تبلیغات در تلکسیران

مسابقات هنرهای فردی زورخانه ای کشور در محلات پایان یافت


خمین - ایرنا - مسابقات هنرهای فردی زورخانه ای قهرمانی کشور به میزبانی شهرستان محلات عصر روز سه شنبه پایان یافت.
مسابقات هنرهای فردی زورخانه ای کشور در محلات پایان یافت
در وزن منفی 90 کیلوگرم در رشته سنگ جواد زارع شاهی از استان یزد با 338 امتیاز، در رشته کباده مبین زیب لقا از کردستان با 119 امتیاز، در رشته چرخ تیزعلی جلیلی از استان البرز با 213 امتیاز، چرخ چمنی سید جلال صالحی از چهار محال بختیاری با 267 امتیاز، دومیل ابوالفضل طاهری از استان اصفهان با 710 امتیاز و میل گیری سنگین حسن خداوندی از چهار محال بختیاری با 188 امتیاز نفرات اول این دوره از مسابقات شدند.
در وزن مثبت 90 کیلوگرم نیز در رشته سنگ مهدی سلیمی از قزوین با 335 امتیاز، در رشته کباده محمدحسین تقی زاده از فارس با 104 امتیاز، در رشته چرخ تیز نیکان شمس از استان مرکزی با 158 امتیاز، چرخ چمنی ابوالفضل رمضان نژاد از خراسان رضوی با 191 امتیاز، دومیل بازی محسن گلستان زاده با 476 امتیاز، میل گیری سنگین امین شهریاری از استان اصفهان با 230 امتیاز مقام برتر این مسابقات را کسب کردند.
مسابقات هنرهای فردی بزرگسالان کشور در اوزان منفی و مثبت 90 کیلوگرم با حضور 350 ورزشکار از 30 استان کشور به مدت 2 روز برگزار شد.
این مسابقات دوشنبه هفته جاری آغاز شد و اختتامیه آن نیز با حضور استاندار مرکزی برگزار شد.
شهرستان محلات از توابع استان مرکزی 55 هزار نفر جمعیت دارد.
7277/6013/
منبع: ایرنا

تیم فردیس قهرمان رقابتهای اسکیت کشور شد


کرج- ایرنا - رییس هیات اسکیت استان البرز گفت: تیم سروش اسکیت فردیس استان البرز در رقابتهای کاپ آزاد کشوری اسکیت سرعت (جایزه بزرگ سروش اسکیت) قهرمان کشور شد.
تیم فردیس قهرمان رقابتهای اسکیت کشور شد
محمود فرهنگ رنجبر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم های اراک و آکادمی بنفشه البرز نیز به ترتیب مقام های دوم و سوم این رقابتها را بدست آوردند.
وی گفت: این رقابت ها با عنوان گرامیداشت یادواره شهدای استان البرز و در 2 بخش آقایان و بانوان در پارک تندرستی فردیس به مدت 2 روز برگزار شد.
وی اظهار داشت: این رقابتها با حضور 90 اسکیت کار پسر و 150 اسکیت کار دختر از استان های البرز، تهران، زنجان، مرکزی، مازندران ،سمنان ،کردستان ،اردبیل ،کرمانشاه ،لرستان و اصفهان برگزار شد.
در پایان این رقابتها به نفرات برتر مدال قهرمانی و جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.
7413/6993
منبع: ایرنا

2 خراسانی به عضویت تیم ملی فوتبال پیوند اعضا درآمدند


مشهد- ایرنا- رئیس هیات ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضا خراسان رضوی گفت: رضا قدرتی و وحید جعفری دو نماینده این استان با حضور در اردوی تیم ملی فوتبال پیوند اعضا در ترکیب ثابت این تیم قرار گرفتند.
2 خراسانی به عضویت تیم ملی فوتبال پیوند اعضا درآمدند
حجت الله اسدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون این ورزشکاران در دومین اردوی تمرینی تیم ملی فوتبال پیوند اعضا در مجموعه ورزشی آزادی به سر می برند و خود را برای بازیهای جهانی ورزشکاران پیوند اعضا که مرداد ماه سال آینده در انگلستان برگزار خواهد شد آماده می کنند.
وی با اشاره به تمرینات مداوم تیم ملی فوتبال پیوند اعضا در تهران اظهار داشت: چندی پیش این تیم در قالب یک بازی دوستانه به مصاف تیم پیشکسوتان استقلال رفت که با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسید.
اسدی شمار ورزشکاران پیوند اعضایی را که در پایگاه اینترنتی این هیات ثبت نام کرده اند 147 نفر اعلام کرد و گفت: علاوه بر این بیماران دیابتی، هموفیلی، ام.اس، همودیالیز و تالاسمی نیز در این هیات ورزشی در حال سازماندهی می باشند و تاکنون نزدیک به 600 نفر از این ورزشکاران در هیات ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضا خراسان رضوی ثبت نام کرده اند.
3221 / 6053
منبع: ایرنا

تیرانداز ارومیه ای مدال نقره تیمی مسابقات جهانی را کسب کرد


ارومیه- ایرنا- رییس هیات تیراندازی آذربایجان غربی گفت: 'محمدحسین شریف زاده' ورزشکار نوجوان ارومیه ای که به همراه تیم ملی 29 نفره ایران به مسابقات جهانی کره جنوبی اعزام شده بود، مدال نقره بخش تیمی این رشته را بر گردن آویخت.
تیرانداز ارومیه ای مدال نقره تیمی مسابقات جهانی را کسب کرد
حبیب الله قربانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پنجاه و دومین دوره مسابقات تیراندازی قهرمانی جهان و کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو از 10 تا 24 شهریور ماه جاری در شهر چانگون برگزار شد.
وی بیان کرد: این مسابقات با حضور یکهزار و 804 ورزشکار از 90 کشور جهان به انجام رسید و تیم ملی ایران در سه رشته تفنگ، تپانچه و اهداف پروازی در آن شرکت کرد.
وی ادامه داد: در این دوره از رقابت ها تیم کشورمان برای نخستین بار در تاریخ تیراندازی ایران یک مدال طلا، یک مدال نقره و 2 عنوان نایب قهرمانی جهان در بخش تیمی را توسط امیرمحمد نکونام، امیرسیاوش ذوالفقاریان، محمد حسین شریف زاده و آرمینا صادقیان به دست آورد.
وی بیان کرد: شریف زاده چندین عنوان قهرمانی ایران را در کارنامه دارد و ماه گذشته نیز به همراه تیم ملی کشورمان به مسابقات جهانی آلمان اعزام شده بود که توانست عنوان یازدهم جهان را در بخش انفرادی رشته تفنگ به خود اختصاص دهد.
به گزارش ایرنا، تیراندازی آذربایجان غربی طی چند سال اخیر ملی پوشان متعددی تقدیم جامعه ورزش کشور کرده است.
کسب مدال طلای آسیایی «سارینا قرابت»، مدال نقره آسیایی «سولماز نقی‌ لو» و مقام چهارمی آسیا توسط «مهسا اروجی» در سال 1392 از افتخارات بانوان ملی پوش آذربایجان غربی است.
همچنین 'ثنا قلی بیگ لو' بانوی تیرانداز رشته تپانچه بادی تیر ماه امسال بر سکوی نخست مسابقات قهرمانی تپانچه بادی نوجوانان و جوانان کشور جای گرفت.
ورزش تیراندازی یک ورزش رقابتی براساس دقت و سرعت و تصمیم گیری به موقع است که به وسیله (تفنگ، تپانچه) انجام می‌شود. تیراندازی رابطه مستقیمی با قدرت تمرکز نیز دارد به گونه ای که افراد برای بالابردن سطح تمرکز روی به تیراندازی می آورند.
مسابقات سلاح‌های تفنگ و تپانچه در مسافت‌های 10، 25، 50 و 300 متر برگزار می‌شود. برای مسافت 10 متر، از سلاح بادی استفاده می‌شود و در مسافت‌های بیشتر سلاح خفیف مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مسابقات تیراندازی با تفنگ با دو سلاح تفنگ بادی و تفنگ خفیف انجام می‌شود.
مسابقات رسمی اهداف ثابت فدراسیون جهانی تیراندازی شامل شش ماده تفنگ بادی 10 متر، تفنگ درازکش 50 متر، تفنگ سه وضعیت 50 متر، تفنگ استاندارد 300 متر، تفنگ درازکش 300 متر، تفنگ سه وضعیت 300 متر، مسابقات اهداف دونده در دو مسافت 10 و 50 متر است.
مسابقات تپانچه نیز با 2 سلاح تپانچه بادی و تپانچه خفیف برگزار می‌شود. متداول‌ترین رشته‌های سلاح تپانچه:
مسابقات رسمی اهداف ثابت فدراسیون جهانی شامل شش ماده: تپانچه بادی 10 متر، تپانچه آتش سریع 25 متر (مردان)، تپانچه آتش مرکزی 25 متر (مردان)، تپانچه استاندارد 25 متر (مردان)، تپانچه 25 متر (زنان) و تپانچه 50 متر (مردان) است.
7156/2093
منبع: ایرنا

روسای بازنشسته فدراسیون ها باید کناره گیری کنند


تهران - ایرنا - معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: روسای فدراسیون های ورزشی که بازنشسته هستند باید ظرف 2 ماه آینده از سمت خود کناره گیری کنند.
روسای بازنشسته فدراسیون ها باید کناره گیری کنند
به گزارش ایرنا، محمدرضا داورزنی امروز (دوشنبه) در حاشیه مجمع فدراسیون اسکواش اظهار داشت: تعدادی از رؤسای فدراسیون‌ها بازنشسته هستند و از سازمان بازنشستگی حقوق می‌گیرند، اما با توجه به ایثارگری مجوز شرکت در مجمع انتخاباتی و ریاست فدراسیون را گرفته اند.
وی‌ ادامه داد: بر اساس قانون جدیدی که به تصویب مجلس رسیده است، بازنشستگانی که شامل موارد استثنای قانون نمی شوند، باید در فرصت 2ماهه پست خودشان را تحویل دهند. وزارت ورزش هم در حال بررسی است. این موضوع شامل رؤسا و همه مسئولین و کارمندان فدراسیون‌ها و کارکنان ستادی وزارت ورزش است.
داورزنی درباره اینکه گفته می‌شود، خودش هم بازنشسته است، گفت: من در سال 79 از سپاه به وزارت ورزش منتقل شدم و در حال حاضر کارمند رسمی و شاغل هستم.
معاون وزیر ورزش و جوانان درباره وضعیت قرارداد کارلوس کی روش با فدراسیون فوتبال گفت: کی‌روش تا پایان جام ملت‌های آسیا با فدراسیون به توافق رسیده و فدراسیون باید پاسخگوی این مسائل باشد. برخی بحث‌ها اصلاً ربطی به وزارت ورزش و دولت ندارد. ما فقط از تصمیم آنها حمایت می‌کنیم و در مسائل مختلف مانند مسابقات، وزارت ورزش کنار فدراسیون است. وزارت رصد می‌کند اما دخالتی نمی‌کند. با توجه به بالا رفتن نرخ ارز، فدراسیون‌ها به حمایت جدی نیاز دارند و ما هم کمکشان می‌کنیم. در مورد کی‌روش هم هر تصمیمی که فدراسیون بگیرد حمایت خواهیم کرد.
وی درباره وضعیت جانبازی مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال گفت: ما نباید درصد جانبازی را مشخص کنیم و طبق قانون بنیاد جانبازان این کار را انجام می‌دهد.
معاون وزارت ورزش و جوانان در مورد بازنشسته‌های دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: این قانون شامل آنها هم می‌شود. برخی از اعضای هیات مدیره این دو باشگاه بازنشسته‌اند.
داورزنی در مورد اینکه گفته می‌شود فریبا محمدیان معاون ورزش بانوان وزیر ورزش هم بازنشسته است، گفت: بهتر است از خودش بپرسید، اما چیزی که می‌دانم این است که او زودتر از موعد مقرر درخواست بازنشستگی داده بود و چون زودتر بوده می‌تواند باز هم شاغل شود و به کارش ادامه دهد.
ورزشی ** 9118 ** 2024**1584
منبع: ایرنا

هم اندیشی هیاتهای ورزشهای همگانی خراسان در مشهد برگزار شد


مشهد-ایرنا- نشست هم اندیشی روسا و اعضای هیاتهای ورزشهای همگانی منطقه چهار کشور شامل استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی روز یکشنبه با حضور رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران در مشهد برگزار شد.
هم اندیشی هیاتهای ورزشهای همگانی خراسان در مشهد برگزار شد
به گزارش ایرنا، رئیس فدراسیون ورزش های همگانی در این نشست گفت: ورزش همگانی در مقابله با ناهنجاری هایی همچون اعتیاد و توسعه نشاط و شادابی و آرامش اعصاب و روان افراد جامعه تاثیر بسزایی دارد.
علی مجدآرا به بازدید خود از یکی از بوستان های مشهد اشاره کرد و افزود: شاهد حضور گسترده مردم و مربیان افتخاری آنان در ورزش صبحگاهی بودم که جا دارد مسئولان ورزش استان نسبت به بازدید از بوستان ها و تجلیل از این ورزشکاران و مربیان آنان همت کنند.
وی اظهار داشت: یکی از طرح های این فدراسیون، شناسنامه دار کردن بوستانها، مشخص کردن مربیان ورزش صبحگاهی و صدور کارت صلاحیت برای آنها می باشد.
مجدآرا گفت: کارتهای شناسایی معتبر که فدراسیون برای مربیان صادر می کند تایید کننده صلاحیت فنی و اخلاقی آنان در بوستانهای شهری است.
وی با اشاره به سند تحول ورزش کشور افزود: در این راستا 14 طرح برای هیاتهای ورزشهای همگانی کشور تعیین و ابلاغ شده که همه باید به دنبال اجرای آنها باشند و تمام امکانات ورزشهای همگانی استان نیز باید در جهت عملیاتی کردن این طرح ها بکار گرفته شود.
3221 / 6053
منبع: ایرنا
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟