزنند و یا ننویسند. بنابراین، پیش از ترغیب به خریدن نشریه و روزنامه، باید افراد را به نوشتن، گفتن و نقد اصولی تشویق کرد. پس، اصحاب رسانه همان گونه که انتظار دارند جامعه با آبونمان و دادن آگهی از آنان حمایت کنند انتظار دارند مطالب بیشتری را نیز از عموم مردم دریافت کنند.»

مدیر مسئول پایگاه خبری پیام دانش افزود: «وقتی تعدد گزارش و تحلیل در نشریه ها بوجود آید به افزایش نویسندگان می انجامد و رفته رفته سطح سواد اجتماعی و نگرش تحلیلی افراد بالا و بالاتر می رود، ترس از ننوشتن می ریزد و انفعال از اکثریت زدوده می شود و در این حالت، آگاهانه منافع کلان به نفع فردی ترجیح داده می شود و در بهبود هنجارهای جامعه تاثیر شایان می گذارد و قطعآ خرید نشریه ها هم بیشتر می شود.»

وی خاطرنشان کرد: «وقتی بنا به اعلام معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شمارگان نشریه های ایران زیر 900 هزار نسخه است، در اوز نباید انتظار فروش زیاد و کسب درآمد از آن را داشته باشیم.»

عبدالعزیز خضری تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی اوز را برگرفته از نظم، مشارکت و ارتباط معرفی کرد و یادآور شد: «خود نشریه های اوز با وجودی که دست آوردهای دانشگاه از جمله سینما، تئاتر و بولوار دانشجو را می بینند و در دیدارهای حضوری، آن را کاری مهم و برجسته عنوان می کنند و بر آن تاکید دارند، اما در رسانه ای کردن گسترده دچار تردید می شوند.»

این نشست که از ساعت 13:30 شروع شده بود با صحبت های بخشدار که ابراز امیدواری کرد بیش از پیش در جلب مشارکت دیگر مسئولان و تعامل با اصحاب رسانه ها تلاش شود در ساعت 15:15 پایان یافت.

انتهای پیام/

214 / 167

دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در 84 رشته گرایش تحصیلی، بدون آزمون دانشجو می پذیرد


سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی دامغان گفت:«مجموعه رشته‌گرایش‌‌های بدون آزمون واحد دامغان مطابق نیازمندی‌های جامعه ایجاد شده تا داوطلبان با قدرت انتخاب بیشتری بتوانند در گرایش تحصیلی مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند.»
دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در 84 رشته گرایش تحصیلی، بدون آزمون دانشجو می پذیرد

به گزارش خبرنگار ایسکانیوز از دامغان، نعمت‌الله نعمتی گفت: «در دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم، مجموعه‌ای از رشته‌گرایش‌های کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی، مطابق نیازمندی‌های جامعه ایجاد شده که می‌توانند در کاهش نرخ بیکاری در جامعه فردا موثر باشند و دانشگاه آزاد اسلامی دامغان در سال جاری با ایجاد مرکز توانمندسازی مهارتی و حرفه‌ای، تصمیم دارد؛ سرفصل نوینی را فراروی داوطلبان قرار دهد تا با اقبال بیشتری بتوان در پرورش استعدادهای حرفه‌ای تلاش کرد.»

سرپرست واحد دامغان افزود: «دانشگاه آزاد اسلامی دامغان به ظرفیت 6 دانشکده مصوب، بیش از 35 کارگاه و آزمایشگاه مجهز و مدرن و 63000 متر مربع فضای آموزشی و پژوهشی و بیش از 90 استاد تمام وقت مجرب و فرهیخته در کنار فضایی مفرح به استعداد 100000 متر مربع محوطه سبز و خدمات موثر رفاهی و فرهنگی با تمام ظرفیت در خدمت نسل جوان و پویای جامعه خواهد بود.»

سرپرست واحد دامغان، بخش مهمی از تجهیزات آموزشی روزآمد و کلاس‌های هوشمند این واحد را یادآور شد و گفت: «داوطلبان می‌توانند بعد از اعلام مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برای ثبت‌نام اولیه به سایت www.azmoon.org مراجعه کرده و پس از دریافت دفترچه راهنما و آشنایی با رشته­‌های گوناگون و متنوع این دانشگاه، ثبت‌نام کنند.»

نعمتی با توجه به اشتیاق داوطلبان جوان برای انتخاب رشته‌گرایش‌های مهم و کاربردی، واحد دامغان را با 84 رشته بدون آزمون، فرصتی مناسب برای انتخاب متقاضیان تحصیل دانست و گفت: «دانشجو مهم‌ترین سرمایه­ ایجاد فضای آموزشی است و در شهر دانشگاهی دامغان، مفتخریم که سالانه پذیرای جمعیت خوبی از داوطلبان تحصیل در این دانشگاه جامع هستیم.»

نعمتی با بیان این مطلب که دانشجویان پذیرفته شده­ بدون آزمون، هیچ تفاوتی در میزان شهریه و سایر امور آموزشی و پژوهشی با دانشجویان دیگر نخواهند داشت، عنوان کرد: «در واحد دامغان فقط رشته داروسازی در مقطع دکتری حرفه‌ای از طریق آزمون، پذیرش دانشجو دارد و ثبت‌نام بدون آزمون در تمامی رشته گرایش‌ها، جز داروسازی ممکن است.»

وی یادآور شد: «مدارک ثبت‌نام نهایی و دیگر اطلاعات لازم در سایت دانشگاه به نشانی www.Damghaniau.ac.ir درج‌شده است.

انتهای پیام/

167 / 167

فرماندار همدان: دانشگاه آزاد اسلامی موجب بارور شدن تفکرات علمی و توسعه پژوهش در کشورشده است


فرماندار همدان گفت: گسترش دانشگاه آزاد اسلامی در اقصی نقاط کشور با بسترسازی تحصیلات تکمیلی باعث بارور شدن تفکرات علمی و رشد و توسعه تحقیق و پژوهش و اثرات بی‌نظیر این نهاد پر ثمر در کشور است.
فرماندار همدان: دانشگاه آزاد اسلامی موجب بارور شدن تفکرات علمی و توسعه پژوهش در کشورشده است

علی تعالی در گفت‌وگوی‌اختصاصی باخبرنگار خبرگزاری ایسکانیوز به مناسبت سی ویکمین سالگرد راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: «یکی از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توجه به توسعه کمی و کیفی مراکز آموزش عالی و فراهم‌سازی بستر لازم برای رشد استعداد جوانان جویای علم از هر طیف و طبقه اجتماعی است.»

وی افزود: «بی شک محدودیت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در دوران قبل از انقلاب، وجود امتیازات خاص برای طبقه‌ای از جامعه امکانات آموزشی در دوره متوسطه برای قشری از جامعه متمکن، دسترسی به تحصیلات عالیه را برای جوانان و افراد خارج از طبقه متمول بسیار مشکل و غیر متحمل می‌کرد.»

فرماندار همدان اظهار کرد:« از سوی دیگر عدم تناسب ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دولتی با میزان رشد جمعیت جوان و مشتاق برای کسب مدارج عالی تحصیلی توسعه کمی و کیفی در این زمینه ضرورتی اجتناب ناپذیر و قدم مهمی در توسعه عدالت آموزشی مطابق با اهداف انقلاب اسلامی به شمار می‌رفت .»

تعالی تأکید کرد: «تأسیس و راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی به همت یکی از شخصیت‌های ممتاز انقلاب اسلامی و از یاران امام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی روزنه امید را برای بسیاری از جوانان متعهد این سرزمین جهت کسب دانش و رسیدن به مدارج بالای علمی و تحصیلی فراهم نمود.»

وی تصریح کرد: «گسترش مراکز دانشگاه آزاد اسلامی در اقصی نقاط کشور با بسترسازی تحصیلات تکمیلی باعث بارور شدن تفکرات علمی و رشد و توسعه تحقیق و پژوهش و اثرات بی‌نظیر این نهاد پر ثمر. بر حوزه علم و فناوری کشوراست.»

فرماندار همدان گفت: «امیدواریم فرزندان و جوانان عزیز پرورش‌یافته در دانشگاه آزاد اسلامی بتوانند آینده‌ای درخشان و سرشار از دانایی را برای کشور عزیزمان رقم‌زده و بر تارک آسمان علم و دانش جهانی درخشیده و موجبات سربلندی مردم و میهن بزرگ اسلامی را فراهم سازند.»

انتهای پیام /

235 / 167
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟