تبلیغات در تلکسیران

دیدار رئیس سازمان بسیج طلاب با آیات اعظام


حجت‌الاسلام گواهی رئیس سازمان بسیج طلاب با سفر به قم با جمعی از مراجع عالیقدر تقلید دیدار و کارت عضویت بسیج را اهدا کرد.
دیدار رئیس سازمان بسیج طلاب با آیات اعظام

حجت‌الاسلام گواهی رئیس سازمان بسیج اساتید طلاب و روحانیون با سفر به قم با جمعی از مراجع عالیقدر تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.

حجت الاسلام گواهی امروز با آیات اعظام صافی گلپایگانی، سبحانی، مکارم شیرازی، مصباح و سعیدی دیدار و پیرامون جایگاه بسیج اساتید طلاب و روحانیون در حوزه‌های علمیه به گفت‌وگو پرداخت.

به گفته حجت‌الاسلام گواهی، در این دیدارها مراجع بر حفظ دستاوردهای انقلاب و نقش سپاه پاسداران بر بهبود شرایط کشور و همچنین اهمیت فضای مجازی و لزوم کنترل بر این فضا تاکید کردند.

در این دیدارها کارت عضویت بسیج اساتید طلاب و روحانیون برای آیات اعظام صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، سبحانی و نوری همدانی صادر و تقدیم شد.

تصاویر این کارت‌ها در ادامه قابل مشاهده است.

منبع: فارس

304

حجت الاسلام صدیقی جایگزین آیت الله جنتی در ستاد امر به معروف شد


در پی استعفای آیت الله جنتی از ریاست ستاد احیای امر به معروف ونهی از منکر، حجت الاسلام کاظم صدیقی جایگزین وی شد.
حجت الاسلام صدیقی جایگزین آیت الله جنتی در ستاد امر به معروف شد

به گزارش ایسکانیوز ، در پی استعفای آیت الله احمد جنتی از امامت جمعه موقت تهران و موافقت رهبر معظم انقلاب با کناره گیری وی، ایشان از ریاست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر نیز کناره گیری کرد.

مطابق قانون تشکیل ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر و اساسنامه داخلی این ستاد، ریاست ستاد به عهده یکی از ائمه جمعه کشور است که در نتیجه، آیت الله جنتی همزمان با استعفا از سمت امامت جمعه تهران، مطابق قانون از ریاست ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز کناره گیری کرده است.

حجت الاسلام کاظم صدیقی دیگر امام جمعه موقت تهران جایگزین آیت الله جنتی در سمت ریاست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شد.

گفتنی است ، عصر امروز به دنبال انتشار برخی شایعات پیرامون مسئولیت آیت‌الله جنتی در ستاد امر به معراف و نهی از منکر، دفتر رئیس مجلس خبرگان رهبری اطلاعیه‌ای صادر کرد.

دفتر رئیس مجلس خبرگان رهبری اعلام کرد: با عنایت به اینکه ریاست ستاد امر به معروف و نهی از منکر با یکی از ائمه جمعه است، حضرت آیت الله جنتی مطابق با قانون همزمان با استعفا از امامت جمعه تهران از ریاست این ستاد نیز استعفا دادند و جایگزین ایشان نیز تعیین و منصوب شده است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: از رسانه های محترم انتظار می رود پیش از انتشار اخبار و گزارش های خود از صحت آنها مطمئن شوند.

156 / 156

آمریکایی‌ها آرزوی مایوس کردن ملت ایران را به گور خواهند برد


دبیر کل حزب موتلفه اسلامی گفت: آمریکایی‌ها آرزوی ناامید و مایوس کردن ملت ایران را به گور خواهند برد.
آمریکایی‌ها آرزوی مایوس کردن ملت ایران را به گور خواهند برد

به گزارش ایسکانیوز، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب اظهار داشت: شهدای دوران دفاع مقدس در فتوحات اولیه جنگ با منطق پیروزی خون بر شمشیر جنگیدند و آنچه که صدام را ساقط کرد این منطق بود، لذا هر از چندی که عطر شهادت و شهیدان در فضای شهرها می پیچد مردم برای این جانفشانی‌ها به میدان می‌آیند.

وی با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن گفت: مردم ما در این دوران که شرارت آمریکا و اروپا به اوج خود رسیده است، با بصیرت عاشورایی به جنگ تهدیدها و تحریم‌های آمریکا می‌روند و توطئه‌های آمریکا را خنثی می کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: به کوری چشم آمریکا، کشور در بخش‌های مهمی مثل امور علمی و اقتدار امنیتی و منطقه ای در حال پیشرفت است و با توکل به خداوند ما بزودی از مشکلات فعلی هم عبور می کنیم.

حبیبی افزود: آمریکایی‌ها آرزوی ناامید و مایوس کردن ملت ایران را به گور خواهند برد.

وی با اشاره به شرارت آمریکایی‌ها در عراق گفت: آمریکا در روابط ایران با عراق اخلال می کند و اغتشاش در بصره هم محصول کار مشترک آنها با عربستان بود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: سرکنسول آمریکا در اربیل مدتی است گروه‌های تروریستی را تشویق به عملیات ضد امنیتی در ایران می کند که سپاه پاسداران پاسخ قدرتمندانه‌ای با موشک‌های نقطه زن به آنها داد.

حبیبی با اشاره به راهپیمایی اربعین گفت: اربعین فرا می‌رسد و ملت ایران و عراق در کنار یکدیگر تمام توطئه‌های آمریکا برای فاصله انداختن بین دو دولت و ملت را خنثی خواهند کرد.

وی با اشاره به بیانات مقام معطم رهبری در مراسم دانش آموختگی دانشگاه‌های ارتش گفت: آمریکا به خیال خود می‌خواست در مسیر براندازی، انقلاب و ملت ایران را متوقف، مهار و نقشه تعدیل خودشان خاورمیانه مورد نظرشان را در منطقه ما پیاده کند که هر دوی این توطئه با عنایات الهی و مقاومت ما و کشورهای منطقه خنثی شد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: آمریکا باید بداند ایران از مبارزه با ظلم و ستم در منطقه و جهان دست بر نمی‌دارد و نسل سوم انقلاب عزم خود را جزم کرده تا بن‌بست شکنی کند و موانع را از پیش پای بردارد.

حبیبی در ادامه با اشاره به لوایح مربوط به FATF گفت: متاسفانه در دولت و مجلس برخی هنوز معتقدند این لوایح به تصویب برسد در حالی که دیدگاه مقام معظم رهبری در این مورد شفاف و روشن است.

وی تصریح کرد: علیرغم اینکه رئیس FATF اخیرا گفته است با اسرائیل علیه ایران همکاری داریم اما باز هم برخی در داخل مدعی هستند نپذیرفتن FATF بازی کردن در زمین اسرائیل و آمریکاست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: برخی مسئولین امر تصور درستی از ابعاد جنگ اقتصادی آمریکا در حوزه مسائل پولی و بانکی ندارند. همین‌ها با اخلال در قیمت طلا و ارز، مشکلات بی سابقه ای را در این حوزه پدید آورده‌اند و هنوز حاضر نیستند مسئولیت تصمیمات نادرست خود را بپذیرند.

حبیبی گسترش روابط با چین، هند و روسیه و استفاده از پیمان پولی بین ایران و این کشورها را برای حذف دلار از مبادلات پولی راه اساسی برای برون رفت از مشکلات مالی و پولی در سطح مبادلات بین المللی دانست و گفت: متاسفانه ما اکنون در چین و هند سفیر نداریم و دولت هم دلیل این تاخیر را توضیح نمی دهد البته ما بارها گفته ایم که محدود کردن یا گسترش رابطه بین المللی ما باید با نگاه متوازن و احتیاط آمیز همراه باشد.

وی با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور که گفته بود چه کاری ضد انقلابی تر از ایجاد هراس در دل مردم در شرایط کنونی است، گفت: این حرف درستی است و بسیار خوشحالیم که حرفهای مایوس کننده خیلی را تکرار نمی کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: در حال حاضر وظیفه نیروهای انقلاب کمک به دولت برای حل مشکلات است. از دولت هم انتظار است که زمینه استفاده از همه نیروهای انقلاب را صرف نظر از سلیقه سیاسی آنها و برخلاف گذشته خود فراهم کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اوضاع اقتصادی کشور گفت: مردم کمبودها را تحمل می کنند اما تبعیض را قبول ندارند.

حبیبی گفت: یکسال از اجرای قانون برنامه ششم توسعه گذشته است و قرار بود وفق ماده 29 آن سامانه ای برای ثبت حقوق و مزایای کارکنان دولت راه اندازی شود تا مردم بدانند در پرداخت ها تبعیضی وجود ندارد و حقوق های نجومی متوقف شده است اما این کار هنوز با پیگیری های مردم و مجلس به نتیجه نرسیده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تجلیل از سخن اخیر رئیس جمهور که گفته بود سرمشق ما در جنگ اقتصادی دشمن عاشوراست، گفت: می‌توان با منطق امام حسین(ره) با آمریکا روبرو شد؛ این منطق در جنگ سیاسی و مقابله توطئه‌های دیگر دشمنان انقلاب نیز صادق است. درس عاشورا مقاومت و ایستادگی در همه ابعاد مقابله با دشمنان است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تکریم شعائر الهی کربلا، عاشورا و تعظیم شهدای کربلا گفت: ویژگی امسال محرم و صفر که مصادف است با اوج رذالت و پستی و شرارت آمریکایی‌ها فوق العاده مهم است. ملت ما با روحیه بالا و روحیه عاشورایی با یزدیان زمان یعنی آمریکای جنایتکار و رژیم کودک‌کش اسرائیل و انگلیس فریبکار روبرو می‌شوند. عاشورا و تاسوعای امسال واقعا دیدنی است و قطعا بازتاب جهانی خواهد داشت.

انتهای پیام/

108 / 156

دعــوت شـورای هماهنـگی تبلیـغات اســلامـی از مـردم برای تشـییع پیـکر شـهدا


شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از مردم کشورمان دعوت کرد تا در مراسم تشییع پیکر شهدای تازه‌تفحص ‌شده دفاع مقدس حضور یابند.
دعــوت شـورای هماهنـگی تبلیـغات اســلامـی از مـردم برای تشـییع پیـکر شـهدا

به گزارش ایسکانیوز ،شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ، با صدور اطلاعی? فراخوان و دعوت عمومی از ملت همیشـه در صحنـه و شـهیدپـرور ایران اسلامی و تمامی عاشقان حسینی و دلدادگان سرور و سالار شهیدان ، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) دعوت کرد. تا با حضور عاشورایی، معنوی و دشمن‌شکن خود در مراسم وداع و تشییع ابدان پاک و مطهر شهیدان گمنام دفاع مقدس و فرزندان برومند حضرت امام خمینی (ره) و رهروان مکتب حسینی، بار دیگر، ضمن زنده نگه داشتن نام و یاد و آرمان‌های والای شهیدان، با شهدا و امام شهیدان تجدید میثاق کنند.

متن اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به این شرح است:

« بســم الله الرحـمن الرحـیم »
« وَلاَ تَحْسَبـَنَّ الَّذِینَ قُتِـلُواْ فِی سَبـِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًـا بَـلْ أَحْیَـاء عِنـدَ رَبِّهـِمْ یُـرْزَقُـونَ »
اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

به درستی که گمنامی تنها برای شهرت پرستان دردآور است ، وگرنه اجر و پاداش الهی در گمنامی است . محکم? خون شهدا ، محکم? عدلی است که ما را در آن به محاکمه می کشند.

بر هیچ کس پوشیده نیست امنیت و اقتدار کنونی ایران اسلامی مرهون ایثار و فداکاری های شهدایی است که با گذشتن از جان شیرین خود ، نهال انقلاب اسلامی را آبیاری کردند و ارزش های الهی و اسلامی را در این سرزمین زنده نگه داشتند.

امروز استکبار جهانی و قبیل? شیطان و شیطان صفتان تاریخ ، با همراهی برخی دوستان داخلی خود ، با تمام توان می کوشند تا با بهره گیری از جهل و نادانی و راه اندازی عملیات روانی و جنگ رسانه ای ، به تطهیر چهره های دست نشاند? مزدور و جیره خواران خود در منطقه و جهان اسلام برای تأمین مقاصد پلید و مطامع شوم خود ، دست یافته ، اما در این کوران حوادث و رویدادهای نو به نوی روزگار پر زرق و برق امروزی که مجال را برای تفکر و تدبر و خلوت تنگ کرده ، باز هم شهدا ، این شاهدان شهید و فروزندگان تاریخ و عرشیان قدسی از راه رسیده و با حضور مجدد در میان ما زمینیان و با دم مسیحایی خود ، با وزیدن رایح? عاشورایی ، مجالی می شوند تا سیری در راه و روش حسینیان زمان کنیم.

اینک، پیـکرهای پـاک و مطهـر 135 شـهید گمنام تازه تفحص شد? ایام دفـاع مقـدس، در صـبح روز پنـج شــنبه مورخ 22 شهریورماه مصـادف با سـوم محـرم الحـرام در تهران از سـاعت 09:00 صبح از مقابل دانشگاه تهران تا معراج شــهدا تشـییع خواهد شد.

مراسـم شـب وداع با این شـهدا ، چـهارشـنبه 21 شهریور ماه همـزمان با اقـام? نـماز جماعت مغرب و عشاء در «موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس» ( واقع در تهران میدان ونک - بزرگراه شهید حقانی - انتهای خیابان سرو - روبروی پارک طالقانی ) برگزار خواهد شد.

همچنین ، روز دوشـنبـه 26 شـهریور ماه مصادف با هفتم محرم الحرام ، مراسم تشـییع شـهدای گمنام در شهرهای اصفهان ، شیراز ، اهواز ، مشهدمقدس ، تبریز ، ساری ، کرمان و کرمانشاه با حضور خیل عظیم امت حزب الله به صورت همزمان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

108 / 156

ولایتی: بانک ها نقدینگی را به سمت تولید هدایت کنند


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بانک ها باید با حداکثر توان، نقدینگی جامعه که در اختیار آنهاست را به تولیدکنندگان بسپارند تا در اثر آن اشتغال هم شکل بگیرد.
ولایتی: بانک ها نقدینگی را به سمت تولید هدایت کنند

به گزارش خبرنگار سیاسی ایسکانیوز، دکتر علی اکبر ولایتی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که در مراسم گرامیداشت نودمین سالگرد تاسیس بانک ملی ایران حضور پیدا کرد و به سخنرانی پرداخت.

وی با بیان این که تبادل پول و نگهداری آن تحت عنوان صرافی در ایران بسیار تاریخی است، گفت: در کتاب «اوستا» از سکه و پول یاد شده و هخامنشیان نیز پول را رایج کرده بودند؛ بنابراین می توان گفت ایرانیان به نوعی مبدع بانکداری بوده اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با مروری بر سابقه بانکداری و چاپ و نشر اسکناس و پول در ایران باستان، اظهار کرد: ناصرخسرو نیز در سفرنامه خود به رواج پول در ایران به خوبی اشاره کرده است.

وی همچنین به تلاش انگلستان برای سلطه بر ایران در قرارداد رویترز اشاره کرده و با بیان این که آن قرارداد ناکام ماند، گفت: دولت انگلیس از راه تاسیس بانک به ایران وارد شد؛ اما خوشبختانه نمایندگان مردم در مجلس شورای ملی با ورود به موضوع لزوم تاسیس بانک ایرانی، این روند را تغییر دادند، به طوری که با تاسیس بانک ملی ایران در سال 1307، خواسته ایرانیان در این زمینه محقق شد.

دکتر ولایتی با تاکید بر این که بانک ملی ایران یکی از سرمایه های تاریخی، سیاسی و انقلابی کشور است، اظهار کرد: بعد از انقلاب مشروطه، یکی از خواسته های ایرانیان تاسیس بانکی ایرانی بود که به خوبی هم انجام شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین به لزوم هدایت نقدینگی به سمت تولید اشاره و خاطرنشان کرد: بانک ها باید با حداکثر توان، نقدینگی جامعه که در اختیار آنهاست را به تولیدکنندگان بسپارند تا در اثر آن اشتغال هم شکل بگیرد.

وی با انتقاد از سودهای کلان موجود در نظام بانکی، آن را یک آسیب خواند و افزود: در حالی که سود بانکی در کشورهای توسعه یافته بسیار پایین و در حد کارمزد است، نظام بانکی ما هم باید روند موجود را اصلاح کند.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل همچنین به مذاکرات ایران و روسیه برای حذف دلار از مبادلات تجاری اشاره کرد و گفت: قرار بر این شد که مبادلات میان دو کشور بر اساس «روبل» و «ریال» انجام شود و رئیس کل بانک مرکزی نیز این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

به گفته وی، مذاکرات با ترکیه، چین و هند نیز به همین منظور در جریان است و این یک تجربه پیاده شده در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله گروه بریکس شامل برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی است.

انتهای پیام/

108 / 156

نطقی از زبان دشمن!


در حقیقت امروز جریان اصلاحات دولت خود را در حل مشکلات اقتصادی ناموفق دیده است، فرصت را برای تشویش اذهان عمومی مناسب یافته اند و با یک گام رو به جلو می خواهند از زیر بار دولتی که روزی همه توان خود را برای سرِکار آمدن آن گذارده اند شانه خالی کنند.

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز ؛ در این یاداشت نویسنده به نطق های غلامرضا حیدری و پروانه سلحشوری از اعضای فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی پرداخته است که به جای پیگیری مطالبات اصلی مردم با مطرح کردن موضوعات فرعی به دنبال انحراف در نزد افکار عمومی هستند که این مسئله در نوع خود قابل تامل است ؛

فتنه کلید واژه ای است که در میان صحبت های غلامرضا حیدری و پروانه سلحشوری از اعضای فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی پنهان بود. غلامرضا حیدری و پروانه سلحشوری که در طول سال های پس از انقلاب مسئولیت های مختلفی را بر عهده داشته اند، در نطق پیش از دستور خود بلندگوی دشمن شده و وجوهی از نظام لجن پراکنی کرده اند. نمایندگان مجلسی که سال هاست بر شاخ و بن جمهوری اسلامی نشسته اند و امروز زبان نقدشان از عموم مردم نیز تندتر شده است. نمایندگان مجلسی که با اعتماد نظام و رای مردم بر کرسی مجلس تکیه زده اند.

امام راحل در خصوص نحوه طرح ریزی و خدعه های غرب و شرق برای نفوذ فرموده اند: «امروز غرب و شرق به خوبی می‌دانند که تنها نیرویی که می‌تواند آنان را از صحنه خارج کند، اسلام است. آن ها در این ده سال انقلاب اسلامی ایران ضربات سختی از اسلام خورده اند و تصمیم گرفته اند که به هر وسیله ممکن آن را در ایران که مرکز اسلام ناب محمدی است نابود کنند. اگر بتوانند با نیروی نظامی، اگر نشد، با نشر فرهنگ مبتذل خود و بیگانه کردن ملت از اسلام و فرهنگ ملی خویش و اگر هیچ کدام از این ها نشد، ایادی خودفروخته خود از منافقین و لیبرال ها و بی‌دین ها را که کشتن روحانیون و افراد بیگناه برایشان چون آب خوردن است و در منازل و مراکز ادارات نفوذ می‌دهند که شاید به مقاصد شوم خود برسند. و نفوذی ها بارها اعلام کرده اند که حرف خود را از دهان ساده اندیشان موجّه می‌زنند.» ( صحیفه امام، ج21، ص327)

به واقع می توان اقدام حیدری و سلحشوری را اقدامی فتنه گون بیان کرد و آن را آغازگر جریانی دانست که به نامه نگاری به رهبر معظم انقلاب برای پذیرش مذاکرات موشکی نیز کشیده خواهد شد.

این نمایندگان در سخنان خود به اشتباهات حکومت در جنگ پرداخته اند، در حالی که پدر و مادری که فرزندش خودشان را فدای این انقلاب کرده اند در میان مردم نشسته و هیچ گاه نیز به نظام و حکومت بد بین نشده اند. یا از برداشتن حصر سخن گفته اند در حالی که دغدغه اصلی این روزهای مردم مسائل و مباحث سیاسی یا بازگشت به گذشته و تشریح وقایع آن نیست. این مهم نشانگر آنست که این بزرگواران کوچکترین شناختی از مردم و خواسته های آن ها نداشته و اساسا راهکاری هم برای حل مشکلات اقتصادی کشور در چنته ندارند.

اشتباهی که جریان های فتنه گون داشته اند و همواره، چه در فتنه انگیزی های سال 88 و چه اکنون در بحبوحه فشار اقتصادی از آن غافل بوده اند؛ مردم هستند. مردمی که سال 88 نیز تمام توطئه های دشمنان را خنثی کرده و نقشه های شوم آنان را ناکام گذاشته اند و امروز به این رشد رسیده اند تا وارد زمین بازی این افراد، گروه و یا لیست ها نشوند و با قدرت و تمرکز به حل مشکلات موجود بپردازند.

چنین سخنان و اقداماتی که قطعا ادامه آن را نیز شاهد خواهیم بود؛ در شرایط فعلی اقدام علیه امنیت ملی به حساب آورد چرا که بر هم زدن تمرکز مسئولان و مردم در شرایط حساس و خطیر از مسئله و مشکل پیش رو، خدعه و نیازمند برخورد قاطع از طرف دستگاه های مسئول است.

در حقیقت امروز که جریان اصلاحات دولت خود را در حل مشکلات اقتصادی ناموفق دیده است، فرصت را برای تشویش اذهان عمومی مناسب یافته اند و با یک گام رو به جلو می خواهند از زیر بار دولتی که روزی همه توان خود را برای سرِکار آمدن آن گذارده اند شانه خالی کنند. این جریان و افراد حتی به دولتی که خودشان روی کارآورده اند نیز پایبند نیستند و به راحتی از آن عبور می کنند. دیگر چه الزامی است که انان به حکومت ج.ا.ا و مردم پایبندی و تعهدی احساس نمایند.

کارشناس فرهنگی و رسانه *

حسین نوری

156 / 156
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟