تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سینما

حضور «تاسوکی» در جشنواره جهانی فیلم فجر


یکی از فیلم های کوتاهی که برای حضور در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ثبت نام کرده است با نام «تاسوکی» به واقعه تروریستی توسط گروه ریگی در سیستان و بلوچستان می پردازد.
حضور «تاسوکی» در جشنواره جهانی فیلم فجر

به گزارش ایسکانیوز براساس خبر رسیده، پوریا پیشوایی کارگردان فیلم «تاسوکی» با اعلام اینکه برای حضور فیلم کوتاه «تاسوکی» در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر فرم پر کرده است درباره داستان فیلمش گفت: «تاسوکی» به اتفاقات تروریستی که در سال 84 در زاهدان رخ داد، می‌پردازد و محور آن یک زن باردار است که همراه همسرش در راه زاهدان به یک گروهک تروریستی برخورد می‌کنند.

وی افزود: تاسوکی نام یک بیابان مرزی در سیستان و بلوچستان است که کشتار تروریستی توسط عبدالمالک ریگی در سال 84 در این منطقه رخ داد.

پیشوایی با اشاره به اینکه برای تولید این فیلم درگیر پروداکشن سخت و پیچیده بوده اند، توضیح داد: قرار بود فیلم یک پلان سکانس به نظر برسد و در نهایت سکانس‌های جاده در شهرک سینمایی دفاع مقدس و بخشی هم در استودیو گرفته شد.

این فیلمساز جوان در بخش دیگر صحبتهایش در مورد تاثیر حضور فیلم‌های کوتاه در جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: حضور فیلم‌های کوتاه نه تنها برای رشد فیلم کوتاه مفید است بلکه می‌تواند برای جشنواره جهانی فیلم فجر هم دستاوردهایی داشته باشد.

وی افزود: فیلمسازان عرصه سینمای کوتاه ایران در جشنواره‌های مختلف و معتبر دنیا جایگاه خوبی دارند و این در حالی است که آنها با دست خالی و بدون امکانات لازم در جشنواره‌های بزرگ دنیا حضور می یابند و با دیگر کشورها رقابت می‌کنند. در چنین شرایطی یکی از رسالت های جشنواره جهانی فیلم فجر می تواند این باشد که راه را برای ما هموار کند.

پیشوایی اظهار کرد: در ایران هنوز مسیر پخش و اکران فیلم‌های کوتاه هموار نیست و سالن‌های کمی در اختیار فیلمسازان قرار می‌گیرد تا فیلم خود را برای مخاطبان به نمایش بگذارند و باز هم از جشنواره جهانی فیلم فجر این انتظار می رود که امکانی برای فیلمسازان این عرصه فراهم کند تا فیلمشان دیده شود و توسط مخاطبان و داوران مورد ارزیابی و نقد قرار گیرد؛ زیرا با حضور در جشنواره‌هاست که فیلمسازان از فراز و فرودهای فیلم خود مطلع شده و می‌توانند فیلمشان را به قضاوت بگذارند.

وی با اعلام اینکه رسالت یک جشنواره خوب ایجاد محیطی برای گفت‌وگو بین فیلمسازان است، گفت: جشنواره می‌تواند زمینه‌ای فراهم کند تا فیلمسازان و فعالان عرصه سینما که از دیگر کشورها در جشنواره جهانی فیلم فجر حضور دارند با فیلمسازان ما آشنا شده و تبادل اطلاعات و تجربه داشته باشند. برخی هنوز خبر ندارند که در سینمای فیلم کوتاه ایران چه اتفاقاتی رخ داده است و یک نگاه آماتوری به فیلم کوتاه دارند که با توجه به دستاوردها و افتخارات فیلم کوتاه ایران، این نگاه اشتباه است و به اعتقاد من جشنواره جهانی فیلم فجر می تواند در اصلاح این نگاه موثر باشد.

کارگردان فیلم کوتاه «گذر» در پایان بیان کرد: جشنواره جهانی فیلم فجر در این سال ها سعی کرده جایگاه خود را در دنیا تعریف کند و در این مسیر حضور فیلمسازان کوتاه می‌تواند هم ویترین جشنواره را کامل کند هم راهی برای حضور فیلم‌های کوتاه در جشنواره های دیگر دنیا باز کند.

502

اعترافات یک روزنامه نگار


آخر خطِ زندگی یک روزنامه نگار در اجرای «آخر خط» بر اساس متنی از پیتر تورینی روایت می شود.
اعترافات یک روزنامه نگار

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایسکانیوز؛ نمایش آخر خط اثر نویسنده شهیر آلمانی پیتر تورینی به کارگردانی احمد عظیمی از هفته اول مهرماه در پلتفرم روبرو اجرا می شود. این اثر به عنوان یکی از مونولوگ های شناخته شده معاصر که نقدی است بر دنیای امروز و ماهیت رسانه، قصه روزنامه نگاری را روایت می کند که در انتهای مسیر خود است و می خواهد دست به خودکشی بزند اما قبل از آن اعترافات تکان دهنده ای از ساز و کار رسانه و ساختار قدرت را بیان می کند.

کارگردان این نمایش با اشاره به شکل نوین متن و شیوه اجرایی آن گفت: آخر خط یکی از آثار برجسته تورینی است که در نقاط مختلف جهان بارها به روی صحنه رفته اما ما در این اجرا تلاش کرده ایم علاوه بر اینکه مفاهیم مورد اشاره در متن اصلی را مورد نظر قرار می دهیم رویکردی روانشاسانه به آن داشته باشیم. به همین جهت اجرایی سورئال از این متن را شاهد خواهیم بود که واقعیت همواره در آن پنهان است.

وی افزود: آخر خط از دنیای انسانی می گوید که خیلی چیزها را زیر پا گذاشته تا به موفقیت برسد اما واقعیت زندگی اش شبیه بسیاری از انسان های دیگر است و اگر به دقت به زندگی خودمان نگاه کنیم احتمالا شباهت هایی میان او و خودمان را پیدا کنیم.

عظیمی با اشاره به فضای سورئال این نمایش گفت: تورینی این شخصیت را غرق شده در دروغ و ریا معرفی می کند تا جایی که دیگر در زندگی او مرز میان وافعیت و دروغ مشخص نیست. فکر می کنم این تشبیه نویسنده مهمترین راهنمای ما در تحلیل و اجرای این اثر بوده است.

گفتنی است این اثر با بازی دانیال خیری خواه از سوم مهرماه ساعت 20 در پلتفرم عمارت روبرو اجرا خواهد شد.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از:

عطیه السادات جعفرنیا، طراح گرافیک و تبلیغات. محمد باقر کشاورز و امین جلیلی، ساخت تیزر. سوگل ایران پور، هماهنگی و اجرا. محمد مهدی بهتابان، جلوه های صوتی.

انتهای پیام/

279 / 279

آیین نامه دومین دوره جایزه پژوهش سینمایی سال تصویب شد


دومین جلسه شورای سیاست گذاری دوره دوم جایزه پژوهش سینمایی سال تشکیل شد.
آیین نامه دومین دوره جایزه پژوهش سینمایی سال تصویب شد

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایسکانیوز؛ جایزه پژوهش سینمایی سال، در این نشست آیین نامه و محورهای نشست تخصصی دومین دوره جایزه پژوهش سال تصویب شد. همچنین شرایط لازم برای جذب اسپانسر مورد بررسی قرار گرفت؛ اینکه اسپانسر باید حضور موثر و عملیاتی داشته باشد.

در آیین نامه این دوره وظایف دبیر بیشتر و مقرر شد تا آیین نامه هر ساله مورد بررسی اعضای شورای سیاستگذاری قرار گیرد تا در صورت لزوم تغییراتی در آن ایجاد شود.

همچنین در آیین نامه مصوب گردید علاوه بر استادان دانشگاه به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری دو نفر پژوهشگر صاحب نظر نیز به اعضای این شورا اضافه شود.

مهمترین اهداف این جایزه جهت دهی پژوهش ها و مطالعات سینمایی به منظور شناسایی موضوعات کلیدی و زیربنایی سینمای ایران و همچنین تقویت ارتباط متقابل پژوهشگران دانشگاهی و دیگر مراکز علمی-پژوهشی با دست اندرکاران سینمای ایران است.

دومین دوره جایزه پژوهش سینمایی سال در هفته پایانی آذر ماه 1397 همزمان با هفته پژوهش با دبیری احمد ضابطی جهرمی برگزار خواهد شد.

/انتهای پیام

279 / 279

به مناسبت روز ملی سینما/ نخستین فیلم‌بردار ایرانی را بشناسید


روز ملی سینما ، فرصتی برای اندیشیدن به سینماست. سینما همان تصویر موبایل از زندگی جاری در کوچه وخیابان و خانه است.
به مناسبت روز ملی سینما/ نخستین فیلم‌بردار ایرانی را بشناسید

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایسکانیوز،سینما رسانه‌ای دیداری شنیداری مبتنی بر فناوری است که به وسیله آن فعالیت اقتصادی صورت می‌گیرد و همچنین قابلیت استفاده هنری را داراست. یک اثر سینمایی که فیلم سینمایی نامیده می‌شود، از عناصر تصویر (به صورت مجموعه‌ای از فریم‌ها) و صدا (گفت‌وگو، صدا و موسیقی) تشکیل شده‌ است.

ورود نخستین دوربین فیلم‌بردارى و نمایش فیلم به ایران، در سال 1279 شمسی برابر با 1900 میلادی توسط مظفرالدین‌شاه بوده است و نخستین فیلم‌بردار ایرانى نیز ابراهیم ‌خان عکاس‌باشى محسوب مى‌شود.

روز ملی سینما

در سال 1379 در چهارمین جشن بزرگ سینمای ایران و همزمان با بزرگداشت صدمین سال ورود سینما به ایران بود که 21 شهریور ماه به عنوان «روز ملی سینما» شناخته شد و هر سال جشن خانه سینما در این روز برگزار می شود و 21 شهریور ماه به عنوان روزی نمادین وارد تقویم شد.

از آن پس بود که هر ساله سینماگران روز ملی سینما را بهانه‌ای می‌کردند تا از برگزیدگان‌شان تقدیر کنند و بزرگداشت پیشکسوت‌ها را جشن بگیرند و در عین حال از دغدغه‌هایشان بگویند.

تاربخچه ورود سینما به ایران

مظفر‌الدین‌شاه در فروردین سال 1279 از تهران به مقصد اروپا حرکت کرد. در این سفر بود که با سینما آشنا شد. در سفرنامه مبارکه مظفرالدین‌شاه آمده است که شاه روز یکشنبه هفدهم تیر 1279 به اتفاق میرزا ابراهیم خان عکاس‌باشى به تماشاى دستگاه سینموفتوگراف و لانترن ماژیک رفته است. این حادثه پنج سال پس از رواج اختراع برادران لومیر در پاریس رخ داد؛ (شاه این دوربین را اشتباهاً سینموفتوگراف مى‌نامید.)

در هفته بعد، مظفرالدین‌شاه مجدداً به دیوار سینما رفت. حدود یک ماه پس از اولین دیدار مظفرالدین‌شاه با سینما، در سه‌شنبه 23 مرداد 1279 در شهر اوستاند در ساحل دریا در بلژیک، جشن روز عید گل برگزار شد و میرزا ابراهیم‌خان عکاس‌باشى مشغول عکس سینموفتوگراف‌اندازى شد.

نخستین مدرسه سینمایى و فیلم‌بردارى در ایران
اوانس اوگانیانس، مهاجرى ارمنى، روس بود که پس از اتمام تحصیلاتش در رشته سینما به ایران آمد. اوگانیاسن با فکر تأسیس مدرسه سینمایى و سپس تولید فیلم را به مرحله عمل در آورد. پس از درج اعلان براى نخستین دوره مدرسه، نتیجه‌اى به بار نیامد و با اعلان‌هاى بعدی، افتتاح مدرسه هنرپیشگى در 20 اردیبهشت 1309 روى داد و سیصد نفر نام‌نویسى کردند؛ اما این دوره را فقط 12 نفر به‌پایان رساندند.

ساختار سینما

در آغاز سینما را بیشتر یک پدیده علمی صنعتی می‌دانستند. در سال‌های جنگ جهانی اول سینما، به عنوان یک وسیله نمایشی و سرگرمی، رونق تجاری یافت. سپس قابلیت‌های هنری آن توسط فیلم سازان اروپایی و آمریکایی کشف شد. در همین سال‌ها ریچیوتو کانودو منتقد و نظریه‌پرداز ایتالیایی، سینما را «هنر هفتم» معرفی کرد. زیرا به عقیده او سینما هنری ترکیبی است که در آن همه? هنرها حضور دارند.

سینما به معنی ثبت حرکات است و همان‌طور که در مباحث قبل گفتیم، پیدایش تصویر متحرک در نتیجه? تکامل تکنولوژی ابزارهای عکاسی بود. به همین سبب شیوه? ضبط تصویر (فیلمبرداری) آن، عکسبرداری پشت سر هم، البته با فواصل زمانی ثابت و متوالی است. هیچ هنری به استثنای رسانه? تلویزیون، نتوانسته از لحاظ محبوبیت، فراگیری و نیروی تأثیر بر عواطف و افکار مخاطب، با سینما رقابت کند.

اکران

اِکران واژه‌ای فرانسوی به معنای پرده? سینما است که در فارسی هم استفاده می‌شود. در فارسی، واژه? اکران معنی «به نمایش درآوردن» نیز گرفته‌است. چنان‌که می‌گویند «روز اکران این فیلم نزدیک است».

انتهای پیام/

28 / 28

گزارش وضعیت تولید فیلم های جدید در سینمای ایران


با بررسی وضعیت تولید فیلم‌ها در سینمای ایران مشخص می‌شود که کارگردان‌های نسل‌های مختلف سینما در روزهای اخیر به شدت پیگیر مراحل مختلف تولید آثار جدید خود هستند.
گزارش وضعیت تولید فیلم های جدید در سینمای ایران

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایسکانیوز، کارگردان‌هایی همچون علیرضا رئیسیان، پوران درخشنده، محمدحسین مهدویان، کیوان علیمحمدی، داریوش مهرجویی، نرگس آبیار، تهمینه میلانی، مانی حقیقی، کمال تبریزی، فریدون جیرانی، علیرضا داوودنژاد، منوچهر هادی، کامبوزیا پرتوی، مهدی صباغ زاده، آرش معیریان، تورج اصلانی، محمود غفاری، کیومرث پوراحمد، افشین هاشمی فیلمبرداری آثار خود را آغاز کردند و یا در مرحله پیش تولید و در آستانه کلید زدن جدیدترین اثر خود هستند.

بر اساس اعلام محمدرضا فرجی مدیر کل سینمای حرفه ای سازمان سینمایی، فیلم‌های سینمایی «گیجگاه» به کارگردانی عادل تبریزی، «فرشته آبی» به کارگردانی محسن اورنگ، «سایه هما » به کارگردان آزاد جعفریان، «سفر تایلند» به کارگردانی محمد درمنش، «داوود باید ترک کنه » به کارگردانی محمود غفاری، «تیغ و ترمه» به کارگردانی کیومرث پوراحمد، «قصیده ای برای کارون» به کارگردانی کامران قدکچیان، «آخرین حکم» به کارگردانی رسول صانعی، «عاشقی در هانوی» به کارگردانی قربان محمدپور، «خداحافظی دختر شیرازی» به کارگردانی افشین هاشمی، «قاتل بروس لی» به کارگردانی بهمن گودرزی، «تفریق» به کارگردانی مانی حقیقی، «پازل» به کارگردانی تهمینه میلانی،«کمی دیرتر» به کارگردانی مجید صدیقی مورنانی، «نائله» به کارگردانی اصغر عباسی، «ژلوفن» به کارگردانی سید عماد حسینی، «شب» به کارگردانی حسین کلاهی اهری، «نامت را به خاطر بسپار» به کارگردانی محسن آقاخان، «قسم» به کارگردانی محسن تنابنده، «هیس پسرها گریه نمی کنند» به کارگردانی پوران درخشنده، «دبیت» به کارگردانی ابوالفضل صفاری، «کول کاپیس» به کارگردانی کامبوزیا پرتوی، «مامان» به کارگردانی آرش انیسی، «این گروه نسبتا خشن» به کارگردانی حسین کربلایی طاهر، «از مرگ» به کارگردانی احد صادقی، «سرکوب» به کارگردانی رضا گوران، «هیاهوی انزوا» به کارگردانی علی جابری عناصری، «کاگولگا» به کارگردانی فرزاد اژدری، «ولنتاین» به کارگردانی علی تیموری، «قاتل وحشی » به کارگردانی حمید نعمت الله،«من می ترسم» به کارگردانی بهنام بهزادی، «سوم شخص غایب» به کارگردانی وحید نیکخواه آزاد،«قصر شیرین» رضا میرکریمی، «سنتوری مرد پائیزی» به کارگردانی داریوش مهرجویی در مرحله پیش تولید قرار دارند.

وی ادامه داد: همچنین فیلم‌های «رویای سهراب» به کارگردانی علی قوی تن، «ماجرای نیمروز رد خون» به کارگردانی محمدحسین مهدویان، «بیتا، منیژه و اعظم » به کارگردانی مرتضی علی عباس میرزایی،«رحمان 1400» به کارگردانی منوچهر هادی، «مردی در سایه» به کارگردانی علیرضا رئیسیان، «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار،«زعفرانیه 14 تیر» به کارگردانی سید علی هاشمی، متری شش و نیم» به کارگردانی سعید روستایی، «زیرنظر» به کارگردانی مجید صالحی و «ایده اصلی» به کارگردانی آزیتا موگویی، «سلام علیکم حاج آقا» به کارگردانی حسین تبریزی و «حباب زر» یه کارگردانی تورج اصلانی فیلم هایی هستند که در مرحله فیلمبرداری قرار دارند .

فرجی همچنین یادآور شد: فیلم‌های سینمایی،« زندانی‌ها » به کارگردانی مسعود ده نمکی، «آهوی پیشونی سفید 3» به کارگردانی سید جواد هاشمی،«حمال طلا» به کارگردانی تورج اصلانی، «کلوپ همسران» به کارگردانی مهدی صباغ زاده، « ناگهان درخت» به کارگردانی صفی یزدانیان، «پالتو شتری» به کارگردانی مهدی علی میرزایی، «بی وزنی» به کارگردانی مهدی فرد قادری، «ما همه با هم هستیم» به کارگردانی کمال تبریزی، «مصاحب شیرین 2 »به کارگردانی علیرضا داوودنژاد، «سرخپوست» به کارگردانی نیما جاویدی، «چهار انگشتی » به کارگردانی حامد محمدی، «تخته گاز» به کارگردانی محمد آهنگرانی، «آشفتگی» به کارگردانی فریدون جیرانی، «دختر شیطان» به کارگردانی قربان محمدپور، «قانون مورفی» به کارگردانی رامبد جوان، «مشمشه» به کارگردانی شاهد احمدلو، «سمفونی نهم» به کارگردانی محمدرضا هنرمند، «کُنجانچَم» به کارگردانی یاسمن نصرتی، «بُهت» به کارگردانی عباس رافعی، «زنانی که با گرگ ها دویده اند» به کارگردانی امیر اطهر سهیلی ، «کروکودیل» به کارگردانی مسعود تکاور، «کوچ» به کارگردانی مرتضی فرشباف، «آپاچی» به کارگردانی آرش معیریان، «مقیمان ناکجا »به کارگردانی شهاب حسینی،«به خاطر یک آمپول ناقابل» به کارگردانی علیرضا محمودزاده، «موریانه» به کارگردانی مسعود حاتمی،«مسخره باز» به کارگردانی همایون غنی زاده،«مردی بدون سایه» به کارگردانی علیرضا رئیسیان،« ما همه باهم دوست هستیم» به کارگردانی کمال تبریزی،«مصائب شیرین» به کارگردانی علیرضا داوودنژاد، «فصل شکار» به کارگردانی داریوش یاری،«مشت آخر» به کارگردانی مهدی فخیم زاده، «گیتی» به کارگردانی حمیدرضا هنری،«طلا» به کارگردانی پرویز شهبازی و «آبی به رنگ آسمان» به کارگردانی امیر رفیعی از جمله آثاری هستند که فیلمبرداری آنها تمام شده است و در مرحله فنی قرار دارند.

مدیرکل سینمای حرفه ای افزود: فیلم های سینمایی «بنفشه آفریقایی» به کارگردانی مونا زندی حقیقی، «درخونگاه» به کارگردانی سیاوس اسعدی،«آهوی پیشونی سفید 2» به کارگردانی سید جواد هاشمی، «نبات» به کارگردانی پگاه ارضی، «درساژ» به کارگردانی پوریا بادکوبه ، «عطر تلخ» به کارگردانی علی ابراهیمی، «سراسر شب» به کارگردانی فرزاد موتمن، «شاه کش» به کارگردانی وحید امیرخانی، «روزهای نارنجی» به کارگردانی آرش لاهوتی، «طلاقم بده به خاطر گربه ها» به کارگردانی محمدعلی سجادی، «بادسوار» به کارگردانی حجت الله سیفی، «راز پروانه ها » به کارگردانی علی تنهایی، «نسترن های وحشی» به کارگردانی رهبر قنبری، «پری دریایی» به کارگردانی مسعود آقابابائیان، «پل سفید» به کارگردانی علی قوی تن، «دایان » به کارگردانی بهروز نورانی پور، «یواشکی» به کارگردانی رضا درمیشیان، «سال دوم دانشکده من» به کارگردانی رسول صدرعاملی، «جن زیبا» به کارگردانی بایرام فضلی آثاری هستند که آماده نمایش شده اند و یا آخرین مراحل قبل از آماده شدن برای نمایش را پشت سر می گذارند.

فرجی اظهار داشت: فیلم های سینمایی «لازانیا» به کارگردانی حسین قناعت،«توچال» به کارگردانی محمد آهنگرانی ،«لس آنجلس تهران» به کارگردانی تینا پاکروان، «خانم یایا » به کارگردانی عبدالرضا کاهانی،«جوراب شو و پینوکیو» به کارگردانی علیرضا محمودزاده به زودی اکران می شود.

با نگاهی به وضعیت تولید و همچنین آمار بالا نشان می دهد که بیش از 95 فیلم در مراحل مختلف تولید و نمایش قرار دارند و حتی برخی کارگردان‌ها همچون قربان محمدپور، علی قوی تن، محمد آهنگرانی درحال تولید دو فیلم هستند.برخی از این آثار قطعا با موافقت و تمایل سازندگان آنها قبل از سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر اکران می‌شوند.اما تعداد زیادی از آنها با هدف حضور در جشنواره ساخته می‌شوند که این مساله نشان می دهد امسال جشنواره ملی فیلم فجر به عنوان مهم‌ترین جشنواره سینمایی در کشور شاهد حضور فیلم‌های سینمایی در گونه‌های مختلف خواهد بود و همچنین سینماگران از حضور در جشنواره ملی فیلم فجر استقبال می کنند.طبیعی است که افزایش تولید در سینمای ایران باعث رونق بازار و همچنین کاهش نگرانی سینماگران پیرامون امنیت شغلی و بیکاری خواهد بود.

انتهای پیام/

279 / 279

ویژه‌ برنامه‌ی کانون برای «روز ملی سینما«


به مناسبت روز ملی سینما چهارشنبه (21 شهریور) آثاری از عباس کیارستمی، فرشید مثقالی، نورالدین زرین‌کلک، علی‌اکبر صادقی و... به تهیه‌کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همراه با نمایشگاهی از پوسترهای سینمایی و کتاب فیلم‌های کانون در سینما کانون به صورت رایگان به نمایش گذاشته می‌شود.
ویژه‌ برنامه‌ی کانون برای «روز ملی سینما«

به گزارش گروه فرهنگی ایسکانیوز و به نقل اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون؛ 21 شهریور در تقویم رسمی به عنوان روز ملی سینما نام‌گذاری شده است. به همین مناسبت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ویژه برنامه‌ای آثاری از تولیدات قدیمی‌اش را برای تمامی علاقه‌مندان سینما به‌ویژه سینمای کودک به نمایش می‌گذارد.
اکران فیلم‌های این برنامه از ساعت 10 صبح تا 19 روز چهارشنبه (21 شهریور) در سالن سینما کانون و به صورت رایگان برای تمامی گروه‌های سنی است.

در این برنامه آثاری از نورالدین زرین‌کلک، مسعود کیمیایی، امیر نادری، علی‌اکبر صادقی، ناصر تقوایی و نعمت حقیقی به نمایش در می‌آید.
همچنین بخش ویژه در دو برنامه به مروری بر فیلم‌های کوتاه عباس کیارستمی از ساعت 12 تا 12:45 و مروری بر آثار فرشید مثقالی از ساعت 17 تا 18:30 اختصاص دارد.

در بخش جنبی نیز نمایشگاهی از پوسترهای قدیمی و کتاب فیلم‌های انتشارات کانون برپا است.
همچنین در این بخش دو کارگاه ساخت انیمیشن برای کودکان و تمامی علاقه‌مندان این رشته از ساعت 10:30 تا 12:30 صبح و 15:30 تا 17:30 بعدازظهر با حضور هدی اثنی‌عشری، انیماتور و مدرس دانشگاه و مهرانگیز اخوی، مربی مسوول مرکز شماره‌ی 25 کانون تهران برگزار می‌شود.
ویژه برنامه‌ی نمایش فیلم‌های کانون چهارشنبه (21 شهریور) از ساعت 10 تا 19 در سالن سینمای مجتمع کانون پرورش فکری کانون واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، نبش کوچه‌ی چهارم برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

28 / 28
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟