خارجی های استقلال ممنوع الخروج شدند / کریمی جام جهانی را از دست داد / مسلمان به سرنوشت رضاییان دچار می شود (عکس)

خارجی های استقلال ممنوع الخروج شدند / کریمی جام جهانی را از دست داد / مسلمان به سرنوشت رضاییان دچار می شود (عکس)

هافبک گلساز پرسپولیس برای ادامه همکاری با این باشگاه به توافق نرسید.

به گزارش ایلنا، روزنامه های ورزشی پنجشنبه 27 اردیبهشت 97 به شرح زیر می باشد:

ایران-ورزشیگلابرار-ورزشیهمشهری-ورزشیهدفشوتپیروزیاستقلال-جوان

 

کی‌روش - هیرو، تقابل استاد و شاگرد بعد از 15 سال

کی‌روش - هیرو، تقابل استاد و شاگرد بعد از 15 سال

سرمربی تیم ملی کشورمان روز چهارشنبه به مصاف شاگرد سابق خودش در رئال مادرید می‌رود.

به گزارش ایلنا، کارلوس کی روش – فرناندو هیرو. دوئل دو مربی که هرگز همکاری با یکدیگر را به عنوان مربی و بازیکن تجربه نکرده اند. هیرو فوتبال خود را در وایاردلید آغاز کرد و برای این تیم در 58 بازی 3 گل زد. درخشش او که پدیده فوتبال اسپانیا در اواخر دهه 80 میلادی بود مورد توجه رئال مادرید قرار گرفت تا کهکشانی ها او را در 21 سالگی شکار کنند.

ماحصل 14 فصل حضور هیرو در رئال مادرید انجام 439 بازی و به ثمر رساندن 102 گل بود. آاری درخشان و شاید بی نظیر برای یک مدافع. هیرو اما بعد از 14 سال بازی در رئال مادرید، با پایان فصل 2003-2002 و کسب عنوان قهرمانی لالیگا از این تیم جدا شد. آن هم با نظر کارلوس کی روش که بعد از همکاری با فرگوسن به رئال مادرید رفته بود تا این تیم را متحول کند.

هیرو که با دستور کی روش و به دلیل ورود به 35 سالگی از رئال مادرید کنار گذاشته شد، پیراهن الریان در لیگ ستارگان قطر را پوشید و در یک فصل 19 بازی انجام داد و 3 گل زد. فصل پایانی فوتبال هیرو هم در بولتون و لیگ برتر رقم خورد. او که آن زمان یک مدافع 37 ساله بود 29 بار در ترکیب بولتون بازی کرد و یک گل نیز به ثمر رساند.

هیرو یکی از بهترین بازیکنان رئال مادرید بود. بنابراین انتظار می رفت که بعد از چند فصل استراحت به این تیم بگردد و پستی بگیرد. او نخستین بار و پس از حدود 12 سال دوری از رئال مادرید به عنوان دستیار کارلو آنجلوتی کار خود را آغاز کرد. فصلی نه چندان موفق برای رئال مادرید که نتوانست لالیگا را فتح کند و حتی قهرمانی در کوپا دل ری را بدست بیاورد.

کاپیتان سابق تیم ملی اسپانیا بخت خود را به عنوان سرمربی آزمایش کرد. او از لالیگا پیشنهادی دریافت نکرد، بنابراین مجبور شد و به یک دسته پایینتر برود و هدایت رئال اویه دو را بر عهده بگیرد. آمار او در اویه دو، نه درخشان بود و نه ضعیف. هیرو 42 بار روی نیمکت اویه دو نشست، 18 برد بدست آورد، 11 تساوی در کارنامه اش ثبت شد و 13 بار هم متحمل شکست شد. کسب 65 امتیاز از 42 بازی ، هیرو را با اویه دو در جایگاه هفتم جدول رده بندی قرار داد.

هیرو که حد فاصل سالهای 1989 تا 2002 عضو تیم ملی اسپانیا بود ، 89 بازی انجام داد و 29 گل به ثمر رساند و حتی بازوبند کاپیتانی این تیم را بر بازو بست، بعد از تجربه سرمربیگری این بار با پیشنهاد مدیریت مواجه شد. مدیریت در تیم ملی اسپانیا. مدیریتی که در آستانه جام جهانی 2018 به اتمام رسید تا هیرو جانشین لوپتگی روی نیمکت سرمربیگری تیم ملی اسپانیا شود.

حالا هیرو بعد از انجام یک بازی و کسب تساوی مقابل پرتغال، باید ایران را شکست بدهد تا همچنان امیدوار به صعود از گروه باشد. هیرو هیچ گاه زیر نظر کی روش بازی نکرده اما رابطه صمیمانه ای با سرمربی تیم ملی ایران دارد. او با اینکه توسط کی روش و البته تصمیمات پشت پرده مدیریتی از رئال مادرید کنار گذاشته شد اما در همه حال از کی روش به نیکی یاد کرده. تقابل این دو نه انتقامی است و نه جنگجویانه. کی روش و هیرو هر وقت همدیگر را می بینند خوش و بش می کنند و همین مسئله را قطعا قبل از بازی هم خواهیم دید. البته فقط برای چند ثانیه و بعد از آن هر کسی به فکر تیم خودش خواهد بود. هیرو به موفقیت اسپانیا فکر می کند و کی روش هم می خواهد با ایران همچنان صدرنشین گروه مرگ باشد.  

همه تغییرات تیم ملی

همه تغییرات تیم ملی

تیم ملی ایران درحالی باید به مصاف اسپانیا برود که محرومیت عزت اللهی تمام شده و روزبه چشمی با مصدومیت دست و پنجه نرم می کند

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا تیم ملی ایران در بازی برابر اسپانیا با ترکیب متفاوتی به میدان خواهد رفت. اولین تفاوت در لاین‌آپ تیم ملی به پست دفاع وسط برمی گردد. جایی که چشمی غایب است و از بین حسینی، منتظری یا خانزاده یک نفر باید به میدان برود. این درحالیست که بازی نه چندان قابل اطمینان رامین برابر مراکش و از آن مهم تر، میل بیشتر به بازی دفاعی برابر اسپانیا احتمال حضور منتظری بلندقامت در دفاع راست را بیشتر می کند. با این اوصاف شانس حسینی که در بازی پیش هم به میدان رفت بیشتر می‌شود.

بازگشت عزت اللهی علامت سوال بعدی کی روش است. او همواره اعتقاد زیادی به این بازیکن جوانش داشته است اما بازی بی نقص ابراهیمی برابر مراکش از سوی دیگر مساله ساز است. بازی دادن همزمان به این دو هافبک دفاعی هم شجاعی را از ترکیب فیکس دور می کند و درحالی که احتمالا به دژاگه بازی نمی رسد، حاج‌صفی کاپیتان تیم ملی در بازی دوم خواهد بود.

تغییر آخر هم در خط حمله می‌تواند رخ دهد. شرایط بدنی طارمی نسبت به اردوی پیش از جام بهتر شده است و سربه هوا بودن سردار در موقعیت های معدود تیم ملی شاید باعث شود تا کی روش از کسی استفاده کند که بهتر بتواند تک موقعیت ها را تبدیل به گل کند؛ آن هم در شرایطی که شانس ایجاد موقعیت ایران برابر اسپانیا کمتر هم می شود.

گزارش تصویری از بازی‌های روز پنجم/ سوئد، بلژیک و سه‌شیر (عکس)

گزارش تصویری از بازی‌های روز پنجم/ سوئد، بلژیک و سه‌شیر (عکس)

روز گذشته، هر سه بازی جام جهانی برنده داشت.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، در پنجمین روز بازی‌های جام جهانی تمامی دیدارها برنده داشت. سوئد با یک پنالتی کره جنوبی را از پیش رو برداشت، بلژیک برتری قاطع و قابل انتظاری داشت و انگلیس هم در قامت یک مدعی تونس را از پیش رو برداشت. در ادامه گزارش تصویری بازی‌های روز گذشته را می بینیم.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

خداحافظی رجب‌زاده از فوتبال

خداحافظی رجب‌زاده از فوتبال

با خداحافظیِ رجب‌زاده، ذوب‌آهنی‌ها بازوبند را به قاسم حدادی‌فر، هافبک باتجربه‌شان می‌سپارند

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، مهدی رجب‌زاده بالاخره از فوتبال خداحافظی کرد. بازیکن سابق باشگاه ذوب‌آهن که امسال به عنوان یکی از اعضای کادر فنی این تیم همکاری می کند، رسما از دنیای فوتبال خداحافظی کرد تا از این به بعد در کسوت یک مربی کار خود را ادامه دهد.

گفتنی است که قاسم حدادی‌فر، امسال به عنوان کاپیتان اول این باشگاه کار خواهد کرد.

چشمی؛ پسری که جنگید، برد و حذف شد

چشمی؛ پسری که جنگید، برد و حذف شد

روزبه چشمی درحالی دچار مصدومیت شد که در دیدار اول یکی از بهترین عملکردها را داشت

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا روزبه چشمی، مدافع تیم ملی کشورمان که پس از حضور در لیست تیم ملی وخط خوردن سیدجلال حسینی با انتقادات زیادی رو به رو شده بود، توانست با یک بازی قابل قبول برابر مراکش خود را ثابت کند اما این تازه اول ماجراست. چشمی که نشان داد علاوه بر حسینی، برای رقابت با پیکه و بن عطیه هم آماده است، در پایان اولین نود دقیقه یکی از بهترین مدافع‌های گروه B و البته هفته دوم مسابقات بود.

او و علیرضا بیرانوند که به هیچ وجه با حمایت خوبی از طرف مردم و رسانه‌ها، لااقل به اندازه سایر بازیکنان همراه نشدند، توانستند نقش بسزایی برای ثبت شدن دومین کلین‌شیت تاریخ ایران داشته باشند. او برای هدفش جنگید و پیروز شد اما مصدومیت روی نامش خط قرمز کشید. هرچند رویای لژیونر شدن می‌تواند با همین مصدومیت بدموقع از بین برود، اما تمجید سایت‌های خارجی از عملکرد او در بازی اول از یاد نخواهد رفت. چشمی حتی اگر یکی از مدرن‌ترین مدافعین دهه نباشد، توانست خودش را به عنوان یکی از باتعصب‌ترین مدافعین تیم ملی نشان دهد.

 برای او در ادامه راه، و جانشینش در حداقل دو بازی آینده آرزوی موفقیت داریم.

>