تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

استادان دانشگاه با دستآوردهای دولت در کرمان آشنا شوند


کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به اقدامات انجام گرفته توسط دولت و با کمک معین های اقتصادی در کرمان گفت: از استادان دانشگاه می خواهیم به نقاط مختلف استان سفر کرده و از نزدیک با دستاوردهای دولت تدبیر و امید آشنا شوند.
استادان دانشگاه با دستآوردهای دولت در کرمان آشنا شوند
به گزارش ایرنا، علیرضا رزم حسینی شامگاه سه شنبه در نشست صمیمی با اعضای هیات علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به افزایش روحیه مطالبه گری در بین مردم استان کرمان افزود: هم اکنون اتوبوس مطالبه گری در استان کرمان راه اندازی شده است و جوانان می توانند جواب های خود را از مسئولان در این اتوبوس پیگیری کنند.
وی بیان کرد: هدف از راه اندازی این اتوبوس این است که معتقدیم مردم را باید آگاه کرد و با آنها شفاف باشیم و مردم نیز مطالبه گری مبتنی بر نظم و آرامش داشته باشند، اگر توانستیم فرهنگ اتوبوس مطالبه گری را در جامعه نهادینه کنیم قطعا شاهد سطح ارتقای جامعه در تمامی بخش ها خواهیم بود.
استاندار کرمان تصریح کرد: خوشحال هستیم روحیه مطالبه گری در بین بانوان استان کرمان ارتقا پیدا کرده است و نقش بانوان را در تولید ناخالص ملی، کاهش آسیب های اجتماعی، تشویق و ترغیب فرزندان در کارآفرینی و موارد دیگر نمی توانیم انکار کنیم.
وی اظهار کرد: کارمندان دولت ایران 15 برابر کشور ژاپن هستند و یکی از مصیبت های جدی کشور، تورم نیروی انسانی در شبکه دولتی است و این در حالی است که دولتها در کشورهای پیشرفته در حال حذف شدن می باشند.
استاندار کرمان با اشاره به هزینه کردن پول نفت برای پرداخت حقوق کارمندان افزود: باید دولت را کوچک و مردم را بزرگ کنیم زیرا دولت بزرگ باعث بروز فساد و در نتیجه ایجاد مشکل برای خود مردم خواهد کرد و در این راستا نباید اجازه دهیم پول کشور را صرف هزینه های جاری کنیم.
وی با بیان اینکه شعار مجمع سلامت استان کرمان هزار روز طلایی است ادامه داد: در گزارشی که در این مجمع ارائه شد به ازای هر یک دلار هزینه در هزار روز طلایی، 17 دلار صرفه جویی صورت خواهد گرفت که اهمیت توجه به این دوران طلایی را یاد آور می شود.
رزم حسینی با اشاره به پرداخت یارانه به افراد جامعه بیان کرد: در سال گذشته کل پولی که در استان کرمان در حوزه سلامت و اجرای طرح نظام سلامت پرداخت شد 260 میلیارد تومان بود که 700هزار نفر تحت پوشش قرار گرفتند و این در حالی است که یک هزار و 800 میلیارد تومان سالانه یارانه در استان پرداخت می شود و اگر تصور کنیم اگر این هزینه در هزار روز طلایی زندگی و طرح تحول سلامت هزینه می کردیم چه اتفاق شگرفی در توسعه و پیشرفت استان کرمان حاصل می شد.
رزم حسینی با اشاره به اجرای ایده الگوی شهر نمونه اقتصاد مقاومتی در شهرستان قلعه گنج افزود: در ابتدای اجرای این طرح سه هزار و 800نوزاد زیر 2کیلو در این شهرستان متولد شده بودند که با ارایه بسته های غذایی مبتنی بر نظریه های دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در بین مادران باردار این منطقه امروز شاهد هستیم دیگر نوزاد زیر سه کیلو در شهرستان قلعه گنج متولد نمی شود که به اصل توجه به دوران هزار روز طلایی پی خواهیم برد.
وی اظهار کرد: رتبه فضای کسب و کار استان کرمان در ابتدای این دولت در کشور 23 بود که هم اکنون این رتبه به هشت ارتقا پیدا کرده است و قطعا بهبود چنین رتبه ای در فضای وحدت، مطالبه گری به وجود آمده است نه در فضای جنگ و نفاق اتفاق افتاده است.
استاندار کرمان تاکید کرد: شورای تامین استان کرمان به اذعان دادستان کل کشور و معاون اول قوه قضاییه استان کرمان در آزادی های اجتماعی و سیاسی و امنیت یکی از استان های برتر کشور است که این مهم به دلیل همگرایی و همدلی همه ارکان حکومتی در استان بوده است
وی با اشاره به ماجرای اخراج مدیرکل ارتباطات استان از جلسه ستاد بحران تصریح کرد: در جلسه امروز مدیر کل ارتباطات از بنده بابت آن اتفاق تشکر کردند و معتقد بودند پس از آن جلسه، اتفاقات طلایی در حوزه ارتباطات و مخابرات در استان کرمان و کشور رخ داد به طوری که با اختصاص 200 میلیارد تومان از سوی وزیر ارتباطات تا خردادماه سال آینده 90 ایستگاه موبایل در سراسر استان راه اندازی خواهد شد.
رزم حسینی اظهار کرد: این اتفاق برای بنده بسیار هزینه داشته اما هیچ گاه در مسند استاندار کرمان به هزینه ها نگاه نخواهم کرد البته از سوی دیگر به وضوح می بینم که با این نحوه اداره کشور و وجود بروکراسی های اداری روزگار خوبی نخواهیم داشتیم و معتقدم بیان این موضوعات عین انقلابی گری و منافع ملی است.
وی بیان کرد: جوانان کرمانی از یک هزار و 600 میلیارد تومان تسهیلات در نطر گرفته شده از سوی دولت در حوزه خوداشتغالی استقبال نکردند و دلیل َآن باید مشخص شود.
استاندار کرمان گفت: هم اکنون وسعت شهر کرمان به 14 هزار هکتار با جمعیت 700 هزار نفری رسیده است که نسبت به دوران پیش از انقلاب اسلامی جمعیت هفت برابر و وسعت 35 برابر شده است که نشان می دهد بی رویه شهر را گسترش دادیم این در حالی است که پایین ترین تراکم جمعیتی را در کشور در کرمان شاهد هستیم.
** پروژه های شهری کرمان طرحهای تفصیلی بوده است
وی ادامه داد: شهردار اسبق کرمان در دیدار خود با من به طرح های تفصیلی شهر که توسط شهرداری و شورای شهر مصوب شده بود اشاره می کرد که اذعان داشت باید پروژه هایی طبق این مصوبات در شهر کرمان اجرایی شود اما نبود منابع و پیمانکار در کرمان روبرو هستیم و ما نیز معتقد بودیم که جذب سرمایه گذار با ارتقای مبلمان شهری صورت خواهد پذیرفت.
وی تصریح کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا پیمانکاری بزرگ با تجهیزات پل سازی روز دنیا بود که به این پروژه های شهری کرمان ورود پیدا کرد و با پیگیری های صورت گرفته توانستیم قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا را بدون پیش پرداختی وارد این پروژه ها کنیم و شهر کرمان را به یک کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل کنیم.
رزم حسینی تاکید کرد: این پروژه ها طبق مصوب و طرح‌های تفصیلی شهرداری و شورای شهر کرمان بوده و استانداری فقط نقش حمایتی را داشته و خود اعضای شورای شهر و شهردار پای این طرح ها را امضا کرده بودند.
وی گفت: همه شهرداری های کشور حتی شهرداری تهران نیز بدهی دارند و هنر یک مدیر در آن است که با بی پولی تجهیز منابع کرده و شهر را بسازد و اگر می خواهیم شهر کرمان توسعه پیدا کند باید همه پای کار بیایند و شورای شهر پنجم و شهردار کرمان زودتر پای کار آمده و فعال تر شوند.
وی با بیان اینکه سال ها عقب افتادگی کشور در حوزه های مختلف را یک شبه نمی توان رفع کرد تاکید کرد: کارهای خوبی در سطح استان کرمان صورت گرفته است که یکی از نمونه های آن را می توانیم به راه اندازی هتل 5 ستاره چادری شهداد در سال آینده اشاره کنیم.
در این نشست برخی از اعضای هیات علمی دانشگاه باهنر به دغدغه های دانشجویانرداختند و خواستار توجه بیشتر به رفع این دغدغه ها شدند.
همچنین در این نشست معاون فرهنگی دانشگاه باهنر گزارشی از پیشرفت های حاصل شده در این دانشگاه طی سالهای اخیر اشاره کرد.
مدیران کل حوزه های اجتماعی و خانواده استانداری هم در این نشست به اقدامات انجام شده در حوزه بانوان گزارشی ارایه دادند.
دانشگاه باهنر کرمان که اینک 42سال از تاسیس آن می گذرد دارای 16هزار دانشجو در بیش از 300رشته تحصیلی می باشد که از این تعداد یکهزار نفر در مقطع دکترا و چهار هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل مشغول هستند.
5054
منبع: ایرنا

شرایط مدیریت روستاهای اردستان ساماندهی می شود


کاشان- ایرنا- فرماندار شهرستان اردستان گفت: مدیریت روستاها رها شده که باید سامان یابد زیرا بیشتر نارضایتی مردم در این شهرستان به شرایط مدیریت روستایی برمی گردد که بخش های گوناگون در آن نقش دارند.
شرایط مدیریت روستاهای اردستان ساماندهی می شود
به گزارش خبرنگار ایرنا، حمیدرضا تاملی شامگاه سه شنبه در جلسه شورای اداری اردستان بیان کرد: یکی از بدترین حالت های اجرای طرح های عمرانی در روستاها مشاهده می شود که منابع محدود موجود نیز با این مدیریت نادرست هدر می رود.
وی با تاکید دوباره بر فاصله گرفتن مسئولان از مسائل سیاسی افزود: شهرستان اردستان به اندازه کافی از این ناحیه آسیب دیده و انتظار می رود مدیران اولویت نخست خود را برطرف کردن مشکلات مردم قرار دهند.
فرماندار اردستان در ادامه با ابراز نارضایتی از عملکرد بانک های این شهرستان در زمینه پیشبرد طرح های سرمایه گذاری عنوان کرد: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در امور ضروری است و طرح های مصوب کارگروه سرمایه گذاری باید از سوی همه دستگاه ها به جد پیگیری شود.
وی مشارکت بیشتر مردم در امور را منجر به ارتقای امنیت پایدار در جامعه دانست و گفت: برای جبران عقب ماندگی های اردستان تلاش بیشتری صورت گیرد و مسئولان پیگیر نامه نگاری ها با مسئولان کشوری و استانی باشند.
فرماندار اردستان از ابلاغ ممنوع شدن گرفتن انتقالی یا ماموریت کارمندان به خارج از این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: فرصت های اشتغال در دستگاه ها از سوی هر شخصی که اشغال شود باید صرف خدمت به مردم این منطقه گردد.
وی با اشاره به عبور 90 کیلومتر از مسیر ترانزیت شمال- جنوب کشور از محدوده شهرستان اردستان گفت: کمبود امکانات در مواقع بحرانی یکی از کاستی هایی می باشد که مجموعه مدیریت بحران باید نسبت به تهیه فهرستی از آنها اقدام کند.
امام جمعه اردستان نیز در ادامه این جلسه گفت: امروز دشمن برای ناراضی کردن مردم فشار زیادی به کشور وارد می کند و به ویژه آمریکا همه تلاش خود را برای ضربه زدن به نظامی اسلامی بکار گرفته است.
حجت الاسلام حسن دهشیری افزود: شیطان بزرگ شمشیر را از رو بسته اما مردم مقاوم ایران فریب توطئه دشمن را نخورده و دست از آرمان های مقدس نظام اسلامی برنخواهند داشت.
وی اضافه کرد: خدمت به مردم عبادت است، مسئولان نباید موجبات نارضایتی مردم را فراهم کرده و در صورت نداشتن توانایی باید با شخصی توانمندتر جایگیزین شوند.
اردستان با جمعیت افزون بر 42 هزار نفر در فاصله 118 کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.
7431/8123
منبع: ایرنا

بحرانی در کشور وجود ندارد


کاشان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان گفت: چهار دهه گذشته از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی موفقیت های زیادی در کشور به دست آمده و اینک نیز در دوران سختی بسر می بریم اما بحران نداریم.
بحرانی در کشور وجود ندارد
به گزارش خبرنگار ایرنا، حمیدرضا طباطبائی نائینی روز شنبه در آیین معارفه سرپرست فرمانداری کاشان بیان کرد: سیاست دولت دوازدهم با توجه به شرایط در دوره جدید کنترل اوضاع اقتصادی و جلب اعتماد بیشتر و موثر مردم است.
وی افزود: شرایط کنونی کشور ایجاب می کند که بین مسئولان، کارگزاران و جناح های مختلف سیاسی وحدت، همدلی و وفاق بیشتری برقرار باشد و با توجه به مسئولیت ها با تولید کنندگان، صنعتگران و سرمایه گذاران تعامل سازنده داشته باشیم تا با حمایت از آنها اقتصاد پویا باقی بماند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان اضافه کرد: اعتماد مردم به مسئولان در چند ماه گذشته قدری مخدوش شده که همه باید با تلاش مضاعف، این اعتماد مخدوش شده را بازگردانند.
وی عنوان کرد: اکنون زمان مشکل تراشی و آیین نامه بازی نیست و باید اصناف و اقشار مردم از سوی مسئولان و کارگزاران کمک و پشتیبانی شوند تا با کمک یکدیگر به تدریج مشکلات کشور را برطرف کنیم.
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه به برخی از مشکلات این شهرستان ها مانند کمبود منابع آبی اشاره کرد و گفت: راه اندازی رادیو نیز از جمله خواسته های مردم می باشد که با وجود دریافت مجوز، هنوز محقق نشده است.
سید جواد ساداتی نژاد بیکاری در کاشان را 10 درصد بیش از میانگین کشوری دانست و عنوان کرد: تفویض اختیارهای مدیران کل به مسئولان شهرستانی از دیگر انتظارها می باشد زیرا رفت و آمدبه مرکز استان افزون بر هدر رفت زمان منجر به زیان های جانی و مالی زیادی نیز می شود.
فرماندار جدید کاشان نیز با اعلام آگاهی از مشکلات این شهرستان، برای برطرف کردن آنها قول مساعد داد.
به گزارش ایرنا، علی اکبر مرتضایی قهرودی در ادامه این آیین با حضور جمعی از مسئولان به جای حمیدرضا مومنیان به عنوان معاون استاندار اصفهان و سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان کاشان معرفی شد.
کاشان با جمعیت افزون بر 365 هزار نفر در فاصله نزدیک به 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
6136/8123
منبع: ایرنا

استاندار مازندران: تلاشمان برای برگرداندن اعتماد آسیب دیده مردم است


ساری - ایرنا - استاندار مازندران با اشاره به اینکه دشمنان با هجمه هایی که وارد کردند به اعتماد مردم آسیب زدند، گفت: در این برهه زمان تلاش داریم که این اعتماد را دوباره به جامعه برگردانیم.
استاندار مازندران: تلاشمان برای برگرداندن اعتماد آسیب دیده مردم است
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد اسلامی امروز شنبه در همایش شورای سیاستگذاری و راهبری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ساری افزود: اعتماد ملت به نظام اصلی ترین پشتوانه این نظام است که حفاظت از این روحیه مورد نظر است.
وی ادامه داد: برای این منظور، انجام کارهای عقب مانده با اولویت روستاها را مورد نظر قرار داده ایم.
استاندار مازندران با تاکید بر اینکه پیشرفت با عظمت کشور را نباید نادیده گرفت، ادامه داد: امروز زمان همدلی و اتحاد است و نباید با انتقادهای غیر موثر جامعه را متلاطم کرد.
اسلامی از تحریم دشمنان به مثابه موریانه ای نام برد که تخریب اعتماد عمومی را نشانه گرفته است.
وی ادامه داد: وضعیت امروز دشمنی ها بر ایران به صورتی است که القائات بی اساس دشمنان بر کارکردهای خوب مسولان پیشی گرفته است.
نماینده ولی فقیه در مازندران در ادامه این جلسه گفت: انقلاب اسلامی یک هدیه الهی است که باید برای حفظ آن تلاش شود.
آیت الله نورالله طبرسی افزود: امروز که انقلاب اسلامی به یک جریان پرقدرت در منطقه مبدل شده است دشمنان با تمام وجود برای ضربه زدن به آن وارد عمل شده اند و باید در این زمان آگاه و هوشیار بود.
وی ادامه داد: این انقلاب کم سابقه و کم نظیری است که دشمنان درصدد این هستند که چهلمین سال پیروزی انقلاب بدرستی برگزار نشود.
به گفته آیت الله طبرسی، برخلاف خیال خام دشمنان باید برنامه های بزرگداشت چهلمین سال انقلاب اسلامی براساس منویات رهبری باشکوه برگزار شود.
وی گفت: الان یاس هایی در جامعه و میان مردم وجود دارد که باید با شفاف سازی لازم نسبت به روشنگری جامعه و رفع دغدغه ها در این خصوص اقدام شود.
2096/1899
منبع: ایرنا

ریشه کنی فقر در جامعه اولویت کاری دولت باشد


سمنان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان سمنان گفت: مهم ترین اولویت دولت دوازدهم ریشه کنی فقر و کاهش آمار بیکاری در جامعه به منظور مهار و کاهش آسیب های اجتماعی باشد.
ریشه کنی فقر در جامعه اولویت کاری دولت باشد
آیت الله سید محمد شاهچراغی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: فقر و نداری می تواند مهم ترین عامل افزایش نا به سامانی های اجتماعی در کشور باشد و مسوولان امر تا می توانند برای افزایش اشتغال در کشور تلاش کنند.
وی خاطر نشان کرد: دولت طرحی به نام ریشه کنی فقر مطلق در کشور را در لایحه بودجه 97 گنجاند که امیدواریم تا پایان سال این امر محقق شود.
امام جمعه سمنان ادامه داد: افزایش نشاط اجتماعی و رفع گرفتاری های مردم به رونق کسب و کار در بازار وابسته است و نهادهای اجرایی به هیچ عنوان حمایت از بخش خصوصی را فراموش نکنند.
نماینده مردم استان سمنان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: حمایت از بخش خصوصی و فعالان اقتصادی باید در دستور کار دولت باشد و با رفع گرفتاری های واحدهای تولیدی می توان گامی اساسی برای افزایش اشتغال در کشور برداشت.
آیت الله شاهچراغی اضافه کرد: منویات رهبر معظم انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی باعث خنثی سازی توطئه دشمنان نظام می شود و مسوولان امر برای اجرای این طرح مهم اقتصادی در کشور هم قسم باشند.
وی گفت: زیرساخت لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی باید به معنی واقعی در استان سمنان فراهم باشد و با رفع موانع تولید، شاهد گام های اساسی برای اشتغالزایی در سمنان خواهیم بود.
7339/7408
منبع: ایرنا

ائمه جمعه مشکلات محلی را به عملکرد کلان کشوری تعمیم ندهند


یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: ائمه جمعه که در بسیاری موارد دلسوزانه ، متعهدانه و مشفقانه دغدغه ها و نارسایی شهر و منطقه رابه مسئولان گوشزد می کنند دربرخی مواقع نیز مواظب باشند این گونه مشکلات کوچک و محلی به عملکرد کلان کشور و دولت تعمیم داده نشود.
ائمه جمعه مشکلات محلی را به عملکرد کلان کشوری تعمیم ندهند
به گزارش ایرنا، علی محمد احمدی روز دوشنبه در جمع ائمه جمعه شهرهای مختلف کهگیلویه وبویراحمد در دفتر امام جمعه یاسوج اظهار داشت: البته دولت و مجموعه مدیریتی استان همواره از تذکرات، انتقادها و نصایح دلسوزانه و اصلاح‌گرایانه آنها به‌طور قطع استقبال خواهد کرد.
وی تصریح کرد: ضروری است که تذکرات و اظهارنظرهای ائمه جمعه در شهرها و مناطق مختلف این استان نسبت به دولتمردان و یا راجع به هر موضوعی همراه با اشراف و آگاهی کامل اطلاعاتی از آن موضوع و مساله مورد تذکر باشد.
احمدی بر ضرورت تعامل و هم افزایی دوسویه بین امامان جمعه و مسئولان و مدیران اجرایی استان تاگید کرد، گفت: مدیران به ویژه فرمانداران باید از این فرصت تعامل و همراهی با ائمه جمعه نهایت بهره را ببرند و ضمن بیان و روشنگری در زمینه مشکلات و کمبودها، اقدام های انجام گرفته که همان خدمات نظام و دولت محسوب می‌شود را از طریق تریبون نماز جمعه منعکس کنند.
وی با اشاره به جایگاه رفیع و مقدس تریبون نماز جمعه و نقش آفرینی آن در سیر تحولات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور ظرف چهار دهه گذشته، گفت: باید از اظهارنظرهایی که گاه منجر به ناکارآمد جلوه دادن نظام می‌شود در شرایط خاص کنونی کشور می شود، پرهیز کرد.
احمدی برخی انتقادها و بیان چالش‌ها و معضلات در بخش‌های مختلف توسط ائمه جمعه را یادآور شد و گفت: برخی مواقع دامن زدن به برخی مسایل قومیتی و طایفه گرایی ها و حتی زیاده خواهی ها و تبانی سبب قانون گریزی ها ، تبانی و عدول از وظایف می شود که البته تا حدود زیادی این رویه در بین مدیران استانی اصلاح شده است.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد برخی دخالت های بی جا از بیرون از استان را نیز یادآور شد و گفت: برخی کدگرفتن ها توسط مدیران و مجموعه اجرایی استان خود به چالشی جدی فرا روی توسعه و خدمت مطلوب و صادقانه به مردم شده است.
وی ادامه داد: راهبرد سیاسی مجموعه مدیریتی استان فارغ از همه مسائل و جناح‌بندی‌های سیاسی حرکت بر مسیر اعتدال است و انجام هر امری را توام با تدبیر، عقلانیت و کار کارشناسی دقیق خواهیم پذیرفت.
احمدی با تاکید بر رویه اعتدال‌گرایی در کنار شایسته‌سالاری به‌عنوان راهبرد مدیریتی مورد هدف دولت و وزارتخانه متبوعش نیز گفت: با هر نگاه سیاسی که داشتم از همان بدو ورود به استان آن را کنار گذاشته و تمام دغدغه‌ام را متوجه توسعه و پیشرفت همه جانبه این استان با ظرفیت‌های متعدد قرار داده‌ام.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد که در این نشست با هر بارکشاندن موضوع بحث به حاشیه تذکر می داد، یادآور شد: باید از مسائل، کشمکش‌ها و جدال‌های سیاسی و حاشیه‌ای دوری کرد و از تمامی توان و ظرفیت‌ها در بخش‌های گوناگون ملی و محلی برای پیشبرد و توسعه استان و رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم بهره برد.
وی بار دیگر بر حفظ وحدت و انسجام توام با تعامل مثبت با گروه‌های مختلف سیاسی، نخبگان، ائمه جمعه و همه دلسوزان برای توسعه کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد.
احمدی در خصوص برخی تذکرات و انتقادات ائمه جمعه نسبت به برخی مدیران پروازی، حضور نیافتن مدیران کل در مناطق، فرسایشی شدن طرح‌های عمرانی و چالش‌های فرهنگی و اجتماعی نیز گفت: تمامی این موضوعات با دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
وی گفت: البته قانون به صراحت مدیر و یا فرمانداری را به اقامت دائم در یک منطقه ملزم نکرده اما حضور به موقع مدیر و یا فرماندار در محل کار و پاسخگویی در برابر دغدغه ها، مشکلات و مسایل منطقه از وظایف قانونی یک مدیر است.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به برخی دغدغه‌های فرهنگی و اجتماعی ائمه جمعه گفت: باید پذیرفت که در حوزه مسائل فرهنگی و دینی خوب کار نشده است.
احمدی از افراط‌ گرایی و دامن زدن بیش از حد به مسائل حاشیه‌ای، قومی و طایفه‌ای به عنوان یکی از چالش‌های مهم فرهنگی و عاملی اساسی درکند شدن روند توسعه همه جانبه این استان یاد کرد.
احمدی ابراز داشت: برخی موازی کاری‌ها با ساختارهای متعدد خود منجر به پراکنش نامناسب و نامنظم تصمیم سازی ها و در نتیجه هدر رفت منابع و هزینه‌ها در حوزه فرهنگ شده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دیدارهای عمومی با مردم، ائمه جمعه و بازدیدهای میدانی از طرح‌های عمرانی در همه شهرستان‌ها و مناطق مختلف استان در دستور کار قرار گرفته و ظرف یک ماه آینده اقدام عملی در این راستا آغاز خواهد شد.
ائمه جمعه استان نیز در این دیدار به بیان برخی مشکلات، چالش‌ها و کمبودها در بخش‌های مختلف پرداختند.
ضرورت حضور فرمانداران و مدیران در نماز جمعه، تذکر به مدیران پروازی و یا برکناری آنها، کمرنگ بودن حضور مدیران در برنامه های فرهنگی و دینی، کند شدن روند برخی طرح های عمرانی و زیرساختی در مناطق مختلف که منجر به نارضایتی عمومی شده است، روند کند اجرای مصلی ها در مناطق مختلف استان و اجرایی شدن به موقع مصوبات سفرهای منطقه ای استاندار از جمله دغدغه های مشترک ائمه جمعه در این نشست بود.
همچنین تاثیرپذیری بیش از حد برخی مدیران و فرمانداران از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از دیگر دغدغه ها و وجه مشترک خواسته ائمه جمعه این استان در نشست امروز آنها با استاندار کهگیلویه وبویراحمد بود.
3016/1662
منبع: ایرنا
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟