گروه خبری سیاسی

مردم در اطاعت از ولی فقیه و حفظ نظام وحدت کلمه دارند

مردم در اطاعت از ولی فقیه و حفظ نظام وحدت کلمه دارند

آیت‌الله جنتی گفت: مردم همیشه پای انقلاب خود ایستاده‌اند و ضمن تحمل سختی‌ها، در حفظ نظام، انقلاب و اطاعت از ولی فقیه، وحدت کلمه دارند.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله جنتی در نطق پیش از دستور جلسه‌ی امروز شورای نگهبان با عرض تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و تبریک دهه فجر، از حضور باشکوه مردم ایران در راهپیمایی عظیم 22 بهمن تشکر کرد.

دبیر شورای نگهبان با قدردانی از ملت عزیز ایران در لبیک گفتن به ندای مقام معظم رهبری برای حضور گسترده در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به ویژه راهپیمایی 22 بهمن تأکید کرد: پیام این حضور که باید دوست و دشمن آن را بفهمند این است که مردم همیشه پای انقلاب خود ایستاده‌اند و ضمن تحمل سختی‌ها، در حفظ نظام، انقلاب و اطاعت از ولی فقیه، وحدت کلمه دارند.

آیت‌الله جنتی با تکیه بر اینکه ملت شجاع ما، وحشت و هراسی از توطئه دشمنان ندارند؛ افزود: رمز پیروزی قیام پیامبرگونه امام خمینی(ره)، توکل بر خدا و شجاعت در برابر دشمنان و قدرت‌های مستکبر بود و این منش الهی وی توانست انقلابی بی‌نظیر را ایجاد کند که قطعاً در گذشته‌ی تاریخ مثالی ندارد و باور دارم که در آینده هم تکرار نخواهد شد.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه حرکت انقلابی ما، بیشتر از اینکه سیاسی و اقتصادی باشد، انقلاب فرهنگی و معنوی بود، افزود: انقلاب توانست فطرت خداجوی جوانان را زنده کند و از جوانانی که غرق فرهنگ غربی بودند، ایثارگرانی بسازد که عاشقانه به استقبال شهادت می‌رفتند و با همین روحیه توانستند 8 سال دفاع مقدس را با غلبه بر دشمنان به پایان برسانند.

دبیر شورای نگهبان با مقایسه انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب‌ها که در 3 یا 4 سال ابتدایی از بین می‌روند، گفت: دشمنان این ملت باور نداشتند که این انقلاب 39 سال دوام بیاورد.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه کجای دنیا، مردم یک کشور بعد از گذشت 40 سال از انقلاب خود چنین حضور عظیمی در راهپیمایی دارند، اضافه کرد: توطئه بدخواهان از جمله آمریکا، اسرائیل و عربستان با هدایت رهبری عزیز، بی‌اثر شد و اسلام همچنان استوار ایستاده است و هرگز عقب‌نشینی نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه انقلاب ما که موجب بیداری اسلامی شد از مرزهای ایران گذشت و قدرت‌های مستکبر شمال آفریقا را سرنگون کرد و حتی در آمریکا و اروپا نیز انسان‌های نامدار، حق‌طلب و منصف نسبت به مردم ایران اظهار خضوع و علاقه‌مندی می‌کنند.

آیت‌الله جنتی با تأکید بر این نکته که ما باید دین خود را به انقلاب و نظام ادا کنیم، اضافه کرد: انقلاب اسلامی امانتی در دست ماست که باید آن را به حضرت امام زمان عج‌ا... تعالی فرجه‌الشریف صاحب اصلی آن برسانیم.

دبیر شورای نگهبان در پایان، رسیدگی به مستضعفان، محرومان و پابرهنگان را بسیار ضروری برشمرد و افزود: این مردم انقلابی توانستند همه توطئه‌ها در طول انقلاب، از جمله فتنه 88 و فتنه امسال که قدرت‌های استکباری به آن دلبسته بودند را با حضور خودجوش در شهرهای مختلف خنثی و عاملان آن را رسوا کنند.

توضیحات فیروزآبادی درباره ویلای لواسان/ از هیچ مرجعی حکم تخلیه دریافت نکردم/ این محل 22 سال دفتر فوق سری ستادکل بود

توضیحات فیروزآبادی درباره ویلای لواسان/ از هیچ مرجعی حکم تخلیه دریافت نکردم/ این محل 22 سال دفتر فوق سری ستادکل بود

رئیس سابق ستادکل نیروهای مسلح تاکید کرد: اینجانب از هیچ مرجعی حکمی ولایی، قانونی و یا قضایی برای تخلیه دریافت نکردم. این محل 22 سال به عنوان دفتر فوق سری رئیس ستادکل استفاده می‌شد.

به گزارش ایلنا، سرلشکر حسن فیروزآبادی رئیس سابق ستادکل نیروهای مسلح و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا طی اطلاعیه‌ای توضیحاتی پیرامون خبر ویلای لواسان منتشر کرد که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید.

"بدین‌ وسیله سند تحویل محلی در لواسان ابتدای جاده کُند را که به دستور مقام معظم رهبری به اینجانب تحویل شده است برای اطلاع ملت شریف ایران منتشر می‌کنم.

محل تحویلی یک ساختمان مخروبه با حدود 4 اتاق معمولی و بدون هرگونه امکانات زیر سقف شیروانی مربوط به حدود 70 تا 100 سال پیش می‌باشد.

جزئیات آن در متن سند آمده است. (یک برگ به پیوست)

ضمناً اینجانب از هیچ مرجعی حکمی ولایی، قانونی و یا قضایی برای تخلیه دریافت نکرده‌ام.

این محل 22 سال به عنوان دفتر فوق سری رئیس ستادکل استفاده می‌شد.

در مورد مصاحبه با خبرنگاران محترم درخواست مجوز کرده‌ام که در صورت اجازه انشااللّه اقدام خواهد شد."

 

حل مشکلات معیشتی با سو‌ءمدیریت‌ها و دشمنی‌ها تبدیل به معضل شده است

حل مشکلات معیشتی با سو‌ءمدیریت‌ها و دشمنی‌ها تبدیل به معضل شده است

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: حل مشکلات معیشتی با سو‌ءمدیریت‌ها و دشمنی‌ها به معضل تبدیل شده است و نیاز به جهاد داریم تا بتوانیم این معضلات را هم حل کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، مراسم نکوداشت روز بسیج اساتید و بزرگداشت استاد تراز انقلاب اسلامی صبح امروز با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران و جمعی از مسئولان و اساتید دانشگاهی در دانشگاه تهران برگزار شد.

سرلشکر محمد علی جعفری در این مراسم تاکید کرد: بسیار خرسندم که توفیق یافتم در بین اساتید بسیجی باشیم و امیدواریم  بتوانیم درباره درد مشترکمان درباره مشکلات انقلاب اسلامی صحبت کنیم.

وی با اشاره به سالروز گرامیداشت شهید مصطفی چمران یادآور شد: این استاد تراز دو ویژگی داشت که باید برای ما سوال باشد که در محیط علمی یا در میدان جهاد و با استفاده از همان علم صورت گرفته است که پاسخ دوم صحیح است.  شهید چمران در میدان مبارزه و جهاد و در داخل و خارج بوده است.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: عرصه جهاد برای اساتید ما در کشور و جامعه ما برای ساختن کشور است. از مهمترین مسائل‌مان عبور از دوره سوم و چهارم انقلاب است که از حصور اساتید بسیجی در عرصه‌های اجتماعی باید بهره بریم و این آخرین خواسته رهبری از  دانشگاهیان برای حل مسائل اجتماعی است.

وی با بیان اینکه قطعا باید اساتید بسیجی در این عرصه پیشتاز باشند، گفت: در عرصه علمی تطبیق علوم انسانی مورد نیاز در کشور ما با علوم اسلامی ناب مورد نیاز کشور که به شدت در آن فقر داریم، عرصه‌ای جهادی است و باید در این زمینه باید تلاش کنیم. این فضا و این دانشگاه محل دوران تحصیل و مبارزه ما بوده است و ما در عرصه جنگ و دانشگاه مبارزه می‌کردیم و مقدمه آن، مبارزات دانشجویی بود. امیدواریم خدا توفیق دهد برای تثبیت و پیشرفت انقلاب نقش ارزنده‌ای ایفا کنیم.

سردار جعفری خاطرنشان کرد: انقلاب در چهلمین سال قرار دارد و این ایستادگی ها دستاورد کمی نیست و با این همه دشمنان به یک معجزه شبیه است. حفظ این انقلاب در این چهل سال دو بعد حفظ و پیشرفت دارد. رهبری انقلاب را به پنج مرحله تقسیم کرده است. ما در مرحله سوم هستیم. از سال 42 تا سال 57 مرحله اول بود. مرحله دوم انقلاب حدود چهل سال طول کشیده که مرحله تثبیت و حفظ نظام جمهوری اسلامی بوده است.

وی با بیان اینکه انقلاب را از نظام نمی‌توان جدا کرد و جنگ ما برای انقلاب بود، گفت: ما در این چهل سال مشغول تشکیل نظام، تثبیت و حفظ آن بوده و هستیم. مراحل بعدی اسلامی شدن دستگاه‌ها در کشور و جامعه و جامعه جهانی است و معلوم است که این مراحل سال‌های بیشتری زمان می‌برد و راه طولانی در پیش است بنابراین برای تکمیل کردن اهداف انقلاب اسلامی باید تلاش کرد.

فرمانده کل سپاه گفت: در این مرحله حفظ، دستاوردهای زیادی داشتیم که رهبری آنها را بازشماری کردند و این همه عزت و توسعه بیداری اسلامی و مخالفت‌هایی که با نظام سلطه صورت گرفته همه دستاوردهای بزرگی است که در راس آن آمریکا است این دستاوردها بوجود آمده و شاهد پیروزی‌های جبهه انقلاب در منطقه بودید که لبنان و عراق و سوریه این پیروزی‌ها را داشتند که به تبعیت مردم آنها از انقلاب اسلامی بدست آمده و در یمن هم این پیروزی‌ها نزدیک است.

سردار جعفری تاکید کرد:‌ پیروزی نهایی ملت انقلابی یمن را در آینده‌ای نزدیک شاهد خواهیم بود و فلسطینی‌ها هم همچنان در حال مبارزه هستند. این‌ها برای شکست جبهه استکبار بزرگترین دستاوردها است. البته پیشرفت‌هایی در عرصه‌های مختلف انجام شده اما درصد کمی از اهداف محقق شده که عرصه جهاد و مبارزه‌ای بوده و نیازمند جهاد است.

وی ادامه داد: مرحله دوم که پیشبرد اهداف است، مثل عدالت و رشد مادی و معنوی با الگوی اسلامی پیشرفت و حل مشکلات معیشتی با سو‌ءمدیریت‌ها و دشمنی‌ها به معضل تبدیل شده است و نیاز به جهاد داریم تا بتوانیم این معضلات را هم حل کنیم.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: ارزیابی از تحقق اهداف در مرحله 3 و چهار زیاد مثبت نیست. در مرحله سوم حرکتمان کند است و چرایی این کندی حرکت یعنی اسلامی شدن دستگاه‌ها و جامعه باید بررسی شود. در یک کلام با همه تجربه‌ای که در عرصه امنیتی و دفاعی و مدیریتی دارم می‌گویم که سپاه از ابتدا نظامی نبوده است. سپاه با هشت سال نقشی که ایفا کرد رهبری گفتند نظامی هم باشد. سپاه عملکردش سیاسی، امنیتی، فرهنگی و نظامی است.

سردار جعفری گفت: مشکل ما در کشور در پیشبرد اهداف این است که ما مانع اصلی را بشناسیم که مشکل اصلی در سبک مدیریت کشور و مدیریت اجرایی است و مبانی فکری در عرصه‌های مختلف شروع می‌شود. ما در جنگ هم همین مشکل را داشتیم که یک دیدگاه کلاسیک تا زمان بنی صدر حاکم بود. انقلاب ما مردمی بود و دفاع ما عقیدتی بود و به همین خاطر مردم جان خود را فدا می‌کردند و این همه چیز را دگرگون می‌کرد.

تهیه دستورالعمل 10 ماده‌ای برای پرداخت یارانه به احزاب / ماموریت کمالی برای رسیدگی به اختلافات انجمن اسلامی مهندسان

تهیه دستورالعمل 10 ماده‌ای برای پرداخت یارانه به احزاب / ماموریت کمالی برای رسیدگی به اختلافات انجمن اسلامی مهندسان

مدیرکل سیاسی وزارت کشور از تهیه دستورالعمل 10 ماده‌ای برای پرداخت یارانه به احزاب خبر داد و تاکید کرد: بحث و بررسی درخصوص این دستورکار به پایان نرسیده و ادامه بحث به جلسه آتی موکول شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، بهرام سرمست پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه درخصوص جلسه کمیسیون ماده 10 گفت: یکی از دستورات جلسه کمیسیون ماده 10 احزاب که مورد بررسی قرار گرفت، تخصیص کمک و یارانه ماده 17 فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی بود. 

تهیه دستورالعمل 10 ماده‌ای برای پرداخت یارانه به احزاب 

وی با بیان اینکه دبیرخانه کمیسیون ماده 10 احزاب دستورالعملی را تهیه کرده که شامل 10 ماده و 12 تبصره است که می‌‌‌تواند شاخص امتیازبندی احزاب باشد، اظهار داشت: بحث و بررسی درخصوص این دستورکار به پایان نرسیده و ادامه بحث به جلسه آتی موکول شد که ان‌شاالله بتوانیم دستورالعملی را اجرایی کنیم که در هدفمندی یارانه گام موثر و مفیدی باشد.

14 تیر اسامی احزابی که خود را با قانون جدید احزاب منطبق نکرده‌اند، اعلام می‌شود 

دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب با اشاره به مصوبه تطبیق احزاب با قانون جدید تصریح کرد: در این جلسه مصوب شد پیرو مصوبه 24 اردیبهشت ماه سال جاری احزابی که خودشان را با قانون جدید تطبیق نداده‌‌‌اند تا تاریخ 14 تیرماه این عدم تطبیق به صورت کتبی اعلام شود. 

سرمست افزود: در قانون پیش‌‌‌بینی شده که این احزاب یک ماه فرصت اعتراض دارند و ما هم ظرف سه ماه این اعتراضات را بررسی می‌کنیم و نظر نهایی را اعلام خواهیم کرد. 

ماموریت کمالی برای رسیدگی به اختلافات انجمن اسلامی مهندسان

وی درخصوص کنگره انجمن اسلامی مهندسان خاطرنشان کرد: اکثر احزاب و گروه‌‌‌های سیاسی در مرحله‌‌‌ای که می‌‌‌‌خواهند کنگره برگزار کنند به هرحال یک سری رقابت‌‌‌های درون حزبی دارند. با توجه به اختلاف انجمن اسلامی مهندسان، کمیسیون مقرر کرده است که آقای کمالی از طرف کمیسیون ماده 10 احزاب و خانه احزاب به این موضوع ورود پیدا کند و گزارش‌‌‌های لازم را بدهد. 

مدیرکل سیاسی وزارت کشور افزود: آقای کمالی کنگره را برگزار کرده است، گزارش را به کمیسیون ماده 10 احزاب داده و نظرش را اعلام خواهد کرد.

گزارش کنگره حزب اعتماد ملی به کمیسیون ماده 10 داده شده است

سرمست درباره کنگره حزب اعتماد ملی ابراز داشت: گزارش این کنگره به کمیسیون داده شده است که به موقع اطلاع خواهد شد. 

وی درخصوص تعیین مکان‌‌‌ برای تجمعات بیان کرد: در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس و همچنین در کمیسیون آیین‌‌‌نامه‌‌‌ها بحث‌‌‌های است اما چون به نتیجه‌‌‌ای نرسیده اجازه بدهید، اظهارنظری کنم.

دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب اضافه کرد: ما موظف هستیم به عنوان مجریان این قانون را اجرا کنیم و اگر در مواردی ایراداتی داشت آن را برطرف کنیم.

سرمست با بیان اینکه تعیین مکان‌‌های خاص قدمی در همین راستا بوده و ما باید به عنوان مجری تلاش کنیم، یادآور شد: خوشحال می‌‌‌شویم اساتید دانشگاه و سایر گروه‌های سیاسی نظرات خود را بیان کنند و به کمک کنند. 

دستگیری و استرداد مجرمین فراری به ترکیه/ کنترل مرزهای مشترک و جلوگیری از اقدامات تروریستی

دستگیری و استرداد مجرمین فراری به ترکیه/ کنترل مرزهای مشترک و جلوگیری از اقدامات تروریستی

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور طی یک تماس تلفنی با محترم اینچه قائم مقام وزیر کشور ترکیه گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور طی یک تماس تلفنی با اینچه قائم مقام وزیر کشور ترکیه گفت‌وگو کرد.

در این تماس تلفنی، طرفین ضمن اظهار خرسندی از گسترش روابط دوجانبه، بر ادامه همکاری در مبارزه با تروریسم و جرائم سازمان یافته در منطقه و کنترل مرزهای مشترک به ویژه در مواقع خاص و جلوگیری از اقدامات تروریستی تاکید کردند.

در این تماس تلفنی همچنین، ذوالفقاری خواستار همکاری ترکیه در دستگیری و استرداد مجرمین فراری از جمله کلاهبردارانی که به آن کشور گریخته اند، شد.

یادگار امام: امیدوارم برای امید ابراهیمی و علیرضا جهانبخش اتفاق خاصی نیافتاده باشد

یادگار امام: امیدوارم برای امید ابراهیمی و علیرضا جهانبخش اتفاق خاصی نیافتاده باشد

یادگار امام پیروزی تیم ملی فوتبال ایران را در اینستاگرام خود تبریک گفت.

به گزارش ایلنا، سید حسن خمینی با تبریک به مناسبت پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در اینستاگرام خود نوشت:

پیروزى تیم ملى فوتبال ایران، عید فطرمان را با شیرینى خاصى همراه کرد. تحلیل بازى را اهل فن خواهند گفت، مهم شادى و حس نشاطى است که به جان و روح همه ى ما دمیده شد. به همه ى بازیکنان و سرمربى تواناى این تیم تبریک مى گویم و امیدوارم روزهاى آینده هم براى ما همراه با شادى باشد. هم چنین امیدوارم براى امید ابراهیمى و علیرضا جهانبخش اتفاق خاصى نیافتاده باشد. هر دو اینها از خوب هاى امروز بودند. جا دارد از بازى خوب بیرانوند هم یاد کنم.

5

>