گروه خبری سیاسی

تکرار ادعاهای بی‌اساس نیکی هیلی درباره ایران و حزب‌الله


-
تکرار ادعاهای بی‌اساس نیکی هیلی درباره ایران و حزب‌الله

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد بار دیگر طی ادعاهایی بی‌اساس، ایران و حزب‌الله را به ایجاد بی‌ثباتی در سوریه متهم کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از بلومبرگ، «نیکی هیلی»  در سخنانی بی‌اساس در نشست شورای امنیت با ادعای این‌که ایران و حزب‌الله تصمیم دارند در سوریه بمانند، گفت که زمانی که درگیری‌های میدانی در سوریه تشدید می‌شود، به صلح نخواهیم رسید و این مساله ثبات منطقه را به مخاطره می‌اندازد. زمانی که ایران و حزب‌الله وارد منطقه‌ای می‌شوند، همواره در آن مکان، بی‌ثباتی ایجاد می‌شود.

وی در ادامه موضع‌گیری‌های بی‌اساس خود گفت که سوریه به جبهه‌ای برای ایران، حزب‌الله و هم‌پیمانان آنها تبدیل شده است تا اهداف غیرمسئولانه و خطرناک آنها در منطقه را پیش ببرد.

هیلی همچنین مدعی شد که در تمامی جبهه‌های مناقشه در خاورمیانه، شبه‌نظامیانی را می‌بینیم که توسط ایران، از لبنان، عراق و افغانستان وارد سوریه شده‌اند.

 

 

مذاکرات کره‌جنوبی و آمریکا درباره تحریم‌های علیه ایران/ تلاش سئول برای فرار از فشار واشنگتن

مذاکرات کره‌جنوبی و آمریکا درباره تحریم‌های علیه ایران/ تلاش سئول برای فرار از فشار واشنگتن

سئول و واشنگتن مذاکرات برای چگونگی اجرای تحریم‌های آمریکا علیه ایران را آغاز کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ، کره‌جنوبی و آمریکا از امروز-دوشنبه- مذاکرات درباره چگونگی اجرای تحریم‌های واشنگتن علیه ایران را آغاز کردند.

کره‌جنوبی در تلاش است آمریکا را متقاعد کند تحریم‌ها را به گونه‌ای وضع کند که شرکت‌های کره‌ای حاضر در ایران و تجارت‌های سئول و تهران کمترین ضرر ممکن را ببینند.

«یون کانگ-هیئون» معاون امور اقتصادی وزیر امور خارجه کره‌جنوبی و معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور امنیت بین‌المللی و خلع سلاح هسته‌ای، در این مذاکرات شرکت داشتند.

وزارت امور خارجه کره‌جنوبی جزییات این مذاکرات را تشریح نکرد.

یون کانگ-هیئونامروز همچنین طی تماس تلفنی با «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا درباره تحریم‌های علیه ایران مذاکره کرد.

تاکید بر حفظ برجام/ گفت‌وگو درباره روابط دوجانبه، تحولات منطقه‌ای و همکاری در حوزه قضایی و حقوق‌بشری

تاکید بر حفظ برجام/ گفت‌وگو درباره روابط دوجانبه، تحولات منطقه‌ای و همکاری در حوزه قضایی و حقوق‌بشری

دور تازه گفت‌وگوهای سیاسی ایران و سوئیس امروز در تهران برگزار شد.

به گزارش ایلنا، با توجه به علاقه‌مندی جمهوری اسلامی ایران و کنفدراسیون سوئیس به گسترش بیش از پیش مناسبات دوجانبه، دور جدید گفت‌وگوهای جامع سیاسی به ریاست سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و پاسکال بریسویل، معاون وزارت امور خارجه فدراسیون سوئیس امروز در تهران برگزار شد.

در این نشست در خصوص روابط دوجانبه، تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و همکاری در حوزه قضایی و حقوق بشری گفت‌وگو شد.

طرفین همچنین ضمن تاکید بر حفظ برجام، لزوم پایبندی کشورها به آن را مهم ارزیابی و بر آمادگی خود برای توسعه همکاری در این چارچوب تاکید کردند.

معاونان وزرای امور خارجه دو کشور همچنین ضمن تاکید بر لزوم تسریع در روند حل بحران‌های منطقه، آخرین وضعیت منازعات و بحران‌های منطقه‌ای را مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار دادند.

زیرساخت‌های انرژی، اولین هدف حملات سایبری در جنگ احتمالی با ایران است

زیرساخت‌های انرژی، اولین هدف حملات سایبری در جنگ احتمالی با ایران است

رییس سابق واحد 8200 امنیت ملی رژیم صهیونیستی مدعی شد: انرژی، یال اصلی اقتصادهاست و برای برخی، رگ حیاتی‌شان است. اسرائیل باید در هر جنگی در آینده با ایران یا حزب الله سراغ زیرساخت‌های انرژی برود.

به گزارش ایلنا به نقل از «جروزالم پست»، «ایهود شینرسون» رییس سابق واحد 8200 امنیت ملی رژیم صهیونیستی مدعی شد که اولین هدف سایبری که اسرائیل باید در هر جنگی در آینده با ایران یا حزب الله به سراغ آن برود، زیرساخت‌های انرژی است. 

وی در کنفرانسی در دانشگاه تل آویو تحت عنوان «هفته سایبری» با اشاره به اهمیت انرژی در اقتصاد ایران مدعی شد: انرژی، یال اصلی اقتصادهاست و برای برخی، رگ حیاتی‌شان است. 

«شینرسون» مدعی شده این نوع حملات تاثیرات وسیع‌تری برای خنثی‌سازی سامانه‌های تسلیحاتی دشمنان اسرائیل دارد و به اسرائیل موقعیت برتر از نظر فنی را خواهد داد اما تاثیر آن استراتژیک نیست. 

این مقام سابق وزارت جنگ اسرائیل مدعی شد: «اهدافی وجود دارد که هرگز به دلایل اخلاقی نباید مورد حمله سایبری قرار بگیرد؛ از جمله آب و غذا و بخش‌های مراقبت‌های پزشکی.»

وی توصیه کرده به بخش بانکی هم حمله نشود و گفته که این حمله اثر پروانه‌ای دارد و می‌تواند بر اقتصاد جهانی تاثیر بگذارد. درمورد دفاع سایبری اسرائیل بزرگترین اولویت، مسدود کردن حملات سایبری به سپر دفاع موشکی‌اش نظیر «آیرون دوم» و سامانه‌های موشکی «ارو» و همچنین سامانه‌های «سی فور آی» است که برای آنها مزایایی را در جبهه‌ها ایجاد کرده‌است. 

«یاکاو امیدرور» رییس شورای امنیت ملی سابق اسرائیل هم در این کنفرانس بر اهمیت درس گرفتن از جنگ‌های کلاسیک در حوزه سایبری تاکید کرده و مدعی شد: «اسرائیل باید همیشه این احتمال را بدهد که دفاع سایبری‌اش مورد نفوذ دشمن قرار بگیرد. جنگ‌های کلاسیک دو اقدام برجسته برای زمانی که دشمن به خط دفاعی‌شان نفوذ می‌کرد داشت؛ پاسخ اول خطوط دفاعی متعدد برای کشاندن دشمن به منطقه کشنده یعنی جایی که شانس نابودی‌شان وجود داشت بود. اما اگر شما باهوش باشید دشمن را نابود نمی‌کنید. شما تله عسل ترتیب می‌دهید و به آنها اطلاعاتی می‌دهید که فکر کنند در جای درست هستند. شما دشمن را فریب می‌دهید به گونه‌ای که فکر کند موفق شده است.»

«امیدرور» مدعی شد: «اگر دشمن سایبری فکر کند که جای درستی را هک کرده است، به فکر حمله دیگری نخواهد بود و سعی می‌کند در سیستم سایبری جعلی بماند.»

«یارون روزن» افسر سایبری بازنشسته وزارت جنگ اسرائیل هم بر اهمیت جنگ سایبری نامتقارن تاکید کرده و مدعی شد: «ما باید تیم‌های سوآت در فضای سایبری داشته باشیم. واحد ملی‌ که پاسخگو باشد. زمانی که می‌پرسید چه کسی پاسخگو است؟ می‌بینید که دست بیش از یک نفر بالا می‌رود این درحالی است که می‌دانیم هیچ‌کس در واقع پاسخ‌گو نیست.»

«روزن» بر اهمیت شناخت یک سیستم بازدارنده در فضای سایبری علیه دشمن فرضی تاکید کرده و گفته که این چالش سختی با توجه به درگیری‌های احتمالی و غیر قابل پیش‌بینی است.

موزه و نمایشگاه میراث فرهنگی و تمدنی ایران در هلند افتتاح شد

موزه و نمایشگاه میراث فرهنگی و تمدنی ایران در هلند افتتاح شد

موزه و نمایشگاه میراث فرهنگی و تمدنی ایران در هلند با حضور سفیر ایران در لاهه افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، موزه و نمایشگاه میراث فرهنگی و تمدنی ایران طی مراسمی با حضور علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند، محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و تنی چند از مقامات هلندی در شهر آسن هلند افتتاح شد.

این نمایشگاه آثار باستانی ایران که «ایران مهد تمدن» نام دارد با همکاری مشترک موزه درنتز هلند و موزه ملی ایران بر پا شده و در آن حدود دویست اثر باستانی و جاودانه هنر و فرهنگ ایرانی به نمایش در امده است.

این موزه دیروز طی مراسم باشکوهی با حضور بیش از سیصد نفر از محققین، اساتید دانشگاه و دوستداران میراث فرهنگی بازگشائی گردید و قرار است به مدت پنج ماه میزبان علاقه مندان به فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی در کشور هلند باشد.

جهانگیری در هلند طی سخنانی در مراسم افتتاحیه برگزاری نمایشگاه در مورد تاریخ و تمدن ایران در هلند را یک ابتکار مهم و یک فعالیت فرهنگی بزرگ ارزیابی کرد که بازدید کنندگان از آن را به سفری به تاریخ یکی از قدیمی ترین و جالب ترین فرهنگها در جهان می برد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: این قبیل همکاریهای فرهنگی بین ایران و هلند می تواند زمینه ساز شناخت بهتر دو ملت از یکدیگر شده و مناسبات دو کشور را  مستحکمتر کند و با توجه به این مهم، سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه تمام توان خود را  در جهت برگزاری این نمایشگاه بکار برد.

وی افزود: علیرغم چهارصد سال مناسبات دیپلماتیک بین ایران و هلند، ما به این نکته پی برده ایم که ایران و فرهنگ و تمدن ایرانی ه درستی توسط مردم هلند در زمان معاصر شناخته نشده است، از این رو تصمیم گرفتیم تا ایران را در حد ممکن به مردم هلند معرفی کنیم و در نتیجه تعداد توریستهای هلندی که ظرف چهارسال گذشته از ایران بازدید کرده اند افزایش قابل توجهی یافته است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین تاکید کرد: متاسفانه جهان هنوز از درگیری، تجاوز و خشونت رنج می برد و ما شاهد فقدان دوستی و صلح در برخی نقاط جهان هستیم. در این میان هیچکس نمی تواند نقش مهم روابط و مبادلات فرهنگی را در ارتقاء دوستی، ثبات و صلح و رفع سوءتفاهم ها و دشمنی ها نادیده بگیرد.

جهانگیری در پایان سخنرانی خود از مردم هلند و کشورهای همسایه هلند دعوت کرد ظرف پنج ماه آینده از این نمایشگاه بازدید کنند.

طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در این مراسم با اشاره به اینکه در این موزه حدود 200 اثر از مقاطع مختلف تاریخ ایران به نمایش در آمده تصریح کرد: این آثار نماینده دویست هزار سال فرهنگ و تاریخ ایران است.

وی افزود: بدون شک ایران علاوه براینکه یکی از مراکز اصلی تمدن در غرب آسیا می باشد، تاریخ طولانی در کمک به غنای فرهنگ بشری دارد.

وی همچنین با اشاره به علاقمندی جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری نمایشگاه آثار موزه درنتز در موزه ملی ایران، آن را فرصتی برای بازدیدگنندگان ایرانی دانست تا چشمه ای از میراث فرهنگی غنی هلند را مشاهده کنند. وی برگزاری نمایشگاه متقابل در دو کشور را گام مهمی در افزایش مناسبات فرهنگی بین ایران و هلند ارزیابی کرد.

در این مراسم همچنین قطعاتی از موسیقی اصیل ایرانی همراه با آواز خوانی محمد معتمدی یکی از هنرمندان کشورمان به اجرا در امد که مورد استقبال حضار قرار گرفت.

واکنش ایران به بیانیه مداخله جویانه آمریکا در خصوص اعدام محمد ثلاث

واکنش ایران به بیانیه مداخله جویانه آمریکا در خصوص اعدام محمد ثلاث

سخنگوی وزارت خارجه ضمن محکومیت بیانیه مداخله جویانه آمریکا گفت: در جایگاهی نیستید که به دخالت و سیاه نمایی علیه اقدامات قانونی داخلی دیگر کشورهای مستقل و قلب حقایق بپردازید.

به گزارش ایلنا، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا در خصوص قصاص متهم، معترف و محکوم به شهادت چند تن از شهروندان و پرسنل نیروی انتظامی در حادثه خیابان پاسداران، ضمن محکومیت این اقدام مداخله جویانه اظهار داشت: متهم ضمن برخورداری از وکیل و پس از طی مراحل قانونی و قضایی در محاکم جمهوری اسلامی ایران، به موارد اتهامی اعتراف کرده و در نتیجه مجرم شناخته شده و به اجرای حکم قصاص محکوم شد و اساسا حکم مذکور هیچگونه ارتباطی به باورها شخصی وی نداشته است.

قاسمی خاطر نشان کرد: دولت آمریکا که امروزه خود در نقض تعهدات صریح بین المللی شهره خاص و عام است و طی یکسال گذشته از بسیاری از توافقات بین المللی به صورت یکجانبه خارج شده و از بار تعهدات و مسئولیت خود شانه خالی می کند و قوانین ضد حقوق بشری و تبعیض آمیز مهاجرتی رئیس جمهور این کشور، به ویژه سیاست بی رحمانه و ضد انسانی جدا کردن کودکان مهاجرین از مادرشان و پدران شان و اسکان آنها در کمپ ها، نه تنها موجب اعتراض بسیاری از کشورها، سازمان های بین المللی و افراد و شخصیت های جهان شده بلکه نزدیک ترین افراد به کاخ سفید را هم به مخالفت و اعتراض واداشته است، در جایگاهی نیست که به دخالت و سیاه نمایی علیه اقدامات قانونی داخلی دیگر کشورهای مستقل و قلب حقایق بپردازد.

>