_  

گروه خبری سینما

نامگذاری آمفی تئاتر یک موسسه خیریه به نام جمشید مشایخی


گروهی از هنرمندان سینما و تئاتر در آستانه نوروز 97 از موسسه خیریه فدک باغ رضوان محل نگهداری دختران معلول بالای 14 سال بازدید کردند.
نامگذاری آمفی تئاتر یک موسسه خیریه به نام جمشید مشایخی

به گزارش ایسکانیوز از موسسه خیریه فدک باغ رضوان،جمشید مشایخی،داریوش فرهنگ،گوهر خیر اندیش، مهری آل آقا، داود منفرد، پوری بنایی، محمدرضا طالقانی، از موسسه خیریه فدک باغ رضوان بازدید کردند در این بازدید سالن آمفی تاتر این خیریه به پاس تلاشهای جمشید مشایخی به نام وی نامگذاری شد.

جمشید مشایخی بازیگر سینما و تئاتر طی سخنانی گفت: اینکه گروهی با عشق و علاقه به کشور و ملت ایران عاشقانه به هموطنان خود کمک و خدمت می کند بسیار ارزشمند است و نشان می دهد که ما فرزندان کوروش و فردوسی بزرگ هستیم.

وی با اشاره به اینکه کمک به هم نوع ریشه در فرهنگ و ادبیات ما دارد افزود: در این میان کمک به افراد کم توان و معلول ارزش بسیار بالاتر والاتری دارد و من دست همه کسانی که به کودکان معلول خدمت می کنند را با همه وجود می بوسم.

داریوش فرهنگ نیز گفت: کمک به دیگران نیاز به یک وسعت نگاه دارد اما باید بدانیم که کودکان معلول نیازمند توجه هستند و نه ترحم البته نگهداری از کودکان معلول کار آسانی نیست و باید قدردان موسساتی باشیم که از این کودکان نگهداری می کنند.

فرهنگ ادامه داد: همه ما باید برای نوع دوستی و تقسیم شادی تلاش کنیم و افراد کنار دست خود را نیز ببینیم.

گوهر خیر اندیش نیز طی سخنانی گفت: همه ما باید تا آنجایی که می توانیم به هموطنان خود و بخصوص افراد نیازمند کمک کنیم زیرا هرچقدر که دولت تلاش کند و هموطنان یاری کنند اما بازهم افراد نیازمند وجود دارند.

خیر اندیش با اشاره به اینکه ما کشورغنی هستیم افزود: هرچند خیریه های مختلف در موضوعاتی مختلف تلاش می کنند اما دولت نیزباید کمکهای خود را مستمر ادامه بدهد تا هر روز به سمت بهبودی حرکت کنیم

وی ادامه داد: کمک کردن حتما نباید مادی باشد بلکه می توان با ابراز محبت و نوازش کردن یک کودک معلول نیاز عاطفی او را فراهم کرد هرچند معلولیت افراد باعث ناراحتی و حزن می شود اما اینکه می بینیم گروهی هستند که به این افراد و کودکان توجه می کنند باعث خوشحالی است.

پوری بنایی نیز گفت: من همیشه برای کار خیر حاضر هستیم و اگر بدانم که حضورم می تواند در هر خیریه مثمر ثمر باشد اصلا دریغ نمی کنم

محمدرضا طالقانی نیز گفت: خدمت به افراد معلول سعادتی است که نصیب هر فردی نمی شود و هر فردی که بتواند به کودکان معلول خدمت کند افتخاربزرگی نصیبش شده است زیرا کودکان معلول فرشته هستند

براساس این خبر، موسسه خیریه فدک باغ رضوان از بیش از ۳۰۰ نفر از دختران معلول بالای ۱۴ سال نگهداری می کند.

۵۰۲

مستند سینمایی «سفر سهراب»اکران می شود


همزمان با سالروز تولد 74 سالگی سهراب شهیدثالث فیلمساز فقید ایران، مستند سینمایی «سفر سهراب» به تهیه کنندگی و کارگردانی امید عبدالهی روی پرده می رود.
مستند سینمایی «سفر سهراب»اکران می شود

به گزارش گروه فرهنگی ایسکانیوز از فیلم «سفر سهراب»، همزمان با زادروز ۷۴ سالگی سهراب شهیدثالث فیلمساز فقید ایران، مستند سینمایی «سفر سهراب» که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید شده در گروه سینمایی «هنر تجربه» اکران می شود.

بر همین اساس قرار است برای نخستین بار چهار اثر آلمانی زبان و شاخص این فیلمساز شهیر و به همراه فیلم «یک اتفاق ساده» به عنوان یک اثر ماندگار از شهیدثالث در قالب هفته های فیلم در تهران و دیگر شهرهای کشور روی پرده رود.

مستند «سفر سهراب» پرتره ای متفاوت درباره سهراب شهیدثالث، به عنوان یکی از موثرترین آغازگران سینمای نوین ایران است، که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید شده و مهمترین مقاطع کار و زندگی این کارگردان، یعنی زمانی که موفق به ساخت دو فیلم «یک اتفاق ساده» و «طبیعت بی جان» شد را به تصویر می کشد. نخستین نمایش رسمی این مستند در دهمین جشنواره بین المللی مستند ایران، سینما حقیقت بوده است و از سوی هیات داوران این جشنواره، به عنوان یکی از نامزدهای دریافت تندیس هنر و تجربه برای بهترین فیلم مستند معرفی شد.

آیین افتتاحیه فیلم «سفر سهراب» در تاریخ ۶ تیرماه، ساعت ۱۸ و در موزه سینما برپا می شود. در این مراسم جمعی از بزرگان عرصه سینما و فرهنگ ایران درباره سینمای شهیدثالث صحبت می کنند و در ادامه عوامل مستند «سفر سهراب» درباره روند ساخته شدن این فیلم توضیح می دهند.

براساس این خبر، فیلم های بلند «درخت بید»، «آخرین تابستان گرابه»، «فرزند خوانده ویرانگر» و «هانس، جوانی از آلمان» چهار اثر آلمانی سهراب شهیدثالث هستند که قرار است با زیرنویس فارسی به نمایش گذاشته شوند.

امید عبدالهی کارگردان مستند سینمایی «سفر سهراب»، فارغ التحـصیل مقطع کارشناسی رشته سینما است که تاکنون فیلم های کوتاه و مستندی چون « بادی که می وزد»، «میان دو خواب»، «شیوه شاغلام»، «پانسمان»، «کورسو»، «میزبان» و «برندگان» را کارگردانی کرده است و با این آثار جوایزی چون تقدیر ویژه هیات داوران از جشنواره بین المللی فیلم کوتاه کلرمون فران در فرانسه، جایزه بزرگ بهترین فیلمساز از جشنواره بین المللی فیلم کوتاه ساپورو ژاپن، مدال برنز از جشنواره بین المللی فیلم کوتاه ملل اتریش، جایزه حمایتی صندوق بِرتا از جشنواره ایدفا هلند، جایزه ویژه هیات داوران از جشنواره بین المللی اسماعیلیه مصر و و... را از آن خود کرده است.

عبدالهی علاوه بر کارگردانی، پژوهش و تدوین فیلم «سفر سهراب» را هم به عهده داشته است. دیگر عوامل این فیلم عبارتند از: رضا تیموری: تصویربردار، مهدی احمدی: گوینده گفتار متن، حسن شبانکاره: طراحی و ترکیب صدا، امیر بیات: آهنگساز، میثم عباسی: دستیار کارگردان و مدیر تولید، لیلا قدرت الهی: عکاس و پریسا ساسانی: مدیر روابط عمومی، محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.
روابط عمومی فیلم مستند «سفر سهراب».

۵۰۲

خداحافظی «خوک» با پرده نقره ای


سخنگوی شورای صنفی گفت:  «سهیلا شماره 17» ساخته علی غفاری از  فردا 30 خرداد در سرگروه کوروش به جای فیلم «خوک» اکران می شود.
خداحافظی «خوک» با پرده نقره ای

غلامرضا فرجی در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی ایسکانیوز درباره تازه ترین تصمیمات امروز دوشنبه ۲۸ خرداد شورای صنفی نمایش، گفت: فیلم سینمایی «سهیلا شماره ۱۷» ساخته علی غفاری از ۳۰ خرداد در سرگروه کوروش به جای فیلم «خوک» اکران می شود.

وی افزود: در گروه آزادی فیلم «خاله قورباغه» ساخته افشین هاشمی جایگزین «چهارراه استانبول» ساخته مصطفی کیایی، فیلم «دارکوب» ساخته بهروز شعیبی به جای «خجالت نکش» ساخته رضا مقصودی در گروه استقلال و فیلم «به وقت خماری» ساخته محمدحسین لطیفی در گروه ایران به جای «عصبانی نیستم» ساخته رضا درمیشیان از ۶ تیرماه و در هفته آینده اکران می شود.

سخنگوی شورای صنفی نمایش با اشاره به اینکه سقف قیمت بلیت بازی های جام جهانی، تصریح کرد: براساس مصوبه شورای عالی و شورای صنفی نمایش قیمت بلیت های جام جهانی در تهران نباید از ۲۰ هزار تومان بیشتر باشد.

فرجی در خصوص فیلم هایی که برای پخش بازی جام جهانی سانس اصلی را از دست داده اند اظهار داشت: این فیلم ها براساس دستورالعملی که به سینمادار ابلاغ شده است، عمل می کنند.

۵۰۱

آخرین مصوبات شورای پروانه نمایش خانگی


شورای صدور پروانه نمایش خانگی با عرضه دو عنوان موافقت کرد.
آخرین مصوبات شورای پروانه نمایش خانگی

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، در جلسه اخیر شورای پروانه نمایش خانگی که با حضور اکثریت اعضاء برگزار شد،با عرضه سریال های «ساخت ایران فصل ۲ قسمت۷»س به تهیه کنندگی مشترک منصورسهراب پور و سید امیر پروین حسینی و کارگردانی برزو نیک نژاد ،«گلشیفته قسمت ۳۱» به تهیه کنندگی علی اکبر نجفی و کارگردانی بهروز شعیبی موافقت شد.

همچنین در این جلسه برای فیلم های سینمایی ایرانی ـ«پرسه در مه» به تهیه کنندگی جواد نوروز بیگی و کارگردانی بهرام توکلی،«آپاندیس» به تهیه کنندگی مقصود جباری و کارگردانی حسین نمازی،«زرد» به تهیه کنندگی کامران مجیدی و کارگردانی مصطفی تقی زاده، «صفر تا سکو» به تهیه کنندگی مشترک مهتاب کرامتی و فاطمه ابوالقاسمی و کارگردانی سحر مصیبی و «مسلخ» به تهیه کنندگی و کارگردانی اصغر نصیری پروانه نمایش خانگی صادر شد.

این گزارش می افزاید: با عرضه هفت عنوان فیلم خارجی ، پنج عنوان فیلم مستند و آموزشی و سه عنوان فیلم مراکز فرهنگی و جشنواره ها موافقت به عمل آمد.

۵۰۳

پوستر بزرگداشت «علی لقمانی» رونمایی شد


پانزدهمین دوره جشنواره فیلم دانشجویی نهال با حضور اساتید عرصه سینما در راستای بزرگداشت علی لقمانی برگزار شد.
پوستر بزرگداشت «علی لقمانی» رونمایی شد

به گزارش گروه فرهنگی ایسکانیوز، پانزدهمین دوره جشنواره فیلم دانشجویی نهال مراسم بزرگداشتی به علی لقمانی فیلمبردار برجسته سینمای کشور اختصاص داد.

وی سابقه همکاری با کارگردانان بزرگی همچون خسرو سینایی، اصغر فرهادی، داریوش مهرجویی، فرزاد موتمن و ... را در کارنامه خود دارد.

در این مراسم که با حضور اساتید و هنرمندان عرصه سینما برگزار می شود، محمد حسین فرج مدیر کل توسعه فن آوری سازمان سینمایی و همایون امامی مستند ساز و پژوهشگر سینما سخنرانی خواهند داشت و همچنین فیلم مستند کوتاهی با همین عنوان، که به صورت آنالوگ ۱۶ میلیمتری توسط دانشجویان دانشکده سینما تئاتر و به کارگردانی شاهین دانشفر ساخته شده پخش خواهد شد.

دیگر عوامل این فیلم عبارتند از: مدیر فیلمبرداری:شاهین دانشفر، تدوین: خاتون حیدری فاروقی، صدا: پوریا اسلامی، با تشکر از اسماعیل کمالی روستا، دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: رضوان پاکپور، دستیار دوم کارگردان و منشی صحنه: الیکا حسینی، گروه فیلمبرداری: جمال غیاث بیگی، علیرضا باستانی، حسین عباسی، مدیر تولید: فرشید زینعلی، صحنه: محمدرضا باغنده، عکاس: غزل عابدی، تیتراژ: جمال غیاث بیگی، طراح گرافیک: پوریا مهری، گروه آرشیو: غزل عابدی، شکیبا علی حسینی، امور لابراتواری، اسکن نگاتیو و اتالوناژ: لابراتوار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

این مراسم در آیین افتتاحیه جشنواره نهال روز دوشنبه ۲۸ خرداد ماه، ساعت ۵ عصر و در سالن ایوان شمس برگزار خواهد شد.

۵۰۲

5هزاربلیت سینما برای بازی ایران و مراکش فروخته شد


بلیت نمایش بازی ایران و مراکش در رقابت های جام جهانی 2018 از شب گذشته در سینماها به فروش می رسد و تاکنون به 100 میلیون تومان رسیده است.
5هزاربلیت سینما برای بازی ایران و مراکش فروخته شد

به گزارش گروه فرهنگی ایسکانیوز،حدود ۴۰ سینما از روز گذشته ۲۲ خرداد بلیت های جام جهانی فوتبال را به فروش گذاشته اند و تاکنون حدود پنج هزار بلیت فروخته شده است.

بیش از ۳۰ سینما در تهران و حدود ۱۰ سینما در شهرستان ها فروش بلیت ها را بر عهده دارند و تاکنون حدود ۱۰۰ میلیون تومان بلیت به فروش رسیده است.

بلیت هایی که فروخته شده اند فقط به بازی اول تیم ملی یعنی بازی ایران و مراکش تعلق دارد و هنوز بازی های دیگر چندان باز نشده اند.

۵۰۱


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن