فدراسیون شطرنج از پیشروان استفاده از کالای ایرانی است

فدراسیون شطرنج از پیشروان استفاده از کالای ایرانی است
  تهران - ایرنا- رییس فدراسیون شطرنج در زمینه حمایت این فدراسیون از کالای ایرانی گفت: این مجموعه از گذشته به دنبال استفاده از تولید ملی بوده و هم اکنون نیز بیشتر ورزشکاران این رشته از وسایل تولید داخلی در مسابقات بهره می برند.  
به گزارش ایرنا، «مهرداد پهلوان زاده» روز سه شنبه در این گفت وگو با اشاره به تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی برای نامگذاری سال ۱۳۹۷ در حمایت از کالای ایرانی گفت: یکی از مشکلاتی که تا پیش از این در جامعه وجود داشت عدم اقبال مردم به خرید این کالاها به بهانه کیفیت بود.
وی تصریح کرد: چنانچه فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه حمایت از تولید ملی به صورت کامل در جامعه نهادینه شود بدون شک تولیدکننده نیز اشتیاق پیدا می کند تا در بازار بهترین کالا را عرضه کند.
پهلوان زاده در ادامه با اشاره به تلاش های فدراسیون شطرنج در جهت عملیاتی کردن شعار سال گفت: فدراسیون شطرنج یکی از پیشروان حمایت از تولید داخلی است و پیش از این نیز اقدامات فراوانی برای استفاده از وسایل تولید داخل انجام داده است. در این زمینه چند شرکت تولیدی برای عرضه وسایل مورد نیاز این رشته در حال فعالیت هستند که بیشتر آنها از استانداردهای لازم برای عرصه کالا برخوردارند و این موجب شده در این زمینه حتی صادرات کالا داشته باشیم.
رییس فدراسیون شطرنج در پاسخ به پرسشی در زمینه اقدامات این فدراسیون برای ترویج کالای ایرانی در میان ورزشکاران این رشته نیز توضیح داد: ما هم مانند بسیاری از کارشناسان باور داریم که کالای ایرانی در هیاهوی بازار کالاهای وارداتی مهجور مانده و در برخی از مواقع اَنگ بی کیفیتی به آن زده می شود. برای دوری از این پیش فرض، اگر ورزشکار یا شطرنج بازی از کالای تولید داخل استفاده کند بدون شک نقطه ضعف های احتمالی کالای تولید داخلی به گوش تولید کننده خواهد رسید.
پهلوان زاده در پایان تاکید کرد: حل مشکلات اقتصادی و اشتغال کشور در گرو حمایت از کالای تولید داخل است زیرا با فروش این کالا هم شکوفایی اقتصادی ایجاد می شود و هم تولیدکننده اشتیاق فراوانی برای گسترش کالای خود خواهد داشت که در نهایت گسترش مراکز تولید کالای ایرانی در نهایت به کاهش بیکاری منجر می شود.
ورزشی**۲۰۵۲**۱۵۹۷
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن