تبلیغات در تلکسیران

سنگنورد قزوینی بر سکوی قهرمانی جهان ایستاد


قزوین-ایرنا- رضا علیپور ورزشکار صاحب عنوان قزوینی در ماده سرعت مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی جهان در شهر اینسبورگ اتریش، با رکورد 5 ثانیه و 63 صدم ثانیه به مقام قهرمانی جهان دست یافت
سنگنورد قزوینی بر سکوی قهرمانی جهان ایستاد
به گزارش ایرنا ، سنگ‌نوردانی از فرانسه و روسیه در رده های دوم و سوم ماده سرعت این مسابقات که از 15 شهریور آغار شده و تا 25 همین ماه ادامه دارد، قرار گرفتند.
531 ورزشکار از 56 کشور از جمله 4 ورزشکار ازکشورمان در این مسابقات با حریفان به رقابت پرداختند.
علی برات زاده در ماده کمباین ، کسری روحانی در ماده بولدرینگ و رضا علیپور در سرعت و همچنین در رقابتهای معلولین بهنام خلجی به نمایندگی کشورمان با مربیگری آرتیمس فرشادیگانه در این مسابقات حضور دارند.
علیپور تا کنون افتخارات زیادی را نصیب ورزش استان قزوین و کشور کرده است.
9905/6012
منبع: ایرنا

چهار پیروزی و دو شکست سهم ملی پوشان ایران در روز نخست


تهران - ایرنا - ملی پوشان اسنوکر ایران در نخستین روز رقابت های قهرمانی آسیا به چهار پیروزی دست یافته و در 2 دیدار نیز مغلوب شدند.
چهار پیروزی و دو شکست سهم ملی پوشان ایران در روز نخست
به گزارش ایرنا؛ رقابت های اسنوکر شش توپ قهرمانی آسیا، شنبه شب در شهر «دوحه» قطر با حضور ملی پوشان کشورمان آغاز شد.
نمایندگان ایران در نخستین روز این رقابت ها موفق به کسب چهار پیروزی توسط امیر سرخوش و حامد ذره دوست در مقابل حریفانی از کشورهای یمن، سریلانکا، افغانستان و پاکستان و دو شکست توسط احسان حیدری نژاد در مقابل بازیکنانی از کشورهای پاکستان و هنگ کنگ شدند.
بازیکنان ایران روز یکشنبه (یکم مهرماه) در ادامه رقابت های اسنوکر شش توپ قهرمانی آسیا به مصاف حریفانی از کشورهای اردن، تایلند و چین می روند.
*نتایج ملی پوشان اسنوکر کشورمان در مرحله گروهی:
شنبه 31 شهریورماه/
احسان حیدری نژاد 2 - محمد آصف از پاکستان 5
احسان حیدری نژاد 2 - فونگ وک وای از هنگ کنگ 5
امیر سرخوش 5 - احمد جبهان از یمن 5
امیر سرخوش 5 - سوسانتا بوتجو از سریلانکا 2
حامد ذره دوست 5 - خالد الاستل از فلسطین 4
حامد ذره دوست 5 - غلام مرتضی صدیقی از افغانستان 4
ورزشی**3783**
منبع: ایرنا

امیدوارم مشکلات مالی روند رو به رشد پدیده را مختل نکند


مشهد- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال پدیده خراسان گفت: امیدوارم مشکلات مالی روند رو به رشد این تیم در هفته های اخیر را مختل نکند.
امیدوارم مشکلات مالی روند رو به رشد پدیده را مختل نکند
یحیی گل محمدی روز شنبه در نشست خبری پیش از دیدار تیم خود با تیم تراکتورسازی تبریز افزود: هواداران پدیده با پیروزی ها و موفقیتهای اخیر این تیم در هفته های گذشته در لیگ جاری فوتبال روحیه گرفتند.
وی اظهار داشت: این پیروزی ها به خاطر غیرت و شرف بازیکنان بوده و اگر مشکلات آنان نیز حل نشود باز هم برای پدیده تلاش می کنند اما اینکه مشکلات مالی تیم هنوز حل نشده است جای سوال دارد.
گل محمدی به وعده های مسئولین باشگاه برای رفع مشکلات مالی اشاره کرد و گفت: امروز امیدوار بودیم پرداختی صورت گیرد که متاسفانه محقق نشد و این امر به روحیه تیم لطمه می زند لذا از مسئولان باشگاه و استان می خواهیم هرچه زودتر برای رفع مشکلات مالی تیم چاره اندیشی کنند.
سرمربی تیم فوتبال پدیده با اشاره به بازی فردا با تیم تراکتورسازی افزود: فردا باید مقابل تیم با انگیزه بازی کنیم و البته هدف ما در این دیدار ارائه یک بازی با کیفیت و خوب است.
وی اظهار داشت: رضا ناصحی تنها مصدوم بازی فرداست و در این دیدار تیم پدیده هیچ محرومی ندارد.
در چارچوب رقابت های هفته هفتم لیگ برتر فوتبال، تیم پدیده ساعت 19 فردا (یکشنبه) در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد با تیم تراکتورسازی تبریز
به رقابت می پردازد.
تیم پدیده با 15 امتیار در صدر جدول و تیم تراکتورسازی تبریز با 6 امتیاز در رده ششم جدول قرار دارد.
3221 / 6053
منبع: ایرنا

دمیدن روحی تازه در کالبد ورزش با کنار رفتن مدیران بازنشسته


یزد - ایرنا - حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری ایران هفته گذشته در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی ، «قانون اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان» را به سازمان اداری و استخدامی ابلاغ کرد.
دمیدن روحی تازه در کالبد ورزش با کنار رفتن مدیران بازنشسته
این قانون مشتمل بر ماده واحده در جلسه علنی روز سه شنبه ششم شهریور 1397 مجلس شورای اسلامی تصویب شد و 21 شهریور ماه به تایید شورای نگهبان رسید.
متن قانون اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان به شرح زیر است:
ماده واحده - تبصره (1) ماده واحده قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان مصوب 1395/2/20 به شرح ذیل اصلاح می شود:
تبصره 1- بکارگیری بازنشستگان، در سمت های مذکور در بندهای (الف)، (ب) و (ج) ماده (71) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386/7/8 و همچنین بکارگیری بازنشستگان در نیروهای مسلح با مجوز فرمانده معظم کل قوا مجاز است.
بکارگیری بازنشستگان وزارت اطلاعات تا سقف یک درصد (1?) از مجموع نیروهای شاغل رسمی این وزارتخانه در هر رده مدیریتی صرفا در وزارتخانه مذکور مجاز است.
جانبازان بالای 50 درصد (50?)، آزادگان بالای سه سال اسارت و فرزندان شهدا از شمول این قانون مستثنی هستند.
رییس سازمان بازرسی کل کشور هفته گذشته از دستگاه‌ های مشمول قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان خواست ظرف مدت 60 روز از تاریخ ابلاغ این قانون، افراد مشمول را از خدمت منتزع و با آنان تسویه حساب کنند.
گفته می شود برخی معاونان و مدیران وزارت ورزش و جوانان و افزون بر 10 رئیس فدراسیون مشمول این قانون هستند؛ قانونی که با اجرای آن، روحی تازه در کالبد ورزش کشور دمیده خواهد شد.
مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان اعلام کرده که برای فدراسیون هایی که رئیس آن مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان می شود سرپرست تعیین می کند.
رئیس فدراسیون هندبال که جزو مدیران بازنشسته وزارت ورزش و جوانان محسوب می شود، درباره قانون منع بکار گیری بازنشستگان گفته است: هر وقت دستور بدهند سمتم را تحویل خواهم داد؛ من بازنشسته وزارت ورزش هستم و نمی‌توانم اعتراضی داشته باشم، به هر حال این قانونی است که مصوب شده و هیچکس نمی‌تواند بگوید که قانون را قبول ندارد.
علی رضا رحیمی افزوده است: هرکسی جای من بیاید دستش را می‌بوسم؛ به نظر شما حق ندارم بعد از 40 سال مدیریت یک شب راحت بخوابم؟
وی ادامه داد: مسئولیت داشتن در جایی سخت است و نمی‌ توان با آرامش زندگی کرد؛ هنوز چیزی به صورت خصوصی و شخصی به ما اعلام نشده، اما می‌دانم که این قانون مصوب شده است.
بر اساس نتایج یک نظرسنجی در شبکه های اجتماعی مربوط به یک رشته ورزشی که رئیس فدراسیون آن بازنشسته است، 64 درصد کاربران عمل به قانون منع بکارگیری بازنشستگان را از این فدراسیون خواستار شده اند تا این رشته پیشگام و الگویی برای سایر فدراسیون ها باشد.
با این حال، شنیده شده برخی مدیران ورزش و روسای فدراسیون ها در تلاش برای استفاده از تبصره های قانون منع بکارگیری بازنشستگان به منظور باقی ماندن در پست خود هستند.
در این بین، برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی این تلاش را دستمایه طنزهایی تلخ کرده اند و با نشان دادن واکنش جدی به آن، پرهیز از دور زدن قانون توسط مدیران شیفته بقا در پست خود خواستار شده اند.
باید منتظر ماند و دید مشمولان قانون منع بکار گیری بازنشستگان که تعداد آنان در ورزش کشورمان کم نیست چه زمانی به آن تمکین می کنند؛ تصمیمی که اگر به خواست خودشان اتخاذ نکنند، در نهایت 55 روز دیگر قانون آنان را مجبور به ترک پست خواهد کرد.
باید پذیرفت با گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی دوران مدیریت سنتی در ورزش کشورمان گذشته و بدنه مدیریتی این عرصه نیازمند حضور مدیران جوان، با انگیزه و مستعد است تا با ایده هایی نو به ارتقای آن در ابعاد مختلف کمک کنند.
از: سعید صادقی مقدم
7532
منبع: ایرنا

بانوی تیرانداز ارومیه ای عضو باشگاه مقاومت تهران شد


ارومیه- ایرنا- رییس هیات تیراندازی آذربایجان غربی گفت: راشین سلطانی، ورزشکار ارومیه ای و دارنده عنوان قهرمانی ایران، با عقد قراردادی یکساله به عضویت باشگاه مقاومت تهران درآمد.
بانوی تیرانداز ارومیه ای عضو باشگاه مقاومت تهران شد
حبیب الله قربانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: راشین سلطانی طی 2 هفته گذشته در جریان پنجمین دوره مسابقات المپیاد بسیج کشور موفق به کسب مدال برنز در بین 50 تیرانداز شرکت کننده اسلحه تفنگ بادی شد.
وی ادامه داد: سلطانی بعد از پایان این رقابت ها مورد توجه مسوولان باشگاه مقاومت تهران گرفت و به مدت یکسال در لیگ برتر تیراندازی کشور حضور خواهد داشت.
وی اضافه کرد: هم اکنون محمدحسین شریف زاده و امیرحسین هدایت 2 تیرانداز موفق استان در بخش مردان نیز به اردوی تیم ملی در رشته تفنگ بادی دعوت شده و تمرینات اردویی خود را از فردا جمعه 30 شهریور تا 10 مهرماه امسال در تهران برگزار می کنند.
رییس هیات تیراندازی آذربایجان غربی بیان کرد: محمدحسین شریف زاده که 2 هفته پیش به همراه تیم ملی 29 نفره ایران به مسابقات جهانی کره جنوبی اعزام شده بود، مدال نقره بخش تیمی این رشته را بر گردن آویخت.
وی گفت: شریف زاده چندین عنوان قهرمانی ایران را در کارنامه دارد و ماه گذشته نیز به همراه تیم ملی کشورمان به مسابقات جهانی آلمان اعزام شده بود که توانست عنوان یازدهم جهان را در بخش انفرادی رشته تفنگ به خود اختصاص دهد.
به گزارش ایرنا، تیراندازی آذربایجان غربی طی چند سال اخیر ملی پوشان متعددی تقدیم جامعه ورزش کشور کرده است.
کسب مدال طلای آسیایی «سارینا قرابت»، مدال نقره آسیایی «سولماز نقی‌ لو» و مقام چهارمی آسیا توسط «مهسا اروجی» در سال 1392 از افتخارات بانوان ملی پوش آذربایجان غربی است.
همچنین 'ثنا قلی بیگ لو' بانوی تیرانداز رشته تپانچه بادی تیر ماه امسال بر سکوی نخست مسابقات قهرمانی تپانچه بادی نوجوانان و جوانان کشور جای گرفت.
ورزش تیراندازی یک ورزش رقابتی براساس دقت و سرعت و تصمیم گیری به موقع است که به وسیله (تفنگ، تپانچه) انجام می‌شود. تیراندازی رابطه مستقیمی با قدرت تمرکز نیز دارد به گونه ای که افراد برای بالابردن سطح تمرکز روی به تیراندازی می آورند.
مسابقات سلاح‌های تفنگ و تپانچه در مسافت‌های 10، 25، 50 و 300 متر برگزار می‌شود. برای مسافت 10 متر، از سلاح بادی استفاده می‌شود و در مسافت‌های بیشتر سلاح خفیف مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مسابقات تیراندازی با تفنگ با دو سلاح تفنگ بادی و تفنگ خفیف انجام می‌شود.
مسابقات رسمی اهداف ثابت فدراسیون جهانی تیراندازی شامل شش ماده تفنگ بادی 10 متر، تفنگ درازکش 50 متر، تفنگ سه وضعیت 50 متر، تفنگ استاندارد 300 متر، تفنگ درازکش 300 متر، تفنگ سه وضعیت 300 متر، مسابقات اهداف دونده در دو مسافت 10 و 50 متر است.
مسابقات تپانچه نیز با 2 سلاح تپانچه بادی و تپانچه خفیف برگزار می‌شود. متداول‌ترین رشته‌های سلاح تپانچه:
مسابقات رسمی اهداف ثابت فدراسیون جهانی شامل شش ماده: تپانچه بادی 10 متر، تپانچه آتش سریع 25 متر (مردان)، تپانچه آتش مرکزی 25 متر (مردان)، تپانچه استاندارد 25 متر (مردان)، تپانچه 25 متر (زنان) و تپانچه 50 متر (مردان) است.
7156/2093
منبع: ایرنا

ورزشکار استان مرکزی مسیر اراک - قم را دوید


اراک - ایرنا - دونده استان مرکزی همزمان با تاسوعای حسینی و به عنوان سفیر فرهنگ عاشورایی مسیر اراک - قم را دوید.
ورزشکار استان مرکزی مسیر اراک - قم را دوید
«مجتبی یادگاری» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزو: این اقدام ورزشی و فرهنگی در راستای ترویج اهداف نهضت حسینی و حمایت از مردم مظلوم یمن با همراهی و حمایت سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری اراک انجام شد.
وی توضیح داد: مسیر اراک - قم حدود 135 کیلومتر است که طی کردن آن یک روز و نیم زمان می برد و هر 2 ساعت یک بار به مدت 10 دقیقه توقف و استراحت انجام می شود.
این ورزشکار دونده اظهار داشت: پیش از این نیز مسیر اراک تامرقد امام راحل و اراک به مشهدمقدس نیز به عنوان سفیر گسترش فرهنگ علوی و فاطمی و انقلابی را دویده ام و علاوه بر اینکه دویدن را برای حفظ سلامت جسم و رح انجام می دهم تلاش شده تا از این ورزش به عنوان وسیله ای برای مسایل فرهنگی استفاده کنم.
وی اظهار داشت: پشتیبانی از ولایت مهمترین پیام عاشورای حسینی است و اقشار مختلف مردم به خصوص جوانان و نوجوانان باید با الگو برداری از این مکتب مقدس در مسیر ولایت و انقلاب گام بردارند.
پیمودن مسیرهای شهرستان گیلانغرب (کرمانشاه)-شهرستان سرپل ذهاب به‌ مسافت 60 کیلومتر به مدت زمان 5 ساعت و 30 دقیقه در راستای ابراز همدردی با زلزله زدگان غرب کشور، ستاد فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان ساوه- شهرصنعتی کاوه به مسافت 20 کیلومتر به مدت زمان یک ساعت و 15 دقیقه در راستای اعلام همدردی با خانواده شهدا کشتی نفتکش سانچی و شهابیه (شهرستان خمین)- بیت امام خمینی (ره)به مسافت 20 کیلومتر به مدت زمان یک ساعت و 20 دقیقه از دیگر سوابق این دونده اراکی است.

3017/6013/
منبع: ایرنا
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟