_  

درخواست استاندار کرمانشاه برای تعجیل در بازسازی واحدهای صنعتی آسیب‌دیده در زلزله

استاندار کرمانشاه، خواستار تعجیل در بازسازی واحدهای صنعتی آسیب‌دیده در زلزله استان کرمانشاه شد.
درخواست استاندار کرمانشاه برای تعجیل در بازسازی واحدهای صنعتی آسیب‌دیده در زلزله

به گزارش ایسکانیوز، هوشنگ بازوند امروز در جلسه ستاد تسهیل استان کرمانشاه با موضوع بررسی مشکلات واحدهای آسیب دیده شهرک صنعتی سرپل ذهاب خواستار تعجیل در امر بازسازی واحدهای این شهرک شد.

وی ضمن تاکید بر تامین اعتبار برای آواربرداری واحدهای آسیب دیده در این شهرک، تصریح کرد: موضوع دریافت تسهیلات بلاعوض برای این واحدها را دنبال خواهیم کرد، اما نباید کار معطل این موضوع بماند.

استاندار کرمانشاه همچنین خواستار تسریع در دریافت تسهیلات در نظر گرفته شده برای این واحدها و تعیین تکلیف کمک ۴۰۰ میلیارد تومانی از سوی مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از وزارت متبوع شد.

۹۰۱

دستگیری 6 نفر در بندر لنگه در جریان کشف کالای قاچاق

فرمانده مرزبانی هرمزگان گفت: ماموران مرزبانی هرمزگان بیش از 41 میلیارد ریال کالای قاچاق در شهرستان بندرلنگه کشف کردند.
دستگیری 6 نفر در بندر لنگه در جریان کشف کالای قاچاق

به گزارش ایسکانیوز، فرمانده مرزبانی هرمزگان گفت: کالا‌های قاچاق از یک فروند لنج باری درساحل شهرستان بندرلنگه بدست آمد.
سرهنگ علی اصغر خرم روی افزود:کالا‌های قاچاق شامل ماشین لباسشویی، ظرف شویی، تلویزیون، یخچال، لاستیک خودرو، ظروف آشپزخانه، برنج، پارچه و کفش است که بدون مجوز قانونی بارگیری شده بود.
وی افزود: در این رابطه ۶ نفر دستگیر شدند.

شرط آقای شهردار برای نمایش جام جهانی در پارک‌های مشهد

شهردار مشهد در رابطه با عدم نمایش بازی‌های فوتبال ایران در پارک‌ها توضیح داد: برای پخش بازی‌های فوتبال ایران در پارک‌های مشهد نمی‌توان اقدامی انجام داد اما اگر تیم فوتبال به فینال راه یابد برنامه‌هایی در نظر خواهیم گرفت.
شرط آقای شهردار برای نمایش جام جهانی در پارک‌های مشهد

به گزارش ایسکانیوز، قاسم تقی‌زاده خامسی صبح امروز در حاشیه مراسم شروع عملیات اجرایی احداث پایانه و پارکینگ بزرگ زیرسطحی آزادی در جمعی از خبرنگاران اظهار کرد: طرح نمایش بازی‌های فوتبال جام جهانی ایران در پارک‌های مشهد را بیش از یک ماه است که ارائه داده‌ام، اما برخی از سازمان‌های مربوط اظهار نظر کرده‌ که شهرداری این طرح را دیر اعلام کرده است، در حالی که باید گفت این کوتاهی از سوی شهرداری نبوده و شاید مصلحت دانستند که نمایش بازی‌های فوتبال صورت نگیرد.

وی ادامه داد: شهرداری با مصالح استان و مسئولان هماهنگ است و نمی‌خواهیم اقدامی خارج از مدیریت جمعی انجام دهیم. در پخش‌ نشدن بازی‌های فوتبال در پارک‌ها حتماً مصلحتی بوده است. امید داریم که در بازی‌های بعدی چه در فوتبال و چه در والیبال بتوانیم با هماهنگی بیشتر این کار را انجام دهیم.

تخصیص ۶۰ میلیارد تومان بودجه برای احداث پروژه پایانه

تقی‌زاده خامسی افزود: این پروژه یکی از طرح‌های مهمی است که در زمینه پارکینگ به وسیله شهرداری برنامه‌ریزی شده است. مهم‌ترین بخش این طرح، جمع‌آوری ایستگاه‌های اتوبوسرانی از سطح خیابان و انتقال آن به طبقه منهای یک است. همچنین تاکسیرانی به طبقات پایین‌تر طرح منتقل می‌شود و تعداد ۸۰۰ پارکینگ در طبقات منهای یک و دو در نظر گرفته شده است.

وی افزود: این طرح در مدت زمان دو سال به پایان خواهد رسید. امید داریم که مانند دیگر پروژه‌های کشوری نشود و در مدت مقرر آماده و به نتیجه رسد؛ چرا که منطقه پارک ملت، مکانی است که مردم در آن، رفت‌و‌آمد زیادی می‌کنند. طرح پارکینگ زیرسطحی آزادی ۱۲ هزار متر مربع وسعت با زیربنای ۴۴ هزار متر مربع دارد و حدود ۶۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده برای آن است.

۹۰۰

تاکید بر ایجاد بازارچه‌های سنتی در مسیرهای گردشگری

فرماندار شفت بر ایجاد بسترهای لازم برای عرضه و فروش محصولات کشاورزان شفتی تأکید و گفت: ایجاد بازارچه‌های سنتی در مسیرهای گردشگری باید پیگیری و اجرایی شود.
تاکید بر ایجاد بازارچه‌های سنتی در مسیرهای گردشگری

به گزارش ایسکانیوز، «محمدرضا محسنی» در نشست با کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان شفت با اشاره به این‌که جهادسازندگی یکی از یادگاری‌های ارزشمند حضرت امام(ره) است اظهار کرد: امروز آن روحیه جهادی در سازمان جهاد کشاورزی ادامه دارد.

وی با بیان این‌که بخش قابل توجهی از سبد غذایی مردم گیلان، بلکه کشور در این شهرستان تولید می‌شود، افزود: شفت ۱۴ هزار و ۳۳۶ هکتار اراضی شالی دارد که سالانه ۴۱ هزار تن برنج سفید در این شهرستان تولید می‌شود.

فرماندار شفت با اشاره به این‌که شهرستان شفت با تولید ۲ هزار و ۲۰۰ تن گوشت قرمز، ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن شیر خام و ۷هزار تن گوشت سفید به‌عنوان یکی از قطب‌های تولید محصولات دامی در استان محسوب می‌شود، گفت: فرآوری، توسعه صنایع بسته‌بندی و برندسازی محصولات کشاورزی، ضمن جلوگیری از خام فروشی سبب افزایش ارزش افزوده و درآمد مردم خواهد شد.

نماینده عالی دولت در شفت با بیان این‌که تفکر و عملکرد سنتی بدون توجه به فناوری و عدم بهره‌گیری از تجهیزات روز در این حوزه مانع افزایش میزان و کیفیت محصولات کشاورزی خواهد شد،ادامه داد: مهم‌ترین اصل توسعه در هر جامعه‌ای آموزش است، از این‌رو آموزش جامعه هدف در کنار بهره‌گیری از امکانات روز سبب افزایش بهره‌وری و درآمد کشاورزان خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای طرح بوم‌گردی در شفت و دیگر شهرستان‌های گیلان تصریح کرد: دستگاه‌های متولی باید با اهتمام و جدیت و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها برای هرچه بهتر اجرا شدن این طرح تلاش کنند، اما از تغییر کاربری زمین‌های شالی و باغات چای در این شهرستان جلوگیری می‌شود.

محسنی بر ایجاد بسترهای لازم برای عرضه و فروش محصولات کشاورزان شفتی تأکید و خاطرنشان کرد: ایجاد بازارچه‌های سنتی در مسیرهای گردشگری باید پیگیری و اجرایی شود.

۹۰۰

امضاءتفاهم نامه میان استانداری بوشهر و یکی از معتبرترین دانشگاه‌های آلمان

تفاهم‌نامه همکاری بین استانداری بوشهر، دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه FHM آلمان به امضا رسید.
امضاءتفاهم نامه میان استانداری بوشهر و یکی از معتبرترین دانشگاه‌های آلمان

به گزارش ایسکانیوز، معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری بوشهر، در حاشیه نشست با نمایندگان دانشگاه علمی کاربردی استان بوشهر و دانشگاه FHM آلمان گفت: دانشگاه FHM که یکی از معتبرترین دانشگاه‌های آلمان در حوزه آموزش‌های عالی مهارتی متناسب با بازار کسب و کار است و در این نشست راه‌های توسعه آموزش مهارت برای ایجاد کسب و کار در استان بوشهر بررسی شد.

سعید زرین‌فر افزود: در این نشست ضمن برشمردن زمینه‌های همکاری بین دانشگاه آلمانی و دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به ویژه دانشگاه‌های علمی و کاربردی و مراکز فنی و حرفه‌ای استان، مقرر شد از توانمندی طرف‌ها برای همکاری‌های علمی و پژوهشی کاربردی متناسب با نیازهای استان بهره‌برداری شود.

وی دانشگاه FHM را یکی از دانشگاه‌های موفق آلمان در زمینه کارآفرینی عنوان کردکه ۵ هزار نفر فارغ التحصیل داشته است و اکنون ۶ هزار دانشجو دارد.

۹۰۰

موافقت وزیر کشور با تاسیس 24 دهیاری جدید در استان کردستان

وزیر کشور در نامه ای به استاندار کردستان با تاسیس 24 دهیاری در روستاهای این استان موافقت کرد.
موافقت وزیر کشور با تاسیس 24 دهیاری جدید در استان کردستان

به گزارش ایسکانیوز، در نامه عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور خطاب به مرادنیا استاندار کردستان آمده است: با توجه به پیشنهاد تاسیس دهیاری در تعدادی از روستاهای آن استان و با عنایت به ماده واحده قانون تاسیس دهیاریهای خودکفا به شرح پیوست در صورتی که خارج از محدوده شهرهای همجوار باشند بلامانع اعلام می گردد.

گفتنی است: این دهیاری ها در روستاهای تابعه شهرستانهای بانه، بیجار، دهگلان، سقز، سنندج و کامیاران فعالیت خواهند کرد.

۹۰۱


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن