تبلیغات در تلکسیران

مزار مطهر شهدا در شهرستان پردیس گلباران شد


به مناسبت روز بزرگداشت شهدا مزار مطهر شهدا در شهرستان پردیس گلباران شد
مزار مطهر شهدا در شهرستان پردیس گلباران شد
 
به گزارش « ایثار»؛ به مناسبت روز بزرگداشت شهدا ظهر امروز مزار مطهر شهدای شهرستان پردیس با حضور امیری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان و جمعی از مسئولان ادارات گلباران شد.
در این آیین که هر ساله به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و به رسم ادب و قدرشناسی از مجاهدت‌ها و خود گذشتگی‌های شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم صورت می‌گیرد، ضمن قرائت فاتحه با گلباران قبور مطهر شهداء به ساحت مقدس این عزیزان ادای احترام شد.
حبیا‌الله امیری در این مراسم با زنده نگه‌داشتن یاد و خاطر تمامی شهیدان اظهار داشت: مراسم معنوی عطرافشانی و گلباران مزار مطهر شهدا همزمان با سراسر کشور، 22 اسفندماه در گلزارهای شهدا برگزار می‌شود.
وی بیان كرد: انقلاب و نظام را مرهون خون‌های پاک شهدا و صبر و بردباری خانواده‌های آنان است، كه این موضوع رسالت ما را در برای تداوم انقلاب بیشتر می‌کند.
انتهای پیام/
منبع: ایثار

عظیم‌ترین صحنه‌های ازخودگذشتگی در میان شهدا و جانبازان تبلور یافت


مدیرکل بنیادشهرستان‌های تهران گفت: شگرف‌ترین و عظیم‌ترین صحنه‌های ازخودگذشتگی انسان‌ها در میان شهدا و جانبازان تبلور یافت.
عظیم‌ترین صحنه‌های ازخودگذشتگی در میان شهدا و جانبازان تبلور یافت
 
به گزارش «ایثار»، عبدالله مرتضوی همراه با معاونان در ملاقات عمومی با خانواده‌های شاهد و ایثارگر رباط‌کریم اظهار داشت: ایثار و شهادت، فرهنگی متعالی و در زمره عالی‌ترین مفاهیم الهی و نتیجه والاترین ارزش‌هایی است كه یك انسان متعهد می‌تواند به آن مقام دست یابد و نیز یكی از غنی‌ترین گنجینه‌های فرهنگ اسلامی و شیعی است كه جلوه‌های اعجاب‌انگیز آن در طول سال‌های انقلاب و دفاع مقدس به‌روشنی آشكار شد.
وی بابیان اینکه شگرف‌ترین و عظیم‌ترین صحنه‌های ازخودگذشتگی انسان‌ها در میان شهدا و جانبازان تبلور یافت بیان کرد: بزرگداشت شهیدان از یک‌سو تعظیم صبر و صلابت و تكریم فخر و شرافت است و از سویی تعمیم شور و حماسه هست.
مدیرکل بنیادشهیدشهرستان‌های تهران همچنین ادامه داد: انتقال این ارزش‌ها و دانش‌های دینی و اسلامی به نسل‌های پس‌ازاین دارای اهمیت بسیاری است و نخستین راه انتقال فرهنگ از یک نسل به نسل دیگر تعلیم و تربیت برخوردار از دانش و معرفت، با استفاده از ریشه‌های ملی و بومی است.
مرتضوی در پایان خاطرنشان کرد: در این میان نقش دستگاه‌ها و مراکز آموزشی چون تربیت‌معلم که مسئولیت میلیون‌ها دانشجو را بر عهده دارد، خطیرتر از همه دستگاه‌ها و نهادهای دیگر است.
انتهای پیام/
 
 
منبع: ایثار

با ظهور اسلام از دختر به عنوان کوثر یاد شد


رئیس ستاد اقامه نماز و امر به معروف گفت: اسلام در دنیایی ظهور کرد که دختران زنده به گور می شدند و زنان از کمترین حقوق بی بهره بودند، اما در این میان با ظهور اسلام از دختر به عنوان کوثر یاد شد.
با ظهور اسلام از دختر به عنوان کوثر یاد شد
 
به گزارش«ایثار»، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن احمدیان همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه در مراسم تجلیل از بانوان برتر حجاب و عفاف که با حضور مدیرکل بنیاد شهرستان‌های استان تهران برگزار شد اظهار داشت: در اندیشه اسلامی دختر از آنچنان جایگاهی برخوردار است که پیامبر اسلام در مهم ترین مسائل اجتماعی آنان را وارد می سازد.
وی با بیان اینکه در قضیه مباهله پیامر دختر خویش را همراه خود برد در حالی که در آن زمان اعراب دختران را زنده به گور می کردند افزود: در سیره امامان معصوم (ع) نیز اگر کسی از داشتن فرزند دختر احساس ناخشنودی می کرد، آن بزرگواران با آنان برخورد می کردند و سعی داشتند تا رسوبات جاهلی را از ذهن آنان پاک کنند.
رئیس ستاد اقامه نماز و امر به معروف همچنین تصریح کرد: زن به عنوان نیمی از اعضای جوامع انسانی در هر نظام حقوقی لازم است که جایگاه مناسبی از جهت حقوق انسانی و حمایت های لازم داشته باشند تا نقش مؤثر و مفید خود را ایفا کنند.
احمدیان بیان کرد: بدیهی است که جایگاه مناسب یاد شده از کودکی ایشان تا بزرگسالی را باید به خوبی پوشش دهد، در هر جامعه ای برای رشد و تکامل دختران در ابعاد مادی و معنوی لازم است که به ویژگی های عاطفی و ذاتی آنان نیز اهتمام لازم انجام شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: اسلام عزیز به خوبی جایگاه دختران را مورد توجه و عنایت ویژه قرار داده است، باید توجه کرد که اسلام در دنیایی ظهور کرد که دختران زنده به گور می شدند و زنان از کمترین حقوق بی بهره بودند، اما در این میان با ظهور اسلام از دختر به عنوان کوثر یاد شد.
انتهای پیام/

 
منبع: ایثار

خانواده‌های شهدا کم‌توقع‌ترین اقشار جامعه هستند


رئیس بنیاد شهریار گفت: خانواده‌های شهدا از کم‌توقع‌ترین اقشار جامعه هستند و در بحران‌های سخت امتحان خود را پس داده‌اند.
خانواده‌های شهدا کم‌توقع‌ترین اقشار جامعه هستند
 
به گزارش «ایثار»، علی کردی رئیس بنیاد شهیدوامورایثارگران شهریار در راستای تجلیل از خانواده‌های شاهد و ایثارگران همراه با اصیلی مشاور امور ایثارگران فرماندار، حجت‌الاسلام مروج امام‌جمعه اندیشه، فرمانده پایگاه بسیج، اعضای شورای شهر و برخی از مسئولان شهرداری اندیشه با همسر و فرزند شهید «جلیل نوری آشتیانی» در اندیشه دیدار و تجلیل کردند.
رئیس بنیاد شهیدوامورایثارگران شهریاردراین دیدار ضمن بیان شمه‌ای از زندگی‌نامه شهید اظهار داشت: خانواده‌های شهدا از کم‌توقع‌ترین اقشار جامعه هستند.
وی ادامه داد: خانواده شهدا در بحران‌های سخت امتحان خود را پس داده‌اند و همواره پشتیبان انقلاب و اهداف امام و مقام معظم رهبری بوده و هستند.
 
گفتنی است شهید «جلیل نوری آشتیانی» در 1332 متولد شد، وی مسئول گروهان زرهی ارتش بوده که با شروع جنگ در آغازین روزهای دفاع مقدس پس از به هلاکت رساندن دشمن زبون در 21 آبان 1359 در جنوب کشور به شهادت رسید.
انتهای پیام/
 
منبع: ایثار

انتصاب رئیس بنیادشهید وامورایثارگران شهرستان قدس


مدیرکل بنیاد شهید وامورایثارگران شهرستانهای استان تهران طی حکمی محمدرضا عباسی را به عنوان رئیس بنیادشهید وامورایثارگران شهرستان قدس منصوب کرد
انتصاب رئیس بنیادشهید وامورایثارگران شهرستان قدس
 
به گزارش«ایثار»، متن حکم عبدالله مرتضوی به این شرح است:
جناب آقای محمدرضا عباسی
احتراما،نظر به تعهد،تجربه و سوابق مفید شما،به موجب این حکم به عنوان رییس  بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان قدس مدت چهار سال منصوب می شوید.
امید است با اتکال به درگاه ایزد منان و در ظل توجهات حضرت ولی عصر(عج)با بهره گیری از تجارب و توانمندی های ارزنده خود در انجام امور محوله،خدمت به خانواده های معزز شاهد و ایثارگران عزیز موفق و موید باشید.
انتهای پیام
منبع: ایثار

نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری است


معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران گفت: دغدغه رهبری در خصوص شورای فرهنگ ایثار و شهادت بیشتر این است که تلاش کنیم این فرهنگ در شهرها و خانه‌ها و محل کار ما نهادینه شود و تأکید رئیس‌جمهور هم رفع دغدغه رهبری بوده است.
نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری است
 
به گزارش «ایثار»؛ مرادی معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران به همراه طاهرخانی بخشدار بخش گلستان با "داود رضایی" جانباز 35 درصد دیدار و گفت‌و‌گو کردند.
مرادی با بیان اینکه امنیت و آرامش امروز کشور مدیون مجاهدت‌ها و از خودگذشتگی های جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است اظهار داشت: ولایت‌مداری، از خودگذشتگی ها و ایثارگری های این عزیزان بود که امروز به عزت و سربلندی کشور افتخار می‌کنیم.
وی بیان کرد: جوانان ما در دوران دفاع مقدس به تأسی از حضرت سیدالشهدا(ع) در مقابل دشمن ایستادند و جان خود را تقدیم کردند، زیرا آن زمان انقلاب و این کشور در خطر بود. این درس بزرگی است که باید از مدافعان و رزمندگان اسلام گرفت.
معاون فرهنگی بنیاد شهید شهرستان‌های استان تهران با اشاره به تشکیل شورای فرهنگ ایثار و شهادت افزود: دغدغه رهبری در خصوص شورای فرهنگ ایثار و شهادت بیشتر این است که تلاش کنیم این فرهنگ در شهرها و خانه‌ها و محل کار ما نهادینه شود و تأکید رئیس‌جمهور هم رفع دغدغه رهبری بوده است.
انتهای پیام/


 
منبع: ایثار
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟