۲۷۴ نفر به اتهام همکاری با گروه گولن در ترکیه بازداشت شدند

274 نفر به اتهام همکاری با گروه گولن در ترکیه بازداشت شدند
  آنکاراـ ایرناـ ۲۷۴ نفر با دستور دادستان کل ترکیه در شهرهای مختلف این کشور به اتهام همکاری با گروه گولن طی هفته گذشته بازداشت شدند.  
به گزارش روز دوشنبه ایرنا، در ادامه تحقیقات از عوامل مرتبط با گروه گولن، با دستور دادستانهای مقیم در شهرهای آنکارا، مالاتیا، توکات، تکیرداغ، قهرمان ماراش، ازمیر، قونیه، آدانا، آرداهان، بایبورت، کایسری، سامسون، الازیغ، سیواس، سیرت، شیرناک، دنیزلی، موغلا، آفیون شهیر، بالیکسیر، اوشاک و اردو، ۲۷۴ نفر از جمله رییس بازنشسته پلیس امنیت آیدین و چندین معلم، کارمند دانشگاه، کارمندان نیروی دریایی، سرباز ژاندارمری و افسر امنیتی به اتهام همکاری با گروه گولن طی هفته گذشته توسط پلیس ضد ترور ترکیه دستگیر شدند.
مقامات دولت ترکیه، تعداد افراد مرتبط با گروه فتح الله گولن را نزدیک ۱۷۰ هزار نفر اعلام و بیان کرده اند که این افراد به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کودتای ۱۵ جولای سال گذشته ترکیه نقش داشتند.
ترکیه مدعی است که فتح الله گولن با تشکیل گروهی موسوم به گولن(فتو) و با رخنه در تشکیلات قضایی، نظامی، آموزشی و ارکان دولتی، کودتای ۱۵ جولای(۲۵ تیرماه سال ۱۳۹۵) را سازماندهی کرده است.
در کودتای ۱۵ جولای سال ۲۰۱۶ (۲۵ تیرماه ۱۳۹۵) ترکیه ۲۴۹ نفر کشته و ۲ هزار و ۱۹۳ نفر نیز زخمی شدند.
محاکمه عوامل کودتای نافرجام ۱۵ جولای ترکیه در مراجع قضایی ترکیه جریان دارد و در آن فتح الله گولن به عنوان متهم ردیف اول معرفی شده است.
خاورم/۱۹۰۵
لینک کوتاه : https://goo.gl/t5nj8A
۲۷۴ نفر به اتهام همکاری با گروه گولن در ترکیه بازداشت شدند
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن