گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

کارگران هفت تپه به حفظ آرامش در کارخانه کمک کنند

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار اقتصادی

دزفول - ایرنا - مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه گفت: همه کارگران برای جلوگیری از انحراف شرکت هفت تپه از مسیر پویایی و پیشرفت به حفظ آرامش در کارخانه کمک کنند.

به گزارش ایرنا امید اسدبیگی روز چهارشنبه در پیامی ویدیویی افزود: تلاش بسیار خوبی در زمینه اشتغال و رونق تولید در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه صورت گرفته است.

وی گفت: امسال با تلاش کارگران حدود 2 هزار و 139 هکتار کشت نیشکر جدید در کارخانه انجام شد که امیدواریم سال آینده سطح زیرکشت به حدود 9 هزار هکتار برسد.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه افزود: امسال توانسته ایم حدود یکهزار و 200 هکتار چغندر و در چند روز آینده حدود 700 هکتار کلزار در این منطقه کشت کنیم که این موضوع می تواند تحول خوبی در زمینه اشتغال و اقتصاد باشد.

وی با اشاره به حواشی پیرامون نیشکر هفت تپه و اعتراضات کارگری اظهار داشت: دشمن می خواهد به هر روشی به ایران لطمه بزند که ما باید جلوی این اتفاقات را بگیریم و برای پیشرفت و ترقی کارخانه دست در دست هم دهیم و مجموعه را به مسیر درست هدایت کنیم.

اسدبیگی افزود: در چند روز گذشته اتفاقاتی افتاد که با مساعدت رییس قوه قضاییه و مسئولان استانی و شهرستانی توانستیم مجموعه را احیا کنیم و اجازه ندهیم از ریل خود خارج شود.

وی با بیان اینکه کشت و صنعت نیشکر هفت تپه ماهانه حدود 180 میلیارد ریال حقوق پرداخت می کند، گفت: اجازه نمی دهیم این مجموعه با مشکل مواجه شود.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه افزود: کارگران صف خود را از افرادی که قصد برهم زدن اوضاع را دارند جدا کنند تا آرامش به مجموعه برگردد.

وی افزود: امیدواریم درآینده نزدیک بابهره برداری از چندین طرح مهم و اقتصادی در این شرکت شاهد اشتغالزایی دیگر جوانان جویای کار در این منطقه شویم و باز هم دشمنان اسلام و این کشور را مایوس کنیم.

کشت و صنعت هفت تپه قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل 44 قانون اساسی اواخر سال 1394 از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

جمعیت کارکنان شاغل در این شرکت بزرگ تولید شکر به صورت رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف پنج هزار و 500 نفر اعلام شده است.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با 24 هزار هکتار وسعت اراضی و کارخانه، در 15کیلومتری شهر شوش در شمال استان خوزستان واقع است.

شرکت نیشکر هفت تپه یکی از بزرگترین کارخانه های استان خوزستان و کشور است که نقش مهمی در تولید، اشتغال و کشاورزی منطقه دارد.

3022/7280

منبع: ایرنا