_  

گروه خبری اجتماعی

تاکنون مشکل خاص امنیتی درشب چهارشنبه آخر سال درقم وجود نداشته است


قم- ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی قم گفت: تاکنون مشکل خاص امنیتی در شب چهارشنبه آخر سال در سطح این شهر وجود نداشته است و پلیس نظارت کامل بر اوضاع دارد.
تاکنون مشکل خاص امنیتی درشب چهارشنبه آخر سال درقم وجود نداشته است
سرهنگ صیاد درویشی سه شنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: از ساعت های اولیه امشب پلیس به همراه تمام دستگاه های امدادی در معابر و میادین شلوغ و پرتراکم شهر مستقر شده است و ضمن تامین نظم و امنیت اجتماعی، با تشکیل گروه های عملیاتی ثابت و متحرک تمام نقاط شهر را تحت پوشش انتظامی خود دارد.
وی اضافه کرد: برخی افراد با آتش زدن لاستیک در وسط خیابان اقدام به ترافیک ،بی نظمی اجتماعی و ایجاد مزاحمت برای مردم می کردند که دراین رابطه ۶۰ تن دستگیر شدند.
درویشی اظهار داشت: همچنین حدود ۳۶۰ عدد مواد محترقه کشف شد که بالغ بر ۴۶ مورد آن مواد محترقه خطرناک بود که در صورت منفجر شدن شاید آسیب هایی نیز برای آن ها به همراه داشت.
وی ضمن هشدار به هنجارشکنان، تصریح کرد: پلیس با قدرت برخورد می کند و هیچ گونه مسامحه ای در این رابطه نخواهد داشت و همه دستگیر شده ها تا پایان تعطیلات سال ۹۷ در بازداشت خواهند بود و خودرو و موتورهایی که امشب توقیف می شود تا پایان تعطیلات ترخیص نمی شود.
وی افزود: بر اساس آمار مرکز اورژانس ۱۱۵ قم، تا این لحظه براثر استفاده از مواد محترقه پنج تن مصدوم شدند که خوشبختانه مصدومیت سطحی بود ،مشکلی خاصی نداشتند.
سال گذشته ۷۷ تن شامل ۶۳ مرد و ۱۴ زن در حوادث چهارشنبه آخر سال استان قم مصدوم که ۳۳ تن در محل حادثه درمان و ۴۴ تن به مراکز بیمارستانی منتقل شدند.
/۲۰۸۵/ ۶۱۳۳/

ترافیک در جاده کرج -چالوس و آزادراه های البرز سنگین است


کرج-ایرنا- رئیس مرکز فرماندهی کنترل ترافیک پلیس راه البرز وضعیت ترافیک در جاده کرج - چالوس و آزادراه تهران - کرج- قزوین را سنگین اعلام کرد.
ترافیک در جاده کرج -چالوس و آزادراه های البرز سنگین است
سروان علی بابازاده روز چهارشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این بارترافیکی در خط جنوبی جاده کرج -چالوس درمحدوده تونل شماره ۷ سنگین است.
وی اضافه کرد: ترافیک در خط شمالی آزادراه کرج - قزوین از پل فردیس تا مهرویلا سنگین گزارش شده است.
بابازاده افزود: همچنین درخط جنوبی آزادراه کرج -قزوین نیز ترافیک از محدوده ترمینال شهید کلانتری تا پل فردیس سنگین است.
وی یادآور شد: ماموران پلیس راه برای پیشگیری از حوادث احتمالی و ترافیک مستقر شده اند.
استان البرز دارای یک هزار و ۴۵۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است که ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های این استان است.
۲۰۹۸/ ۶۱۵۵

3800 مورد تخلف در خیابان دانشگاه زاهدان اعمال قانون شد


زاهدان - ایرنا - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی سیستان و بلوچستان گفت: بیش از سه هزار و 800 مورد تخلف حادثه ساز از 29 فروردین تا کنون با اجرای طرح امنیت ترافیکی در خیابان دانشگاه زاهدان اعمال قانون شده است.
3800 مورد تخلف در خیابان دانشگاه زاهدان اعمال قانون شد
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی نام درست روز چهارشنبه اظهار داشت: پلیس راهور سیستان و بلوچستان با هدف نظم بخشی هر چه بیشتر به فرآینده چرخه ترافیک و برخورد با قانون شکنان و قانون گریزان ترافیکی و مقابله با تخلفات حادثه ساز این طرح را در خیابان دانشگاه زاهدان اجرا کرده است.
وی با اشاره به توقیف ۱۸۶ دستگاه خودرو متخلف که آگاهانه اقدام به انجام حرکات نمایشی و حادثه ساز در خیابان دانشگاه زاهدان کردند افزود: در این مدت ۷۲۰ دستگاه خودرو متخلف و هنجارشکن بر اساس دستور مقام قضایی در سامانه پلیس راهور ناجا توقیف سیستمی شدند.
رئیس پلیس راهور سیستان و بلوچستان گفت: دوربین های سامانه مانیتورینگ و ثبت تخلفات پلیس راهور استان نیز با رصد کامل و شبانه روزی سطح شهر زاهدان به ویژه خیابان دانشگاه با تخلفات حادثه ساز برخورد و گره های ترافیکی احتمالی، تصادفات و سایر موارد لازم را به تیم های محسوس و نامحسوس فعال اعلام می کنند.
سرهنگ نام درست تاکید کرد: این طرح همچنان در دستور کار پلیس راهور سیستان و بلوچستان خواهد بود و آن دسته از رانندگان متخلفی که به هر دلیلی با انجام هنجارشکنی و قانون گریزی قصد برهم زدن امنیت ترافیکی را دارند، بدانند که مجموعه پلیس راهور استان هیچ گونه گذشت و اغماضی در این خصوص نخواهد داشت.
۳۰۴۲**۶۰۸۱

487 عدد لوازم جانبی گوشی در ارومیه کشف شد


ارومیه- ایرنا- فرمانده انتظامی ارومیه با اشاره به اهمیت مبارزه با قاچاق کالا در سال مزین به شعار حمایت از کالای ایرانی، گفت: 487 عدد لوازم جانبی گوشی تلفن همراه در این شهرستان کشف و ضبط شد.
487 عدد لوازم جانبی گوشی در ارومیه کشف شد
سرهنگ حسین صمدپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران انتظامی ایست بازرسی شهید کلانتری ارومیه در حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودرو سواری سمند مشکوک شدند و در بازرسی از آن این مقدار لوازم جانبی قاچاق گوشی را کشف و ضبط کردند.
وی با اشاره به دستگیری یک نفر متهم در این زمینه، گفت: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای کشف شده را ۴۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.
وی همچنین به توقیف یک دستگاه خودرو که در امر قاچاق کالا مورد استفاده قرار می گرفت نیز اشاره کرد و ادامه داد: متهم نیز پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.
به گزارش ایرنا به نقل از فرمانده انتظامی آذربایجان غربی مقابله با سرقت، مقابله با کالای قاچاق، مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با ناهنجاری ها و بد اخلاقی های اجتماعی و کاهش تصادف ها از اولویت های پنج گانه انتظامی این استان در سال جاری است.
۶۰۰۹ /۳۰۷۲

513 سارق در تهران دستگیر شدند


تهران- ایرنا- رئیس پلیس تهران بزرگ از انهدام 19 باند سرقت و دستگیری 513 سارق و مالخر طی 24 ساعت گذشته خبر داد.
513 سارق در تهران دستگیر شدند
به گزارش ایرنا، سردار حسین رحیمی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از اموال و کالاهای کشف شده در عملیات طرح رعد ۱۲ در مقر فرماندهی پلیس پیشگیری در پایتخت افزود: ارزش اموال مسروقه کشف شده بالغ بر سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر ۵۵ قبضه انواع سلاح سرد و ۱۷ قبضه سلاح جنگی و شکاری، بیش از ۲۳۳ دستگاه خودرو، موتورسیکلت و دوچرخه و ۶۶۴ قطعه انواع وسایل خودرو نیز در عملیات ضربتی رعد ۱۲از سارقان و مالخران کشف و ضبط شد.
رئیس پلیس پایتخت به برخورد و جمع آوری کالاهای ضدفرهنگی و غیراخلاقی در عملیات مذکور اشاره کرد و گفت: در این راستا ۱۳ هزار عدد لوح فشرده مبتذل و مستهجن طی ۲۴ ساعت گذشته کشف و امحا شد.
وی برخورد قانونی با موضوع قاچاق کالا در تهران را از دیگر ابعاد اجرای طرح رعد ۱۲ عنوان کرد و افزود: در این خصوص سه باند قاچاق کالا منهدم و ۳۱ قاچاقچی شناسایی و دستگیر شدند.
به گفته سردار رحیمی، ارزش کالاهای قاچاق کشف شده از متهمان ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.
وی به دستاوردهای طرح رعد ۱۲ در حوزه مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: در این راستا ۲۸۲ خرده فروش شناسایی و دستگیر و ۵۰۱ معتاد متجاهر هم طی ۲۴ ساعت گذشته از سطح پایتخت جمع آوری شدند.
سردار رحیمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پلیس در موضوع عدم تخلیه ویلای مصادره‌ای در منطقه لواسانات توسط یکی از مسئولان لشگری ورود نمی کند، گفت: تاکنون هیچ گونه حکمی از سوی مقامات قضایی مبنی بر تخلیه مکان مذکور به پلیس پایتخت واصل نشده است.
تهرام/۱۱۰۹//۱۳۴۸

مشکلات اقتصادی مردم ایران را از مسیر انقلاب خارج نمی کند


تهران -ایرنا- فرمانده سپاه سیدالشهداء استان تهران با اشاره به برخی از مشکلات اقتصادی جامعه گفت : مشکلات امروز نمی تواند مردم را از مسیر انقلاب اسلامی خارج کند.
مشکلات اقتصادی مردم ایران را از مسیر انقلاب خارج نمی کند
به گزارش ایرنا ، سردار سید محمدتقی شاهچراغی روز سه شنبه در آئین تکریم و معارفه فرمانده جدید سپاه پاسداران ناحیه ورامین گفت : برخی از مشکلات اقتصادی کشور منشاء درونی و برخی به مسائل بیرونی دارد ولی این مشکلات هرگز نمی تواند بر حضور مردم در صحنه و تقویت قوای کشور و یاری رساندن به یکدیگر تأثیر بگذارد.
وی افزود : در جریان زلزله کرمانشاه نیز همگان به خوبی مشاهده کردند که مردم با وجود مشکلات موجود ، به یاری یکدیگر شتافتند و بسیاری از مشکلات را برطرف کردند.
وی بیان کرد: توجه به حقوق مومنین و صبر و استقامت در برابر تمامی مشکلات ، از مهمترین خصوصیات مردم بزرگ ایران اسلامی که نمونه بارز آن را می توان در شهدای انقلاب اسلامی ، دوران هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم مشاهده کرد.
شاهچراغی گفت : اندکی از مشکلات اقتصادی جامعه امروز ایران اگر در هر کشور دیگری به وجود می آمد ، می توانست نظام آن کشور را بر هم بزند ولی مردم ایران اسلامی با مقاومت و ایستادگی خود ثابت کردند که این مشکلات نمی تواند آنان را از مسیر انقلاب خارج کند.
وی تأکید کرد: مردم ایران اسلامی اجازه نمی دهند که ارزش های اسلامی ، دین و آخرت و ارزش های انقلاب به خاطر مشکلات اقتصادی زیر پا گذاشته شود.
وی با اشاره به این که بر اساس فرمایش امام صادق (ع) نیکی ، سخاوت ، صبر بر مشکلات و اهتمام به حقوق مسئولان از صفات انبیاء الهی است اظهار کرد: در نگاه کلی به جامعه ایران اسلامی ، این صفات قابل مشاهده است و این امر را به خوبی می توان در حضور مردم در صحنه مشاهده کرد.
وی با اشاره به این که واقعه قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ مردم ورامین از جنس سخاوت انبیاء الهی است اظهار کرد: در این واقعه تاریخی ، مردم پای آرمان های نظام و انقلاب مانده اند و برای دفاع از دین و شرف و هستی مسلمین از هستی خود گذشتند.
در این مراسم سرگرد علی تاجیک به عنوان فرمانده جدید سپاه ناحیه ورامین معرفی و از زحمات سرهنگ پاسدار داود اصغری تقدیر شد.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/۷۲۵۴ / ۱۵۳۹

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن