تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سینما

نامگذاری آمفی تئاتر یک موسسه خیریه به نام جمشید مشایخی


گروهی از هنرمندان سینما و تئاتر در آستانه نوروز 97 از موسسه خیریه فدک باغ رضوان محل نگهداری دختران معلول بالای 14 سال بازدید کردند.
نامگذاری آمفی تئاتر یک موسسه خیریه به نام جمشید مشایخی

به گزارش ایسکانیوز از موسسه خیریه فدک باغ رضوان،جمشید مشایخی،داریوش فرهنگ،گوهر خیر اندیش، مهری آل آقا، داود منفرد، پوری بنایی، محمدرضا طالقانی، از موسسه خیریه فدک باغ رضوان بازدید کردند در این بازدید سالن آمفی تاتر این خیریه به پاس تلاشهای جمشید مشایخی به نام وی نامگذاری شد.

جمشید مشایخی بازیگر سینما و تئاتر طی سخنانی گفت: اینکه گروهی با عشق و علاقه به کشور و ملت ایران عاشقانه به هموطنان خود کمک و خدمت می کند بسیار ارزشمند است و نشان می دهد که ما فرزندان کوروش و فردوسی بزرگ هستیم.

وی با اشاره به اینکه کمک به هم نوع ریشه در فرهنگ و ادبیات ما دارد افزود: در این میان کمک به افراد کم توان و معلول ارزش بسیار بالاتر والاتری دارد و من دست همه کسانی که به کودکان معلول خدمت می کنند را با همه وجود می بوسم.

داریوش فرهنگ نیز گفت: کمک به دیگران نیاز به یک وسعت نگاه دارد اما باید بدانیم که کودکان معلول نیازمند توجه هستند و نه ترحم البته نگهداری از کودکان معلول کار آسانی نیست و باید قدردان موسساتی باشیم که از این کودکان نگهداری می کنند.

فرهنگ ادامه داد: همه ما باید برای نوع دوستی و تقسیم شادی تلاش کنیم و افراد کنار دست خود را نیز ببینیم.

گوهر خیر اندیش نیز طی سخنانی گفت: همه ما باید تا آنجایی که می توانیم به هموطنان خود و بخصوص افراد نیازمند کمک کنیم زیرا هرچقدر که دولت تلاش کند و هموطنان یاری کنند اما بازهم افراد نیازمند وجود دارند.

خیر اندیش با اشاره به اینکه ما کشورغنی هستیم افزود: هرچند خیریه های مختلف در موضوعاتی مختلف تلاش می کنند اما دولت نیزباید کمکهای خود را مستمر ادامه بدهد تا هر روز به سمت بهبودی حرکت کنیم

وی ادامه داد: کمک کردن حتما نباید مادی باشد بلکه می توان با ابراز محبت و نوازش کردن یک کودک معلول نیاز عاطفی او را فراهم کرد هرچند معلولیت افراد باعث ناراحتی و حزن می شود اما اینکه می بینیم گروهی هستند که به این افراد و کودکان توجه می کنند باعث خوشحالی است.

پوری بنایی نیز گفت: من همیشه برای کار خیر حاضر هستیم و اگر بدانم که حضورم می تواند در هر خیریه مثمر ثمر باشد اصلا دریغ نمی کنم

محمدرضا طالقانی نیز گفت: خدمت به افراد معلول سعادتی است که نصیب هر فردی نمی شود و هر فردی که بتواند به کودکان معلول خدمت کند افتخاربزرگی نصیبش شده است زیرا کودکان معلول فرشته هستند

براساس این خبر، موسسه خیریه فدک باغ رضوان از بیش از 300 نفر از دختران معلول بالای 14 سال نگهداری می کند.

502

کارگاه «میز خدمت الکترونیک» برای کارشناسان سینمایی استان ها برگزار شد


نشست آموزشی دو روزه کارشناسان سینمایی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها با موضوع «میز خدمت الکترونیک» و با هدف ارتقای سطح دانش و آموزش همکاران استانی در سالن کنفرانس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
کارگاه «میز خدمت الکترونیک» برای کارشناسان سینمایی استان ها برگزار شد

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایسکانیوز از سازمان امورسینمایی، سمعی و بصری، در آغاز این نشست آموزشی ابوالفضل مردانلو مدیر کل برنامه و بودجه و تحول اداری سازمان سینمایی اعلام کرد: در راستای اجرای توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی مبتنی بر تکریم ارباب رجوع و افزایش بهره وری و تسهیل امور، تعداد مجوز های صادره سازمان سینمایی از 21 مورد در قالب 9 مجوز تجمیع شده که از این تعداد 8 مجوز به صورت الکترونیکی به مراجعین ارائه می شود.

وی افزود: با توجه به ایجاد امکان دسترسی به سامانه های صدور مجوز در استان ها و تفویض اختیارات به ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانی، نشست آموزشی برای مسئولین سینمایی این ادارات کل برگزار می شود.

بنا بر این گزارش، سازمان امور سینمایی در راستای توسعه دولت الکترونیک، اقدام به هوشمند سازی مجوز های صادره و تجمیع آنها با عنوان «میز خدمت الکترونیک»کرده است و این مهم با هدف تحقق دولت الکترونیک و تحقق مدیریت هوشمند فرهنگی در سینما و ارتقای کیفیت خدمات کشوری در حوزه سینما و ارائه خدمات مناسب در حد و شان فعالان سینما در حال انجام است و در همین راستا بخشی از وظایف قانونی در این بخش با تفویض اختیار به استان ها واگذار شده است.

در این نشست نحوه کار سامانه های « آموزشگاه های آزاد سینمایی»، «موسسات سینمایی و غیر سینمایی»، «مراکز فنی»، «سالن های سینما » و «نمایش خانگی» در قالب کلاس های آموزشی به کارشناسان حاضر ارائه شد.

در مراسم پایانی این نشست دو روزه آموزشی ، رمضانعلی حیدری خلیلی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام عزاداری اباعبدالله الحسین و همچنین گرامی داشت روز ملی سینما با اشاره به اینکه فعالیت های سینمایی در استان ها جدی‌تر از گذشته و با پیشرفت قابل ملاحظه در حال انجام است ابراز امیدواری کرد با همکاری بخش های سینمایی در ادارات کل، سینما در استان ها به شأن و جایگاه مناسب خود دست پیدا کند.

این مدیر سینمایی خاطر نشان کرد: از زمستان سال گذشته بحث دولت الکترونیک در سازمان سینمایی به عنوان یک طرح محوری با جدیت دنبال شده است و گام نخست آن در تمرکز و صدور مجوزهای سینمایی بود که کلیه مجوزها ذیل این طرح لحاظ شد و بر اساس برنامه زمان بندی شده خرداد ماه سال‌جاری در تمام بخش های حاکمیتی سینما که منجر به صدور مجوز برای فعالان و متقاضیان این عرصه می شد به مرحله نهایی رسید.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی در ادامه افزود: موفق شدیم با گذر از مراحل آزمایشی طرح و رفع نقاط ضعف و تامین نیازهای جدید از این بستر استفاده کنیم و به نوعی فارغ از زمان و مکان، تمام نیاز های حوزه فعالیت‌های دولتی سینما که منجر به صدور مجوز می شود را از بستر اینترنت و به صورت مجازی خدمات رسانی کنیم تا نیاز به مراجعه حضوری نباشد.

وی ادامه داد: امیدواریم با کمک همکاران استانی بتوانیم تمامی تکالیف و ماموریت های سازمانی را مبتنی بر این سامانه های راه اندازی شده در سطح کشور انجام دهیم.

در پایان حیدری خلیلی اعلام کرد: در آینده نزدیک تمامی خدمات دولتی سینمایی با استفاده از ظرفیت مجازی و از طریق سامانه های طراحی شده به عنوان میز خدمت الکترونیکی سازمان سینمایی صورت می گیرد و امیدواریم به آن درجه و ظرفیت برسیم که خدمات ما به صورت روان و آسان ارائه و رضایت مطلوب از مخاطبان و متقاضیان حاصل شود.

شایان ذکر است در کارگاه های مختلف این نشست دو روزه، مدیران کل حوزه های تخصصی سازمان سینمایی، محمد حسین فرج، علیرضا صدرالدینی، محمد رضا فرجی و حسین پارسایی با طرح مطالبی پیرامون حوزه های تخصصی خود، به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند.

انتهای پیام/

279 / 279

رونمایی آنونس فیلم سینمایی «اجباری»


آنونس جدید فیلم سینمایی «اجباری» به کارگردانی حمیدرضا رفائی و تهیه‌کنندگی رضا رخشان توسط محمد واحد رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایسکانیوز؛ آنونس جدید فیلم سینمایی «اجباری»که از یکم شهریورماه سال جاری در گروه هنروتجربه اکران شده است، رونمایی شد.

در خلاصه‌ی داستان فیلم که امیرمهدی عزیزی، علیرضا استادی، رامین راستاد، حبیب‌الله خدامددی و فرهاد تاوتلی بازیگران آن هستند، آمده است: کریم عبدی در آخرین روزهای خدمت سربازی درگیر پدر پیر خود می‌شود که به‌شدت به بیماری آلزایمر دچار است و این تقابل برای نگه‌داشتن پدر در شهری که خود غریبه است و تلاش برای انسان بودن و پایبندی به اعتقادات تاآخرین‌نفس حتی در بدترین شرایط هسته اصلی قصه فیلم «اجباری» را تشکیل می‌دهد.

عوامل فیلم عبارتند از: کارگردان: حمیدرضا رفائی، تهیه‌کننده: رضا رخشان، فیلمنامه‌نویس: امیر عبدی و مجید اسماعیلی پارسا، مدیر فیلمبرداری: عبد عبدی‌نسب، تدوین: کاوه ایمانی، مدیرصدابرداری: آرش برومند، طراح گریم: حامد علی بخشی، صداگذاری: محمود موسوی‌نژاد، طراح صحنه و لباس: علیرضا نصیرنیا، موسیقی: بهنود یخچالی، برنامه‌ریز: محمد رسولی واشقانی، مدیرتولید: حسن مصطفوی، سرمایه‌گذار: سارا عابدیان، عکاس:نازنین سلامیان، مشاور رسانه­ای: سعیده الله­دادی.

«اجباری» از روز پنج­شنبه یکم شهریور­ ماه در گروه هنر و تجربه روی پرده رفته است و علاوه بر تهران اکران خود را در سایر شهرستان‌ها از جمله مشهد، اصفهان، شیراز، کرمان و ...آغاز کرده است.

انتهای پیام/

279 / 279

رئیس سازمان سینمایی با مدیر جشنواره فیلم شانگ‌های دیدار کرد


محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی با مسئولان و مدیر جشنواره فیلم شانگ‌های چین دیدار کرد.
رئیس سازمان سینمایی با مدیر جشنواره فیلم شانگ‌های دیدار کرد

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایسکانیوز؛سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری، محمد مهدی حیدریان در این دیدار گفت: تقویت ارتباطات با حضور در جشنواره ، شرکت تعداد بیشتر فیلم در جشنواره و داشتن بخش های ویژه از سینمای ایران در جشنواره شانگ‌های چین و حضور چین در جشنواره جهانی ایران اتفاق خوبی برای دو کشور است.

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به اهمیت کمربند جاده ابریشم چین اظهار کرد: از سیاست چین نسبت به این کمربند اطلاع داریم و می دانیم که از چه زمانی آنرا دنبال می کند تا اتفاق مهمی در این حوزه بیافتد. در جلسات قبلی هم تاکید کرده بودیم که این کمربند برای ما مهم است و آمادگی داریم تا مجدد آنرا احیاء کنیم.

وی ادامه داد: درست است کارکرد این کمربند به یک قصد تجاری تمام شد اما ماندگاری اش به این دلیل است که کمربندی فرهنگی است.اگر ما و چین می‌خواهیم این کمربند دوباره احیاء شود باید فعالیت فرهنگی کشورهای در این مسیر را تقویت کنیم.

رئیس سازمان سینمایی همچنین خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم تا به جز حضور در جشنواره جهانی ایران در جهت سیاست همکاری بیشتر برای حضور در بازارها و تولید مشترک نیز همکاری های بیشتری داشته باشیم.

وی با اشاره به اهمیت جشنواره فیلم شانگ‌های در آسیا گفت: این جشنواره باید بتواند محلی برای گردهم آوردن سرمایه گذاران، کارگردان ها و تهیه کنندگان باشد و نقش خود را در تولید در کنار جشنواره داشته باشد. بازار چین بازار بسیار بزرگی برای سرمایه گذاران است بنابراین خوب است سهمی از بازار چین برای کشورهای حوزه این کمربند وجود داشته باشد.

حیدریان اظهار داشت: پیشنهاد می کنم جشنواره فیلم شانگ‌های در کنار نقشی که ایفا می کند از کشورهای این کمربند به عنوان داور و عضو ثابت (هر سال یک کشور) استفاده کند زیرا این امر در تقویت مناسبات موثر است.

در این دیدارامیراسفندیاری مشاور بین الملل سازمان سینمایی نیز گفت: در طول سال های گذشته مراودات زیادی با چین داشتیم و بارها با گروه های چینی به توافق رسیدیم اما در اجرا اتفاقی نیافتاده است اما اینکار بر عکس است اتفاقاتی برای نمایش فیلم های ایرانی در چین خواهد افتاد که اتفاق خوبی است.

در این دیدار فوون ژیا مدیر جشنواره شانگ‌های چین بر حضورمستمر ایران در این جشنواره و همکاری بیشتر ایران در تولید مشترک و همچنین حضور پر رنگ ایران در برنامه« یک کمربند یک راه» تاکید داشت.

رائد فریدزاده معاون امور بین الملل بنیاد سینمایی فارابی و دبیر شورایعالی بین الملل، حسن نجاریان، داریوش دالوند و کامیار محسنین به همراه مسئولانی از جشنواره فیلم چین دیگر حاضران در این جلسه بودند.

انتهای پیام/

279 / 279

«روزهای نارنجی» به جشنواره زوریخ می‌رود


فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» ساخته آرش لاهوتی در بخش مسابقه اصلی چهاردهمین جشنواره فیلم زوریخ به نمایش در خواهد آمد.
«روزهای نارنجی» به جشنواره زوریخ می‌رود

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایسکانیوز، جشنواره بین‌المللی فیلم زوریخ (Zurich Film Festival) یک جشنواره معتبر اروپایی است که امسال از 5 تا 15 مهر برگزار می‌شود و در آن 14 فیلم برای دریافت جایزه چشم طلایی به رقابت خواهند پرداخت.

فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» که هم اکنون در جشنواره تورنتو حضور دارد، قرار است در چند روز آینده در جشنواره کالگاری در کانادا نیز به روی پرده برود.

«روزهای نارنجی» اولین اثر سینمایی آرش لاهوتی، درباره آبان، زنی 45 ساله است که واسطه استخدام کارگران فصلی است.

هدیه تهرانی، علی مصفا، مهران احمدی، علیرضا استادی، ژیلا شاهی، رویا حسینی، صدف عسگری، لیلی فرهادپور، اکرم علمدار، امین گلستانه و سیامک ادیب بازیگران این فیلم هستند.

تهیه کننده این فیلم علیرضا قاسم‌خان، مشاور تهیه‌کننده و مجری طرح شهنام شهباززاده و عرضه و پخش بین‌المللی فیلم به عهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است.

انتهای پیام/

28 / 28

ویژه‌ برنامه‌ی کانون برای «روز ملی سینما«


به مناسبت روز ملی سینما چهارشنبه (21 شهریور) آثاری از عباس کیارستمی، فرشید مثقالی، نورالدین زرین‌کلک، علی‌اکبر صادقی و... به تهیه‌کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همراه با نمایشگاهی از پوسترهای سینمایی و کتاب فیلم‌های کانون در سینما کانون به صورت رایگان به نمایش گذاشته می‌شود.
ویژه‌ برنامه‌ی کانون برای «روز ملی سینما«

به گزارش گروه فرهنگی ایسکانیوز و به نقل اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون؛ 21 شهریور در تقویم رسمی به عنوان روز ملی سینما نام‌گذاری شده است. به همین مناسبت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ویژه برنامه‌ای آثاری از تولیدات قدیمی‌اش را برای تمامی علاقه‌مندان سینما به‌ویژه سینمای کودک به نمایش می‌گذارد.
اکران فیلم‌های این برنامه از ساعت 10 صبح تا 19 روز چهارشنبه (21 شهریور) در سالن سینما کانون و به صورت رایگان برای تمامی گروه‌های سنی است.

در این برنامه آثاری از نورالدین زرین‌کلک، مسعود کیمیایی، امیر نادری، علی‌اکبر صادقی، ناصر تقوایی و نعمت حقیقی به نمایش در می‌آید.
همچنین بخش ویژه در دو برنامه به مروری بر فیلم‌های کوتاه عباس کیارستمی از ساعت 12 تا 12:45 و مروری بر آثار فرشید مثقالی از ساعت 17 تا 18:30 اختصاص دارد.

در بخش جنبی نیز نمایشگاهی از پوسترهای قدیمی و کتاب فیلم‌های انتشارات کانون برپا است.
همچنین در این بخش دو کارگاه ساخت انیمیشن برای کودکان و تمامی علاقه‌مندان این رشته از ساعت 10:30 تا 12:30 صبح و 15:30 تا 17:30 بعدازظهر با حضور هدی اثنی‌عشری، انیماتور و مدرس دانشگاه و مهرانگیز اخوی، مربی مسوول مرکز شماره‌ی 25 کانون تهران برگزار می‌شود.
ویژه برنامه‌ی نمایش فیلم‌های کانون چهارشنبه (21 شهریور) از ساعت 10 تا 19 در سالن سینمای مجتمع کانون پرورش فکری کانون واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، نبش کوچه‌ی چهارم برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

28 / 28
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟