_  

گروه خبری اجتماعی

مواد محترقه موجب وقوع 31 مورد آتش سوزی در تبریز شد

تبریز- ایرنا- رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز گفت: از صبح امروز تاکنون 44 مورد عملیات اطفای حریق توسط نیروهای این سازمان انجام شد که 31 مورد آن مربوط به آتش سوزی های ناشی از مواد محترقه بود.
مواد محترقه موجب وقوع 31 مورد آتش سوزی در تبریز شد
آتشپاد داوود طالب نژاد سه شنبه شب در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه آمار عملیات در چهارشنبه آخر امسال نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، افزود: همکاران من بعد از ظهر امروز در عملیات اطفای حریق ۳۱ مورد آتش سوزی ناشی از مواد محترقه شرکت کرده اند.
وی اضافه کرد: خوشبختانه آتش سوزی های ناشی از انفجار مواد محترقه در کلان شهر تبریز، مصدوم و فوتی بر جای نگذاشت.
در همین حال سردار محمدی، جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی از آمادگی کامل این نیرو برای تامین امنیت و رفاه مردم استان در چهارشنبه آخر سال خبر داد.
وی گفت: نیروهای انتظامی از صبح امروز در مناطق پرتردد و شلوغ شهرهای مختلف استان به ویژه کلان شهر تبریز مستقر شده اند.
وی از مردم خواست تا با رعایت اصول ایمنی از بروز هر گونه حادثه ناگوار در چهارشنبه آخر سال خودداری کنند.
در همین حال تصاویر منتشر شده در فضاهای مجازی حاکی از آتش گرفتن یک دستگاه پژو پرشیا در کوی الهی پرست تبریز است.
مشاهدات خبرنگاران ایرنا همچنین حاکی است که نیروهای انتظامی با استقرار در اماکن شلوغ و پر رفت و آمد تبریز از قبیل بازار، خیابان شریعتی، منطقه ولیعصر و بوستان ائل گلی برای تامین رفاه مردم و جلوگیری از وقوع هر گونه حادثه ناگوار احتمالی می کوشند.
۶۱۲۰/۵۱۸

واژگونی تانکر حمل سوخت در راور جان یک نفر را گرفت

کرمان - ایرنا - مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌ های پزشکی کرمان گفت: واژگونی و حریق یک دستگاه تانکر حامل سوخت در محور راور - مشهد موجب کشته شدن یک نفر از سرنشینان این خودرو شد.
واژگونی تانکر حمل سوخت در راور جان یک نفر را گرفت
محمد صابری روز دوشنبه در گفت ‌و ‌گو با خبرنگار ایرنا افزود: واژگونی تانکر حمل سوخت ساعت ۲۲ و ۶ دقیقه شب گذشته در کیلومتر ۵۰ محور راور - مشهد رخ داد.
وی با اشاره به زخمی شدن یکی دیگر از سرنشینان این خودرو تصریح کرد: این فرد نیز با مصدومیت ترومای سر و با حال عمومی نامطلوب به بیمارستان علی ‌ابن ابی ‌طالب (ع) شهرستان راور منتقل شد.
وی تصریح کرد: جسد سوخته سرنشین فوت شده این خودرو نیز که مردی حدود ۳۸ ساله است در محل حادثه رویت شد.
۳۰۲۹

دانشکده پرستاری کرمانشاه با کمبود فضای آموزشی مواجه است

کرمانشاه - ایرنا - رییس دانشکده پرستاری و مامایی کرمانشاه، از وجود 6 رشته در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشکده خبر داد و گفت: کمبود فضای فیزیکی آموزشی یکی از مهمترین مشکلات این دانشکده است.
دانشکده پرستاری کرمانشاه با کمبود فضای آموزشی مواجه است
دکتر علی اکبر ویسی رایگانی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: البته ساخت دانشکده جدید در پردیس دانشگاه در دست اقدام است که نیاز به پیگیری و مساعدت مسئولان دانشگاهی و استانی دارد.
رییس دانشکده پرستاری و مامایی کرمانشاه از اضافه شدن ۲ رشته پرستاری سالمند و اورژانس در مقطع کارشناسی ارشد به رشته های این دانشکده خبر داد و افزود: با اضافه شدن ۲ رشته فوق، تعداد رشته های تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشکده به ۶ رشته پرستاری داخلی و جراحی، مراقبت های ویژه، روان پرستاری، سالمندی، اورژانس و مشاوره در مامایی افزایش یافته است.
ویسی رایگانی ادامه داد: هم اکنون حدود ۷۰۰ دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشکده پرستاری و مامایی کرمانشاه مشغول به تحصیل هستند.
وی اظهار داشت: از برنامه های آتی این دانشکده حرکت در جهت افزایش رشته های تحصیلات تکمیلی بخصوص در مقطع دکترا و همچنین تشکیل دپارتمان های پرستاری و مامایی در مراکز بیمارستان های دانشگاهی است.
رییس دانشکده پرستاری و مامایی کرمانشاه، از فعالیت حدود ۲ هزار و ۵۰۰ پرستار و سه هزار و ۷۰۰ نفر کادر گروه پرستاری در مراکز درمانی کرمانشاه خبر داد.
در کشور به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر باید ۲۰۰ پرستار وجود داشته باشد در حالی که در استان کرمانشاه ۱۵۶ نفر است.
هم اکنون ۲۳ بیمارستان دولتی و خصوصی در استان کرمانشاه با ۲ هزار و ۸۷۶ تخت بیمارستانی فعال است که با توجه به جمعیت موجود، به گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی، این بیمارستان ها با کمبود ۷۰۰ پرستار روبرو هستند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۲ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا است.
۷۴۶۰/۸۰۶۶

شعبه ویژه امر به معروف و نهی از منکر ایجاد می شود

بیرجند - ایرنا - امام جمعه سربیشه گفت: شعبه ویژه رسیدگی به شکایات در زمینه امر به معروف و نهی از منکر در دادگستری شهرستان برای تسریع در کار ایجاد می شود.
شعبه ویژه امر به معروف و نهی از منکر ایجاد می شود
به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی اکبر سنجری یکشنبه شب در دیدار اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سربیشه با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند افزود: تشکیل کارگروه مردمی طلاق با محوریت مساجد و معتمدان از کارهای انجام شده در این شوراست.
وی اظهار داشت: سال گذشته چهار جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان سربیشه برگزار شد و از ابتدای امسال یک جلسه این شورا برگزار شده است.
رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سربیشه گفت: متاسفانه با افتخار رقص و پایکوبی در مراسم اتفاق می افتد و این اقدامات با عناوین رسم بومی محلی و فرهنگی معنوی انجام می شود.
وی افزود: مصوبه ای در ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با این عنوان تصویب و در شهرستان ها اجرا شود که اگر رقص بد است نباید اجرا شود.
حجت الاسلام سنجری بیان کرد: بحث طلاق، اعتیاد و شبکه های تلگرامی در شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مطرح شده است.
وی گفت: گاهی در فضای مجازی در گروهی که عنوان سربیشه را هم دارد به همه شئونات نظام مقدس جمهوری اسلامی توهین می شود و وقتی از عضو ستاد امر به معروف و نهی از منکر تقاضای برخورد با آنها می شود، می گویند خلاء قانونی وجود دارد.
وی افزود: بعضی وقت ها جامعه متدین دلسرد شده و می گویند با این موارد چرا برخورد نمی شود.

**شوراهای امر به معروف و نهی از منکر مردمی اداره می شود
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی هم گفت: شوراهای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ها نوپاست و به صورت صد درصد مردمی و با حضور ایثارگرانه اعضای ستاد اداره می شود.
سردار علی قاسمی افزود: شوراهای های شهرستانی مشکلات مربوط را به ستاد استانی منتقل کنند و این شورا برای ارائه راهکار است.
وی اظهار داشت: ستادهای امر به معروف و نهی از منکر اعتبار و بودجه ای ندارند، نیروی سازمانی نداشته و اعضا با حفظ سمت کار را دنبال می کنند.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی گفت: هیچ مرجعی در خصوص رقص مجوز نداده، نه رقص مختلط و نه رقص زن برای مرد به لحاظ شرعی از طرف اسلام عزیز مجوزی داده نشده است.
وی افزود: اولویت های امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان سربیشه مشخص شده و قرار است در ادارات شورا ایجاد شود.
وی بیان کرد: مجمع خیران امر به معروف و نهی از منکر را می توان در شهرستان سربیشه از ریش سفیدان و معتمدان تشکیل داد و صورتجلسات آن برای ستاد استان ارسال شود.
۷۵۵۹*۳۰۲۸

10هکتار جنگل در بهمئی سوخت

یاسوج- ایرنا- مدیر کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت: حدود 10هکتار از اراضی جنگلی با گونه غالب بلوط حد فاصل شهرستان های بهمئی و لنده مشرف بر روستای طلاگه بنه آخوند در آتش سوخت.
10هکتار جنگل در بهمئی سوخت
محسن جعفری نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آتش سوزی در ۲۵ خرداد سال جاری به وقوع پیوست که پس از ۲ شبانه روز مهار شد اما به سبب وزش باد، کوهستانی بودن منطقه و علفزار بودن مراتع این آتش سوزی دوباره شعله‌ور شده است.
وی افزود: از ساعات اولیه وقوع این آتش سوزی چندین نفراز کارشناسان و محیط بانان این اداره کل همراه با مردم در کمک به مهار حریق حضور یافتند.
جعفری نژاد بیان کرد: آتش سوزی خارج از مناطق حفاظت شده شهرستان رخ داد اما در ساعات نخست حریق اکیپی از یگان حفاظت محیط زیست استان برای مهار آتش به منطقه اعزام شدند.
وی عنوان کرد: این اکیپ علاوه بر ادارات محیط زیست شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، باشت و چرام به منطقه اعزام شدند.
افزون بر یک میلیون هکتار جنگل و مرتع در این کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.
از ابتدای امسال تاکنون چهار فقره آتش سوزی جنگل و مرتع در استان رخ داده که حدود پنج و نیم هکتار نیز دچار آسیب شده است.
۲۶ نقطه بحرانی و مستعد آتش سوزی عرصه‌های جنگلی و مرتعی در این استان شناسایی شده است.
۹۸۶۸/۶۱۱۰

سبک زندگی اسلامی در خانواده ها رواج یابد

اردبیل - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: رعایت سبک زندگی اسلامی و ترویج شعایر دینی در خانواده ها به عنوان یک ضرورت اساسی می تواند کل جامعه را بسوی رشد و تعالی سوق دهد.
سبک زندگی اسلامی در خانواده ها رواج یابد
به گزارش ایرنا ، آیت الله سیدحسن عاملی در آیین تجلیل از حنانه خلفی نوجوان مشگین شهری حافظ کل قرآن کریم افزود:
خانواده ها نقش موثری در شکل دهی شخصیت اجتماعی و دینی کودکان دارند و باید به این نوع مسائل بیش از پیش پرداخته شود.
او همچنین با اشاره به نقش تاثیرگذار مساجد در تربیت اسلامی بر رونق هر چه بیشتر نمازهای جمعه و جماعت در اقصی نقاط استان تاکید کرد.
وی از حنانه خلفی به عنوان معجزه قرآن کریم در عصر حاضر نام برد و خواستار الگوگیری نوجوانان و جوانان از این نوجوان ۱۰ ساله شد.
وی همچنین کسب رتبه اول سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم توسط حنانه و کسب مقام های متعدد قرآنی در کشورهای مختلف جهان را از لحاظ سیاسی برای کشورمان بسیار حائز اهمیت دانست.
حجت الاسلام یدالله صفری ، امام جمعه لاهرود مشگین شهر نیز در این آیین در سخنانی با بیان مشکلات منطقه خواستار بازنگری در طرح تفصیلی شهر لاهرود و بهره مندی کشاورزان و باغداران این منطقه از شبکه آبیاری پایاب سد سبلان شد.
اکبر صمدی فرماندار مشگین شهر هم از اختصاص یک میلیارد ریال برای احداث ساختمان دارالقرآن در لاهرود خبر داد.
۷۱۱۷/۶۰۱۸

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن