_  

تیم بسکتبال خراسان رضوی قهرمان لیگ ملی شد


مشهد- ایرنا- تیم هیات بسکتبال خراسان رضوی سه شنبه شب با پیروزی بر تیم فرش مشهد قهرمان مسابقات بسکتبال لیگ ملی کشور شد.
تیم بسکتبال خراسان رضوی قهرمان لیگ ملی شد
دبیر هیات بسکتبال خراسان رضوی به خبرنگار ایرنا گفت: در این مسابقه که در سالن ورزشی مرحوم حمیدی آسایشگاه شهید فیاض بخش مشهد برگزار شد، تیم هیات بسکتبال خراسان رضوی با نتیجه ۶۶ بر ۶۵ تیم بسکتبال فرش مشهد را شکست داد.
مجید ولی پور افزود: در مسابقات لیگ ملی بسکتبال که با حضور ۱۰ تیم از مهر ماه آغاز شد، تیم بسکتبال فرش مشهد با غلبه بر پاس بندر لنگه و تیم هیات بسکتبال خراسان رضوی با شکست هیات بسکتبال شهرکرد به مرحله نهایی راه یافتند.
وی اظهار کرد: در بازی نخست مرحله نهایی تیم هیات بسکتبال خراسان رضوی با نتیجه ۸۴ بر ۷۹ تیم فرش مشهد را شکست داد و در بازی دوم با نتیجه ۸۲ بر ۶۳ مغلوب این تیم شد.
وی گفت: در بازی سوم هیات بسکتبال خراسان رضوی قهرمان مسابقات لیگ ملی کشور شد.
ولی پور افزود: با کسب این نتایج، هر ۲ تیم هیات بسکتبال خراسان رضوی و فرش مشهد به مسابقات لیگ برتر بسکتبال کشور راه یافتند.
مسابقات بسکتبال بزرگسالان کشور به لیگ برتر، لیگ ملی، لیگ امید و لیگ دسته ۲ تقسیم می شود.
۱۹۲۲/۷۵۰۵/ ۶۰۵۳

سه شمشیرباز ملی پوش ارومیه ای عازم مسابقات قهرمانی آسیا شدند


ارومیه - ایرنا - دبیر هیات شمشیربازی آذربایجان غربی گفت: طاهر عاشوری، سکینه نوری و الهه قهرمانی به همراه تیم های ملی اپه و فلوره ایران عازم کشور تایلند برای شرکت در مسابقات قهرمانی 2018 آسیا شدند.
سه شمشیرباز ملی پوش ارومیه ای عازم مسابقات قهرمانی آسیا شدند
شهریار نوبخت روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سه بازیکن ملی پوش طی یک سال گذشته در اردوهای فشرده و مسابقات مختلف انتخابی و تدارکاتی حضور مستمر داشتند و با عضویت نهایی در ترکیب تیم ملی عازم رقابت های آسیایی تایلند شدند.
وی بیان کرد: حضور در مسابقات قهرمانی آسیا به نوعی آماده سازی برای بازی های آسیایی است و امیدواریم با قرار گرفتن در جمع هشت تیم برتر آسیا با آمادگی کامل روانه مسابقات جهانی چین و بازی های آسیایی جاکارتا شوند.
نوبخت افزود: این سه ملی پوش ارومیه ای همواره یک پای ثابت تیم های ملی در مسابقات قهرمانی آسیا و بین المللی هستند و از فروردین سال جاری نیز به طور مستمر همراه با سایر ملی پوشان تمرین های سخت و دشواری را پشت سر گذاشته اند.
وی افزود: بنا به اعلام فدراسیون ایران این سه شمشیرباز پس از مسابقات آسیایی تایلند رقابت های جهانی چین را پیش رو دارند که بر اساس زمان بندی فدراسیون جهانی، ۱۶ تیر ماه سال جاری در شهر هوشی برگزار می شود.
نوبخت با اشاره به برنامه ریزی مناسب فدراسیون شمشیربازی برای آمادگی هر چه بیشتر ملی پوشان اضافه کرد: این سه ملی پوش برای بالا بودن سطح آمادگی خود و جلوگیری از خستگی های احتمالی و استفاده هرچه بیشتر از تجربه های مربیان تیم ملی، حتی در استراحت های میان اردویی نیز در تهران می مانند و از سفرهای مکرر به ارومیه پرهیز می کنند.
به گزارش ایرنا خانه شمشیربازی ارومیه در ورزشگاه تختی این شهر برای جذب استعدادهای جدید در این رشته فعال است و هم اکنون ۱۰۰ ورزشکار بیمه شده زیر نظر مربیان مجرب در این رشته فعالیت می کنند.
در حال حاضر تنها در شهرستان میاندوآب هیات شمشیربازی وجود دارد و اقدامات لازم برای راه اندازی هیات در شهرستان‌های خوی و ماکو نیز آغاز شده است.
طاهر عاشوری از سال ۱۳۸۴ شروع به فعالیت در رشته شمشمیربازی کرده و نخستین بار زیر نظر ساکو عیوضیان، مربی تراز اول ارمنستانی که سرمربی تیم ملی نیز بود، تمرین های خود را در ارومیه آغاز کرده است.
عاشوری ۲ سال پس از آغاز فعالیتش در سال ۱۳۸۶ با کسب نخستین مدال طلای قهرمانی اپه ایران به عضویت تیم ملی درآمد و چندین مقام قهرمانی ایران و جایزه بزرگ ایران، قهرمانی کاپ آزاد جوانان جهان و چندین مدال آسیایی و بین المللی را در کارنامه دارد.
سکینه نوری نیز متولد سال ۱۳۷۴ بوده و از سال ۱۳۸۸ با کسب مقام سوم المپیاد ورزشی ایرانیان به اردوی تیم ملی اپه دختران دعوت شده است.
مدال طلای مسابقات قهرمانی کشور در سال ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰، نایب قهرمانی جوانان ۲۰۱۱ آسیا در تایلند (پس از ۳۷ سال برای ایران)، اعزام به مسابقات قهرمانی جوانان ۲۰۱۲ جهان روسیه، نایب قهرمانی تورنمنت بین المللی ۲۰۱۲ گرجستان، سومی مسابقات جوانان آسیا در اندونزی، سومی مسابقات قهرمانی ۲۰۱۳ آسیا در کویت و برنز مسابقات بین المللی ۲۰۱۴ قزاقستان از جمله مقام های این ورزشکار ملی پوش است.
الهه قهرمانی متولد سال ۱۳۷۴ بوده و از ۱۳ سالگی با رشته شمشیربازی در اسلحه فلوره آشنا شده و برای اولین بار با کسب مدال برنز قهرمانی کشور در سال ۱۳۹۰ به اردوی تیم ملی دعوت شده است.
مدال نقره انفرادی و طلای تیمی مسابقات بین المللی ۲۰۱۱ گرجستان، مدال برنز مسابقات ۲۰۱۵ جوانان آسیا در امارات، مقام چهارمی مسابقات نوجوانان ۲۰۱۰ آسیا در چین تایپه و چندین مقام کشوری را در ویترین مقام های ورزشی خود دارد.
۶۰۰۹/۳۰۷۲

هیات های استانی به دنبال جلب مشارکت بخش خصوصی باشند


ارومیه- ایرنا- رییس فدراسیون هندبال با تاکید بر اینکه هیات های استانی باید به دنبال جلب مشارکت بخش خصوصی باشند، گفت: بهره مندی از حمایت های مالی این بخش راهکاری برای حل مشکلات فدراسیون و هیات های تابعه است.
هیات های استانی به دنبال جلب مشارکت بخش خصوصی باشند
به گزارش ایرنا علیرضا رحیمی روز سه شنبه در مجمع انتخاباتی هیات هندبال آذربایجان غربی افزود: فدراسیون نیز در آستانه حضور در بازی های آسیایی جاکارتا به دنبال تامین اعتبار لازم جهت آماده سازی تیم ملی است.
وی با اشاره به اینکه بهانه تراشی هیات های استانی مبنی بر کمبود اعتبار قابل قبول نیست، ادامه داد: روسای هیات های استانی باید با جدیت تمام و بدون اتکا به بودجه دولتی برای تامین اعتبار جاری تلاش کنند.
وی افزود: فدراسیون بخش عمده ای از بدهی های عقب افتاده مسوولان سابق را از حق الزحمه داوران گرفته تا مطالبه کنفدراسیون آسیا را پرداخت کرده است و بخش کمی از این بدهی ها را نیز در سال جاری پرداخت می کند تا با فراغ بال به مسائل جاری و پیش روی فدراسیون پرداخته شود.
رحیمی در ادامه با نارضایتی از پخش نشدن مسابقات هندبال از رسانه ملی، گفت: نبود تماشاگر، پایین بودن امکانات سالن و سطح کیفی رقابت های لیگ، موجب شده است تا رغبتی برای پخش رقابت ها وجود نداشته باشد.
وی گفت: پیشرفت و بهبود هندبال به دلیل مشکلات گذشته زمان بر است ولی با این حال تمام تلاش خود را برای رشد این رشته ورزشی انجام می دهیم.
وی حضور فرزاد امانی و وحید هاشمی، ۲ بازیکن ملی پوش ارومیه در ترکیب تیم ملی هندبال ساحلی کشور را نوید روزهای خوش و امیدبخش برای خانواده هندبال آذربایجان غربی بر شمرد و تلاش بی وقفه ریاست جدید هیات در جهت جبران کاستی های چند سال اخیر هندبال استان را خواستار شد.
رییس جدید هیات هندبال آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: طی چند سال اخیر هندبال استان به دلیل مشکلات مالی دچار عقب افتادگی شده است.
شاهین کهنموییان آذری بیان کرد: سقوط ۱۴ پله ای رتبه هیات هندبال آدربایجان غربی از رده دهم به رده بیست و چهارم در ارزیابی فدراسیون نشان از نیاز شدید این هیات به تلاش روزافزون برای رسیدن به روزهای اوج گذشته است.
وی همجواری آذربایجان غربی با سه کشور را فرصتی مناسب برای ایجاد تعامل و مشارکت ورزشی با این کشورها دانست و گفت: ارتقا سطح کیفی ورزشکاران استان با تبادل اطلاعات ورزشی، برگزاری اردوهای مشترک و مسابقات ورزشی فراهم می شود.
به گزارش ایرنا مجمع انتخاباتی هیات هندبال آذربایجان غربی در روز جاری با حضور رییس فدراسیون در محل اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد و «شاهین کهنموییان آذری» با کسب ۱۲ رای از ۱۸ رای ماخوذه، هدایت هیات هندبال آذربایجان غربی را به مدت چهار سال بر عهده گرفت.
۷۱۵۶/۳۰۷۲

خدمات پزشکی به بانوان اعزامی به جاکارتا ارایه می شود


تهران- ایرنا- «لاله حاکمی» نایب رییس بانوان فدراسیون پزشکی ورزشی، از ارایه خدمات متنوع پزشکی ورزشی به کاراوان اعزامی کشورمان به بازی های آسیایی جاکارتا خبر داد و گفت: این روند در زمان برگزاری و پس از پایان بازی های آسیایی جاکارتا ادامه خواهد یافت.
خدمات پزشکی به بانوان اعزامی به جاکارتا ارایه می شود
به گزارش ایرنا، حاکمی درباره خدمات این فدراسیون پزشکی ورزشی به کاروان اعزامی ایران به جاکارتا افزود: با تاکید «غلامرضا نوروزی» رییس فدراسیون پزشکی ورزشی، از ماه ها قبل برنامه ریزی لازم برای ارائه خدمات پزشکی ورزشی به کاروان اعزامی ورزش کشورمان به بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا انجام و در ماه ها و هفته های گذشته خدمات تخصصی متنوعی به کاروان اعزامی و دست اندرکاران تیم ها ارائه شده است.
وی افزود: این روند علاوه بر زمان برگزاری بازی های آسیایی، پس از آن نیز ادامه خواهد یافت و هر کدام از ملی پوشان کشورمان نیاز به هرگونه خدمات تخصصی پزشکی ورزشی داشته باشند، فدراسیون از ارائه این خدمات دریغ نخواهد کرد.
حاکمی تصریح کرد: بدیهی است که نگاه ویژه ای هم به ورزش بانوان و تیم های اعزامی بانوان به جاکارتا داریم به طوری که در ادامه ارائه خدمات تخصصی این بار قصد داریم دوره آموزشی سفر ایمن را برای نواب رئیس بانوان، سرپرستان و سرمربیان تیم های اعزامی به بازی های آسیایی جاکارتا برگزار کنیم.
نایب رئیس بانوان فدراسیون پزشکی ورزشی ادامه داد: این دوره آموزشی روز چهارشنبه سی ام خرداد ماه جاری با حضور مسئولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک برگزار می شود و طی آن مباحثی همچون ملاحظات پزشکی ورزشکاران اعزامی، آشنایی با حقوق ورزشکاران در زمینه کنترل دوپینگ و... ارائه می شود.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این فدراسیون پزشکی ورزشی بسته آموزشی متشکل از بروشورهای مختلف آموزشی از جمله بروشور ملاحظات پزشکی تیم های ملی بانوان اعزامی به بازی های آسیایی جاکارتا تهیه کرده است که در اختیار شرکت کنندگان قرار می دهد.
ورزشی**۹۱۰۳**۱۳۶۸

گل آرا با مسابقات ملی بوکس خداحافظی می کند


کرمانشاه - ایرنا - فروتن گل آرا ملی پوش کرمانشاهی تیم ملی بوکس اعلام کرد که پس از مسابقات قهرمانی آسیا در اندونزی با مسابقات ملی در رده های مختلف خداحافظی خواهد کرد.
گل آرا با مسابقات ملی بوکس خداحافظی می کند
وی که به عنوان یکی از پنج بوکسور تیم ملی ایران برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا انتخاب شده است، روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در این دوره از رقابت ها با تمام توان به روی رینگ خواهم رفت و به تمام ناکامی هایم در مسابقات آسیایی خاتمه خواهم داد.
این بوکسور وزن ۶۴ کیلوگرم اعلام کرد که پس از خداحافظی از رقابت های ملی، در مسابقات حرفه ای بوکس برون مرزی به روی رینگ خواهد رفت.
گل آرا با بیان اینکه برای حضور در مسابقات آسیایی آمادگی کامل دارم، گفت: تمرینات فشرده و خوبی را به صورت شخصی دنبال می کنم و در نخستین زمان ممکن به ملی پوشان تیم ملی اضافه خواهم شد.
وی با بیان اینکه برای کسب مدال در این رقابت ها به روی رینگ می روم، اظهار داشت: به توانایی های خودم و توانایی کادر فنی تیم ملی اعتماد دارم و اطمینان دارم که می توانم در این رقابت ها حریفان خود را از پیش رو بردارم.
این بوکسور ملی پوش به حضور در مسابقات تدارکاتی پیش از بازی های آسیایی اندونزی اشاره کرد و گفت: به منظور افزایش آمادگی برای حضور در بازی های اندونزی در رقابت های بین المللی تایلند حضور پیدا می کنم.
گل آرا افزود: حضور در مسابقات بین المللی تدارکاتی تاثیر بسیاری در ارتقاع سطح آمادگی ما دارد و امیدوارم بتوانیم از رقابت های بین المللی تایلند بیشترین استفاده را داشته باشیم.
وی عنوان کرد: این سومین دوره حضورم در بازی‌های آسیایی است و امیدوارم از تجربه بازی‌های آسیایی گوانجو و اینچئون بتوانم برای کسب مدال استفاده کنم.
این بوکسور ملی پوش گفت: بوکس ایران می‌توانست در این دوره از رقابت‌ها با هفت سهمیه حضور داشته باشد اما با تصمیم مسئولان پنج بوکسور در رقابت های قهرمانی آسیا حضور پیدا می کنند.
براساس تصمیم فدراسیون بوکس امید احمدی صفا در وزن ۴۹ کیلوگرم، اشکان رضایی در وزن ۵۶ کیلوگرم، فروتن گل آرا در وزن ۶۴ کیلوگرم، سجاد کاظم زاده در وزن ۶۹ کیلوگرم و شاهین موسوی در وزن ۷۵ کیلوگرم به عنوان نمایندگان ایران در بازی های آسیایی اندونزی که اواخر مرداد ماه سال جاری برگزار می شود، به روی رینگ خواهند رفت.
۷۴۴۵/۸۰۶۶

تیم ملی هندبال نوجوانان به 60 درصد آمادگی رسیده است


یزد- ایرنا- سرمربی تیم ملی هندبال نوجوانان ایران از آمادگی 60 درصدی بازیکنان این تیم خبر داد و گفت: با برگزاری اردوهای در پیش رو، این آمادگی را به حداکثر خواهیم رساند.
تیم ملی هندبال نوجوانان به 60 درصد آمادگی رسیده است
'ناصر سلیمی' روز سه شنبه در حاشیه برپایی اردوی این تیم در شهر هرات، مرکز شهرستان خاتم در استان یزد به خبرنگار ایرنا گفت: این چهارمین اردوی تیم ملی هندبال نوجوانان است که با حضور ۲۸ بازیکن از سراسر کشور برپا شده است.
به گفته وی این اردو برای آمادگی تیم جهت شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی جام جهانی در سال ۲۰۱۸ برپا شده و ۶ اردوی دیگر هم در پیش رو داریم که سعی می کنیم آمادگی بچه ها را در این اردوها به حداکثر ممکن برسانیم.
سلیمی با اشاره به اینکه بازیکنانی که در این اردو تمرین می کنند تمام سرمایه های هندبال ایران نیستند اضافه کرد: در واقع این بچه ها از یک جمع ۱۵۰ نفری انتخاب شده اند.
وی با بیان اینکه پیشتر، اردوهای دیگری نیز برای این تیم برگزار شده افزود: بازیکنان حاضر در این اردو از ۱۲ استان انتخاب شده اند و ما سعی کردیم بر اساس کیفیت و کمیتی که در استان های مختلف وجود دارد اعضای تیم ملی را انتخاب کنیم.
سرمربی تیم ملی نوجوانان ایران در مورد نقاط ضعف و قوت تیم هم یادآور شد: در اغلب پست ها بازیکنانی در یک سطح داریم که این نشان از بالا بودن سطح کیفی تیم است و این یعنی اینکه برای خط زدن نفر سوم در هر پست، دچار مشکل هستیم.
وی تصریح کرد: شاید مهمترین نقطه ضعف تیم، نبود آمادگی روانی بازیکنان است، باید به آنها این باور را بقبولانیم که قدرتمند هستند و می توانند در میدان مسابقه، سربلند باشند.
وی به نبود مسابقات هندبال برای محک زدن بازیکنان و آمادگی بیشتر تیم و همچنین تعطیلی لیگ اشاره کرد و گفت: هنوز تیم مناسبی برای مسابقه دادن پیدا نکردیم و از این رو باید تا آغاز فصل مسابقات صبر کنیم.
سرمربی تیم ملی هندبال نوجوانان ایران، توجه به قرعه مسابقات در پیش رو و آنالیز حریفان را از برنامه های آینده این تیم اعلام کرد.
وی با تقدیر از مردم مهمان نواز شهر هرات، امکانات موجود در این شهر بخصوص در بخش بدنسازی را برای برپایی اردوی هندبال نوجوانان در حد استاندارد دانست.
تیم ملی هندبال نوجوانان کشور برای آماده شدن هر چه بهتر جهت شرکت در مسابقات آسیایی و مقدماتی جام جهانی در شهر هرات خاتم اردو زده است.
۷۵۳۴/ ۶۱۹۷

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن