طلسم آسیایی ستاره پرسپولیس شکست؛ منشا در آستانه شش تایی شدن

منشا پنجمین گل آسیایی خود را با لباس پرسپولیس به ثمر رساند.

به گزارش ایلنا، نیمه نخست بازی تیمهای پرسپولیس و نسف قارشی با برد ۱-۰ پرسپولیس به اتمام رسید. زننده این گل گالدوین منشای نیجریه ای بود.

ستاره سرخپوشان تهرانی از زمانی که به این تیم پیوسته با احتساب دیدار امروز تا به اینجا ۵ گل زده است. او پیش از این دو بار به الاهلی عربستان و دو بار به الهلال گل زده بود و حالا نخستین گل خود را در تهران و در ورزشگاه آزادی هم به ثمر رساند.

او یک گل تا شش تایی شدن در لیگ قهرمانان فاصله دارد.

جنجال باشگاه استقلال و سایپا در انتقال ستاره ملی‌پوش

مدیرعامل سایپا نسبت به خبر پیوستن بازیکن این تیم به استقلال واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، روز گذشته خبر توافق استقلال با الهیار صیادمنش، ستاره تیم جوانان کشورمان منتشر شد و عنوان شد این بازیکن با قراردادی ۵ ساله به جمع شاگردان شفر اضافه شده است.

رضا درویش،‌ مدیرعامل باشگاه سایپا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایلنا در این خصوص اظهار داشت: صیادمنش بازیکن سایپا است و با ما قرارداد دارد و بدون رضایت نامه ما نمی‌تواند به هیچ تیم دیگری برود.

وی افزود: هر تیمی خواهان این بازیکن است باید با باشگاه وارد مذاکره شده و نیاز به رضایت نامه دارد. استقلالی‌ها در جریان قرارداد صیادمنش هستند و نمی‌دانم چطور ادعا می‌کنند او را جذب کرده‌اند.

مدیر تیم السد: با استقلالی ها غریبه نیستیم/ فرصت خوبی برای رقابت با آنها داریم

مدیر باشگاه السد درباره رویارویی با استقلال صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، عبدالله البریک مدیر باشگاه السد درباره رویارویی با استقلال تهران در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: قرعه متعادلی است. همه تیمهایی که به این مرحله رسیده اند خوب و قدرتمند هستند. همانطور که تیم ما به این گونه است. ما آماده رویارویی با استقلال ایران هستیم.

وی در ادامه افزود: فرصت خوبی برای آماده سازی داریم و می توانیم از زمان به وجود آمده برای ریکاوری و تقویت تیم استفاده کنیم. فصل به اتمام رسیده و می توانیم با آمادگی بالا در آن برهه به مصاف استقلال برویم.

مدیر تیم السد همچنین خاطرنشان کرد: به سخت بودن و همچنین اهمیت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان‌آسیا واقف هستیم. استقلال هم برای ما تیم غریبه ای نیست. سال گذشته مقابل آنها در مرحله پلی آف بازی کردیم. نگرانی بابت بازیکنان نداریم. آنها همیشه در موقعیت های حساس کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام داده اند.

البریک در پایان گفت: همه تیمهای حاضر در این مرحله توان قهرمانی دارند و ما هم می خواهیم به این افتخار دست پیدا کنیم. بازی ابتدایی ما در این مرحله در آزادی خواهد بود و سپس در خانه خودمان از استقلال پذیرایی می کنیم.

برانکو: بازی با الدحیل سخت است اما به تیمم ایمان دارم/ خاطرات خوبی از لخویا داریم

سرمربی پرسپولیس درباره رویارویی با الدحیل صحبت کرد.

برانکو ایوانکوویچ در گفت و گو با ایلنا،درباره بازی با الدحیل در مرحله یک چهارم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: بازی سختی خواهد بود ولی من به بچه ها و شاگردان خودم ایمان دارم. ما می خواهیم به فینال این رقابت ها صعود کنیم.

وی در ادامه افزود: طی این سه فصل خاطرات خوبی از تیم لخویا داریم. تیمی که همین الان خیلی از نفرات الدحیل را تشکیل می دهد. یکی از خوبی های این قرعه کشی آن است که ما بازی برگشت را در زمین خودمان یعنی ورزشگاه آزادی به انجام می رسانیم و هوادارانمان همراهمان خواهند بود.

سرمربی پرسپولیس در پایان گفت: در آخر برای تیم خودم و همچنین استقلال تهران آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم که بتوانیم این مرحله را با برد پشت سر بگذاریم.

منتظری: از خیلی چیزها گذشتم تا اینجا باشم/ وقت برای انتقاد همیشه وجود دارد

مدافع باتجربه تیم ملی درباره حضور در جام جهانی و شرایط تیم صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، پژمان منتظری درباره آخرین شرایط تیم ملی، اردوی ترکیه، انتظارات مردم و وضعیت رقبا به صحبت پرداخته است:
* ۲۱ روز تا جام جهانی
 
با سرعت به بزرگترین رویداد ورزشی جهان نزدیک می شویم. مطمئن همه هیجانی که بین هواداران وجود دارد، در بین بازیکنان تیم ملی هم دیده می شود. خدا را شکر شرایط تیم ملی خیلی خوب است. درست است که الان چیزی حدود بیست روز تا شروع جام جهانی باقی مانده اما کادر فنی تیم ملی از مدتها قبل برای تیم ملی برنامه ریزی کرده بود. درست است که خیلی از این برنامه ها انجام نشد اما اکنون تنها ۲۰ روز دیگر تا جام جهانی زمان باقی مانده و هر روز یک فرصت طلایی است که ما بهتر و منظمتر وارد جام جهانی شویم.
 
 
 
برای اینکه به این جا برسم و شانس حضور در جام جهانی را پیدا کنم، یک سال بسیار سخت را پشت سر گذاشتم. از خیلی چیزها گذشتم که اینجا باشم. مطمئنا اگر آن هیجانات و علاقه ای که وجود دارد تا در جام جهانی باشیم، وجود نداشت و همچنین این حس که خودمان را برای تیم کشورمان قربانی کنیم، نبود حاضر نبودم از خانواده ام و از بودن کنار آنها و خیلی چیزهای دیگر بگذرم. مطمئنا جام جهانی بزرگترین رخداد ورزشی دنیاست و هر کس دوست دارد آنجا باشد. هر کس که فوتبال را دوست دارد، علاقه دارد در آنجا باشد و می دانید از سرتاسر دنیا تماشاگران خودشان را به این رویداد می رسانند. برای من مهمترین مساله این است که تیم ایران در جام جهانی موفق باشد و بعد از آن اگر در کنار تیم ملی باشم خدا را شکر می کنم. باعث افتخار است که اگر بتوانم دو جام جهانی را تجربه کنم. افتخاری است که برای رسیدن به آن خیلی سختی کشیدم و از این اتفاق خوشحال خواهم شد. در یک مقطعی مسابقات انتخابی جام جهانی را به دلیل شکستگی کتف از دست دادم. خیلی از بازیکنان هم در این چهار سال بودند که کنار تیم ملی بودند و به تیم کمک کردند. مطمئن هستم که آنها هم دلشان مثل همه مردم و مانند همه بازیکنانی که اکنون در تیم ملی هستند در کنار تیم ملی است. رمز موفقیت تیم ملی ایران این است که تیم یکدستی دارد و مطمئنا آن انرژی مثبتی که از سمت مردم به طرف تیم می آید خیلی به ما کمک می کند تا این مسیر درستی که در پیش گرفته ایم را ادامه دهیم.
*حریفان ایران در جام جهانی
 
قهرمانان قاره در گروه ما هستند. ایران بهترین تیم آسیاست، مراکش قهرمان آفریقا، پرتغال قهرمان اروپا و اسپانیا قهرمان جهان. این تیم فعلی ایران، تیم خیلی خوبی است و مردم به این تیم خیلی امیدوارند. خیلی خوشحالم که بعضی وقتها مردم صحبت از صعود از این گروه می کنند و امید دارند که این تیم بتواند صعود کند. وقتی مردم در سختترین گروه مسابقات به صعود تیم ملی امید دارند واقعا باعث خوشحالی و غرور این تیم است. من افتخار می کنم در این تیم هستم. این اعتماد و امید مردم به تیم ملی ایران افتخار بزرگی برای کل مجموعه تیم است. مطمئن هستم که این انرژی و امیدی که مردم به ما می دهند خیلی می تواند در مسابقات سختی که پیش رو داریم به ما کمک کند.
*توقع و انتظارات بالا از تیم ملی؟
 
وقتی همه کارشناسان دنیا این گروه را سختترین گروه جام جهانی می دانند، این خودش از سختی کار تیم ملی ایران حکایت دارد. مطمئنا مردم ایران همیشه فوتبال را درک می کنند و به خوبی شرایط را می دانند. مطمئنا می دانند که چه کار سختی داریم و امیدوارم در این مدت با انرژی مثبتی که به ما می دهند و با حمایتهایشان به تیم ملی ایران کمک کنند. این تیم، تیم خیلی جوانی است. یک پوست اندازی انجام شده و جوانان خیلی خوبی در تیم ملی حضور دارند؛ بازیکنانی که کادر فنی تیم ملی روی آنها سالها مطالعه و کار کرده است. این بازیکنان تنها نیاز به حمایت دارند و مطمئنا انتقاد بی جا و بی مورد به غیر از اینکه فقط به بازیکنان استرس وارد می کند و اجازه نمی دهد بازیکنان کارشان را انجام بدهند، چیز دیگری ندارد.
*کمپ بشیکتاش
 
امیدوارم در کشورمان کمپهایی مانند کمپ بشیکتاش را داشته باشیم. اگر همچنین کمپهایی در کشورمان وجود داشته باشد، مطمئنا خروجی فوتبال ایران چندین برابر می شود و می توانیم به نتایج خوبی برسیم. متاسفانه این اتفاق چندان در کشورمان نیفتاده اما خدا را صد هزار مرتبه شکر در زمانی که من فوتبال بازی می کنم، مجموعه ای به نام پک راه اندازی شده که هر وقت شما لازم دارید میتوانید بروید و از امکانات آنجا استفاده کنید. پک می تواند با کمپهای روز دنیا برابری کند. امیدوارم فرایند ساخت زمین چمن در کنار پک ادامه داشته باشد تا بتوانیم مانند کمپ بشیکتاش، کمپ کاملی داشته باشیم. در فوتبال ایران کمپ زیاد است اما به غیر از پک بقیه آنها با استانداردهای فوتبال دنیا برابری نمی کنند. اینجا چند تا زمین چمن، سالنهای وزنه، سالنهای غداخوری و ... وجود دارد و شرایط به گونه ای است که بازیکن می تواند اینجا زندگی کند. می تواند ساعت ۸ صبح بیاید و تا ساعت ۹ شب اینجا بماند. این کمپ همه چیز دارد و مطمئنا حضور و تمرین در این کمپ کمک خیلی خوبی برای تیم ملی ایران است. تمرین در این کمپ لذت بخش است و باعث می شود بازیکنان هیچ دغدغه ای به غیر از استراحت و تمرین نداشته باشند.
*وقتی ترکیه و ایتالیا با این امکانات به جام جهانی نمی روند
خیلی کشورهای بزرگ هستند که اکنون در جام جهانی نیستند، به طور مثال ایتالیا که حذف شد و کمپ این تیم در روسیه با برنامه ریزی سرمربی تیم ملی به ایران رسید. وقتی ایتالیا در این تورنمنت بزرگ غایب است، ترکیه دیگر در مقابل ایتالیا حرفی برای گفتن ندارد اما این باعث افتخار است که تیم ملی ایران در این تورنمنت حضور دارد. امکانات و بودجه ای که در فوتبال ایران هزینه می شود با هیچ کدام از این کشورها قابل مقایسه نیست اما خوشبختانه با برنامه ریزی فدراسیون فوتبال و کادر فنی تیم ملی و استعدادهایی که در فوتبال ایران حضور دارند، تیم ملی توانسته بر خلاف تیمهایی مانند ترکیه، ایتالیا و هلند جزو ۳۲ تیم جام جهانی باشد.
*دیدار برابر ترکیه

مطمئنا بازی بسیار سختی در کشور ترکیه و برابر هواداران این تیم خواهیم داشت. امیدوارم تماشاگران ایرانی هم برای بازی روز دوشنبه در ورزشگاه حاضر شوند. در تیم ملی تعدادی بازیکن جوان حضور دارند و بازی برابر تیمی مثل ترکیه خیلی می تواند به ما کمک کند و می تواند به ما در رسیدن به اهدافی که در جام جهانی داریم یاری برساند.

*حرف آخر
 
الان وقت حمایت از تیم ملی ایران است. وقت برای انتقاد همیشه وجود دارد. مهمترین مساله ای که الان وجود دارد این است که این تیم نباید با استرس وارد جام جهانی شود. در جام جهانی قبلی تعدادی بازیکن حضور داشتند که با استرس وارد مسابقات شدند. امیدوارم در این جام جهانی یک قوت قلبی وجود داشته باشد که تیم و بازیکنان بدون استرس وارد مسابقات شوند و بدانند حمایت هشتاد میلیونی پشت سر آنها وجود دارد. 
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن