گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

«محسن قاسم جهرودی» مدیرعامل سایپا شد


تهران - ایرنا - محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی «محسن قاسم جهرودی» را به سمت مدیرعاملی گروه خودروسازی سایپا و جایگزین «مهدی جمالی» منصوب کرد.
«محسن قاسم جهرودی» مدیرعامل سایپا شد
به گزارش روز یکشنبه ایرنا، براساس شنیده ها قرار است مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل قبلی و جدید سایپا فردا برگزار شود.
جمالی بیش از دو سال سکانداری شرکت سایپا را برعهده داشت اما در طول این مدت، مشکلات این شرکت خودروسازی برطرف نشد و وزیر صنعت، معدن و تجارت تصمیم به تغییر مدیریتی این شرکت گرفت.
گفته می شود، در زمان مدیریت جمالی انتقاداتی نسبت به برخی مسایل مربوط به تولید، امور مالی و بورسی سایپا و طولانی بودن زمان پرداخت مطالبات قطعه سازان از سوی این شرکت خودروساز مطرح بود.

محسن قاسم جهرودی مدیرعامل جدید سایپا پیش از این مدیرعامل شرکت ریخته گری آلومینیوم ایران خودرو بوده و در گذشته نیز در دیگر بخش های صنعت خودرو همچون قائم مقام شرکت ساپکو، مدیر عامل شرکت یاتاقان بوش ایران، عضو هیات مدیره شرکت رادیاتور ایران به نمایندگی از گروه سایپا فعالیت مدیریتی داشته است و بدین خاطر با سایپا و سازکارهای مدیریتی آن به هیچ عنوان غریبه نیست.
جهرودی مدیرعامل جدید سایپا را می‌توان نماینده نسلی از مدیران صنعت خودرو معرفی کرد که در اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80 بسیاری از زیرساخت های کنونی صنعت خودرو را بنا نهادند.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام **1070** 6075
خبرنگار: فریبا بابائی ** انتشار: زهرا هجینی نژاد
منبع: ایرنا
آسیاتک