تبلیغات در تلکسیران

داروی شفا پخش کشور زنده نگه داشتن فرهنگ جهاد و شهادت


حجت الاسلام والمسلمین دکتر ادیانی مسئول عقیدتی سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران: مقام معظم رهبری فرمودند از جمله وظایف بنده این است که نگذارم شعله جهاد و شهادت به سمت خاموشی برود امام خمینی (ره) هم فرمودند ملتی که شهادت را سعادت بداند تا ابد پیروز است.
داروی شفا پخش کشور زنده نگه داشتن فرهنگ جهاد و شهادت
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی امروز ظهر، سه‌شنبه 22 اسفند 96 در یادواره شهدای 504 شهید شهر بجنورد و غبارروبی گلزار شهدا حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر ادیانی مسئول عقیدتی سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفت: چرا بایستی در سال‌ها و روزها در شهرها و روستاهای کشور ایران یادواره شهدا برگزار شود جواب این است این مراسمات مایه دین‌داری است و روح غیرت و حماسه را در آحاد جامعه می‌دمد.
وی در ادامه گفت: اگر فرهنگ جهاد و شهادت وجود نداشت امروز ایران بلعیده‌شده بود و آمریکایی‌ها باروی کار آوردن سیستم تکفیری داعش خواستند به اصل انقلاب اسلامی خدشه وارد کردند.
 دکتر ادیانی در قسمت دیگری از سخنان خود گفت: مسئولین بدانند امام حکیم بود باکسی تعارف نداشتند و می‌گفتند اگر مسئولین غفلت کنند به دوزخ الهی گرفتار می‌شوند، دشمنی‌ها بسیار جدی است.
مردم باید حکومت الهی را مشروع و غیر الهی را نامشروع بدانند، پس امروز نیاز داریم برای مقابله با دشمن فضای جهاد و شهادت را زنده نگه‌داریم.
نبایستی اجازه دهیم تا بگویند جهاد یک نوع خشونت و حرکت نظامی است، به دشمن نبایستی اجازه داده شود این تفکر را در ذهن مردم جای دهد.
آرزوی شهیدان ما شهادت بود که همین امر موجب پیروزی شد، تمام دشمنان دست‌به‌دست هم دادند اما یک وجب از این خاک نرفت.
منبع: ایثار

شهید صادقی آیت استعداد بود


حجت‌الاسلام‌والمسلمین تاتاری: به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) شهید صادقی آیت استعداد بود.
شهید صادقی آیت استعداد بود
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی مراسم غبارروبی و عطرافشانی گلزار مطهر شهدای گرمه به مناسبت هفتم تیرماه و هفته قوه قضائیه در محل گلزار مرکزی گرمه برگزار شد.
این مراسم با حضور امام‌جمعه، رئیس دادگستری و همکارانشان و رئیس بنیاد شهید شهرستان برگزار شد.
 در این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین تاتاری امام‌جمعه گرمه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهیدان به‌ویژه شهید دکتر بهشتی خاطرنشان کرد: شهید بهشتی ویارانش با تأسی به اربابشان امام حسین (ع) مظلوم زیست و همیشه یار مظلوم بود.
 ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: بفرموده رهبر معظم انقلاب شهید صادقی آیت استعداد بود این شهید گران‌قدر طبق شنیده‌ها و خاطرات این شهید عزیز یکی از مبارزان کوشا و موفق زمان خود بود که با درایت و تفکری که از خود نشان داد به مهم دست‌یافته بود.
نماینده مردم مشهد نیز در خصوص شهید صادقی گفت: همیشه گوش‌به‌فرمان امام و رهبر زمان خود حضرت امام خمینی (ره) بود و تحت فرمان رهبر خود همیشه به حرکت خود ادامه داد.
نماینده مردم مشهد همچنین در خصوص شهید صادقی به این نکته اشاره کرد که: شهید صادقی با همین اعتقاد و حرکت تحت فرمان رهبر خود به آرزویش که همانا شهادت بود به دست منافقین کوردل همراه با هفتادودو تن از یاران صدیق امام (ره) در محل دفتر حزب جمهوری به شهادت رسید.
منبع: ایثار

واقعه 7 تیر بسیار پر گفتمان است


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: واقعه 7 تیر بسیار پر گفتمان است، ما باید بصیرت خود را بر اساس کلام شهید بهشتی تطبیق دهیم، قول و کلام چنین فردی که از یاران صدیق انقلاب و امام (ره) بود، بسیار ارزشمند است.
واقعه 7 تیر بسیار پر گفتمان است
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در جلسه هم‌اندیشی برگزاری مراسم 7 تیر عنوان کرد: 7 تیر چهره منافقان کوردل بیش‌ازپیش برای همگان آشکارشده و صفوف انقلاب اسلامی را مستحکم‌تر ساخت.
ایشان در ادامه گفت:  هفتم تیرماه باعث شد که چهره نگین دشمنان قسم‌خورده ما هر چه بیشتر نمایان گردد و انقلابی دیگر در کشور ما ایجاد شود.
وی تصریح کرد: ما امروز بیش از هر چیز دیگری نیاز به تبعیت از فرمان‌های رهبری داریم، سیاست‌های دوگانه و چندگانه درزمینه ی مسائل مختلف یک آسیب بزرگ است اما محور امور ولایت‌فقیه است و باید از آن طبیعت کنیم.
منبع: ایثار

مادر شهیدان «زارع» به دیدار حق شتافت


مادر شهیدان «زارع» از شهدای شهرستان اسفراین در جوار رحمت الهی آرام گرفت.
مادر شهیدان «زارع» به دیدار حق شتافت
 
به گزارش ایثارواحد خراسان شمالی مرحومه حاجیه خانم «جوان» مادر شهیدان «بهیار و اسفندیار زارع» دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست  ، پیکر آن مرحومه امروز 31خرداد97 بردستان مردم شهید پرور اسفراین و با حضور مسئولین استانی تشییع شد .
مراسم سوم مرحومه شنبه 2تیر97بعد از نماز ظهر و عصر در مسجد امام رضا (ع) این شهر برگزار خواهد شد.
شهید بسیجی بهیار زارع در تاریخ 14دی 63در محل سایت 5 به درجه شهادت نائل گردید.
شهیداسفندیار زارع در18شهریور 69درحوزه انتظامی گزیک در درگیری به اشرار به فیض عظیم شهادت رسید .
منبع: ایثار

ارتقای سطح کیفی خدمات بهداشتی رفاهی یکی از اولویت‌های بنیاد است


معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگرم خراسان شمالی گفت: در جهت ارتقا و رشد تلاش مضاعف خواهیم کرد، ارتقای سطح کیفی خدمات به‌ویژه خدمات بهداشتی رفاهی یکی از اولویت‌های بنیاد است.
ارتقای سطح کیفی خدمات بهداشتی رفاهی یکی از اولویت‌های بنیاد است
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی جلسه مشاوره کمیسیون پزشکی درصد با حضور عزیز رضایی معاونت بهداشت و درمان و دکتر فتحی در محل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان گرمه با حضور تعدادی از جانبازان سطح شهرستان گرمه برگزار شد.
در این جلسه از نزدیک پرونده‌های جانبازان متقاضی شرکت در کمیسیون تعیین درصد جهت ارجاع به کمیسیون پزشکی استان بررسی و نتیجه بررسی به عزیزان اعلام و مشاوره گردید.
رضایی معاون بهداشت و درمان اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی خاطرنشان کرد: برگزاری این‌گونه برنامه‌ها آن‌هم در شهرستان باعث روحیه بخشی به جانبازان عزیز که دارای مشکلات روحی، درمانی و جسمی هستند می‌شود.
رضایی در ادامه گفت: برگزاری جلسات مشاوره در شهرستان‌ها باعث سهولت در مشاوره به ایثارگران و جانبازان عزیز و همچنین تسریع در بررسی روند پرونده‌ها و کاهش هزینه‌های ایثارگران می‌گردد.
منبع: ایثار

شهادت مرزبان علی دوست زاده در سراوان


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی خبر داد: ستوان یکم علی دوست زاده از مرزبانان شجاع اهل خراسان شمالی به درجه رفیع شهادت نائل شد.
شهادت مرزبان  علی دوست زاده در سراوان
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان صبح امروز در ارتباط با رادیو اترک خراسان شمالی اظهار داشت: یکی از مرزبانان هنگ مرزی سراوان حین گشت زنی با اشرار مسلح روبه‌رو و با آنان درگیر شد که در جریان این درگیری به فیض شهادت نائل آمد.
 حسینی ادامه داد: ستوان یکم "علی دوست زاده" در پاسگاه "میل 139" مرزی بخش "جا لق" از توابع شهرستان سراوان خدمت می‌کرد و از نیروهای شجاع بود.
 وی خاطرنشان کرد: پیکر پاک و مطهر این شهید که یک‌بار در سراوان تشییع شده است بار دیگر بر دستان مردم شهیدپرور خراسان شمالی تشییع خواهد شد.
 زندگی‌نامه شهید مدافع وطن سروان علی دوست زاده 
  شهید سروان علی دوست زاده فرزند محمدحسن در سال 1360 در شهرستان بجنورد چشم به جهان گشود .
ایشان در سال 1384 در نیروی انتظامی استخدام  و در هنگ مرزی سیستان و بلوچستان به‌عنوان فرمانده پاسگاه 132 گروهان جا لق شب گذشته در درگیری با اشرار مسلح به شهادت رسیدند 
 از این شهید بزرگوار دو فرزند، یک پسر 10 ساله و یک دختر 1 ساله به یادگار مانده است
روحش شاد و یادش گرامی
 
 
منبع: ایثار
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟