تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

معاون رییس جمهوری با خبرنگاران حادثه دیده جیرفتی دیدار کرد


جیرفت – ایرنا - معاون پارلمانی رئیس جمهوری به همراه استاندار کرمان،بطور سرزده از 2 خبرنگار مجروح که در بیمارستان جیرفت بستری هستند عیادت کرد.
معاون رییس جمهوری با خبرنگاران حادثه دیده جیرفتی دیدار کرد
به گزارش دریافتی روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره)جیرفت حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری شامگاه دوشنبه پس از دیدار با مردم شهرستان جیرفت و در آخرین برنامه کاری خود با 2 خبرنگار جنوب کرمان که حین پوشش برنامه های خبری اخیر سفر معاون وزیر ارشاد اسلامی دچار سانحه رانندگی شده بودند، عیادت کرد .
براساس این گزارش خبرنگاران نشریه رودبار زمین، سایت محلی هلیل، جیرفت من، خبرنگار روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، خبرگزاری تسنیم و ایرنا عصر (یکشنبه) برای راه اندازی 'سینما شو باد' کهنوج عازم این شهرستان بودند که خودروی آنان دچار حادثه شد.
در این حادثه خبرنگاران سایت جیرفت من(معصومه شعبانی) و نشریه رودبار زمین(مژده مشایخی) دچار مصدومیت شدند و در بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت تحت مداوا قرار دارند.
حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری دوشنبه در نشست شورای اداری استان کرمان شرکت کرد و سپس راهی شهرستان جیرفت در جنوب این استان شد و در جمعه مردم این شهرستان سخنرانی کرد.
جنوب استان کرمان، از هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبار جنوب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان تشکیل شده است.
7450/ 5054
منبع: ایرنا

اعتبار تکمیل اردوگاه بازپروری معتادان البرز تامین شد


کرج-ایرنا-استاندار البرز اعلام کرد که 2 میلیارد تومان برای تکمیل اردوگاه بازپروری معتادان در این استان تخصیص یافت که موجب تسریع در راه اندازی آن می شود.
اعتبار تکمیل اردوگاه بازپروری معتادان البرز تامین شد
به گزارش ایرنا، محمدعلی نجفی روز دوشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان البرز
با اشاره به آثار مخرب مواد مخدر در جامعه، افزود: تامین این اعتبار موجب شد تا دست اندرکاران بتوانند در اسرع وقت این مجموعه را فعال کنند.
استاندار البرز اضافه کرد: گزارش ارائه شده از سوی اداره کل بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی البرز، حاکی از روند خوب برنامه ها برای پیشبرد ساخت اردوگاه بازپروری معتادان است.
وی گفت: امسال به رغم مشکلات اعتباری و اقتصادی در کشور، رشد 50 درصدی اعتبارات بهزیستی البرز را داشته ایم.
نجفی افزود: برخی فروشگاه ها نسبت به عرضه متادون( درمان ترک اعتیاد) اقدام کرده و معضلاتی را بوجود آورده اند که در این زمینه گروهی متشکل از نماینده های دستگاه های ذیربط موظف بر نظارت بر این امر شدند.
اردوگاه بازپروری معتادان یا ماده 16 از حدود 3 سال پیش در البرز در دست ساخت قرار گرفته است.
7410/ 6155
منبع: ایرنا

شهرداری ها باید برای توسعه زیر ساخت ها نقشه راه داشته باشند


نوشهر- ایرنا - مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران از نگاه کلیشه ای شهرداران در ارائه خدمات شهری انتقاد کرد و گفت : شهرداری ها باید برای توسعه زیرساخت های شهری نقشه راه و برنامه با چشم انداز چندین ساله داشته باشند.
شهرداری ها باید برای توسعه زیر ساخت ها نقشه راه داشته باشند
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد محمدی تاکامی روز یکشنبه در جلسه معرفی شهرداری جدید نوشهر افزود: امروز دیگر شهروندان تنها در انتظار دریافت خدماتی نظیر پاکسازی معابر، لایروبی و گندزدایی شبکه هدایت آب های سطحی و رنگ آمیزی جداول نیستند، بلکه توسعه زیرساخت های شهری با یک نقشه راه و افق بیشتر از پنج سال مطالبه آنهاست.
وی تاکید کرد:‌ شهردار باید بداند در راه توسعه شهر برای یک افق 10 ساله یا 20 ساله چه عواملی می تواند تاثیر گذارباشد و بخش عمده ای از خدمات پیش پا افتاده را به معاونش واگذار کند.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران همچنین تامین درآمد شهرداری از طریق ساخت و ساز و کمیسیون ماده 100 را غیرقانونی و زیانبار برای آینده شهرها دانست و گفت که دولت برای برون رفت شهرداری ها از این معضل تسهیلات خوبی با بهره چهار درصد برای اجرای طرح های اقتصادی پیش بینی کرده است.
محمدی تاکامی افزود:‌ در این حوزه شهرداری ها باید از هم اکنون با بهره گیری از همه ظرفیت ها از چنین فرصتی استفاده کنند تا بتوانند با دریافت تسهیلات ارزان قیمت درآمد پایدارایجاد کنند تا بتوانند گامی برای بهبود فضای کسب و کار و رفع معضل بیکاری بردارند.
در این نشست که مسئولان محلی حضور داشتند، علی امانی به عنوان شهردار جدید نوشهر معرفی و از خدمات رضا کاظمی نژاد که مدتی سرپرستی شهرداری را برعهده داشت، قدردانی شد.
محمد اسلامی استاندار مازندران هفته پیش بر اساس قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورای های اسلامی کشور با توجه به پیشنهاد شورای اسلامی شهر نوشهر ، علی امانی را به سمت شهردار این شهر منصوب کرد.
امانی پیش از این شهردار رودسر گیلان بود.
7078 /1602/1654
منبع: ایرنا

استاندار مازندران: تلاشمان برای برگرداندن اعتماد آسیب دیده مردم است


ساری - ایرنا - استاندار مازندران با اشاره به اینکه دشمنان با هجمه هایی که وارد کردند به اعتماد مردم آسیب زدند، گفت: در این برهه زمان تلاش داریم که این اعتماد را دوباره به جامعه برگردانیم.
استاندار مازندران: تلاشمان برای برگرداندن اعتماد آسیب دیده مردم است
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد اسلامی امروز شنبه در همایش شورای سیاستگذاری و راهبری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ساری افزود: اعتماد ملت به نظام اصلی ترین پشتوانه این نظام است که حفاظت از این روحیه مورد نظر است.
وی ادامه داد: برای این منظور، انجام کارهای عقب مانده با اولویت روستاها را مورد نظر قرار داده ایم.
استاندار مازندران با تاکید بر اینکه پیشرفت با عظمت کشور را نباید نادیده گرفت، ادامه داد: امروز زمان همدلی و اتحاد است و نباید با انتقادهای غیر موثر جامعه را متلاطم کرد.
اسلامی از تحریم دشمنان به مثابه موریانه ای نام برد که تخریب اعتماد عمومی را نشانه گرفته است.
وی ادامه داد: وضعیت امروز دشمنی ها بر ایران به صورتی است که القائات بی اساس دشمنان بر کارکردهای خوب مسولان پیشی گرفته است.
نماینده ولی فقیه در مازندران در ادامه این جلسه گفت: انقلاب اسلامی یک هدیه الهی است که باید برای حفظ آن تلاش شود.
آیت الله نورالله طبرسی افزود: امروز که انقلاب اسلامی به یک جریان پرقدرت در منطقه مبدل شده است دشمنان با تمام وجود برای ضربه زدن به آن وارد عمل شده اند و باید در این زمان آگاه و هوشیار بود.
وی ادامه داد: این انقلاب کم سابقه و کم نظیری است که دشمنان درصدد این هستند که چهلمین سال پیروزی انقلاب بدرستی برگزار نشود.
به گفته آیت الله طبرسی، برخلاف خیال خام دشمنان باید برنامه های بزرگداشت چهلمین سال انقلاب اسلامی براساس منویات رهبری باشکوه برگزار شود.
وی گفت: الان یاس هایی در جامعه و میان مردم وجود دارد که باید با شفاف سازی لازم نسبت به روشنگری جامعه و رفع دغدغه ها در این خصوص اقدام شود.
2096/1899
منبع: ایرنا

ریشه کنی فقر در جامعه اولویت کاری دولت باشد


سمنان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان سمنان گفت: مهم ترین اولویت دولت دوازدهم ریشه کنی فقر و کاهش آمار بیکاری در جامعه به منظور مهار و کاهش آسیب های اجتماعی باشد.
ریشه کنی فقر در جامعه اولویت کاری دولت باشد
آیت الله سید محمد شاهچراغی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: فقر و نداری می تواند مهم ترین عامل افزایش نا به سامانی های اجتماعی در کشور باشد و مسوولان امر تا می توانند برای افزایش اشتغال در کشور تلاش کنند.
وی خاطر نشان کرد: دولت طرحی به نام ریشه کنی فقر مطلق در کشور را در لایحه بودجه 97 گنجاند که امیدواریم تا پایان سال این امر محقق شود.
امام جمعه سمنان ادامه داد: افزایش نشاط اجتماعی و رفع گرفتاری های مردم به رونق کسب و کار در بازار وابسته است و نهادهای اجرایی به هیچ عنوان حمایت از بخش خصوصی را فراموش نکنند.
نماینده مردم استان سمنان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: حمایت از بخش خصوصی و فعالان اقتصادی باید در دستور کار دولت باشد و با رفع گرفتاری های واحدهای تولیدی می توان گامی اساسی برای افزایش اشتغال در کشور برداشت.
آیت الله شاهچراغی اضافه کرد: منویات رهبر معظم انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی باعث خنثی سازی توطئه دشمنان نظام می شود و مسوولان امر برای اجرای این طرح مهم اقتصادی در کشور هم قسم باشند.
وی گفت: زیرساخت لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی باید به معنی واقعی در استان سمنان فراهم باشد و با رفع موانع تولید، شاهد گام های اساسی برای اشتغالزایی در سمنان خواهیم بود.
7339/7408
منبع: ایرنا

ائمه جمعه مشکلات محلی را به عملکرد کلان کشوری تعمیم ندهند


یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: ائمه جمعه که در بسیاری موارد دلسوزانه ، متعهدانه و مشفقانه دغدغه ها و نارسایی شهر و منطقه رابه مسئولان گوشزد می کنند دربرخی مواقع نیز مواظب باشند این گونه مشکلات کوچک و محلی به عملکرد کلان کشور و دولت تعمیم داده نشود.
ائمه جمعه مشکلات محلی را به عملکرد کلان کشوری تعمیم ندهند
به گزارش ایرنا، علی محمد احمدی روز دوشنبه در جمع ائمه جمعه شهرهای مختلف کهگیلویه وبویراحمد در دفتر امام جمعه یاسوج اظهار داشت: البته دولت و مجموعه مدیریتی استان همواره از تذکرات، انتقادها و نصایح دلسوزانه و اصلاح‌گرایانه آنها به‌طور قطع استقبال خواهد کرد.
وی تصریح کرد: ضروری است که تذکرات و اظهارنظرهای ائمه جمعه در شهرها و مناطق مختلف این استان نسبت به دولتمردان و یا راجع به هر موضوعی همراه با اشراف و آگاهی کامل اطلاعاتی از آن موضوع و مساله مورد تذکر باشد.
احمدی بر ضرورت تعامل و هم افزایی دوسویه بین امامان جمعه و مسئولان و مدیران اجرایی استان تاگید کرد، گفت: مدیران به ویژه فرمانداران باید از این فرصت تعامل و همراهی با ائمه جمعه نهایت بهره را ببرند و ضمن بیان و روشنگری در زمینه مشکلات و کمبودها، اقدام های انجام گرفته که همان خدمات نظام و دولت محسوب می‌شود را از طریق تریبون نماز جمعه منعکس کنند.
وی با اشاره به جایگاه رفیع و مقدس تریبون نماز جمعه و نقش آفرینی آن در سیر تحولات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور ظرف چهار دهه گذشته، گفت: باید از اظهارنظرهایی که گاه منجر به ناکارآمد جلوه دادن نظام می‌شود در شرایط خاص کنونی کشور می شود، پرهیز کرد.
احمدی برخی انتقادها و بیان چالش‌ها و معضلات در بخش‌های مختلف توسط ائمه جمعه را یادآور شد و گفت: برخی مواقع دامن زدن به برخی مسایل قومیتی و طایفه گرایی ها و حتی زیاده خواهی ها و تبانی سبب قانون گریزی ها ، تبانی و عدول از وظایف می شود که البته تا حدود زیادی این رویه در بین مدیران استانی اصلاح شده است.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد برخی دخالت های بی جا از بیرون از استان را نیز یادآور شد و گفت: برخی کدگرفتن ها توسط مدیران و مجموعه اجرایی استان خود به چالشی جدی فرا روی توسعه و خدمت مطلوب و صادقانه به مردم شده است.
وی ادامه داد: راهبرد سیاسی مجموعه مدیریتی استان فارغ از همه مسائل و جناح‌بندی‌های سیاسی حرکت بر مسیر اعتدال است و انجام هر امری را توام با تدبیر، عقلانیت و کار کارشناسی دقیق خواهیم پذیرفت.
احمدی با تاکید بر رویه اعتدال‌گرایی در کنار شایسته‌سالاری به‌عنوان راهبرد مدیریتی مورد هدف دولت و وزارتخانه متبوعش نیز گفت: با هر نگاه سیاسی که داشتم از همان بدو ورود به استان آن را کنار گذاشته و تمام دغدغه‌ام را متوجه توسعه و پیشرفت همه جانبه این استان با ظرفیت‌های متعدد قرار داده‌ام.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد که در این نشست با هر بارکشاندن موضوع بحث به حاشیه تذکر می داد، یادآور شد: باید از مسائل، کشمکش‌ها و جدال‌های سیاسی و حاشیه‌ای دوری کرد و از تمامی توان و ظرفیت‌ها در بخش‌های گوناگون ملی و محلی برای پیشبرد و توسعه استان و رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم بهره برد.
وی بار دیگر بر حفظ وحدت و انسجام توام با تعامل مثبت با گروه‌های مختلف سیاسی، نخبگان، ائمه جمعه و همه دلسوزان برای توسعه کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد.
احمدی در خصوص برخی تذکرات و انتقادات ائمه جمعه نسبت به برخی مدیران پروازی، حضور نیافتن مدیران کل در مناطق، فرسایشی شدن طرح‌های عمرانی و چالش‌های فرهنگی و اجتماعی نیز گفت: تمامی این موضوعات با دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
وی گفت: البته قانون به صراحت مدیر و یا فرمانداری را به اقامت دائم در یک منطقه ملزم نکرده اما حضور به موقع مدیر و یا فرماندار در محل کار و پاسخگویی در برابر دغدغه ها، مشکلات و مسایل منطقه از وظایف قانونی یک مدیر است.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به برخی دغدغه‌های فرهنگی و اجتماعی ائمه جمعه گفت: باید پذیرفت که در حوزه مسائل فرهنگی و دینی خوب کار نشده است.
احمدی از افراط‌ گرایی و دامن زدن بیش از حد به مسائل حاشیه‌ای، قومی و طایفه‌ای به عنوان یکی از چالش‌های مهم فرهنگی و عاملی اساسی درکند شدن روند توسعه همه جانبه این استان یاد کرد.
احمدی ابراز داشت: برخی موازی کاری‌ها با ساختارهای متعدد خود منجر به پراکنش نامناسب و نامنظم تصمیم سازی ها و در نتیجه هدر رفت منابع و هزینه‌ها در حوزه فرهنگ شده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دیدارهای عمومی با مردم، ائمه جمعه و بازدیدهای میدانی از طرح‌های عمرانی در همه شهرستان‌ها و مناطق مختلف استان در دستور کار قرار گرفته و ظرف یک ماه آینده اقدام عملی در این راستا آغاز خواهد شد.
ائمه جمعه استان نیز در این دیدار به بیان برخی مشکلات، چالش‌ها و کمبودها در بخش‌های مختلف پرداختند.
ضرورت حضور فرمانداران و مدیران در نماز جمعه، تذکر به مدیران پروازی و یا برکناری آنها، کمرنگ بودن حضور مدیران در برنامه های فرهنگی و دینی، کند شدن روند برخی طرح های عمرانی و زیرساختی در مناطق مختلف که منجر به نارضایتی عمومی شده است، روند کند اجرای مصلی ها در مناطق مختلف استان و اجرایی شدن به موقع مصوبات سفرهای منطقه ای استاندار از جمله دغدغه های مشترک ائمه جمعه در این نشست بود.
همچنین تاثیرپذیری بیش از حد برخی مدیران و فرمانداران از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از دیگر دغدغه ها و وجه مشترک خواسته ائمه جمعه این استان در نشست امروز آنها با استاندار کهگیلویه وبویراحمد بود.
3016/1662
منبع: ایرنا
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟