سیصد و پنجاه و نهمین شماره هفته‌نامه حیات طیبه منتشر شد


سیصد و پنجاه و نهمین شماره هفته‌نامه «حیات طیبه» روز جمعه 19 مرداد ماه 97 منتشر شد.
سیصد و پنجاه و نهمین شماره هفته‌نامه حیات طیبه منتشر شد
 
به گزارش «ایثار» سیصد و پنجاه و نهمین شماره نشریه «حیات طیبه» با مطالبی چون «با دولتی که معاهدات بین‌المللی را نقض می‌کند نمی‌توان تعامل کرد»، «رسانه‌ها توانمندی و موفقیت‌های دانشجویان شاهد و ایثارگر را تبیین کنند»، «پاسخ به سؤالات حقوقی»، «در بدترین شرایط به آینده امیدوار بودیم»، «جشنواره چهارم و نشانه‌های یک اتفاق جدید در رسانه‌های ایران»، «سلول‌های اسارت برای ما سنگر مبارزه بود»، «رسم و آیین ازدواج در خاندان عصمت»، «ثمرات کوشش علمی یک پزشک ایثارگر»، «سرمشق بخشش و فروتنی»، «برگزیدگان چهارمین جشنواره تجلیل از خبرنگاران برتر رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی تقدیر شدند»، «فرهنگ ایثار و فداکاری عامل حفظ هویت ملی، دینی و جمعی ماست»، «ارتقای سلامت ایثارگران سیاست اصلی بنیاد در حوزه درمان است»، «اپلیکیشن اشتغال و کارآفرینی ایثارگران رونمایی می‌شود»، «درخشش دانشجویان شاهد و ایثارگر در آزمون دستیاری تخصصی»، «امکان زیارت مجازی گلزارهای مطهر شهدا فراهم می‌شود»، «تشریح برنامه‌های کاروان ویژه حج جانبازان» و «یادمان شهدای گمنام آرام گرفته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان» منتشر شده است.
نشریه حیات طیبه به صاحب‌امتیازی بنیاد شهید و امور ایثارگران روزهای جمعه منتشر می‌شود.
انتهای پیام/
 
منبع: ایثار

اعضای کاروان ویژه حج جانبازان ندای برائت از مشرکان سر دادند


نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران در کاروان ویژه حج جانبازان با اشاره به استقرار این کاروان در صحرای عرفات گفت: مراسم برائت از مشرکین با حضور اعضای کاروان ویژه جانبازان و سایر حجاج، نماینده ولی فقیه در امور حج، مسئولین سازمان حج و زیارت و بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
اعضای کاروان ویژه حج جانبازان ندای برائت از مشرکان سر دادند
اعضای کاروان ویژه حج جانبازان ندای برائت از مشرکان سر دادند
 
به گزارش «ایثار»، مهدی ریاحی کیا با اعلام خبر استقرار این کاروان در صحرای عرفات گفت: جانبازان یکشنبه‌شب 28 مردادماه، پس از پایان گرفتن باد شدیدی که در مکه مکرمه در جریان بود در صحرای عرفات مستقر شدند و در مراسم برائت از مشرکین با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج، مسئولین سازمان حج و زیارت و بنیاد شهید و امور ایثارگران حضور یافتند.
وی افزود: جانبازان در مجاورت هیئت پزشکی مستقر هستند و دعای عرفه نیز بعد از نماز ظهر و عصر و در ساعت 15 برگزار خواهد شد.
نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران در کاروان ویژه حج جانبازان  از حضور حمید محمدی رییس سازمان حج و زیارت به همراه ایرج حریرچی قائم‌مقام وزیر بهداشت و درمان و هیئت همراه در محل استقرار کاروان جانبازان در عرفات خبر داد و گفت: رییس سازمان حج و زیارت دیدار با جانبازان را وظیفه دانسته و اذعان داشتند در صورت وجود هرگونه مشکلی برای جانبازان آماده خدمات رسانی به این عزیزان هستند.
انتهای پیام/
 
منبع: ایثار

شهدا، جانبازان و آزادگان اسطوره‌های صبر و استقامت هستند


استاندار البرز گفت: جانبازان شهدای زنده محسوب می‌شوند و شهدا، جانبازان و آزادگان اسطوره‌های صبر و استقامت هستند که باید آن‌ها ارج نهاده و قدردان جان‌فشانی‌های آن‌ها بود.
شهدا، جانبازان و آزادگان اسطوره‌های صبر و استقامت هستند
شهدا، جانبازان و آزادگان اسطوره‌های صبر و استقامت هستند
 
به گزارش «ایثار»، محمد علی نجفی استاندار البرز، ابراهیم طاهرنژاد مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز، به همراه جمعی از مسئولین و خادمان شهدا باهدف تکریم خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و به مناسبت 26 مردادماه سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی به دیدار ایثارگران و آزاده 8 سال دفاع مقدس «عمادی» و «اعتمادی» رفتند و با آنان گفتگو کردند.
نجفی در این دیدارها ضمن گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن، گفت: جانبازان شهدای زنده محسوب می‌شوند و شهدا، ایثارگران و آزادگان اسطوره‌های صبر و استقامت هستند که باید آن‌ها ارج نهاده و قدردان جان‌فشانی‌های آن‌ها بود.
استاندار البرز گفت: آزادگان عاشق بودند و عاشقانه پای آرمان‌های نظام و حفاظت از کیان کشور ایستادند. آزادگان توانستند دوران دشوار اسارت را پشت سر بگذارند و شکوه مقاومت و سرافرازی را بر صحیفه درخشان ایران اسلامی ثبت کنند.
وی با تأکید بر اینکه نوجوانان و جوانان باید صبر، بردباری و ایستادن پای نظام را از آزادگان بیاموزند، اضافه کرد: بی‌شک سال‌ها محرومیت این سرو قامتان تاریخ باعث شد که آنان امروز بیش از هر فرد دیگری در مسیر سبز موفقیت گام بردارند و الگو، اسوه و افتخار میهن خویش باشند.
انتهای پیام/
منبع: ایثار

آیین یادبود مدیر کل بنیاد استان مرکزی برگزار شد


آیین یاد بود جانباز سرافراز و مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان مرکزی با حضور مسئولین در مسجد سید های اراک برگزار شد.
آیین یادبود مدیر کل بنیاد استان مرکزی برگزار شد
آیین یادبود مدیر کل بنیاد استان مرکزی برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»، سرپرست بنیاد مرکزی در مراسم بزرگداشت مرحوم محمدصادق دوخایی مدیرکل بنیاد مرکزی با بیان این موضوع که شهدا و ایثارگران تمام توان خود را در راه نظام و انقلاب گذاشته اند، گفت: این اشخاص سر منشاء خوبی ها و وارستگی های بزرگ انسانی هستند و نیازی به تعریف و تمجید ندارند، لذا خانواده معزز شهدا و ایثارگران باید در هر زمان مورد احترام و تکریم قرار گیرند و ما باید همواره درس ایستادگی و مقاومت را از این عزیران بیاموزیم.
قربانعلی جدیدی گفت: جانبازان با خدای خودشان معامله کرده و لباس جانبازی بر تن کرده اند، و چون در مسیر اخلاص این لباس پرافتخار را بر تن کرده اند در تمامی دوران ها سر افراز و سربلند خواهند بود.
وی افزود: عظمت و اقتدار ایران اسلامی مرهون گذشت، ایثار و فداکاری جانبازان، شهدا و خانوادهای معظم این عزیزان است و آحاد جامعه باید تکریم از مقام شامخ این عزیزان را سرلوحه امور خود قرار دهند. 
آیین یاد بود این جانباز سرافراز عصر امروز یکشنبه28 مردادماه 97 از ساعت 15 تا 17 با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، نمایندگان مردم در مجلس، مسئولین نظامی و انتظامی ،خانواده های شهدا و ایثارگران و مردم شهید پرور در مسجد سیدهای اراک برگزار شد. 
محمدصادق دوخائی متولد سال 1343 اراک بود که با آغاز جنگ تحمیلی به عنوان نیروی بسیجی عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شد.
وی بیش از 60 ماه در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشت و در 21 اردیبهشت ماه سال 63 در ناحیه شرق دجله بر اثر حمله شیمیایی دشمن بعثی از ناحیه چشم، اعصاب، ریه، کلیه دچار آسیب جدی شد و به درجه رفیع جانبازی نائل آمد.
استان مرکزی 6 هزار و 200 شهید و 14 هزار جانباز را در جنگ تحمیلی تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. 
انتهای پیام/
منبع: ایثار

?آمار بازدیدهای داخلی و خارجی از موزه شهدا اعلام شد


مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران آمار بازدیدهای داخلی و خارجی از موزه شهدا را از ابتدای سال 1397 تاکنون اعلام کرد.
?آمار بازدیدهای داخلی و خارجی از موزه شهدا اعلام شد
?آمار بازدیدهای داخلی و خارجی از موزه شهدا اعلام شد
 
به گزارش «ایثار»، اسکندر یار نسب با ارائه گزارشی از آمار بازدیدها و برنامه‌های برگزارشده در موزه مرکزی شهدا از ابتدای سال 1397 تاکنون گفت: در فرودین ماه، 200 بازدید داخلی و 18 بازدید از کشورهای فرانسه، کانادا، هلند و چین از موزه شهدا انجام‌شده است، همچنین در اردیبهشت‌ماه 530 بازدید داخلی و 40 بازدید خارجی از کشورهای آلمان، هلند، هند، کانادا، چین، استرالیا و ایتالیا در آمار موزه شهدا ثبت‌شده است.
وی ادامه داد: در خردادماه، 420 بازدید داخلی و 12 بازدید از کشورهای کانادا، چین، هند و ایتالیا از موزه صورت گرفته و در تیرماه نیز 398 بازدید داخلی و 52 بازدید خارجی از کشورهای پاکستان، چین، سوریه، بحرین و ایتالیا انجام‌شده است، همچنین 450 بازدید داخلی و 25 بازدید خارجی از کشورهای چین، آلمان، هلند، استرالیا و ایتالیا از موزه شهدا در مردادماه 1397 به ثبت رسیده است.
یار نسب اعلام کرد: درنهایت از فرودین تا مردادماه 1397، 1998 بازدید داخلی و 147 بازدید از سایر کشورها از موزه شهدا انجام‌شده است.
مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد همچنین به بازدید مدارس و سایر سازمان ها از موزه شهدا اشاره کرد و گفت: 7 بازدید از سوی مدارس از ابتدای سال تاکنون انجام‌شده و 6 سازمان نیز از موزه بازدید کرده‌اند.
وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون 10 برنامه از سوی بنیاد و 2 برنامه از سوی سایر سازمان ها در سالن همایش موزه شهدا برگزارشده است.
وی در پایان گفت: نکته قابل‌توجه در بازدیدهای دوره مذکور، استقبال بازدیدکننده خارجی از کشور چین بود که در گزارش تصویری سفر 30 روزه خود به ایران، به جهت تأثیرپذیری از موزه شهدا، تصویر پانورامای موزه را در بین چند تصویر برتر از اماکن تاریخی و دیدنی ایران در وب‌سایت www.72.china.cn یکی از وب‌سایت‌های مستند و پربازدید این کشور در زمینه گردشگری قرار داده است که قطعاً در معرفی موزه شهدا به گردشگران خارجی نقش مهمی خواهد داشت.
انتهای پیام/
منبع: ایثار

بهره‌مندی از ظرفیت نخبگان شاهد و ایثارگر بسیاری از چالش‌ها را برطرف می‌کند


مدیر کل دفتر دانش پژوهان وتشکل های شاهد و ایثارگر تأکید کرد: امروز بسیاری از چالش‌های موجود در جامعه با نقش آفرینی و مشارکت نخبگان شاهد و ایثارگر قابل حل است و با توجه به ظرفیت‌های نخبگان امکان غلبه بر مشکلات وجود دارد.
بهره‌مندی از ظرفیت نخبگان شاهد و ایثارگر بسیاری از چالش‌ها را برطرف می‌کند
بهره‌مندی از ظرفیت نخبگان شاهد و ایثارگر بسیاری از چالش‌ها را برطرف می‌کند
 
به گزارش «ایثار»، نشست علمی و فرهنگی نخبگان شاهد و ایثارگر تهران با حضور 75 نفر از اساتید دانشگاه، نفرات برتر کنکور، دانشجویان ممتاز دکتری، پژوهشگران، مؤلفان و نفرات برتر قرآنی، مخترعان و مبتکران در هتل کوثر رامسر برگزار شد.
اسلام کریمی مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در جمع شرکت‌کنندگان در این نشست گفت: پیرو دستور رییس بنیاد، جلسات و کارگروه‌های تخصصی متعددی جهت استفاده از دانش و توانایی نخبگان شاهد و ایثارگر با هدف بررسی چالش‌ها و مشکلات و ارائه راهکار برای برون رفت از آن‌ها در مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر تشکیل شد.
کریمی افزود: نخبگان شاهد و ایثارگر در عرصه‌های مختلف دارای ظرفیت‌های مناسبی هستند و از نظر ما استفاده از ظرفیت نخبگان شاهد و ایثارگر مطلوب بوده، اما عالی و کافی نیست چرا که ظرفیت نخبگان شاهد و ایثارگر بسیار بیشتر است.
وی با اشاره به چالش‌های پیش روی کشور گفت: چالش‌های امروز کشور که توسط مستکبرین و ظالمان علیه جمهوری اسلامی ایران طراحی شده چیز تازه‌ای نیست و از شکل‌گیری انقلاب شکوهمند اسلامی وجود داشته است.
کریمی افزود: 8 سال دفاع مقدس در شرایطی توسط صدام بر کشورمان تحمیل شد که هیچ آمادگی برای رویارویی با چنین وضعیتی را نداشتیم اما روحیه مقاومت و انقلابی که در درون مردم وجود داشت باعث شد با وجود کمبود تسلیحات و تجهیزات نظامی در مقابل تجاوز دشمن ایستادگی کنیم.
مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر به سخنان بنیانگذار انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره) می‌فرمودند اگر تمام جهان بخواهد با اعتقادات ما بجنگد، ما در مقابل تمام جهانیان می‌ایستیم و ایشان به مسلمانان آموختند اگر آن‌ها با اعتقاد راسخ در مقابل دشمنان بایستند، پیروز خواهند شد.
کریمی در ادامه گفت: امروز نیز تمام ابرقدرت‌های دنیا بدانند جوانان ما چه در جنگ تحمیلی و چه در امنیت داخلی و دفاع از آب و خاک کشور، جان خود را در راستای تثبیت انقلاب اسلامی تقدیم اسلام کردند و در مقابل هیچ ابرقدرتی سر خم نمی‌کنند.
وی تأکید کرد: در مقطع حساس کنونی نیز بسیاری چالش‌های موجود در جامعه با نقش آفرینی و مشارکت نخبگان جامعه قابل حل است و با توجه به ظرفیت‌های نخبگان امکان غلبه بر مشکلات وجود دارد لذا با توجه به اینکه ایثارگران همیشه در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی پیشتاز بوده‌اند در این برهه زمانی نیز می‌توانند به عنوان نیروی کارآمد نقش آفرینی کنند.
مدیر کل دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر به جمعیت 9 هزار نفری از نخبگان شاهد و ایثارگر اشاره کرد و افزود: این جمعیت نخبگانی اگر با برنامه ریزی و دادن عرصه فعالیت مورد استفاده قرار گیرد رسیدن به توسعه در همه زمینه‌ها قابل حصول خواهد بود.
انتهای پیام/
 
منبع: ایثار
>