_  

گروه خبری سیاسی

معاون رییس جمهوری با خبرنگاران حادثه دیده جیرفتی دیدار کرد


جیرفت – ایرنا - معاون پارلمانی رئیس جمهوری به همراه استاندار کرمان،بطور سرزده از 2 خبرنگار مجروح که در بیمارستان جیرفت بستری هستند عیادت کرد.
معاون رییس جمهوری با خبرنگاران حادثه دیده جیرفتی دیدار کرد
به گزارش دریافتی روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره)جیرفت حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری شامگاه دوشنبه پس از دیدار با مردم شهرستان جیرفت و در آخرین برنامه کاری خود با ۲ خبرنگار جنوب کرمان که حین پوشش برنامه های خبری اخیر سفر معاون وزیر ارشاد اسلامی دچار سانحه رانندگی شده بودند، عیادت کرد .
براساس این گزارش خبرنگاران نشریه رودبار زمین، سایت محلی هلیل، جیرفت من، خبرنگار روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، خبرگزاری تسنیم و ایرنا عصر (یکشنبه) برای راه اندازی سینما شو باد کهنوج عازم این شهرستان بودند که خودروی آنان دچار حادثه شد.
در این حادثه خبرنگاران سایت جیرفت من(معصومه شعبانی) و نشریه رودبار زمین(مژده مشایخی) دچار مصدومیت شدند و در بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت تحت مداوا قرار دارند.
حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری دوشنبه در نشست شورای اداری استان کرمان شرکت کرد و سپس راهی شهرستان جیرفت در جنوب این استان شد و در جمعه مردم این شهرستان سخنرانی کرد.
جنوب استان کرمان، از هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبار جنوب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان تشکیل شده است.
۷۴۵۰/ ۵۰۵۴

استاندار تهران بر تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل تاکید کرد


تهران- ایرنا- استاندار تهران بر همکاری همه دستگاههای اجرایی در تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل تاکید کرد.
استاندار تهران بر تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل تاکید کرد
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد حسین مقیمی روز سه شنبه در جلسه شورای پدافند غیرعامل که در استانداری تهران برگزار شد گفت: درطرح جامع پدافند غیرعامل دیدگاه های همه بخش ها باید لحاظ شود و این طرح در آینده به شکل جمعی و با نظرات همه دستگاه ها تدوین می شود.
استاندار تهران در این جلسه با اشاره به اینکه تعیین طرح جامع باید در دستور کار اعضای شورا باشد گفت: همه بخش ها و دستگاه ها به وظایف خود در پدافند غیرعامل آشنا هستند و برای تعامل همه دستگاه ها در تعیین طرح جامع باید با مشاور این طرح همکاری کامل ایجاد شود.
وی افزود: مدیران دستگاه ها و مسئولان پدافند غیرعامل همه دستگاه های اجرایی با مشاور اجرای طرح جامع پدافند غیرعامل تعامل داشته و نشست هایی حضوری داشته باشند.
در ادامه این جلسه مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری تهران گزارشی از اقدامات این اداره کل در بخش های طرح جامع پدافند غیرعامل، برگزاری دوره های آموزشی ویژه کارکنان و مربیان آمادگی دفاعی مدارس و برگزاری رزمایش های رخدادهای زیستی و پرتوی ارائه داد.
همچنین فرماندار شهرستان بهارستان نیز با ارائه گزارشی از عملکرد این فرمانداری دربخش پدافند غیرعامل گفت: ساختار ناهمگون اجتماعی و فرهنگی، ساخت و سازهای خارج از ضوابط در دوره های گذشته و نداشتن جمعیت هلال احمر در شهرستان از مشکلات مدیریت بحران در بهارستان است که نیاز به آسیب شناسی و رفع کمبودها دارد.
بیژن سلیمانپور اظهار کرد: شهرستان بهارستان سال گذشته رتبه برتر را در اجرای برنامه های پدافند غیرعامل در میان شهرستان های استان کسب کرده است .
در این جلسه همچنین شرکت معماری نقش کوثر مجری طرح جامع پدافند غیرعامل در شناسایی و بسترسازی مقابله با تهدیدات، گزارشی از اقدامات انجام شده در تدوین این طرح تاکنون ارائه داد.
جلسه شورای پدافند غیرعامل استان تهران امروز (سه شنبه) به ریاست محمدحسین مقیمی استاندار تهران و با حضور سردار غلامعلی حیدری معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور، محسن همدانی معاون امنیتی و انتظامی استانداری، حسن صادقی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و مدیران دستگاه های استانی عضو شورا برگزار شد.
تهرام/۷۲۴۳//۱۳۴۸

برنامه سیماک در نظام اداری کلاله راه اندازی شد


کلاله - ایرنا - فرماندار کلاله درشرق استان گلستان از راه اندازی سیستم نرم افزاری یکپارچه و جامع برای مدیریت بهینه امور املاک با عنوان سیماک در نظام اداری این شهرستان خبر داد و گفت: از این پس پاسخ استعلام های اداری الکترونیکی انجام می شود.
برنامه سیماک در نظام اداری کلاله راه اندازی شد
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد حمیدی روز دوشنبه در شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: با راه اندازی این سیستم ملی به عنوان یک طرح اولویت دار اقتصاد مقاومتی، علاوه بر مدیریت بهینه امور املاک، تسهیل و تسریع در کارهای مقدماتی سرمایه ‌گذاری و شکل‌ گیری فعالیت ‌های اقتصادی ساماندهی می شود.
وی افزود: اجرای این طرح در سطح ملی بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده و این وزارتخانه نیز اجرای آن را به شرکت ملی پست واگذار کرده است.
حمیدی اضافه کرد: عملیات صدور تمام مجوزهای ساخت و ساز املاک در داخل و خارج شهرها و روستاها که توسط شهرداری‌، بخشداری و دهیاری‌ صورت می‌گیرد، توسط این سیستم انجام و نظارت می شود.
فرماندار کلاله ادامه داد: عملیاتی‌ سازی سیماک به عنوان بستر یکپارچه برای استعلام های میان ‌دستگاهی، اماکن و املاک بوده که بیشتر برای تسهیل و تسریع روند قانونی اجرای طرح‌ های تولیدیِ صنعتی، معدنی، کشاورزی، خدماتی، مدیریت مشاغل و صنوف میان ۲۸ دستگاه اجرایی رد و بدل می‌شود.
وی افزود: کل این فرایندها به صورت الکترونیکی، با شفافیت کامل و رعایت ضوابط اساسی و محاسبات صحیح و غیر قابل دخل و تصرف انجام می‌ شود.
به گفته وی؛ سیماک اینک در دو شهرستان گرگان و کلاله در استان گلستان به اجرا درآمده و دستگاه های اجرایی بایستی تلاش لازم را برای موفقیت این طرح انجام دهند.
فرماندار کلاله، اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را راهبرد اساسی نظام و دولت تدبیر و امید دانست و از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان خواست تا با عملکرد دلسوزانه و با بهره گیری از ظرفیت ها، سیاست های اقتصاد مقاومتی را به پیش ببرند.
وی همچنین از راه اندازی میز خدمت، برای ارائه خدمات بهینه به ارباب رجوع در محل فرمانداری خبرداد و گفت: ادارات و نهادهای اجرایی نامه ها و تماس هایی را که از طریق میز خدمت دریافت می کنند، نامه فرمانداری قلمداد کرده و در پاسخ به خواست های قانونی مردم از هیچ کوششی دریغ نکنند.
او از راه اندازی کمیته سه نفره ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی خبر داد و اظهارکرد: یک نفر از فرمانداری و دو نفر از افراد معتمد و باتجربه خارج از مجموعه فرمانداری به عنوان اعضای این کمیته هستند.
به گزارش ایرنا، مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری گلستان نیز بابیان اینکه دستگاه های اجرایی خدمت به مردم را سرلوحه امور قرار دهند، تصریح کرد: مردم از کمبودها و کاستی ها ناراحت نیستند بلکه از تبعیض، بی عدالتی و سرگردانی گله مند هستند.
سیدخالق سجادی ادامه داد: مردم گلستان اعم از شیعه و سنی صمیمی، متحد و یکپارچه در کنار هم زندگی می کنند و باید خدمت صادقانه به آنان همواره در دستور کار باشد.
به گزارش ایرنا، در این جلسه فرشید قرناس قمیش به عنوان مدیر جدید آموزش و پرورش کلاله و نعمت الله قدیمی به عنوان رییس اتاق اصناف این شهرستان معرفی شد.
شهرستان کلاله با افزون بر ۱۳۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.
/۷۴۷۸/۳۰۳۹/۱۶۴۸

پیام تبریک مقامات و مسئولان اجرایی به مناسبت عید فطر


تهران-ایرنا- جمعی از مقامات و مسئولان اجرایی در پیام های جداگانه فرا رسیدن عید سعید فطر را تبریک گفتند.
پیام تبریک مقامات و مسئولان اجرایی به مناسبت عید فطر
به گزارش روز جمعه ایرنا، معاون اول رئیس جمهوری در پیام‌هایی جداگانه به همتایان خود در کشور‌های اسلامی، فرا رسیدن عید سعید فطر را به د‌ولت‌ها و ملت‌های مسلمان تبریک گفت.
اسحاق جهانگیری در این پیام ها عید سعید فطر را عید خلوص و یکرنگی دل و اراده و سربلندی در آزمون بندگی حق تعالی توصیف و اظهار امیدواری کرد به میمنت این عید سراسر مهر و‌ رحمت و در پرتو طاعت ها و عبادت های ماه مبارک رمضان، امت اسلامی بیش از پیش در مسیر کمال و تعالی انسانی گام بردارند و شاهد همبستگی بیشتر مسلمانان و گسترش صلح و ثبات در سراسر جهان باشیم.

**پیام تبریک وزیر اطلاعات به مناسبت عید سعید فطر
در پیام سید محمود علوی آمده است: فرا رسیدن عید سعید فطر، عید بزرگ بر عابدان و سالکان شب زنده دار طریق دوست فرخنده و مبارک و بر شما ملت مومن و متدین ایران اسلامی بشارت باد رضوان الهی، که همراه با سایر مسلمین جهان در ماه مبارک رمضان، اطاعت و بندگی خالصانه به درگاه خداوند سبحان را پشت سرگذاشته و نفس اماره ی شیطان صفت را به بند کشیده اید. شما مومنین، با ایمانی استوار در این جهاد اکبر «تزکیه و خودسازی» را استمرار بخشیدید.
وزیر اطلاعات افزود: در این روز بزرگ که خداوند با عظمت برای همه مسلمین جهان عید قرار داده است، از حضرت احدیت که تنها صاحب جود و جبروت است، برای تمامی مسلمانان جهان وحدت ،صلح و سلامت و بخشش الهی و برای ایران اسلامی آرامش، امنیت روزافزون وسربلندی طلب می نمایم. سلامتی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، توفیق خدمت مسئولین محترم کشور و شادکامی روزافزون تک تک ملت شریف ایران را در این ایام مفرح از درگاه خداوند منان مسالت می نمایم.

** تبریک وزیر کشور به مناسبت عید سعید فطر
در پیام عبدالرضا رحمانی فضلی آمده است: اکنون که حلاوت نزدیک شدن روز شرافت و کرامت و عید بزرگ مسلمین، دشواری وداع با موسم نزول و بهار قرآن، ماه عزیز رمضان را آسان می سازد، پیشاپیش، عید سعید فطر را به عموم اهل ایمان تبریک و تهنیت عرض می کنم و قبولی عبادت های مومنان و روزه داران را در جای جای وطن عزیزمان؛ ایران و سایر بلاد اسلامی از پروردگار مهربان مسالت دارم.
وزیر کشور در ادامه خاطرنشان کرد: خدای متعال را شاکرم که در سایه سار الطاف کریمانه اش، برنامه های پر شمار عبادی این ماه عزیز از جمعه و جماعات پر ارج تا شب های شریف قدر و بعلاوه راهپیمائی بزرگ ایمانی و سیاسی روز قدس در سراسر کشور در امنیت کامل برگزار شد.

پیام حجت الاسلام و المسلمین شهیدی به مناسبت عید سعید فطر
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی فرارسیدن عید سعید و فرخنده فطر را به مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تمامی مسلمانان جهان بویژه مردم مومن و شریف ایران اسلامی و خانواده های معظم شاهد و ایثارگر تبریک و تهنیت گفت.
در پیام حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی آمده است : «سپاس خدا را بر آنچه ما را راهنمایی کرد و خدا را شکر بر آنچه به ما بخشید»
عید فطر روز بشارت و فراخوان گسترش رحمت الهی بر بندگان مومن ومسلمانی است که یک ماه همنشینی پر قدر و منزلت را در درگاه یگانه حق سپری کردند. ماهی که در آن به واسطه طاعات و عبادات و اعمال معنوی، مسلمانان و مومنان گام های محکم تری در قرب معبود برداشتند. سجده شکر بر سر آستان ربوبیت حق می سائیم که تطهیر جسم و جان، سرودن نغمه توحید و بندگی و آکندن دلها به عطر کلام الهی را در سایه عبادت، اکرام، اطعام و صیام در این ماه پربرکت بر ما فراهم و میسر گرداند. امید آنکه ذخیره معنوی حاصل ازاین همجواری و همنشینی مبارک با درگاه ربوبی، توشه راهمان قرار گرفته و مسیر نورانی حق و حقیقت را به مدد آن طی کنیم.
فرا رسیدن این عید سعید و فرخنده را به مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تمامی مسلمانان جهان بویژه مردم مومن و شریف ایران اسلامی و خانواده های معظم شاهد و ایثارگر تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و از درگاه ایزد منان قبولی طاعات و عبادات همه عزیزان در ماه مبارک رمضان و رحمت و مغفرت واسعه مسألت دارم.
شبد**۳۲۰۲*۹۱۲۲

در باره متراژ اتاق کار آقای معاون


ساری - ایرنا - پایگاه خبری ' مازندنومه ' با انتشار مطلبی با عنوان ' در باره متراژ اتاق کار آقای معاون ' ، از یک بام و دوهوای بعضی رسانه ها در باره نحوه هزینه بیت المال انتقاد کرده است است .
در باره متراژ اتاق کار آقای معاون
مازندنومه نوشت : نشست خبری احمد حسین زادگان ، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران پیش از ظهر امروز (دیروز) برگزار شد و اهالی رسانه توانستند پرسش های خود را از این مسئول بپرسند.
در حالی که این نشست قابلیت طرح پرسش های اساسی در مورد اوضاع سیاسی، امنیتی و به خصوص اجتماعی استان را داشت، یکی از رسانه ها که مدت هاست ساعتش را به وقت شهرداری ساری کوک کرده، ترجیح داد فضایی دوقطبی ایجاد کند و به جای طرح مسایل مهم استان، از حسین زادگان درباره هزینه های افزایش متراژ اتاق کارش بپرسد!
البته همین دوستان در ماه های اخیر در برابر پرسش ها و افشاگری های اسفندیار عشوری –عضو منتقد شورای شهر ساری- که اسناد متعددی را از ریخت و پاش ها و بذل و بخشش های بی حساب و کتاب شهرداری مرکز استان علنی کرده، سکوت اختیار کرده اند!
در باره موضوع مطروحه هر چند خود حسین زادگان در جلسه امروز توضیحاتی داد، لیکن چند نکته را می توان بیان کرد:
۱-بازسازی و افزایش متراژ دفتر کار معاونت سیاسی، با نامه نگاری و کسب مجوز از سوی استاندار محترم بوده و این تغییرات فیزیکی ضرورت داشته که مهندس اسلامی هم همراهی کرده است.
۲- برخی مخالفان و منتقدان معاون سیاسی استاندار مازندران، لحظه ای به این نیندیشیدند که آن چه حسین زادگان انجام داد، شخصی نبوده و استانداری شرکت و موسسه خصوصی و ملک او نیست. حسین زادگان هم قرار نیست تا ابد در این سمت بماند. این تغییرات و بازسازی برای مدیران بعدی استانداری هم خواهد ماند و همه بهره خواهند برد.
۳-نوسازی و بازسازی و افزایش بنا در ساختمان های شخصی یا اداری امری عادی و طبیعی است. بالاخره هر بنا به دلایل مختلف مانند فرسودگی و استهلاک یا کمبود فضا دچار بازسازی و تخریب می شود. حسین زادگان اولین نفری نیست که متراژ دفتر کارش را افزایش داده و تجهیزات و امکانات جدیدی را مهیا کرده است. اقدام او خارج از ضوابط و عرف هم نبوده و کاملاً طبیعی و معمولی است.
۴-اتاقی در کنار دفتر معاون سیاسی قرار داشت که به عنوان استراحتگاه معاون سیاسی تعبیه شده بود. حسین زادگان استراحتگاه خود را به دفتر کار اداری اش اضافه کرده است. یعنی از حق داشتن اتاق استراحت شخصی، به نفع عموم گذشته که از این منظر، اقدام او قابل تحسین است.
۵-هزینه های این بازسازی و نوسازی نرم طبیعی خود را داشته و مانند برخی دستگاه ها، فاکتورسازی و ریخت و پاش نشده است. بخش اصلی هزینه نیز برای خرید و نصب تجهیزاتی مانند ویدئو پروجکشن و میز و صندلی پرداخت شده است.
۶- مراجعه کنندگان به معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران فراوان هستند. جلسات متعددی نیز هر روزه در این معاونت تشکیل می شود. از سویی استانداری دو سالن جلسه بیشتر ندارد و گاهی جلسات این معاونت با سایر واحدها تداخل پیدا می کرد. اکنون اما این مشکل حداقل برای معاونت سیاسی مرتفع شده است. میز و امکانات قبلی نیز دور انداخته نشده و به دفتر مدیرکل سیاسی منتقل شده است.
حسین زادگان مدیری نوگرا و روبه جلوست. استاندار مازندران هم در این گونه موضوعات همراهی می کند و تمایل دارد ساختمان استانداری درخور کارمندان و مردم باشد. از طرفی در سال های اخیر استانداری مازندران فربه شده و نیروهای زیادی جذب کرده است، اما اتاق های آن به همان شکل سابق سنتی و کوچک مانده است. طبیعی است که در آینده نیز برخی مدیران با طراحی مناسب، تغییراتی را در محل کار خود و دستگاه مربوطه ایجاد کنند که به هیچ وجه اسراف و ریخت و پاش نیست و بعضاً ضروری است.
این که برخی رسانه ها ریخت و پاش های بزرگ و تخلفات عدیده را در نزدیکی خود نمی بینند و به چند متر افزایش بنا و خرید تجهیزات اداری برای معاونت مهمی در استانداری مازندران می پردازند، منظور نظر مولانا هستند که گفت: پیلی را آوردند بر سر چشمه ای که آب خورد. خود را در آب می دید و می رمید. او می پنداشت که از دیگری می رمد نمی دانست که از خود می رمد.
پیش چشمت داشتی شیش? کبود
زان سبب عالم کبودت می نمود
گرنه کوری، این کبودی دان ز خویش
خویش را بد گو، مگو کس را تو بیش
در خود این بد را نمی بینی عیان
ور نه دشمن بودیی خودرا به جان
۷۳۳۵/۱۶۵۴

مدیران برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی اهتمام داشته باشند


کرج - ایرنا - استاندار البرز گفت: همه مدیران استانی موظف هستند تا برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی اهتمام جدی داشته باشند.
مدیران برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی اهتمام داشته باشند
به گزارش ایرنا، محمد علی نجفی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از یک کارخانه تولید قطعات خودرو در کرج در گفت وگو با خبرنگاران، افزود: اگر خواسته هایی در بخش های مختلف از این واحدها داریم باید آنها را به حداقل رسانده، تولیدکنندگان را حمایت و فشارها را بر روی آنها کاهش دهیم.
وی اضافه کرد: در شرایطی که استکبار برای کشور ایجاد کرده باید تمامی تلاش خود را بکنیم تا حمایت های لازم از تولیدکنندگان ما صورت‌گیرد.
نجفی ادامه داد:همه مسوولان چه در بخش ستادی،فرمانداران،شهرداران ،مدیران صنعتی،تامین اجتماعی، مالیاتی و دیگر بخش ها باید تمامی همت خود را به کار گیرند تا تولید کنندگان ما جان دوباره بگیرند.
وی ادامه داد:رضایتمندی از سوی تولید کنندگان در مورد بانک های استانی وجود دارد اما نیاز است با توجه به قوانین جدید بانک ها تلاش شود که حمایت بانک های کشوری برای توسعه و اشتغال هر چه بیشتر در البرز را داشته باشیم.
۷۴۱۴/۱۵۳۵

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن