_  

گروه خبری اجتماعی

حوادث چهارشنبه سوری در بروجرد 10 مصدوم برجا گذاشت


بروجرد - ایرنا - رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجرد گفت: حوادث چهارشنبه سوری در شهرستان بروجرد 10 مصدوم برجا گذاشت که 9 نفر از آنها به صورت سرپایی مدوا شدند.
حوادث چهارشنبه سوری در بروجرد 10 مصدوم برجا گذاشت
کامران سبزیان سه شنبه شب درگفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: یک نفر از مصدومان نیز به دلیل سوختگی بالا در بیمارستان شهید چمران بروجرد بستری شد.
وی افزود: علت مصدومیت ۶ نفر از شهروندان بروجردی درآخرین چهارشنبه سال انفجار گاز پیک نیک بوده است.
سنت چهارشنبه سوری در سال های اخیر به دلیل نا آگاهی برخی از افراد سبب ورود خسارت های جانی و مالی بسیاری به شهروندان شده است.
۷۱۹۰/۷۲۷۳

دما در خوزستان افزایش می یابد


اهواز – ایرنا – اداره کل هواشناسی خوزستان گزارش داد: دمای هوای خوزستان تا روز پنج شنبه هفته جاری بین 2 تا سه درجه سانتیگراد افزایش می یابد.
دما در خوزستان افزایش می یابد
به گزارش چهارشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اداره کل هواشناسی خوزستان، در ۲۴ ساعت گذشته هندیجان با ۴۶.۶ و ایذه با ۱۷.۸ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان بودند و تغییرات دمایی هوای اهواز بین ۴۵ و ۳۱ درجه سانتیگراد در نوسان است.
در خرداد ۱۳۹۶، گرمترین میزان ثبت شده دما در خوزستان مربوط به ایستگاه امیدیه با ۵۰.۲ درجه سلسیوس بود و تداوم گرما صرف نظر از دمای رکورد در دهه سوم خرداد گزارش شد.
بر اساس این گزارش بررسی نقشه های پیش یابی، ادامه روند افزایش بادهای قابل ملاحظه را با شدت و ضعف تا آخر هفته نشان می دهد که در برخی ساعات باعث برخاستن گرد و غبار محلی و کاهش دید افقی می شود و خلیج فارس در این ایام مواج است.
گرد و غبار محلی در طول هفته گذشته نیز به صورت موقتی برخی نقاط خوزستان را فرا گرفت.
پدیده گرد و غبار بیش از ۱۰ سال است به دلایل مختلف از جمله خشکسالی، افزایش عرصه های بیابانی و خشک شدن تالاب ها در خوزستان رخ می دهد و مشکلات زیادی از جمله مشکلات تنفسی، تعطیلی مدارس، کاهش ساعات کار اداری و مختل شدن روال عادی زندگی را به دنبال داشته است.
۳۰۰۴/۶۰۶۴

پسر نوجوان در رزن غرق شد


همدان- ایرنا- مسئول منطقه اورژانس 115 رزن گفت: یک نوجوان بر اثر نداشتن مهارت کافی در شنا در یک گودال پر از آب واقع در روستای تخت غرق شد.
پسر نوجوان در رزن غرق شد
سعید کریمی دلگرم روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه چند نوجوان برای شنا در یک منطقه ای که پیشتر معدن بوده حضور می یابند اضافه کرد: یکی از آنها در قسمتی که در گذشته توسط معدنکاران گودبرداری شده و هم اینک با بارش باران مملو از آب شده بود اقدام به شنا کرد.
مسئول منطقه اورژانس ۱۱۵ رزن افزود: این فرد به علت ناتوانی در شنا از دیگر دوستان خود درخواست کمک کرده بود اما دوستان وی نیز توان و مهارت بیرون کشیدن او از داخل گودال را نداشتند.
کریمی دلگرم بیان کرد: دوستان وی این موضوع را بلافاصله به خانواده این نوجوان اطلاع رسانی کردند و آنها در محل حادثه حضور یافته و او را از آب بیرون کشیدند.
وی ادامه داد: همزمان این موضوع به عوامل اورژانس نیز اطلاع رسانی شده که بلافاصله در محل حضور یافته و این نوجوان را به مرکز درمانی منتقل کردند.
مسئول منطقه اورژانس ۱۱۵ رزن افزود: با وجود تلاش های صورت گرفته و انجام عملیات 'سی.پی.آر' اما این نوجوان جان خود را از دست داد.
کریمی دلگرم ادامه داد: ماهانه حدود ۱۱۰ تا ۱۲۰عملیات توسط تیم اورژانس رزن انجام می شود که بخش از آنها حوادث ترافیکی هستند.
طبق آمار ارائه شده از سوی پزشکی قانونی ۱۲ مرد و سه زن سال گذشته در این استان بر اثر غرق شدگی جان باختند که این آمار در سال ۹۵، ۱۶ تن بوده است.
خرداد امسال چوپانی برای نجات گوسفندش که در گودال پُر از آب واقع در شهر مهاجران افتاده بود خود را به داخل آن پرت کرده و شناکنان جان گوسفندش را نجات داد، اما این اقدام جوان موجب غرق شدن وی شد.
۷۵۲۶/۲۰۸۷

خرس جوان کوهرنگی را مصدوم کرد


شهرکرد- ایرنا- فرماندار شهرستان کوهرنگ گفت: در پی حمله یک قلاده خرس قهوه ای در منطقه بازفت این شهرستان، یک جوان 21 ساله مصدوم و راهی بیمارستان شد.
خرس جوان کوهرنگی را مصدوم کرد
به گزارش ایرنا، مرتضی زمانپور روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: این جوان کوهرنگی که شب گذشته در حال بازگشت از چرای گوسفندان بود، مورد حمله خرس قرار گرفت.
وی ادامه داد: این چوپان ۲۱ ساله پس از درگیری با خرس اگرچه جان سالم به در برد ، اما از ناحیه دست و صورت به شدت زخمی شد که با کمک مردم محلی به درمانگاه چمن گلی بازفت انتقال داده شد.
به گزارش ایرنا، از ابتدای امسال تاکنون ۲ جوان در منطقه کوهرنگ با حمله خرس مصدوم و سال گذشته نیز چهار نفر بر اثر حمله خرس در استان زخمی شدند.
شهرستان کوهرنگ در ۹۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال وبختیاری قرار دارد و بخشی از این شهرستان سکونتگاه عشایر کوچرو است.
۷۳۶۳/۲۰۹۷

تاکنون هیچ واگنی از سیستم حمل و نقل مسافری خارج نشده است


تبریز - ایرنا - مدیرکل راه آهن آذربایجان با اشاره به برخی اخبار منتشر شده در روزهای اخیر مبنی بر توقف بلیط فروشی برای 320 واگن حمل و نقل ریلی مسافر از سوی شرکت رجا افزود: با توجه به ارایه مجوز سیر موقت برای این واگن ها، تاکنون هیچ واگنی از خطوط این منطقه خارج نشده است.
تاکنون هیچ واگنی از سیستم حمل و نقل مسافری خارج نشده است
شاپور ارصلانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این تعداد واگن مربوط به کل شبکه ریلی حمل و نقل مسافر بوده و برخی از آن ها دارای عمر بیش از ۳۰ سال است.
وی با اشاره به ابلاغیه راه آهن کشور به شرکت های حمل و نقل مسافر برای نوسازی ناوگان به منظور تامین ایمنی مسافران اظهار داشت: ۵۰ واگن از خطوط منطقه آذربایجان نیز که در مسیر تبریز - تهران و تبریز - مشهد فعال می باشند، مشمول طرح نوسازی هستند.
مدیرکل راه آهن آذربایجان با بیان اینکه حفظ امنیت مسافران در اولویت راه آهن قرار دارد، یادآوری کرد: مجوز سیر موقت پیش فروش بلیط این واگن ها زیر نظر راه آهن تا ۱۵ تیر صادر شده و مسایل فنی آن ها از سوی کارشناسان در مرکز و ستاد در حال پیگیری است.
ارصلانی ادامه داد: در صورت تایید کارشناسان، مجوز سیر واگن ها تمدید می شود و در غیر این صورت باید شرکت ها نسبت به نوسازی واگن ها اقدام کنند یا راه آهن نسبت به جایگزینی آن ها با سایر شرکت های حمل و نقل ریلی مسافر اقدام خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، نخستین خط راه آهن ایران یک قرن قبل در حد فاصل تبریز تا بندر شرفخانه دریاچه ارومیه توسط روس ها ساخته شد.
راه‌آهن آذربایجان به عنوان یکی از نواحی نوزده‌گانه راه‌آهن ایران در محورهای تبریز - میانه، تبریز- جلفا، تبریز- رازی، مراغه - ارومیه و در آینده نزدیک میانه - بستان آباد فعال است و خطوط ریلی این ناحیه به حدود یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر می رسد.
راه‌آهن آذربایجان به استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل خدمت‌رسانی می‌کند.
۸۰۲۳/۵۱۸

نقش سمن ها در کاهش آسیب های اجتماعی باید پررنگ تر شود


قزوین-ایرنا-مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: نقش سمن ها (سازمان های مردم نهاد) باید با کمک مسئولان و دستگاه ها در کاهش آسیب های اجتماعی پررنگ تر شود.
نقش سمن ها در کاهش آسیب های اجتماعی باید پررنگ تر شود
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری، مریم بیدخام روز چهارشنبه در نشست ساماندهی آسیب های اجتماعی استان قزوین افزود: سمن ها با رویکرد مردمی خود می توانند نقش اثربخشی در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشند براین اساس باید از آنها حمایت بیشتری به عمل آورده شود.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین افزود: مشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد را در کاهش آسیب های اجتماعی را بسیار مهم خواند و گفت: سازمانهای مردم نهاد می توانند در حوزه مهار و کاهش آسیب های اجتماعی کمک فراروانی به دستگاههای اجرایی داشته باشند.
وی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی منجر به کاهش سرمایه اجتماعی در سطح خرد و کلان می شود،اظهار داشت: اگر آسیب ها به موقع شناخته و پیشگیری نشوند شاهد خسارتها و زیانهای جبران ناپذیری به جامعه خواهیم بود.
بیدخام همچنین گفت: طلاق،اعتیاد، مفاسد اخلاقی و حاشیه ‌نشینی جزو اولویت های ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی است و مقرر شده تا دستگاههای اجرایی بر اساس وظایف ذاتی خود تحت عنوان اقدام فوق العاده با شاخص های تحرک بی سابقه، تحول چشمگیر و تاثیر اساسی طرح های خود را جهت بررسی و اجرا به دبیرخانه کارگروه اجتماعی و فرهنگی ارائه کنند.
وی با تاکید بر اینکه هر یک از دستگاه ها موظفند در هر پروژه نقش و سهم مردم و سازمان های مردم نهاد را بطور ویژه لحاظ کنند،یادآور شد: هر پروژه باید در وهله نخست، معطوف به ایجاد تحولی چشمگیر و تأثیری اساسی در عرصه پنج اولویت تعیین شده باشد.
۳۰۱۳

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن