_  

داروی شفا پخش کشور زنده نگه داشتن فرهنگ جهاد و شهادت

حجت الاسلام والمسلمین دکتر ادیانی مسئول عقیدتی سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران: مقام معظم رهبری فرمودند از جمله وظایف بنده این است که نگذارم شعله جهاد و شهادت به سمت خاموشی برود امام خمینی (ره) هم فرمودند ملتی که شهادت را سعادت بداند تا ابد پیروز است.
داروی شفا پخش کشور زنده نگه داشتن فرهنگ جهاد و شهادت
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی امروز ظهر، سه‌شنبه ۲۲ اسفند ۹۶ در یادواره شهدای ۵۰۴ شهید شهر بجنورد و غبارروبی گلزار شهدا حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر ادیانی مسئول عقیدتی سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفت: چرا بایستی در سال‌ها و روزها در شهرها و روستاهای کشور ایران یادواره شهدا برگزار شود جواب این است این مراسمات مایه دین‌داری است و روح غیرت و حماسه را در آحاد جامعه می‌دمد.
وی در ادامه گفت: اگر فرهنگ جهاد و شهادت وجود نداشت امروز ایران بلعیده‌شده بود و آمریکایی‌ها باروی کار آوردن سیستم تکفیری داعش خواستند به اصل انقلاب اسلامی خدشه وارد کردند.
 دکتر ادیانی در قسمت دیگری از سخنان خود گفت: مسئولین بدانند امام حکیم بود باکسی تعارف نداشتند و می‌گفتند اگر مسئولین غفلت کنند به دوزخ الهی گرفتار می‌شوند، دشمنی‌ها بسیار جدی است.
مردم باید حکومت الهی را مشروع و غیر الهی را نامشروع بدانند، پس امروز نیاز داریم برای مقابله با دشمن فضای جهاد و شهادت را زنده نگه‌داریم.
نبایستی اجازه دهیم تا بگویند جهاد یک نوع خشونت و حرکت نظامی است، به دشمن نبایستی اجازه داده شود این تفکر را در ذهن مردم جای دهد.
آرزوی شهیدان ما شهادت بود که همین امر موجب پیروزی شد، تمام دشمنان دست‌به‌دست هم دادند اما یک وجب از این خاک نرفت.

فرهنگ ایثار و شهادت راه پیشگیری از آسیب‌ها

مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران خراسان شمالی: آشنا کردن نسل جدید با فرهنگ ایثار و شهادت، مهم‌ترین راه پیشگیری از آسیب‌ها و مبارزه با دشمن کنونی است.
فرهنگ ایثار و شهادت راه پیشگیری از آسیب‌ها
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی، سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی دردیدار از خانواده شهدا به اتفاق آیت الل حسینی خراسانی  اظهار داشت: ما باید در سیره شهدا تدبر کنیم و اهداف و پیام‌های آنان را درک کنیم و به دیگران منتقل کنیم.
 
وی خاطرنشان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت مانند دژ مستحکمی است که اگر کسی در پناه آن قرار بگیرد و با آن حشرونشر داشته باشد، دشمن نمی‌تواند در او نفوذ کند.
 
 
حسینی تأکید کرد: ما باید تلاش کنیم تا نسل جدید را بافرهنگ غنی ایثار و شهادت آشنا کنیم و در فضای آن قرار دهیم.
 
وی اظهار کرد: اگر فرزندانمان را از همان دوران مهدکودک با ایثار کردن مأنوس کنیم، از بسیاری از حملات و نفوذ دشمن و آسیب‌های اجتماعی، اخلاقی و خانوادگی می‌توانیم دفاع و پیشگیری کنیم.
 
گفتنی است عصر دیروز ۹خرداد ۹۷ مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران خراسان شمالی به اتفاق آیت الله حسینی خراسانی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه شهر آشخانه از خانواده شهدای شهرآشخانه ، شهیدان سردار مهدی وحیدی،رمضان کنعانی هاور و شهید یحیی مومنی دیدار بعمل آورد.
 
 

همت مضاعف راه برطرف نمودن مشکلات ایثارگران

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: باید باهمت مضاعف درصدد برطرف کردن مشکلات جامعه ایثارگری باشید، مشکل اشتغال، مسکن و بهداشت از عمده‌ترین مشکلان ایثارگران است، به تعبیر سخن گوهربار امام راحل کسی از جانبازان نباید برای درمان مشکلی داشته باشد.
همت مضاعف راه برطرف نمودن مشکلات ایثارگران
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی امروز دوشنبه ۷ خرداد ۹۷ سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در نشستی با معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی با تأکید بر همت مضاعف جهت برطرف نمودن مشکلات ایثارگران گفت: ما مسئولان و همه مردم مدیون ایثارگری شهدا و جانبازان هستیم، برطرف نمودن مشکلات جامعه ایثارگری کوچک‌ترین وظیفه ماست و باید با تلاش بیش‌ازپیش درصدد حل مشکلات باشیم.
حسینی در ادامه با اشاره به حل نشدن مشکل اشتغال ایثارگران با توجه انبوه متقاضیان گفت: می‌بایست باهم اندیشی به راهکارهای مناسب برسیم و با بررسی پیشنهاد‌های مطروحه به راه‌حل مناسب برسیم.
وی همچنین با مطرح کردن دغدغه مسکن جامعه ایثارگری پیگیر حل مشکل زمین ایثارگران شد.
گفتنی است این نشست با حضور دکتر مجید پورعیسی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی  و معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران در محل استانداری خراسان شمالی برگزار شد.
 
 

مادر شهید صالحی درگذشت

بانو مرضیه حسن زاده مادر شهید هادی صالحی بر اثر بیماری درگذشت.
مادر شهید صالحی درگذشت
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی در سحر گاه ماه مبارک رمضان مادر شهید هادی صالحی پس از ۹ سال تحمل بیماری دار فانی را وداع گفت.

پیکر این بانوی گران‌قدر امروز از ساعت ۱۸:۳۰ از منزل ایشان به سمت گلستان شهدای درق قطعه اصحاب الشهدا تشییع خواهد شد.
شهید هادی صالحی متولد ۱۳۵۱/۶/۲۰از طریق بسیج به جبهه اعزام و در مورخه ۶۵/۱۲/۱۲در عملیات کربلای ۵ به شهادت رسیده و تا هم‌اکنون شهید گران‌قدر مفقود الاثر میباشد.

غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا به مناسبت سوم خرداد آزادسازی خرمشهر

گلزار شهدای شهرستانهای خراسان شمالی به مناسبت روز سوم خرداد با حضور مردم و مسئولان غبارروبی می شود
غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا به مناسبت سوم خرداد آزادسازی خرمشهر
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی، امروز به مناسبت روز فتح خرمشهر و آزادسازی این شهر مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار شهیدان هشت سال دفاع مقدس در گلزارهای شهدای شهرستانهای خراسان شمالی برگزار می شود .

این مراسم معنوی در شهرستانها با حضور فرمانداران ، امام‌جماعات و جمعی از مسئولان و مردم برگزار می شود و در مرکز استان با حضور حسینی مدیرکل بنیاد شهید و مقامات و مسئولین استانی و خانواده شهدا و ایثارگران و مردم شهید پرور استان برگزار خواهد شد.
در این مراسم به مقام شامخ شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم دفن شده در گلزار شهدا، ادای احترام به عمل خواهد آمد.
 

پیام تبریک عید سعید فطر

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در پیامی عید سعید فطر را به کلیه کارکنان و خانواده‌های شاهد و ایثارگر تبریک گفت.
پیام تبریک عید سعید فطر
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی سید عابس حسینی  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در پیامی عید سعید فطر را به کارکنان و خانواده‌های شاهد و ایثارگر تبریک گفت.
متن این پیام به شرح زیر است:
 
خداحافظ ای ماه پروردگار الرحمن الراحمین خداحافظ ماه لحظه‌های افطار و سحر خداحافظ ماه نعمت‌های بی‌پایان، خداحافظ ای ماه رحمت، برکت و مغفرت
عیدِ فطر، عیدِ توفیق، در عبودیت، بندگی و معرفت و تهذیبِ نفس است.
فطر، سپاسِ نعمتی است که در رمضان نازل‌شده است.
پیروزی بر خصمِ درون (نفس) جشنی روحانی دارد، به نامِ عیدِ فطر، که میثاقِ بستن با فطرت را، از سوی روزه‌داران مجاهده گر، اعلام می‌دارد.
عیدِ فطر، پاداشِ افطارهای خالصانه است. مُهر قبولی انفاق‌های با قصدِ قربت است،
عیدِ فطر، بر فاتحانِ عرصه‌های جهادِ نفس، گرامی باد.
استشمام عطر خوش بوی عید فطر از پنجره ملکوتی رمضان گوارای وجود پاکتان.
خداوند عید مارا غفران گناهان و فطرت مارا سعید و سعادت مارا برکت قرار ده.
 
این‌جانب فرارسیدن عید فطر را به حضرت‌عالی و به محضر صاحب والعصر و الزمان، بقیه‌الله الاعظم و نایب برحقش مقام عظمای ولایت و جمع خانواده‌های عزیز شاهد و جانبازان و آزادگان تبریک عرض نموده و آرزومندیم که ماه پربرکت رمضان و عبادات عزیزان روزه‌دار موردقبول درگاه ایزد منان قرار گیرد و ذخیره‌ای باشد بر آنچه خود را در پیشگاه ایزد منان بنده احساس کنیم و عافیت‌طلبی، و در پایان یک، عید بندگی و عبودیت را هدیه خداوندی می‌دانیم و به سرور می‌نشینیم.
خدایا چنان کن سرانجام کار، تو خشنود باشی و ما رستگار
 

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن