تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تحرکات سخیف فرقه شیرازی را محکوم کرد


زاهدان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان با صدور پیامی تحرکات سخیف فرقه شیرازی را محکوم کرد و گفت: استکبار جهانی به عنوان دشمن قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره با ایجاد توطئه و دسیسه درصدد ضربه زدن به این بنیان مرصوص بوده است.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تحرکات سخیف فرقه شیرازی را محکوم کرد
به گزارش ایرنا در پیام روز سه شنبه آیت الله عباسعلی سلیمانی آمده است: دیروز سنی آمریکایی تحت لوای داعش با انواع جنایات چهره مخوفی از اسلام و مسلمانان به جهانیان عرضه کرد و پروژه اسلام هراسی را رغم زد امّا به حول و قوه الهی به دست سردار سرافراز سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی و فرزندان جان برکف خمینی کبیر پرونده آنان درهم پیچیده شد.
در ادامه این پیام آمده است: امّا امروز شاهدیم که شیعه انگلیسی تحت لوای فرقه افراطی شیرازی دست به تحرکات مذبوحانه زدند و به ساحت پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی جسارت کرده و چهره نقاق خویش را بر ملا ساختند، ضمن محکوم کردن این تحرکات سخیف اعلام می داریم در حقیقت سنی آمریکایی و شیعه انگلیسی 2 لبه قیچی هستند که کمر به نابودی اسلام ناب محمدی (ص) بسته اند.
در پیام نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان آمده است: ملت ایران اسلامی اعم از شیعه و اهل سنت با تبعیت از فرامین رهبر فرزانه انقلاب در مسیر حفظ وحدت با هوشیاری و بصیرت از حرکات هر 2 گروه منحرف وابسته به استکبار تبری می جویند.
3042**3213
منبع: ایرنا

قاسمی باخانواده‌ قربانیان طوفان دربرخی کشورهاابرازهمدردی کرد


تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت خارجه با خانواده قربانیان طوفان‌های سهمگین در آمریکا، فیلیپین و چین ابراز همدردی کرد.
قاسمی باخانواده‌ قربانیان طوفان دربرخی کشورهاابرازهمدردی کرد
به گزارش ایرنا از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی با ابراز تاسف از وقوع طوفان‌های سهمگین فلورانس در آمریکا و منگهوت در فیلیپین و چین که خسارات جانی و مالی زیادی به بار آورد با مصیبت زدگان و خانواده قربانیان ابراز همدردی کرد.
سیام**1751**1535
منبع: ایرنا

سخنگوی وزارت امور خارجه انتخاب رییس مجلس عراق را تبریک گفت


تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت خارجه انتخاب رییس مجلس عراق از سوی نمایندگان منتخب مردم این کشور را تبریک گفت.
سخنگوی وزارت امور خارجه انتخاب رییس مجلس عراق را تبریک گفت
به گزارش ایرنا از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی با تبریک این انتخاب به آقای الحلبوسی رییس جدید مجلس عراق، اعضای پارلمان و مردم این کشور، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره حامی دمکراسی، تمامیت ارضی و حاکمیت ملی عراق بوده است و از تصمیمات نمایندگان منتخب مردم حمایت می کند.
قاسمی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران اعتقاد دارد انتخاب رییس مجلس گامی مهم و ضروری برای تشکیل دولت جدید عراق است و امیدواریم به زودی شاهد انتخاب رییس جمهوری و نخست وزیر و فراهم شدن زمینه تشکیل دولت جدید و منتخب عراق باشیم.
سیام**1751**1535
منبع: ایرنا

معادلات جهان بامدیریت دریا رقم می خورد


بوشهر-ایرنا-نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه بوشهر گفت: معادلات و محاسبات آینده جهان، با مدیریت دریا رقم می خورد به همین جهت بسیاری از کشورها مانند آمریکا، روسیه، چین استراتژی مدیریت دریاهای آزاد را در پیش گرفته اند.
معادلات جهان بامدیریت دریا رقم می خورد
به گزارش ایرنا، روابط عمومی دفتر امام جمعه بوشهر روز چهارشنبه به نقل از آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در دیدار با سردار علیرضا تنگسیری فرمانده جدید نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: بخش بسیار زیادی از نظم نوین جهان آینده، مترتب بر مدیریت دریاست به همین جهت مقام معظم رهبری بر مدیریت عزت‌آفرین و اقتدار زای دریا نظر بسیار ویژه ای دارند.
وی اظهارداشت: حوزه دریا و ساخت تجهیزات مربوط به آن یک حوزه فوق علمی است که باید بیش از پیش مورد توجه واقع شود.
صفایی بوشهری گفت: در این زمینه باید از ظرفیت های صنایع دفاعی، دانشگاه ها و مراکز صنعتی، پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان استفاده و رویکردها به این سمت طراحی های نوین برود.
امام جمعه بوشهر افزود: در عرصه تولید نرم افزار و سخت افزار‌های فوق روز الکترونیک مورد نیاز در حوزه نظامی و صنایع دفاعی به خودکفایی و سپس به مرجعیت دست پیدا کنیم.
وی همچنین با تاکید بر تولید منابع انسانی کارآمد در سپاه افزود: نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران می تواند با ایجاد مدارس در تمامی مقاطع و دانشکده های دریایی، منابع انسانی مورد نیاز خود در تخصص های مختلف را تامین کند.
وی در ارتباط با خلیج فارس اظهارداشت:خلیج فارس هر چند از حیث مساحت سومین خلیج جهان است اما مهمترین آبراه بین المللی جهان در عرصه های نظامی، اقتصاد، فرهنگی و سیاسی است.
7212/6045
منبع: ایرنا

قاسمی:ایران در برابر عناصر تروریست مماشات نمی کند


تهران - ایرنا - بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که ایران پیرامون امنیت و تعدی در برابر عناصر تروریست، معاند، وابسته و ضد ایران مماشات نمی کند.
قاسمی:ایران در برابر عناصر تروریست مماشات نمی کند
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه قاسمی در پاسخ به پرسش خبرنگار 'الجزیره' درباره حمله موشکی به مواضع تروریست ها در شمال عراق اظهار کرد: این انتخاب مطلوب ایران نبوده و نیست؛ اما تحرکات تروریست ها بویژه در به شهادت رساندن مرزبانان و سربازان جان بر کف ایرانی، نیروهای مسلح ایران را ناچار کرد که اقدامی تلافی جویانه، بازدارنده و حتی بر اساس برخی اطلاعات موثق دریافت شده اقدامی پیشدستانه انجام دهند.
سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: امیدواریم با تمهیداتی که همه طرف ها می اندیشند مرزهای مشترک در این منطقه حساس، امن ترین و با ثبات ترین مرزها در منطقه باشد. بی شک جمهوری اسلامی ایران پیرامون امنیت خود و تعدی عناصر تروریست، وابسته و معاند ضد ایرانی با هیچکس مماشات نخواهد کرد.
**شبس*1488 **
منبع: ایرنا

دشمنان به دنبال ایجاد مشکل در مناسبات مرزی ایران هستند


تهران - ایرنا - رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه برخی کانون های قدرت و ثروت از ناامنی در مرزها بهره برداری می کنند، گفت: دشمنان سعی می کنند که مناسبات مرزی ایران با مشکل مواجه شود.
دشمنان به دنبال ایجاد مشکل در مناسبات مرزی ایران هستند
به گزارش ایرنا از خانه ملت، حشمت فلاحت‌پیشه در خصوص دیدار رئیس و اعضای کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور، اظهار داشت: در این دیدار نمایندگان بخش خصوصی، نمایندگان روسای اتاق بازرگانی ایران و ترکمنستان و برخی مسئولان مربوطه نیز حضور داشتند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مباحثی که مطرح شد در زمینه راهبردهای کلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در موضوع مرزها بود.
وی با بیان اینکه 2 مرز افغانستان و ترکمنستان برای جمهوری اسلامی ایران دارای اهمیت حیاتی است، افزود: اُفت سالیانه مناسبات ایران و ترکمنستان و افزایش تصاعدی اختلافات با این کشور ناراحت کننده است.
فلاحت پیشه با بیان اینکه آقای هادی شوشتری مسئول پرونده ترکمنستان در کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز در این جلسه حضور داشت، ادامه داد: برخی از مشکلات دو کشور به داخل ترکمنستان و برخی از مشکلات نیز به داخل ایران باز می‌گردد، علاوه بر این دشمنان سعی می‌کنند که مناسبات مرزی ایران با مشکل مواجه شود.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: واقعیت این است که بخشی از مسائل، مربوط به روابط 2 جانبه است که باید مرتفع شود تا شاهد افزایش تنش‌ها و کاهش مناسبات در حوزه همکاری‌های مشترک نباشیم.
وی افزود: موضوع اتباع ایرانی بازداشت شده در ترکمنستان، موضوع نیاز به سرمایه گذاری‌های مشترک و موضوع تغییر معابر مرزی که منجر به اختلافاتی شده است، همچنین حل نشدن مشکل انتقال گاز سبب شده تا برخی مشکلات همچنان باقی بمانند، درسیاست خارجی نباید یک مشکلِ اختلافی، کل سیاست خارجی را با مشکل مواجه کند.
فلاحت پیشه اظهار داشت: به دلیل مشکلات آبی با افغانستان و مشکلات مربوط به انتقال گاز با ترکمنستان، بسیاری از موضوعات بین ایران و همسایگان تحت شعاع قرار گرفته و شاهد اُفت روابط با این دو کشور هستیم.
وی افزود: حدود 2 و نیم میلیارد دلار صادرات ایران به افغانستان است، در حالی که از افغانستان چیزی حدود 15 میلیون دلار به ایران صادر می‌شود که این اعداد روابط را بی‌ثبات کرده و سبب ایجاد نوسان در تصمیمات طرف افغانستانی شده است.
فلاحت پیشه ادامه داد: ایران معابر امن را برای حل بحران‌هایی مثل عراق ایجاد می کند و باید بتوانیم برای تجار ایرانی در مناسبات با افغانستان فضای امن تری ایجاد کنیم تا آنها باج ناامنی ندهند.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین گفت: این در حالی است که از لحاظ کیفیت، حجم مناسبات ایران و افغانستان با کل روابط ایران و اتحادیه اروپا برابری می‌کند، ولی از آن غفلت شده است.
فلاحت پیشه با بیان اینکه برخی از مسئولان استانی نیز در زمینه توجه به رفع موانع همکاری‌های مرزی با افغانستان و ترکمنستان کوتاهی داشته‌اند، گفت: به نظر می‌رسد که این موضوعات به دست فراموشی سپرده شده، در حالی که رقم‌ها بسیار بالا است ضمن اینکه این موضوعات ارزش راهبردی لازمه را نیز دارند.
وی با اشاره به اینکه برخی از بی سامانی مرز افغانستان سودها و رانت‌های کلانی را به دست می‌آورند، گفت: کسانی که نمی‌خواهند در مرزها ساماندهی ایجاد شود، کسانی هستند که از محل بی‌سامانی مرزها به ثروت و قدرت رسیده‌اند و حاضر هستند با ضربه زدن به منافع ملی کشور کماکان منافع خود را حفظ کنند.
سیام**1535
منبع: ایرنا
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟