گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری فرهنگی هنری

تداوم صدرنشینی رد خون در گیشه پاییزی سینما


تهران- ایرنا- این هفته نیز تازه‌ترین ساخته محمدحسین مهدویان به صدرنشینی در گیشه سینما ادامه داد تا همچنان «رد خون» پرفروش‌ترین فیلم هفته لقب گیرد.

بررسی آمار فروش هفتگی سینماها حکایت از استقبال مخاطبان هنر هفتم از آثاره تازه اکران شده دارد به طوری که دو فیلم درخونگاه و سال دوم دانشکده من در نخستین هفته فروش در میان 5 فیلم پرفروش قرار گرفتند.

البته در میان آثار تازه اکران شده همچنان آبی به رنگ آسمان ساخته امیر رفیعی خوب نمی فروشد و در دومین هفته اکران بیشتر از 26 میلیون تومان نفروخته است و به این ترتیب در رده هجدهم پرفروش‌های هفتگی قرار گرفته است.

اما در صدر پنج فیلم بالا نشین این هفته ماجرای نیمروز2 رد خون با نمایش در 180 سالن سینما در دومین هفته یک میلیارد و 18 میلیون تومان فروخت. این فیلم در مجموع نیز فروش 2 میلیارد و 370 میلیون تومانی را تجربه کرده است.

روایت کلی این فیلم پیرامون اتفاقات بعد از پایان جنگ ایران و عراق در سال 1367 و عملیات مرصاد است. نیروهای امنیتی ایران متوجه حضور نفوذی‌های سازمان مجاهدین خلق در جبهه می‌شوند. با ارسال دو مأمور امنیتی به بغداد می‌خواهند قبل از شروع عملیات فروغ جاویدان، فرمانده این عملیات را ترور کنند. اما داستان طور دیگری رقم می‌خورد…

در این فیلم هنرمندانی چون جواد عزتی، بهنوش طباطبایی، هادی حجازی‌فر، محسن کیایی، مهدی زمین‌پرداز، هستی مهدوی و حسین مهری ایفای نقش کرده اند.

اما جایگاه دوم فیلم پرفروش هفته به گیشه کلوپ همسران به کارگردانی مهدی صباغ‌زاده اختصاص دارد که این هفته 439 میلیون تومانی فروخته است است.

این فیلم در سومین هفته فروش در 132 سالن سینما توانست یک میلیارد و 585 میلیون تومان فروش کند.

میترا حجار، شقایق فراهانی، محمدرضا هدایتی، علی انصاریان، بیژن بنفشه‌خواه، سمیرا حسن‌پور، رضا بنفشه‌خواه و گوهر خیراندیش و محمدرضا شریفی‌نیا بازیگران این فیلم سینمایی را تشکیل می دهند.

فیلم کلوپ همسران داستان سه مرد است که در اجتماع از موقعیت عالی، قدرت و اقتدار برخوردار بوده ولی در منزل از همسران خود بشدت حساب می برند تا اینکه روزی گیر کردن این سه مرد در آسانسور با یک خانم غریبه سرآغاز فرار از دست همسرانشان می شود. آنها به کمک یک گروگان گیر به جزیره کیش پناه می برند و ...

فیلم سینمایی درخونگاه به کارگردانی سیاوش اسعدی نیز در نخستین هفته فروش خود با استقبال مواجه شد و 346 میلیون تومان فروخت. درخونگاه نمایش خود را در نخستین هفته با 64 سالن سینما آغاز کرده است.

این فیلم که داستان آن در اوایل انقلاب روایت می‌شود ماجرای رضا است که تازه از ژاپن برگشته و می‌خواهد با پول‌هایی که درآورده زندگی جدید را آغاز کند. در خلاصه داستان آن آمده «ظهری می‌آید، تا بسازد! اگر نبازد...»

امین حیایی، ژاله صامتی، مهراوه شریفی نیا، نادر فلاح، محمود جعفری، منصور شهبازی، افشین سنگ چاپ، فاطمه مرتاضی و پانته آپناهی‌ها بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

اما تازه‌ترین ساخته رسول صدرعاملی در نخستین هفته فروش جایگاهی بهتر از چهارمی در جدول پرفروش ها هفته پیدا نکرد.

سال دوم دانشکده من با نمایش در 94 سالن سینما این هفته 216 میلیون تومان فروخت و این احتمال را تقویت کرد که این اثر صدرعاملی نیز مانند دیگر آثار این کارگردان سینما مورد توجه مخاطبان قرار گیرد.

این فیلم روایت مهتاب و آوا دانشجویان سال دوم دانشکده است که به اتفاق تعدادی دیگر از همکلاسی‌هایشان برای یک سفر چند روزه دانشجویی از تهران به اصفهان می‌روند...

سها نیاستی، فرشته ارسطویی، علی مصفا، پدرام شریفی، بابک حمیدیان، ویشکا آسایش، شقایق فراهانی، نیلوفر خوش خلق و... بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

رده پنجم پرفروش‌های این هفته نیز به مردی بدون سایه ساخته علیرضا رییسیان اختصاص دارد که در سومین هفته نمایش در 80 سالن سینما 215 میلیون تومان فروخته است. این فیلم در مجموع نیز فروش 970 میلیون تومان را تجربه کرده است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است ماهان کوشیار درگیر ساخت فیلمی درباره قتل‌های زنجیره‌ای است که زندگی اش را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

لیلا حاتمی، امیر آقایی، فرهاد اصلانی، علی مصفا، نادر فلاح، گوهر خیراندیش و نسیم ادبی بازیگران فیلم مردی بدون سایه هستند.

فیلم ششم گیشه این هفته نیز شاه کش به کارگردانی وحید امیرخانی است که در سومین هفته فروش خود در 90 سالن سینما 162 میلیون تومان فروخته است تا در مجموع به فروش 759 میلیون تومانی دست پیدا کند.

در این فیلم هنرمندانی چون مهناز افشار، هادی حجازی‌فر، مهدی کوشکی، علی کمالی، فرید سجادی حسینی، پیمان مقدمی و مجید صالحی ایفای نقش کرده اند.

در خلاصه داستان شاه کش آمده است: گوزنِ قرمز از پشتِ صخرهٔ یخ‌زده، نگاهی به مردِ شکارچی که سیگاری دود می‌کند می‌اندازد. گرگ، مچاله از سرما سرفه‌ای می‌کند. گوزنِ قرمز: می‌خواد چی کار کنه؟ گرگ: نمیدونه می‌خواد چی کار کنه. گوزنِ قرمز: اینا که نمی‌دونن می‌خوان چی کار کنن خطرناک‌ترن… من برمی‌گردم!

فیلم سینمایی ایده اصلی به کارگردانی آزیتا موگویی هم این هفته با فروش 143 میلیون تومانی در رده نهم قرار گرفت.

این فیلم در مجموع 9 هفته نمایش در 45 سالن سینما 3 میلیارد و 858 میلیون تومان فروخته است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: ایران و اسپانیا برای راه اندازی یک پروژه بزرگ در جزیره هندورابی در جنوب ایران به توافق رسیده اند، شرکت ها و افراد بسیاری به طمع برنده شدن در این مناقصه شرکت کرده اند و ...

بهرام رادان، مریلا زارعی، هانیه توسلی، پژمان جمشیدی، مهرداد صدیقیان و شهباز نوشیر بازیگران فیلم سینمایی ایده اصلی هستند.

منبع: ایرنا