گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری استان

داروی شفا پخش کشور زنده نگه داشتن فرهنگ جهاد و شهادت

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار استان

حجت الاسلام والمسلمین دکتر ادیانی مسئول عقیدتی سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران: مقام معظم رهبری فرمودند از جمله وظایف بنده این است که نگذارم شعله جهاد و شهادت به سمت خاموشی برود امام خمینی (ره) هم فرمودند ملتی که شهادت را سعادت بداند تا ابد پیروز است.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی امروز ظهر، سه‌شنبه 22 اسفند 96 در یادواره شهدای 504 شهید شهر بجنورد و غبارروبی گلزار شهدا حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر ادیانی مسئول عقیدتی سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفت: چرا بایستی در سال‌ها و روزها در شهرها و روستاهای کشور ایران یادواره شهدا برگزار شود جواب این است این مراسمات مایه دین‌داری است و روح غیرت و حماسه را در آحاد جامعه می‌دمد.
وی در ادامه گفت: اگر فرهنگ جهاد و شهادت وجود نداشت امروز ایران بلعیده‌شده بود و آمریکایی‌ها باروی کار آوردن سیستم تکفیری داعش خواستند به اصل انقلاب اسلامی خدشه وارد کردند.
 دکتر ادیانی در قسمت دیگری از سخنان خود گفت: مسئولین بدانند امام حکیم بود باکسی تعارف نداشتند و می‌گفتند اگر مسئولین غفلت کنند به دوزخ الهی گرفتار می‌شوند، دشمنی‌ها بسیار جدی است.
مردم باید حکومت الهی را مشروع و غیر الهی را نامشروع بدانند، پس امروز نیاز داریم برای مقابله با دشمن فضای جهاد و شهادت را زنده نگه‌داریم.
نبایستی اجازه دهیم تا بگویند جهاد یک نوع خشونت و حرکت نظامی است، به دشمن نبایستی اجازه داده شود این تفکر را در ذهن مردم جای دهد.
آرزوی شهیدان ما شهادت بود که همین امر موجب پیروزی شد، تمام دشمنان دست‌به‌دست هم دادند اما یک وجب از این خاک نرفت.
منبع: ایثار