گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

باران‌های فصلی هند بیش از 2 هزار کشته بر جا گذاشت

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

دهلی نو - ایرنا - وزارت کشور هند اعلام کرد، آخرین آمار نشان می دهد، تلفات انسانی ناشی از سیل در فصل بارانی سال جاری این کشور به 2 هزار و 120 تن رسیده است.

نشریه " تایمز او ایندیا" روز پنجشنبه نوشت: وزارت کشور هند در گزارش خود افزود: در سال جاری 46 نفر به دلیل وقوع سیل همچنان مفقود هستند در حالی که بیش از 25 میلیون نفر در 22 ایالت تحت تاثیر سیل و باران های فصلی شدید قرار گرفته اند. همچنین 738 نفر نیز به دلیل حوادث مرتبط با سیل مجروح شده اند.

در میان ایالت های هند ماهاراشترا با 399 کشته دارای بیشترین تلفات و ایالت بنگال غربی با 227 کشته در جایگاه دوم قرار دارد.

در این گزارش آمده است: سیل و رانش زمین در سال جاری 109 هزار واحد مسکونی را در سراسر هند کاملا تخریب کرده و به بیش از 200 هزار خانه دیگر آسیب زده است. همچنین یک میلیون و 400 هزار هکتار زمین کشاورزی در این کشور نابود شده است.

سازمان هواشناسی هند اعلام کرده است که در طول چهار ماه فصل بارانی سال جاری، این کشور بیشترین میزان بارندگی از سال 1994 تاکنون را دریافت کرده است.

تلفات سیل در هند در سال های اخیر افزایش داشته است به طوریکه در سال 2016 این تلفات 936 نفر و در سال 2017، 1200 نفر بوده است.

این تعداد در فصل بارش سالجاری به 2 هزار و 120 نفر رسیده است.

باران های موسمی (مانسون)که از ژوئن (خرداد/تیر) تا سپتامبر (شهریور/مهر) به طور منظم در هند ادامه دارد، همه ساله خسارت جانی و مالی زیادی در این منطقه برجای می گذارد.

منبع: ایرنا