گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

استادان دانشگاه با دستآوردهای دولت در کرمان آشنا شوند


کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به اقدامات انجام گرفته توسط دولت و با کمک معین های اقتصادی در کرمان گفت: از استادان دانشگاه می خواهیم به نقاط مختلف استان سفر کرده و از نزدیک با دستاوردهای دولت تدبیر و امید آشنا شوند.
به گزارش ایرنا، علیرضا رزم حسینی شامگاه سه شنبه در نشست صمیمی با اعضای هیات علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به افزایش روحیه مطالبه گری در بین مردم استان کرمان افزود: هم اکنون اتوبوس مطالبه گری در استان کرمان راه اندازی شده است و جوانان می توانند جواب های خود را از مسئولان در این اتوبوس پیگیری کنند.
وی بیان کرد: هدف از راه اندازی این اتوبوس این است که معتقدیم مردم را باید آگاه کرد و با آنها شفاف باشیم و مردم نیز مطالبه گری مبتنی بر نظم و آرامش داشته باشند، اگر توانستیم فرهنگ اتوبوس مطالبه گری را در جامعه نهادینه کنیم قطعا شاهد سطح ارتقای جامعه در تمامی بخش ها خواهیم بود.
استاندار کرمان تصریح کرد: خوشحال هستیم روحیه مطالبه گری در بین بانوان استان کرمان ارتقا پیدا کرده است و نقش بانوان را در تولید ناخالص ملی، کاهش آسیب های اجتماعی، تشویق و ترغیب فرزندان در کارآفرینی و موارد دیگر نمی توانیم انکار کنیم.
وی اظهار کرد: کارمندان دولت ایران 15 برابر کشور ژاپن هستند و یکی از مصیبت های جدی کشور، تورم نیروی انسانی در شبکه دولتی است و این در حالی است که دولتها در کشورهای پیشرفته در حال حذف شدن می باشند.
استاندار کرمان با اشاره به هزینه کردن پول نفت برای پرداخت حقوق کارمندان افزود: باید دولت را کوچک و مردم را بزرگ کنیم زیرا دولت بزرگ باعث بروز فساد و در نتیجه ایجاد مشکل برای خود مردم خواهد کرد و در این راستا نباید اجازه دهیم پول کشور را صرف هزینه های جاری کنیم.
وی با بیان اینکه شعار مجمع سلامت استان کرمان هزار روز طلایی است ادامه داد: در گزارشی که در این مجمع ارائه شد به ازای هر یک دلار هزینه در هزار روز طلایی، 17 دلار صرفه جویی صورت خواهد گرفت که اهمیت توجه به این دوران طلایی را یاد آور می شود.
رزم حسینی با اشاره به پرداخت یارانه به افراد جامعه بیان کرد: در سال گذشته کل پولی که در استان کرمان در حوزه سلامت و اجرای طرح نظام سلامت پرداخت شد 260 میلیارد تومان بود که 700هزار نفر تحت پوشش قرار گرفتند و این در حالی است که یک هزار و 800 میلیارد تومان سالانه یارانه در استان پرداخت می شود و اگر تصور کنیم اگر این هزینه در هزار روز طلایی زندگی و طرح تحول سلامت هزینه می کردیم چه اتفاق شگرفی در توسعه و پیشرفت استان کرمان حاصل می شد.
رزم حسینی با اشاره به اجرای ایده الگوی شهر نمونه اقتصاد مقاومتی در شهرستان قلعه گنج افزود: در ابتدای اجرای این طرح سه هزار و 800نوزاد زیر 2کیلو در این شهرستان متولد شده بودند که با ارایه بسته های غذایی مبتنی بر نظریه های دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در بین مادران باردار این منطقه امروز شاهد هستیم دیگر نوزاد زیر سه کیلو در شهرستان قلعه گنج متولد نمی شود که به اصل توجه به دوران هزار روز طلایی پی خواهیم برد.
وی اظهار کرد: رتبه فضای کسب و کار استان کرمان در ابتدای این دولت در کشور 23 بود که هم اکنون این رتبه به هشت ارتقا پیدا کرده است و قطعا بهبود چنین رتبه ای در فضای وحدت، مطالبه گری به وجود آمده است نه در فضای جنگ و نفاق اتفاق افتاده است.
استاندار کرمان تاکید کرد: شورای تامین استان کرمان به اذعان دادستان کل کشور و معاون اول قوه قضاییه استان کرمان در آزادی های اجتماعی و سیاسی و امنیت یکی از استان های برتر کشور است که این مهم به دلیل همگرایی و همدلی همه ارکان حکومتی در استان بوده است
وی با اشاره به ماجرای اخراج مدیرکل ارتباطات استان از جلسه ستاد بحران تصریح کرد: در جلسه امروز مدیر کل ارتباطات از بنده بابت آن اتفاق تشکر کردند و معتقد بودند پس از آن جلسه، اتفاقات طلایی در حوزه ارتباطات و مخابرات در استان کرمان و کشور رخ داد به طوری که با اختصاص 200 میلیارد تومان از سوی وزیر ارتباطات تا خردادماه سال آینده 90 ایستگاه موبایل در سراسر استان راه اندازی خواهد شد.
رزم حسینی اظهار کرد: این اتفاق برای بنده بسیار هزینه داشته اما هیچ گاه در مسند استاندار کرمان به هزینه ها نگاه نخواهم کرد البته از سوی دیگر به وضوح می بینم که با این نحوه اداره کشور و وجود بروکراسی های اداری روزگار خوبی نخواهیم داشتیم و معتقدم بیان این موضوعات عین انقلابی گری و منافع ملی است.
وی بیان کرد: جوانان کرمانی از یک هزار و 600 میلیارد تومان تسهیلات در نطر گرفته شده از سوی دولت در حوزه خوداشتغالی استقبال نکردند و دلیل َآن باید مشخص شود.
استاندار کرمان گفت: هم اکنون وسعت شهر کرمان به 14 هزار هکتار با جمعیت 700 هزار نفری رسیده است که نسبت به دوران پیش از انقلاب اسلامی جمعیت هفت برابر و وسعت 35 برابر شده است که نشان می دهد بی رویه شهر را گسترش دادیم این در حالی است که پایین ترین تراکم جمعیتی را در کشور در کرمان شاهد هستیم.
** پروژه های شهری کرمان طرحهای تفصیلی بوده است
وی ادامه داد: شهردار اسبق کرمان در دیدار خود با من به طرح های تفصیلی شهر که توسط شهرداری و شورای شهر مصوب شده بود اشاره می کرد که اذعان داشت باید پروژه هایی طبق این مصوبات در شهر کرمان اجرایی شود اما نبود منابع و پیمانکار در کرمان روبرو هستیم و ما نیز معتقد بودیم که جذب سرمایه گذار با ارتقای مبلمان شهری صورت خواهد پذیرفت.
وی تصریح کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا پیمانکاری بزرگ با تجهیزات پل سازی روز دنیا بود که به این پروژه های شهری کرمان ورود پیدا کرد و با پیگیری های صورت گرفته توانستیم قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا را بدون پیش پرداختی وارد این پروژه ها کنیم و شهر کرمان را به یک کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل کنیم.
رزم حسینی تاکید کرد: این پروژه ها طبق مصوب و طرح‌های تفصیلی شهرداری و شورای شهر کرمان بوده و استانداری فقط نقش حمایتی را داشته و خود اعضای شورای شهر و شهردار پای این طرح ها را امضا کرده بودند.
وی گفت: همه شهرداری های کشور حتی شهرداری تهران نیز بدهی دارند و هنر یک مدیر در آن است که با بی پولی تجهیز منابع کرده و شهر را بسازد و اگر می خواهیم شهر کرمان توسعه پیدا کند باید همه پای کار بیایند و شورای شهر پنجم و شهردار کرمان زودتر پای کار آمده و فعال تر شوند.
وی با بیان اینکه سال ها عقب افتادگی کشور در حوزه های مختلف را یک شبه نمی توان رفع کرد تاکید کرد: کارهای خوبی در سطح استان کرمان صورت گرفته است که یکی از نمونه های آن را می توانیم به راه اندازی هتل 5 ستاره چادری شهداد در سال آینده اشاره کنیم.
در این نشست برخی از اعضای هیات علمی دانشگاه باهنر به دغدغه های دانشجویانرداختند و خواستار توجه بیشتر به رفع این دغدغه ها شدند.
همچنین در این نشست معاون فرهنگی دانشگاه باهنر گزارشی از پیشرفت های حاصل شده در این دانشگاه طی سالهای اخیر اشاره کرد.
مدیران کل حوزه های اجتماعی و خانواده استانداری هم در این نشست به اقدامات انجام شده در حوزه بانوان گزارشی ارایه دادند.
دانشگاه باهنر کرمان که اینک 42سال از تاسیس آن می گذرد دارای 16هزار دانشجو در بیش از 300رشته تحصیلی می باشد که از این تعداد یکهزار نفر در مقطع دکترا و چهار هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل مشغول هستند.
5054
منبع: ایرنا


addup.center