_  

شمار مصدومین چهارشنبه آخرسال کردستان به 38 نفر رسید


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به شمار مصدومین چهارشنبه آخر سال، گفت: شمار مصدومین چهارشنبه آخر سال تا این لحظه 38 نفر است.
شمار مصدومین چهارشنبه آخرسال کردستان به 38 نفر رسید

به گزارش ایسکانیوز، هومن قصری با اشاره به میزان مراجعان به مراکز درمانی استان کردستان در چهارشنبه آخر سال اظهار داشت: تا این لحظه یعنی ساعت ۲۰ سی و هشت مصدوم به مراکز بهداشتی و درمانی سراسر استان کردستان مراجعه کرده اند.

وی ادامه داد: با توجه به تمهیدات صورت گرفته از سوی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تمامی مراکز بهداشتی و درمانی امروز آماده پذیرش مصدومین احتمالی چهارشنبه آخرسال بودند.

وی با اشاره به وضعیت مراجعان در شهرستان‌های مختلف استان کردستان عنوان کرد: بیمارستان توحید سنندج با پذیرش ۱۲ نفر بیشترین میزان مراجعان و مصدومین چهارشنبه آخر سال را داشته است

منبع: مهر

۹۰۱

صدور 2 حکم قصاص برای پزشک تبریزی


رئیس‌کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: حکم دو قصاص برای پزشک تبریزی صادر شده و منتظر رای و نظر نهایی دیوان عالی کشور هستیم.
صدور 2 حکم قصاص برای پزشک تبریزی

به گزارش ایسکانیوز، حجت‌الاسلام حکمتعلی مظفری ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده پزشک تبریزی اظهار داشت:قرصی برنجی که در پرونده پزشک تبریزی بود، در ابتدا با انگار متهم روبه رو شد که در ادامه باید آزمایش‌هایی در این خصوص انجام می‌گرفت.

وی افزود: با این انکار، شبهه‌ای در وجود قرص ایجاد شده بود که چگونه با وجود خطرناک بودن این قرص که حتی متصدیان آزمایشگاه از چند متری به آن نزدیک نمی‌شدند، خانواده متهم متوجه بوی نامطبوع قرص نشدند ولی در نهایت برای دادگاه محرز شد که قرص برنج و یا مشتقاتی از این قرص در غذاها استفاده شده است.

رئیس‌کل دادگستری آذربایجان‌شرقی ادامه داد: حکم قصاص برای پزشک تبریزی در دادگاه کیفری یک صادر شده است ولی رای به دیوان عالی کشور رفته است و منتظر این هستیم تا دیوان عالی نظرخود را صادر کند.

وی گفت: به علت اینکه دو نفر کشته شدند، حکم دو قصاص داده شده است و البته یک جریان دیگر هم در این پرونده وجود داشت که با ارائه رای نهایی ابعاد مختلف رای رسانه‌ای خواهد شد.

بیستم مهرماه ۹۵ همزمان با روز تاسوعای حسینی خبری مبنی بر فوت دو عضو خانواده یکی از پزشکان تبریزی در رسانه‌ها منتشر شد.

براساس گفته رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی، این پزشک مدعی شده بود که فردی چند غذای نذری در اختیار آنها قرار داده و اعضای خانواده‎اش با مصرف این غذا مسمومیت پیدا کرده، راهی بیمارستان شده‌اند و در نهایت همسر و مادربزرگ این پزشک فوت می‌شوند.

تحقیقات برای شناسایی علت این حادثه با پیگیری‌های شبانه‌روزی دادستان مرکز استان و بازپرس پرونده ادامه داشت تا اینکه این پرونده ابعاد تازه‌ای به خود گرفت و ۱۰ آبان‌ماه قاضی موسی خلیل‌اللهی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان‌شرقی جزئیات جدیدی از پرونده فوت دو عضو خانواده این پزشک را تشریح کرد.

وی از صدور نظریه پزشکی قانونی در رابطه با این پرونده خبر داد و گفت: براساس نظریه پزشکی قانونی علت فوت دو نفر از اعضای خانواده این پزشک مسمومیت با سم «فسفین» بوده و در بررسی غذاها نیز این نوع سم کشف شده است.

دادستان تبریز در تبیین سوابق کاری و تحصیلی وی تصریح کرد: این فرد یک پزشک عمومی است که در سال‌های اخیر فارغ‌التحصیل شده و شهرت خاصی ندارد.

قاضی خلیل‌اللهی ادامه داد: عمده فعالیت وی نیز در خانه سلامت یکی از محلات تبریز بوده که توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی در رابطه با ادعای مطرح شده مبنی بر خیر بودن این پزشک نیز افزود: اگر مبنای این موضوع انتشار یک نسخه پزشکی در فضای مجازی باشد، باید گفت که این موضوع در تحقیقات به اثبات نرسیده است.

دادستان تبریز توضیح داد: در نسخه انتشار یافته از این پزشک در فضای مجازی، به داروخانه توصیه شده که وجه داروها را از بیمار دریافت نکند و این در حالی است که اصل بودن این نسخه و اینکه شخصی به واسطه توصیه این پزشک از پرداخت هزینه داروها معاف شده باشد، در تحقیقات به اثبات نرسیده است.

خلیل‌اللهی تصریح کرد: اساساً این نسخه توسط یکی از آشنایان این پزشک در فضای مجازی منتشر شده که این فرد نیز از ماهیت موضوع در زمان انتشار آن خبر نداشته است.

قاضی خلیل‌اللهی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا مسمومیت و فوت به دلیل مصرف غذای نذری در این پرونده به اثبات رسیده است یا خیر، گفت: اساساً موضوع مسمومیت با غذای نذری در این پرونده صددرصد منتفی است، به هیچ‌وجه موضوع غذای نذری مطرح نبوده است.

وی با بیان اینکه غذاها از یکی از رستوران‌های تبریز خریداری شده است، تاکید کرد: هم تحقیقات کارآگاه‌ها و هم تحقیقات بازپرس پرونده حکایت از این داشت که اساساً موضوع غذای نذری نمی‌تواند مطرح شود.

دادستان تبریز تصریح کرد:خوشبختانه در جریان تحقیقات محل این غذاخوری شناسایی و با بررسی محتوای دوربین‌های حاضر در محل، نحوه خرید غذا مشخص شده است.

خلیل‌اللهی خاطرنشان کرد: این پزشک نیز تائید کرده که اصلاً بحث غذای نذری در کار نبوده است.

حجت‌ا?س?م والمسلم?ن غلامحسین محسن?‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه نیز در یکصد و چهارمین نشست خبری خود گفته بود: پزشک تبریزی صراحتاً اعتراف کرده که غذا نذری نبوده است و خودم از رستوران تهیه کردم. فعلاً به اتهام قتل بازداشت است.

۹۰۱

درخواست تجری از استاندار کرمانشاه چه بود ؟


نماینده مردم قصر شیرین در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از تلاش‌های بهزیستی به مردم زلزله‌زده، خواستار پیگیری استاندار کرمانشاه برای افزایش اعتبارات بازسازی مناطق زلزله زده باشد.
درخواست تجری از استاندار کرمانشاه چه بود ؟

به گزارش ایسکانیوز، فرهاد تجری امروز در مراسم افتتاح واحدهای زلزله‌زده روستای کوییک عزیز با حضور رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از دستگاه‌هایی که باید در امر بازسازی مناطق زلزله‌زده منشاء خدمت باشند پای کار نیامدند.

وی تصریح کرد:‌ مردم ما از قصور و کوتاهی برخی از مسئولان همچون مدیریت اوقاف و امور خیریه کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور که در انجام وظیفه خود کوتاهی کردند گله‌مندندُ چون این دستگاه‌ها می توانستند بیشتر منشاءخدمت باشند.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب در مجلس شورای اسلامی افزود: بنده در همه محافل این موضوع را مطرح خواهم کرد و کم لطفی های این مسپولان را پیگیری می‌کنم.

تجری با قدردانی از تلاش‌ها و کمک‌های بهزیستی و کمیته امداد به مردم زلزله‌زده، خواستار پیگیری استاندار کرمانشاه برای افزایش اعتبارات بازسازی با توجه به افزایش سطح قیمت‌ها و عدم کفاف اعتبارات برای بازسازی این مناطق شد.

وی بیان داشت: میزان خسارت برآورد شده اولیه از زلزله تا حدودی کم بود و در حال حاضر هم با توجه به اوضاع اقتصادی کشور و گرانی مصالح ساختمانی و آهن آلات، باید با همکاری استاندار به دنبال تخصیص بودجه متمم و تکمیلی باشیم تا مردم بازسازی را با توان بیشتری ادامه دهند.

۹۰۱

نگاه کارگزاران باید اصلاح شود


نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: اولین کاری که باید کارگزاران نظام جمهوری اسلامی انجام بدهند این است که نگاهشان را اصلاح کنند.
نگاه کارگزاران باید اصلاح شود

به گزارش ایسکانیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام در دیدار فرماندار جدید شهرکرد و رؤسای جدید اداره زندان‌های استان و بانک ملت با بیان اینکه بین نظام ولایی با نظام طاغوتی تفاوت است، اظهار داشت: قرآن کاملا نظام ولایی را از نظام طاغوتی جدا کرده است و فرموده که در نظام طاغوتی، طاغوت حاکم است و کاری به خدا و دین و امر آسمانی ندارند اما در نظام ولایی خدا حاکم است و بندگان صالح و مخلص خدا گرداننده امور جامعه‌اند.

وی با بیان اینکه امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری امروز همه هَمّ و غم شان خدا و دین خداست، افزود: اگر انسان تحت ولایت خدا قرار گرفت و فهمید که در نظامی دارد کار می‌کند که تحت ولایت خداست طبعا خداوند متعال آن‌ها را از ظلمات و تاریکی‌ها و تیرگی‌ها، فساد، بد رفتن‌ها، بد تصمیم گرفتن‌ها و بد عمل کردن‌ها حفظ می‌کند و به نور واردشان می‌کند و در مسئله نورانیت و ایمان و تقوا قرار می‌گیرند.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: اولین کاری که باید کارگزاران نظام جمهوری اسلامی انجام بدهند این است که نگاهشان را اصلاح کنند و نگاهشان به خودشان نباشد بلکه به خدا باشد و داده‌ها را داده‌ خدا بدانند و خودشان را به خدای متعال بسپارند.

نکونام خاطرنشان کرد: آمار خدمات اجتماعی که بانک ملت دادند قابل توجه و خوب بود که یک بانک اینگونه خدمات مهم اجتماعی و رفاهی و گره گشایی انجام بدهد اما نکته مهم این است که در کنار این کارهای بسیار مهم و خدمت رسان آن کار اصلی هم مورد توجه باشد.

وی گفت: سرمایه ملت دست بانک است تا مشکل اقتصادی کشور را حل کند، بانک‌ها الان مشکل اقتصادی خودشان را حل می‌کنند و مشکل اقتصادی کشور را حل نمی‌کنند و این جفا است.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: این سرمایه عظیم برای این است که تولید و اشتغال فعال و اقتصاد رونق پیدا کند و تسهیلات و رفاه برای مردم به وجود بیاید و گره از کارهای اجتماعی جامعه گشوده شود.

نکونام افزود: این به معنای نادیده گرفتن آن خدمات نیست، این خدمات خیلی ارزشمند است اما آن کار اصلی که مهم است و نباید مورد غفلت قرار بگیرد این است که بانک‌ها هرچه می‌توانند در مسئله تولید، اشتغال، گره گشایی از مسائل اقتصادی و گرفتن دست آن‌هایی که می‌خواهند واقعا گره از جامعه بگشایند و نیازمند هستند، پشتیبان باشد و بازوی آن‌ها باشد و کمکشان کند تا چرخ اقتصاد جامعه به حرکت دربیاید.

وی گفت: الان بزرگترین مشکل ما در کشور همین است که متاسفانه عده‌ای از مدیران اقتصادی، آن مدیران اقتصادی‌ای که باید در تراز جمهوری باشند نیستند و الان یکی از مشکلات بزرگ امروزمان در همین مقطع مشکلات اقتصادی است که گریبان جامعه را گرفته و هر روز به اشکال مختلف مسئله‌ای به وجود می‌آید.

وی ادامه داد: علت عمده این مشکلات همین بی‌تدبیری‌ها است، بعضی‌ها تدبیر درست و نگاه‌های درست ندارند و نگاه گره گشایانه ندارند که باید به این مسائل ورود جدی پیدا کنند.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: در زندان‌ها مسئله مهم اصلاح و تربیت مسئله اساسی است که روی اصلاح و تربیت واقعا عمیق کار شود چرا که معمولا زندانی بله قربان گو است و در این راستا کار عمقی انجام دادن خیلی مهم است، واقعا در زندان‌ها از این فرصت استفاده شود و کار عمقی، نهادینه شدن این معارف در وجود افراد و باورها را تغییر دادن، باور ایمانی، فکری و اعتقادی افراد را تغییر دهیم و اصلاح کنیم.

۹۰۱

کدام مکان های عمومی اصفهان بازی ایران و اسپانیا را پخش می کنند؟


بازی ایران واسپانیا در هفت مکان عمومی اصفهان پخش می‌شود.
کدام مکان های عمومی اصفهان بازی ایران و اسپانیا را پخش می کنند؟

به گزارش ایسکانیوز، این دیدار از ساعت ۲۲و ۳۰ دقیقه امشب در در ورزشگاه 'کازان آره نا' شهر کازان روسیه آغاز می شود و بر اساس برنامه های اعلام شده این مسابقه در بخش گردشگری بوستان کوهستانی صفه،سینماهای سپاهان و پردیس سینمایی چهارباغ اصفهان، سینماهای یاسمن شاهین شهر، فرهنگ فولادشهر و فرهنگ میمه مستقیم پخش می شود.

همچنین برنامه فوتبال به وقت اصفهان که در فرهنگسرای اسوه واقع در خیابان صمدیه لباف اجرا می شود، علاومه بر پخش زنده این مسابقه، با تحلیل های کارشناسان فوتبالی نیز همراه خواهد بود.

در این برنامه که فقط برای آقایان در نظر گرفته شده است، پیشکسوتان، بازیکنان فوتبال و اصفهان و کارشناسان حضور دارند.

تیم های ملی فوتبال مراکش، ایران، اسپانیا و پرتغال در جام جهانی۲۰۱۸ روسیه هم گروه هستند.

تیم ملی فوتبال ایران در دومین بازی خود در جام جهانی۲۰۱۸ روسیه قرار است با پیراهن قرمز رنگ وارد مستطیل سبز شود.

۹۰۰

مادر شهیدان کلانتر دزفولی درگذشت


طوبی کوچیری مادر شهیدان مرضیه، علیرضا و حمیدرضا کلانتری دزفولی و همسر رحیم کلانتر دزفولی جانباز 10 درصد دوران 8 سال دفاع مقدس به جمع فرزندان و همسر شهیدش پیوست.
مادر شهیدان کلانتر دزفولی درگذشت

به گزارش ایسکانیوز، طوبی کوچیری مادر شهیدان مرضیه، علیرضا و حمیدرضا کلانتری دزفولی و همسر رحیم کلانتر دزفولی جانباز ۱۰ درصد دوران ۸ سال دفاع مقدس به جمع فرزندان و همسر شهیدش پیوست.

مراسم وداع با این بانوی گرانقدر جمعه یکم تیرماه از ساعت ۹ الی ۱۱ صبح در مسجد ولایت واقع در سه راه گلستان برگزار می‌شود.

۹۰۱


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن