گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری فرهنگی هنری

افزایش چهار درصدی گردشگری بین‌المللی در نیمه اول 2019

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار فرهنگی هنری

طبق جدیدترین گزارش منتشر شده در سایت رسمی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، گردشگری بین‌المللی در فاصله ماه ژانویه تا ژوئن سال 2019، نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته از افزایش 4 درصدی برخوردار بوده است.

به گزارش ایسنا، منطقه خاورمیانه با رشد 8 درصدی پیشتاز گردشگری بین‌المللی در نیم سال اول سال 2019 بوده و پس از آن آسیا و اقیانوسیه با رشد 6 درصدی، اروپا با 4 درصد رشد، ‌آفریقا با 3 درصد رشد و قاره آمریکا با 2 درصد رشد در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند.

مقاصد مختلف در سراسر جهان در فاصله زمانی ژانویه تا ژوئن سال 2019، آمار 671 میلیون ورودی گردشگران خارجی را به ثبت رساده‌اند. این رقم نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته، حدود 30 میلیون نفر بیشتر است.

آسیای جنوبی و شمال شرقی آسیا با 7 درصد افزایش ورودی گردشگران خارجی، بزرگ‌ترین سهم افزایش گردشگری بین‌المللی در منطقه آسیا و اقیانوسیه را به خود اختصاص داده‌اند. کشورهای جنوبی شرقی آسیا و اقاینوسیه با 5 و 1 درصد افزایش در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

آمریکای شمالی و ‌آمریکای مرکزی نیز به ترتیب از 2 و 1 درصد افزایش آمار ورودی گردشگران بین‌المللی در نیم سال اول سال 2019 برخوردار بوده‌اند. این در حالی است که آمار ورودی گردشگران خارجی آمریکای جنوبی با 5 درصد کاهش مواجه بوده است.

اطلاعات ارائه شده از افزایش کلی 3 درصدی ورودی گردشگران خارجی در قاره آفریقا خبر می‌دهد. آمار ورودی گردشگران خارجی به آفریقای شمالی نیز 9 درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا