_  

دیدار رئیس سازمان بسیج طلاب با آیات اعظام

حجت‌الاسلام گواهی رئیس سازمان بسیج طلاب با سفر به قم با جمعی از مراجع عالیقدر تقلید دیدار و کارت عضویت بسیج را اهدا کرد.
دیدار رئیس سازمان بسیج طلاب با آیات اعظام

حجت‌الاسلام گواهی رئیس سازمان بسیج اساتید طلاب و روحانیون با سفر به قم با جمعی از مراجع عالیقدر تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.

حجت الاسلام گواهی امروز با آیات اعظام صافی گلپایگانی، سبحانی، مکارم شیرازی، مصباح و سعیدی دیدار و پیرامون جایگاه بسیج اساتید طلاب و روحانیون در حوزه‌های علمیه به گفت‌وگو پرداخت.

به گفته حجت‌الاسلام گواهی، در این دیدارها مراجع بر حفظ دستاوردهای انقلاب و نقش سپاه پاسداران بر بهبود شرایط کشور و همچنین اهمیت فضای مجازی و لزوم کنترل بر این فضا تاکید کردند.

در این دیدارها کارت عضویت بسیج اساتید طلاب و روحانیون برای آیات اعظام صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، سبحانی و نوری همدانی صادر و تقدیم شد.

تصاویر این کارت‌ها در ادامه قابل مشاهده است.

منبع: فارس

۳۰۴

حبیبی: دلیلی برای باقی‌ماندن سر تعهدات وجود ندارد

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی گفت: پس از بدعهدی آمریکا دلیلی برای ماندن سر تعهدات وجود ندارد. حداقل رئیس جمهور باید اعلام کند تا رسیدن به توافق عملی تعهدات برجامی به حالت تعلیق درآید.
حبیبی: دلیلی برای باقی‌ماندن سر تعهدات وجود ندارد

به گزارش ایسکانیوز، محمدنبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب اظهار داشت: ملت بزرگ ایران و ملت‌های جهان با داشتن روزه و با فریادهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل مهر باطل بر نقشه‌های شوم غربی، ارتجاع عربی و درنده خویی عبری زدند.

وی با تقدیر از حضور نسل سوم انقلاب در راهپیمایی قدس افزود: رهایی قدس مسئله اول جهان اسلام است. ملت ایران پیشتاز مبارزه با آمریکا و رژیم صهیونیستی است. امروز ملت‌های جهان فهمیده‌اند همه مصیبت‌ها از توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی است لذا با قدرت در برابر آن ایستاده‌اند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تحلیل وضعیت کنونی رژیم صهیونیستی در درون سرزمین‌های اشغالی گفت: رژیم صهیونیستی در درون با مشکل فساد مواجه است و در درون و بیرون مرزهای سرزمین‌های اشغالی با مقاومت اسلامی مسلمانان روبه‌روست و سفرهای نخست‌وزیر این رژیم به روسیه و اروپا برای گدایی امنیتِ به خطر افتاده این رژیم است.

حبیبی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در روز ۱۴ خرداد مبنی بر اینکه دشمن اگر یکی بزند ده تا می‌خورد، گفت: امروز منطق مقابله به مثل و نیز سپری شدن منطق بزن و در رو، به تبادل آتش در دو سوی مرزهای رژیم صهیونیستی تبدیل شده است.

دبیرکل موتلفه اضافه کرد: هم حماس و هم حزب‌الله این منطق را به رژیم صهیونیستی تحمیل کرده‌اند و در مرز سوریه با رژیم اشغالگر قدس هم همین منطق حاکم است. اگر صهیونیست‌ها شرارت کنند آتش مقابله به مثل بر سر شهر و شهرک نشینان در مناطق اشغالی خواهد ریخت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرمان رهبر معظم انقلاب به سازمان انرژی اتمی در تمهید ۱۹۰ هزار سو گفت: پس از بدعهدی‌های آمریکا وتعلل اروپا در عمل به تعهدات برجام معلوم نیست چرا دولت حتی اقدامات هسته‌ای خود را در چارچوب برجام تعطیل کرده است. این برخورد سخاوتمندانه چه منطقی دارد؟

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: بارها گفته‌ایم پس از بدعهدی آمریکا دلیلی برای ماندن سر تعهدات وجود ندارد. حداقل رئیس جمهور باید اعلام کند تا رسیدن به توافق عملی تعهدات برجامی به حالت تعلیق درآید.

حبیبی گفتگو با اروپا را بی فایده دانست و گفت: بیش از یک ماه است اروپایی‌ها فقط وعده می‌دهند اما حاضر نیستند تضمینی بدهند.

وی گفت: شرکت‌های اروپایی در حال نقض تعهدات خود و نیز خروج از ایران هستند اما هنوز برخی از دولتمردان امید دارند روح تازه‌ای به این جسد نیمه جان بدمد. آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها خودشان درگیر منازعه تعرفه‌ها هستند و اصلاً گوششان به حرف‌های ما بدهکار نیست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: اروپا به هیچ وجه حاضر نیست هزینه‌های برجام را بپردازد و فقط به درآمد برجام می‌اندیشد.

حبیبی با بیان اینکه حرف اروپایی‌ها در مورد مهار نفوذ منطقه‌ای ایران و نیز اعتراض آنها به پیشرفت‌های موشکی ایران تندتر از آمریکایی‌هاست، گفت: برخی از آنها با گروهک‌های مفلوک برانداز گفتگو می‌کنند تا بتوانند راه تنفسی برای گفتگوها پیدا کنند.

دبیرکل موتلفه تاکید کرد: دولت یک راه بیشتر ندارد و آن بازگشت به نقطه صفر و مطالبه جبران خسارت‌های برجام است و این راه باعث می‌شود طرف غربی بحث نفوذ منطقه‌ای ایران و نیز بحث موشکی را فعلاً کنار بگذارد.

وی تاکید کرد: دولت باید بگونه‌ای با بدعهدی‌ها برخورد کند که هم آمریکا و هم اروپا به این ادراک برسند که این خواب که ایران هم تحریم را بپذیرد و هم از فعالیت هسته‌ای دست بکشد هرگز تعبیر نخواهد شد، چه برسد به اینکه در مورد نفوذ منطقه‌ای و مسایل موشکی با آنها به گفتگو بپردازد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به توطئه‌های غرب علیه ملت ایران گفت: یکی از هشدارهای رهبرانقلاب در سخنان ۱۴ خرداد این بود که دشمن می‌خواهد کشور را به آشوب بکشد تا در این آشوب سیاست‌های تجاوزکارانه خود را تحمیل کند.

حبیبی با اشاره به فتنه ۸۸ گفت: عده‌ای غافل و عده‌ای خائن در سال ۸۸ دست به دست هم دادند و فتنه‌ای را برپا کردند که هنوز آتش آن زیر خاکستر مانده است. بی بصیرتی و خیانت آشکار به ملت باعث شد اقتدار و امنیت ملی به مخاطره بیفتد.

وی اظهار کرد: نباید فراموش کنیم نمایندگان همین فتنه‌گران به اتحادیه اروپا و کنگره آمریکا رفتند و بیشرمانه از دشمن خواستند شدیدترین تحریم‌ها را اعمال کنند تا ملت به زانو در آید. اما آنها کور خواندند چراکه ملت ایستاد و توطئه‌ آنها را خنثی کرد. امروز ملت ایران بیش از هر زمان آماده مقابله با توطئه‌های دشمن است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: وادادگی در عرصه سیاسی، لاابالی‌گری در عرصه فرهنگی بی‌تفاوتی در برابر دشمن سه مقوله‌ای است که رسانه‌های شیطان مدام روی آن کار می‌کنند تا زمینه‌های یک آشوب دیگر را فراهم کنند.

وی افزود: دولت و دستگاه‌های امنیتی و انتظامی و قضایی باید هوشیار باشند و وقتی مردم در برابر این پدیده موضع می‌گیرند در دفاع از مردم کوتاهی نکنند. مردم سر قاسطین و مارقین و ناکثین را به سنگ می‌کوبند.

حبیبی با اشاره به سفر رئیس جمهور به چین گفت: با بدعهدی آمریکا و غرب ارتباطات با شرق به ویژه چین و روسیه با حفظ منافع مشترک باید تقویت شود.

وی خاطرنشان کرد: پیوستن به پیمان شانگهای و اوراسیا این امکان را به ایران می‌دهد که بسیاری از مراودات اقتصادی خودرا با اروپا قطع کند و پیوندهای خود را در زمینه تجارت جهانی تقویت نماید. تهدیدهای اقتصادی پیش رو را می‌تواند با این رویکرد رفع کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان با گرامیداشت یاد شهدای ۲۶ خرداد حزب موتلفه اسلامی گفت: برقی که از شلیک گلوله به گلوی حسنعلی منصور در شب ظلمانی استبداد و اختناق جهید، و چراغی روشن برای ادامه راه همه مبارزان راه مقاومت علیه نفوذ صهیونیسم و استکبار در کشورهای اسلامی شد.

حبیبی افزود: یاد حاج صادق امانی، مرتضی نیک نژاد، رضا صفار هرندی و محمد بخارایی را گرامی می‌داریم و به روح پرفتوح آنها درود می‌فرستیم.

۳۰۴

آیت الله هاشمی شاهرودی:همه باید دین خودمان را ادا کنیم

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با دعوت از مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس ،گفت: همه باید دین خودمان را ادا کنیم؛ زیرا مردم خون و زندگی و همه وجودشان را در راه خدا دادند و در این شرایط، ناجوانمردانه است که ما از یک راهپیمایی دریغ ورزیم.
آیت الله  هاشمی شاهرودی:همه باید دین خودمان را ادا کنیم

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، آیت الله سیّد محمود هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت با دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس گفت: راهپیمایی روز جهانی قدس از نماد‌های اصلی این روز است و دنیا از حضور گسترده مردم ایران و دیگر مسلمانان متحیر خواهد شد.

وی با بیان اینکه بعد از ۴۰ سال از انقلاب نمادهای انقلاب اسلامی مثل راهپیمایی روز قدس هنوز مانند روز اول زنده است ، گفت: حمایت ما از فلسطین حمایت از قبله اول مسلمین و دومین مسجد مقدس مسلمین است.

هاشمی شاهرودی با بیان اینکه مردم ما معتقد به اسلام هستند و در ایامی که ماه مبارک رمضان و ماه نزول قرآن است این روز را گرامی می‌دارند، افزود : مردم به جهت تجلیل از اسلام و اسلام‌خواهی خودشان باید این روز و نماد آن را که امام راحل احیا کرده است، ادامه دهند و در این مسیر هیچ گونه سستی به خود راه ندهند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه نباید از سر و صدای دشمنان اسلام ترسید، گفت : هرچه آنها سر و صدا می‌کنند بیشتر تنزل می کنند و جمهوری اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی اعتلاء و قدرت بیشتری پیدا می‌کند.

هاشمی شاهرودی با بیان اینکه قدرت جمهوری اسلامی در قدرت فکری و ایده و اعتقادات آن است، افزود: قدرت جمهوری اسلامی ایران نه تنها در دل و جان مردم ایران رسوخ پیدا کرده بلکه در بین قلوب ملت های بیدار جهان نیز جای خود را یافته است.

وی افزود : برخی از شعارهای اسلامی شعارهای انسانی است و امام نیز روی آنها انگشت گذاشته است و رهبری همه این نکات را متوجه می‌شوند و از آن برای تبلیغ اسلام، تبلیغ دین و آرمان های اسلام، امام و انقلاب استفاده می‌کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با دعوت از مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس افزود: همه باید دین خودمان را ادا کنیم؛ زیرا مردم خون و زندگی و همه وجودشان را در راه خدا دادند و در این شرایط، ناجوانمردانه است که ما از یک راهپیمایی دریغ ورزیم.

وی با ابراز امیدواری بر اینکه همگی مردم در راهپیمایی شرکت می‌کنند و حضور چشمگیر خودشان را طبق دستور رهبری به جهان نشان می‌دهند ، گفت: مردم بار دیگر با حضورشان تو دهنی خوبی به ترامپ و رفقای ترامپ از جمله اسرائیل و نتانیاهو و امثال اینها می‌زنند.

آیت الله هاشمی شاهروی همچنین اضافه کرد :امروز یکی از افتخارات و امتیازات نظام جمهوری اسلامی در منطقه بر بقیه نظام‌ها همین حمایت از مقاومت است و مردم و وجدان های بیدار این را به خوبی فهمیده‌اند.

۳۰۶

تفاوت مشاور با مُزَوَر

یک روزنامه نگار در حساب توییتری خود به اظهارات مشاور رئیس جمهور واکنش نشان داد.
تفاوت مشاور با مُزَوَر

به گزارش خبرنگار سیاسی ایسکانیوز، کیان عبداللهی خبرنگار در صفحه توییتر خود نسبت به توییت اخیر حسام الدین آشنا مشاور رسانه ای رئیس جمهور واکنش نشان داد.

وی در واکنش خود عنوان کرد:

تفاوت مشاور با مُزَوَر (اهل تزویر و نیرنگ) می دانید چیست؟

مشاور همان کسی است که شما میگویید.ولی مُزّوَر ظاهراً "آشنا" ی خودیهاست ولی در موارد متعددی عملاً در جهت منافع غریبه ها (دشمن) تصمیم سازی میکند!

۳۰۲

پورمحمدی دبیرکل و تقوی دبیر شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز شدند

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز تهران گفت: امروز جلسه جامعه روحانیت مبارز تشکیل شد و پورمحمدی دبیرکل و تقوی دبیر شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز شدند.
پورمحمدی دبیرکل و تقوی دبیر شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز شدند

به گزارش ایسکانیوز، محمد تقی مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز تهران گفت: امروز جلسه جامعه روحانیت مبارز تشکیل شد و مصوبات مهمی داشت . ما در جلسه قبل رئیس شورای مرکزی را انتخاب کرده بودیم که حضرت آیت الله موحدی کرمانی هستند. براساس اساسنامه جدید، ایشان نائب رئیس را به شورای مرکزی معرفی کردند و انتخاب صورت گرفت و حضرت آیت الله مجتهد شبستری را به عنوان نائب رئیس شورا معرفی فرمودند و با اتفاق آراء ایشان انتخاب شدند.

وی ادامه داد: علاوه بر این دبیر شورای مرکزی را، رئیس محترم شورا معرفی کردند که حضرت حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی به عنوان دبیر شورای مرکزی انتخاب شدند و به اتفاق آراء مورد تصویب قرار گرفت. همچنین برای سخنگوی شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز اینجانب را پیشنهاد دادند و مصباحی مقدم به عنوان سخنگوی شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز به تصویب شورای مرکزی رسید و به اتفاق آراء رأی دادند.

مصباحی مقدم گفت: همچنین پیشنهاد شد از سوی کمیته سیاسی که دبیرکل جامعه روحانیت مبارز که اکنون مسئولیت اجرائی جامعه روحانیت را بر عهده می گیرد برای مدت یک و نیم سال یعنی تا تشکیل مجمع عمومی روحانیت مبارز که نمایندگان استان ها و شهرستان ها هم در آن حضور پیدا خواهند کرد، این دبیر کل مسئولیت راه اندازی تشکیلات را برعهده خواهد داشت که جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای پورمحمدی به عنوان دبیرکل پیشنهاد شد و مورد تصویب حاضران قرار گرفت.

وی بیان داشت: إن شاء الله ایشان ابتدا می باید تشکیلات خودشان را که معاونت های سیاسی ، تشکیلات ، فرهنگی و اجرائی می باشد را راه اندازی کنند و احیاناً اگر نیازمند به سایر مدیران برای همکاری باشد آن ها را نیز خود به کار گیرند.

۳۰۴

«سند صیانت» چیست!؟

در آستانه‌ی ورود به ماه مبارک رمضان صدوسی‌وسومین شماره از نشریه خط حزب‌الله با ویژه نامه‌ای از برجام با بازخوانی دوباره‌ی سند صیانت و بیانات رهبر انقلاب درباره‌ی مذاکرات هسته‌ای منتشر شد.
«سند صیانت» چیست!؟

به گزارش ایسکانیوز، در آستانه‌ی ورود به ماه مبارک رمضان صدوسی‌وسومین شماره از نشریه خط حزب‌الله با ویژه نامه‌ای از برجام با بازخوانی دوباره‌ی سند صیانت و بیانات رهبر انقلاب درباره‌ی مذاکرات هسته‌ای و اظهارات توهین‌آمیز مقامات آمریکایی علیه ایران بعد از توافق منتشر شد.

۲۹ مهرماه ۹۴، رهبر انقلاب با تایید مشروط توافقنامه‌ی موسوم به برجام، در نامه‌ای تاریخی خطاب به رئیس‌جمهور، موارد مهمی را برای فرآیند اجرایی شدن برجام برشمردند. شاید مهم‌ترین بخش این نامه، گرفتن تضمین‌های کافی و کتبی از رئیس‌جمهور آمریکا و اتحادیه‌ی اروپا، برای جلوگیری از خلف وعده و بدعهدی آنان در انجام تعهدات بود. مواردی که شاید اگر به آنها عمل می‌شد، حالا در وضعیت و شرایط دیگری قرار داشتیم. این روزها که مصادف شده است با رفتار زشت و سخیف رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر خروج این کشور از برجام، شاید مرور دوباره‌ی‌ این نامه‌ی مهم، عبرت‌آموز و قابل تأمل باشد. به همین جهت نشریه خط حزب‌الله بار دیگر این سند تاریخی و مهم را منتشر می‌کند.

«آمریکای بدعهد» یکی از پر تکرارترین کلیدواژه‌ی رهبرانقلاب در طول مذاکرات هسته‌ای و پس از آن، برای بیان رفتار فریبکارانه‌ی مقامات آمریکایی است که مسئولین و مردم را نسبت به آن انذار داده‌اند. به همین جهت نشریه خط حزب‌الله به برخی از این هشدارهای مهم که رهبر انقلاب در این سه سال، آنها را بیان کرده‌اند با عنوان «این شد آمریکا، این شد تجربه» پرداخته است.

«وقتی می‌خواستند پیچ‌ومهره برنامه هسته‌ای ایران را از بین ببرند» عنوان مطلبی است از اظهارات توهین‌آمیز مقامات آمریکایی که علیه ایران بعد از برجام بر زبان آوردند که نشریه خط حزب‌الله به بخشی از این اظهارات پرداخته است.

«دل را به نقطه‌های خیالی نبندید» عنوان اطلاع‌نگاشت صفحه چهارم نشریه است که به ۹ جمله‌ی تاریخی رهبر انقلاب درباره‌ی مذاکرات هسته‌ای پرداخته است.

نسخه‌ی PDF نشریه در سه نسخه‌ی تابلوی اعلانات، A۴ جهت مطالعه و A۳ برای چاپ و تکثیر روی خروجی پایگاه KHAMENEI.IR قرار گرفته و عموم امت حزب‌الله می‌توانند آن را چاپ و در محافل انقلابی، نمازهای جمعه، هیئت‌های مذهبی و پایگاه‌های بسیج توزیع کنند.

۳۰۵


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن