تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری اقتصادی

نکات ایمنی در 30 درصد طرح های عمرانی خراسان جنوبی رعایت نشد


بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: براساس ارزیابی اخیر کارشناسان این حوزه در 30 درصد طرح های عمرانی در دست اجرای استان نکات ایمنی رعایت نشده است.
نکات ایمنی در 30 درصد طرح های عمرانی خراسان جنوبی رعایت نشد
به گزارش ایرنا سید مجتبی علوی مقدم روز سه شنبه در نشست شورای اداری استان خراسان جنوبی افزود: در حال حاضر سه هزار و 81 طرح عمرانی در استان در دست اجراست که 128 طرح طی 10 روز مورد ارزیابی قرار گرفت.
وی گفت: در 16 درصد طرح ها الزامات فنی به ویژه در بتن و جوش رعایت نشده و 29 درصد نیز شیت آزمایشگاهی ندارند.
وی با بیان اینکه در سه درصد طرح ها مصالح بومی استفاده نشده است عنوان کرد: با همکاری مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی تلاش می کنیم این رقم به صفر برسد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: 68 درصد طرح های یادشده بالای 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، 6 طرح آغاز نشده، 2 طرح متوقف شده و در سایر طرح ها نقاط ضعف شناسایی و ارزیابی خواهد شد.
وی گفت: از مجموع طرح های ارزیابی شده، 85 طرح در مناطق روستایی و بقیه در مناطق شهری است که این نشان از نگاه مثبت دولت به توسعه مناطق روستایی دارد.
علوی مقدم یادآور شد: کمبود اعتبار و بودجه یکی از موضوعات بسیار اساسی و مهمی است که با آن دست و پنجه نرم می کنیم لذا اگر طرح های عمرانی با نظارت دقیق دنبال نشود با مشکلات عدیده ای مواجه خواهیم شد.
وی افزود: در بررسی های اولیه ای که از دستگاه های اجرایی استان انجام شد، سه دستگاه ضعیف اعلام شد، در مقابل ادارات نوسازی مدارس، شرکت برق، شرکت آب و فاضلاب شهری و اداره کل منابع طبیعی از جمله دستگاه های قوی در این ارزیابی بودند.
وی گفت: همچنین در ارزیابی های صورت گرفته از میان فرمانداران موفق، فرماندار درمیان با 93 امتیاز، فرماندار نهبندان با 80 امتیاز و فرماندار زیرکوه با 75 امتیاز بیشترین تلاش ها را داشته اند.
معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی به فعالیت ستاد اجرایی خدمات سفر اشاره کرد و افزود: بحث حفظ آراستگی، سیما و منظر شهری به فرمانداران شهرستان ها ابلاغ شد تا تمهیدات لازم انجام شود.
وی بیان کرد: در جهت ایجاد نشاط برای مسافران، ایجاد و ساماندهی بازارچه های صنایع دستی چون نقش موثری در نگهداشت مسافر دارند طی ایام نوروز مسابقه ای برگزار و جوایزی به دست اندرکاران اهدا می شود.
مهیا کردن مساجد، اماکن بین راهی، فعال کردن اورژانس بیمارستان ها و مراکز درمانی، اعزام خودروسازان به فضای مناسب برای رفع نواقص، فراهم کردن بیمه ها برای پرداخت خسارت، رفع نواقص احتمالی در جایگاه های سوخت از دیگر نکاتی بود که وی به آنها اشاره کرد.
7557*3028
منبع: ایرنا

جاده های البرز لغزنده شد


کرج-ایرنا- معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز اعلام کرد که بر اثر بارش باران در راه های مواصلاتی و ارتفاعات ، سطح جاده های این استان لغزنده شد.
جاده های البرز لغزنده شد
عباس صفری شامگاه سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:جاده کرج- چالوس در محدوده گچسر شاهد بارش باران هستیم.
وی ادامه داد:در شهرستان طالقان نیز بر اثر بارش باران راه های مواصلاتی این شهرستان لغزنده است و از رانندگان درخواست می شود ضمن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی با سرعت مطمئنه حرکت کنند.
هواشناسی البرز نیز هوای 2 روز آینده این استان را همراه با بارش باران ، گردو خاک و رعدوبرق پیش بینی کرده است.
بر اساس اعلام هواشناسی البرز فردا چهارشنبه و پس فردا پنجشنبه وزش باد نسبتا شدید در البرز رخ می دهد و ارتفاعات این استان بارش باران خواهند داشت.
همچنین کاهش حدود 4 درجه ای دما طی 2 روز آینده برای البرز پیش بینی شده است.
7410/ 6155
منبع: ایرنا

195 دیدار و سفر سرنوشت ساز برای تضمین آینده سیستان وبلوچستان


زاهدان - ایرنا- توسعه و محرومیت زدایی در سیستان و بلوچستان این روزها به یکی از برنامه های اصلی دولت تبدیل شده به طوری که از ابتدای امسال تاکنون موضوعات مربوط به این استان محور 195 دیدار در سطح مقامات عالی رتبه دولتی بوده است.
195 دیدار و سفر سرنوشت ساز برای تضمین آینده سیستان وبلوچستان
به گزارش ایرنا محرومیت تاریخی سیستان و بلوچستان در سال های گذشته موضوعی انکارناپذیر است که سبب شد دولت تدبیر و امید توسعه زیرساخت ها در این استان را اولویت خود قرار دهد. نتیجه این تدبیر توسعه راه ها، بنادر، راه آهن، گاز و شبکه های ارتباطی در سیستان و بلوچستان است که اکنون زمینه امید به سرمایه گذاری و حضور بیشتر سرمایه داران در این استان را فراهم کرده است.
علاوه براین در سالجاری این استان به محل رفت و آمد مقامات عالی رتبه کشوری تبدیل شده است به طوری که از ابتدای سال تاکنون فقط سه سفر در سطح معاونان رئیس جمهور و مقامات نهادهای کشوری و هشت سفر در سطح وزیر به سیستان و بلوچستان انجام شده است که سفر وزیر کشور با 101 مصوبه و همچنین سفر اخیر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و بازدید شهر به شهر او از وضعیت پیشرفت زیرساختهای ارتباطی در این استان مثال زدنی است.
علاوه براین در 6 ماه گذشته معاونان وزرا 66 بار در سیستان و بلوچستان حضور یافتند و از نقاط مختلف استان بازدید کردند.
هر یک از این سفرها مصوباتی را در راستای توسعه پهناورترین استان کشور به ارمغان آورد که البته به ثمر نشستن آن مستلزم پیگیری و ممارست مسئولان استانی است.
در همین راستا از ابتدای امسال تاکنون در 23 دیدار در سطح مقامات ارشد ملی اعم از معاونان رئیس جمهوری و تمامی وزرا مسائل و مشکلات این استان توسط استاندار سیستان و بلوچستان پیگیری شده است.
سید دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان همچنین 95 دیدار با معاونان وزرا در زمینه پیگیری موضوعات استانی انجام داده است.
در مجموع هر یک از این دیدارها و سفرها نتایجی سرنوشت ساز برای آینده استان دارد که اگر به رشد و شکوفایی دست یابد پیشرفت و توسعه جنوب شرق کشور را تضمین خواهد کرد.

** 115 بازدید استانی از شهرهای سیستان و بلوچستان
مقامات استانی در سیستان و بلوچستان در جلب توجه و حضور مقامات عالی رتبه کشوری تاکنون موفق عمل کردند که البته نظیر این موفقیت در سطح استانی نیز میسر شد و شاهد همفکری و همراهی مسئولان ارشد استانی با نمایندگان، نخبگان، احزاب، رسانه ها و معتمدان و علمای سیستان و بلوچستان بودیم به طوری که در طول 6 ماه نخست سالجاری 115 بازدید از شهرهای شمال و جنوب سیستان و بلوچستان، 30 دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، 67 دیدار با احزاب، رسانه ها، متنفذین محلی و سرمایه گذاران اهل تسنن و تشیع و 41 دیدار با معتمدین و روحانیون تشیع و تسنن توسط استاندار سیستان و بلوچستان برگزار شده است و نتیجه آن همدلی و همراهی همه این اقشار برای پیشرفت و توسعه این استان است.
9908 **6081
منبع: ایرنا

طرح راه آهن مراغه - ارومیه در مراحل پایانی است


تبریز - ایرنا - معاون فنی و زیربنایی راه آهن کشور گفت: طرح راه آهن مراغه - ارومیه در مراحل پایانی بوده و به زودی به بهره برداری می رسد.
طرح راه آهن مراغه - ارومیه در مراحل پایانی است
به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی راه آهن آذربایجان، مازیار یزدانی در حاشیه بازدید از روند اجرای این طرح و نشست بررسی وضعیت آن افزود: هدف از این بازدید بررسی نهایی برنامه تحویل و تحول و آماده سازی مسیر راه آهن مراغه - ارومیه برای بهره برداری در اسرع وقت است.
وی اظهار داشت: اتمام هر چه سریع تر این طرح و بهره مندی مردم استان آذربایجان غربی از خدمات حمل و نقل ریلی از اولویت های کاری راه آهن بوده و از اهمیت خاصی برخوردار است.
میرحسن موسوی معاون مسافری راه آهن و مجتبی تفقدی معاون ناوگان راه آهن نیز در این آیین در راستای تامین و تجهیز هرچه سریع تر امکانات خدمات ایستگاهی و ناوگان مورد نیاز این مسیر با هماهنگی های لازم در اسرع وقت تاکید کردند.
در این آیین جمعی از مدیران ارشد راه آهن و مدیران ستادی از مراحل اجرای طرح راه آهن مراغه - ارومیه بازدید کردند.
در این آیین ایستگاه های مهاباد، نقده و ارومیه و تاسیسات زیربنایی جانبی آن ها برای آمادگی ارایه خدمات حمل و نقل بار و جابجایی مسافر مورد بررسی قرار گرفت و از سوی معاون فنی و زیر بنایی راه آهن دستور لازم برای اتخاذ تمهیدات لازم برای آمادگی هر چه بیشتر برای بهره برداری این مسیر صادر شد.
به گزارش ایرنا، مسیر خط آهن مراغه - میاندوآب - مهاباد - نقده - ارومیه از سال 1381 آغاز شده و آذربایجان غربی را به استان های آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین و بالاخره به مرکز کشور وصل می کند.
این مسیر ریلی دارای چهار ایستگاه است که ایستگاه ارومیه با 16 هزار متر مربع زیربنا و یک سالن ترانزیت، بزرگترین ایستگاه راه آهن کشور است.
8023//6183
منبع: ایرنا

مسئولان خوزستان هنوز صدای زنگ خطر بافت فرسوده را نشنیده اند


اهواز - ایرنا - دبیر کانون سراسری انبوه ‌سازان خوزستان گفت: بیش از پنج هزار و 800 هکتار بافت فرسوده در خوزستان وجود دارد اما هنوز مدیران عمرانی زنگ خطری که در این مناطق به صدا درآمده را نشنیده اند.
مسئولان خوزستان هنوز صدای زنگ خطر بافت فرسوده را نشنیده اند
به گزارش ایرنا، فرشید پورحاجت روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اینکه 140 هزار هکتار بافت فرسوده در سطح کشور وجود دارد، افزود: با توجه به شرایط خاص مناطق بافت فرسوده، هیات دولت در خرداد امسال آیین نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار را تصویب کرد.
وی نتیجه بی توجهی در سیاستگذاری حوزه مسکن در برنامه های چند ساله توسعه را عامل به وجود آمدن 140 هزار هکتار بافت فرسوده در سکونتگاه های غیر رسمی کشور دانست و گفت: وجود پنج هزار و 800 هکتار بافت فرسوده در خوزستان آمار بسیار زیادی است و از این بابت باید هشدارها را جدی گرفت.
دبیر کانون سراسری انبوه ‌سازان خوزستان افزود: وجود 35 درصد از جمعیت خوزستان در سکونتگاه های ناامن ضرورت برنامه ریزی در این حوزه را بیشتر کرده است.
وی با تاکید بر اینکه دولت در این حوزه به دنبال سیاستگذاری بوده و هست، ادامه داد: علاوه بر این مجلس شورای اسلامی نیز مصوبات قابل توجهی را نیز برای فعالان ساخت و ساز در بافت فرسوده داشته اما متاسفانه در خوزستان از ظرفیت های قانونی موجود استفاده ای صورت نگرفته است.
پورحاجت گفت:آیین نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار که مصوبه دولت برای ساخت و ساز در محدوده بافت های فرسوده است در خوزستان نه ابلاغ و نه اجرایی شده است.
وی با تاکید بر اینکه این مصوبه دولت می توانست برای اجرای بهتر در خوزستان روانتر تهیه شود، بیان داشت: در این رابطه فعالان بخش خصوصی اقدام به تهیه یک آیین نامه اجرایی کرده اند که پس از بررسی نهایی به دولت ارایه خواهد شد.
وی افزود: بسته های تشویقی که دولت برای فعالان ساخت و ساز در بافت های فرسوده تهیه کرده بدون نظر بخش خصوصی بوده و بر اساس قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار لازم است دولت دیدگاه و نظریات بخش خصوصی را نیز مورد بررسی قرار دهد.
دبیر کانون سراسری انبوه ‌سازان خوزستان گفت: برای اینکه شاهد تحول اساسی و تغییر در چهره شهرهای استان باشیم باید ستادهای استانی آیین نامه برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار در تمام شهرهای استان فعال شوند.
خوزستان با حدود 700 هزار نفر جمعیت حاشیه نشین هم اکنون رده دوم کشور در بخش حاشیه نشینی را به خود اختصاص داده است.
7148/ 6037
منبع: ایرنا

ششمین کمیته مشترک تجارت مرزی ایران و پاکستان برگزار می شود


زاهدان - ایرنا - سرپرست معاونت امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: ششمین کمیته مشترک تجارت مرزی ایران و پاکستان مهرماه سالجاری در کویته پاکستان برگزار می شود.
ششمین کمیته مشترک تجارت مرزی ایران و پاکستان برگزار می شود
به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان محمد رفیع سلطانزاده روز شنبه در این باره اظهار داشت: با توجه به اهمیت مراودات بازرگانی ایران و پاکستان از طریق مرزهای طولانی این استان و بر اساس اجلاسیه های مشترک فی مابین مقامات عالی 2 کشور این کمیته مشترک برگزار می شود.
وی هدف از برگزاری این کمیته را توسعه مبادلات مرزی، رفع موانع و مشکلات تجارت در راستای رونق مبادلات تجاری عنوان کرد و افزود: تا کنون از پنج کمیته مشترک مرزی برگزار شده سه کمیته در زاهدان و 2 کمیته در کویته پاکستان برگزار شده است.
سلطانزاده همچنین به میزان صادرات سیستان و بلوچستان به پاکستان در چهار ماهه نخست سالجاری اشاره کرد و گفت: از مجموع 192 میلیون دلار کالای صادر شده در این بازه زمانی 107 میلیون دلار کالا از طریق گمرکات و بازارچه های مرزی این استان به پاکستان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 85 درصدی را نشان می دهد.
سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: 930 کیلومتر مرز مشترک این استان با پاکستان ظرفیت بزرگی در زمینه تجارت و مبادلات مرزی با این کشور بزرگ و پرجمعیت محسوب می شود.
به گزارش ایرنا پنجمین کمیته مشترک تجارت مرزی ایران و پاکستان سال گذشته 11 مرداد ماه در زاهدان برگزار شد.
9908**3213
منبع: ایرنا
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟