تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری حوادث

حوادث چهارشنبه سوری 3 نفر فوتی و 440 مصدوم به جای گذاشت


براساس گزارش سازمان اورژانس کشور تاکنون 3 نفر بر اثر حوادث شب چهارشنبه آخر سال جان خود را از دست داده اند و 440 نفر هم مصدوم شده اند.
حوادث چهارشنبه سوری  3 نفر فوتی و 440 مصدوم به جای گذاشت

به گزارش ایسکانیور حوادث شب چهارشنبه آخر سال تاکنون 3 فوتی در تهران، زنجان و همدان و بیش از 440 نفر مصدوم در سراسر کشور بر جای گذاشته است.

افزایش مصدومان چهارشنبه سوری به 440 نفر

19:08- براساس گزارش سازمان اورژانس کشور، تا ساعت 18:30 امروز تاکنون 440 نفر بر اثر حوادث مرتبط با شب چهارشنبه آخر سال دچار مصدومیت شده اند و 3 نفر در تهران، زنجان و همدان جان خود را از دست داده اند. 90 درصد مصدومان مرد و 10 درصد زن بوده اند. همچنین چهار درصد مصدومان قطع عضو شده اند. 66 درصد این حوادث مربوط به رنج سنی 6 تا 18 سال است و 79 درصد از مصدومین استفاده کننده از مواد محترقه و 19 درصد عابران گذری بوده اند.

بیشترین عضو آسیب دیده چشم با 33 درصد گزارش شده است. بیشترین تعداد مصدومان در تهران با 90 نفر (معادل 20 درصد از کل مصدومان) ، آذربایجان غربی با 60 نفر (معادل 14 درصد از کل مصدومان) و آذربایجان شرقی با 39 نفر (معادل 9 درصد از کل مصدومان) بوده است.

مصدومیت 2 کودک در رباط کریم

19:05- رئیس بیمارستان رباط کریم گفت: تا این ساعت دو کودک در بیمارستان فاطمه زهرا(س) رباط کریم بستری شده اند که روند درمان آنها به خوبی انجام و در بخش های مربوطه بستری شده اند.

انفجار مواد محترقه در منزل مسکونی باقرشهر 2 مصدوم برجا گذاشت

19:00- شامگاه سه شنبه و هم زمان با شب چهارشنبه آخر سال انفجار مواد محترقه در منزل مسکونی باقرشهر 2 مصدوم برجا گذاشت.

یک کشته و 2 قطع عضو در چهارشنبه سوری تهران

18:50- سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: در استان تهران تاکنون 38 مصدوم به بیمارستان ها مراجعه کرده اند که یک زن و مابقی مرد هستند. 50 درصد مصدومین دچار سوختگی و نیمی هم دچار قطع عضو بریدگی، شکستگی و اسیب به چشم و دست شده اند. تاکنون یک نفر فوتی در تهران یک نفر در زنجان و یک نفر در همدان گزارش شده است.

وی افزود: کم سن ترین مصدوم 9 ساله و بیشترین، 30 سال دارد طی امروز دو نفر دچار قطع عضو شده اند که یکی جوانی 35 ساله و دیگری نوجوانی 12 ساله است، هر دو از ناحیه دست قطع عضو شده اند

استقرار اکیپ های امدادی اورژانس در میادین پر تردد شهر تهران

18:35- سازمان اورژانس کشور از استقرار اکیپ های امدادی اورژانس در میادین پر تردد شهر تهران خبر داد.

کشف 100 کیلوگرم مواد محترقه در رباط کریم

18:30- سرهنگ بیرانوند، رئیس کلانتری 115 رازی از کشف بیش از یکصدکیلوگرم مواد محترقه دست ساز آماده در میدان رباط کریم از داخل منزل مسکونی خبر داد.

استاندار تهران: چهارشنبه سوری را سنتی برگزار کنید/حوادث کاهش داشته است

استاندار تهران گفت: مشکلاتی که پیش میاید مربوط به استفاده از مواد محترقه خطرناک است و این نسبت به سال قبل کاهش یافته است. توصیه ما به خانواده ها این است همان مراسم سنتی چهارشنبه سوری برگزار شود و از مواد محترقه استفاده نشود.

استقرار نیروهای پلیس در 616 نقطه پایتخت/ کشف 100 کیلوگرم مواد محترقه

18:14- پلیس پایتخت اعلام کرد: با سه حادثه از صبح روز جاری تا کنون مواجه بودیم. انفجار منزل در خیابان مرتضوی و مصدومیت یک نفر، مصدومیت نفر دیگر در منزلی در پیکانشهر که بر اثر مواد محترقه انجام شد. مورد بعدی اقدام پیشگیرانه کلانتری 115 رازی بود که موفق به کشف یکصد کیلوگرم مواد خطرناک محترقه دست ساز شدند. تا کنون نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری داشته ایم. همه چیز تحت کنترل پلیس است. در 616 نقطه از شهر نیروهای پلیس را بکار گرفته ایم.

فوت 3 نفر و مصدومیت 406 نفر در حوادث چهارشنبه سوری

17:30- براساس گزارش سازمان اورژانس کشور از ابتدای اسفندماه تا ساعت 17:30 امروز تاکنون 403 نفر بر اثر حوادث مرتبط با شب چهارشنبه آخر سال دچار مصدومیت شده اند و 3 نفر در تهران، زنجان و همدان جان خود را از دست داده اند. 91 درصد مصدومان مرد و 9 درصد زن بوده اند. همچنین چهار درصد مصدومان قطع عضو شده اند. 66 درصد این حوادث مربوط به رنج سنی 6 تا 18 سال است و 79 درصد از مصدومین استفاده کننده از مواد محترقه و 19 درصد عابران گذری بوده اند.

بیشترین عضو آسیب دیده چشم با 34 درصد گزارش شده است. بیشترین تعداد مصدومان در تهران با 83 نفر (معادل 21 درصد از کل مصدومان) ، آذربایجان غربی با 54 نفر (معادل 13 درصد از کل مصدومان) و آذربایجان شرقی با 38 نفر (معادل 9 درصد از کل مصدومان) بوده است.

کشف 25 کیلوگرم نارنجک از جوان 18 ساله

17:00- سرگرد مصطفی ملکوتی رییس کلانتری 171 مصطفی خمینی از کشف بیش از 25 کیلوگرم نارنجک دست ساز و اکلیل و سرنج از داخل گونی دست فردی 18 ساله در حوالی شهرک مرتضی گرد خبر داد.

مرگ 3 نفر در حوادث چهارشنبه سوری

16:00- براساس گزارش سازمان اورژانس کشور از ابتدای اسفندماه تا ساعت 16 امروز تاکنون 385 نفر بر اثر حوادث مرتبط با شب چهارشنبه آخر سال دچار مصدومیت شده اند و 3 نفر در تهران، زنجان و همدان جان خود را از دست داده اند. 92 درصد مصدومان مرد و 8 درصد زن بوده اند. همچنین چهار درصد مصدومان قطع عضو شده اند. 67 درصد این حوادث مربوط به رنج سنی 6 تا 18 سال است و 79 درصد از مصدومین استفاده کننده از مواد محترقه و 19 درصد عابران گذری بوده اند.

?مصدومیت مرد 35 ساله در انفجار واحد مسکونی

15:45- ساعتی پیش انفجار در یک مجتمع مسکونی در شهرک پیکانشهر موجب مصدومیت شدید یک نفر شد. به گفته جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی انفجار در یک آپارتمان در مجتمع چهار طبقه بر اثر کار کردن با مواد محترقه رخ داد.

مرگ زن 50 ساله زنجانی در اثر شنیدن صدای انفجار مواد محترقه

15:20- براساس اعلام اورژانس زنجان، یک زن 50 ساله که دارای ناراحتی قلبی بود با شنیدن صدای انفجار ترقه دچار سکته قلبی شد و جان خود را از دست داد.

هنجارشکنان چهارشنبه سوری تا پایان نوروز مهمان پلیس هستند

09:00- رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد: هنجارشکنان چهارشنبه سوری بازداشت می شوند و تا پایان نوروز مهمان پلیس هستند. خودروهای افراد هنجارشکن نیز توقیف و تا پایان تعطیلات نوروز در پارکینگ متوقف می شود

فوت مرد جوان در انفجار مواد محترقه در ساختمان مسکونی

06:45- صبح امروز یک ساختمان 2 طبقه در خیابان مرتضوی تهران بر اثر انفجار اکلیل و سرنج تخریب و یک جوان 19 ساله به شدت مصدوم شد. یک نفر از آتش نشانان نیز مصدوم شد. پسر 19 ساله که صبح امروز در تهران به دلیل انفجار مواد محترقه دچار سوختگی 100 درصد شده بود، فوت کرد.

ادامه دارد ....

700

تجهیز دوربین‌های طرح ترافیک به پروژکتور /کنترل معاینه فنی خودرو


معاونت حمل و نقل شهرداری تهران زیرساخت‌های اجرای فاز دوم طرح کاهش و طرح ترافیک جدید در نیمه دوم سال را آماده کرده است.
تجهیز دوربین‌های طرح ترافیک به پروژکتور /کنترل معاینه فنی خودرو

به گزارش ایسکانیوز معاونت حمل و نقل شهرداری تهران از آماده سازی زیرساخت‌های اجرای فاز دوم طرح کاهش و طرح ترافیک جدید در نیمه دوم سال خبر داد.

بر اساس اطلاعیه معاونت حمل و نقل شهرداری تهران دوربین‌های طرح ترافیک به پروژکتور مجهزشدند و کنترل معاینه فنی خودرو اجرا می ششود.

معاونت حمل و نقل شهرداری تهران اعلام کرد: همه دوربین‌های طرح ترافیک و ورودی محدوده زوج و فرد به پروژکتور مجهز شدند تا آمادگی زیرساختی برای اجرای طرح ترافیک در نیمه دوم سال و فاز دوم طرح کاهش به حداکثر برسد.

در اطلاعیه معاومت حمل و نقل شهرداری تهران آمده است: با توجه به افزایش ساعت اجرای طرح ترافیک در سال جاری به ساعت 19 و همچنین ضرورت کنترل 24 ساعته معاینه فنی خودرو‌ها از اول آبان‌ماه، با پیگیری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، همه دوربین‌های ورودی و خروجی محدوده طرح ترافیک به پروژکتور مجهز شدند.

با نصب تعداد نزدیک به 400 پروژکتور بر روی دوربین‌های پیرامونی محدوده طرح، هم‌اکنون در زمان تاریکی هوا نیز امکان تصویربرداری و رصد تردد خودرو‌ها در سطح شهر وجود دارد و آمد و شد خودرو‌ها و معاینه فنی آن‌ها کنترل خواهد شد.

بر اساس قانون، از روز اول آبان 1397 همه خودرو‌ها تنها به شرط داشتن معاینه فنی مجاز به تردد در شهر سطح تهران هستند و این موضوع توسط دوربین‌ها و ماموران پلیس در سطح شهر، به صورت 24 ساعته و حتی در روز‌های تعطیل کنترل خواهد شد.

انتهای پیام/

20 / 20

آتش به جان مزارع کشاورزی و باغ های سربیشه افتاد


فرمانده انتظامی شهرستان سربیشه استان خراسان جنوبی از آتش سوزی یک هکتار از باغات و مزارع کشاورزی واقع در روستای کاهی خبر داد.
آتش به جان مزارع کشاورزی و باغ های سربیشه افتاد

به گزارش ایسکانیوز سرهنگ "احمد کارگر" گفت: با اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر آتش سوزی در باغات و مزارع کشاورزی روستای کاهی بلافاصله ماموران به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: ماموران با حضور در محل مشاهده کردند که این باغات و مزارع کشاورزی به دلیل روشن کردن آتش برای طبخ غذا و چای طعمه حریق شده و در حال سوختن است که با تلاش عوامل انتظامی، آتش نشانی، اهالی محل، حریق مهار شد.


انتهای پیام/

20 / 20

ترافیک نیمه سنگین در محور تهران-کرج


پلیس راهور آخرین وضعیت ترافیک محورهای کشور را اعلام کرد.
ترافیک نیمه سنگین در محور تهران-کرج

به گزارش ایسکانیوز پلیس راهور اعلام کرد بر اساس آخرین گزارش های دریافتی باند جنوبی آزادراه کرج - قزوین محدوده پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس و باند جنوبی آزادراه تهران- کرج محدوده های پل فردیس تا پل کلاک و گرمدره ترافیک نیمه سنگین است.

بر اساس ابن گزارش سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار است.

رئیس مرکز کنترل و ترافیک راهور ناجا محورهای مسدود در کشور را به شرح زیر اعلام کرد:

-محور اولنگ-شاهرود در استان های گلستان و سمنان.

-محور دیزین-شمشک در استان های تهران و البرز.

-محور دره شهر-پلدختر( محدوده واریانات –چشمه شیرین)در استان ایلام به علت ریزش کوه مسدود و مسیر جایگزین محور قدیم چشمه شیرین است.

-استان خوزستان محور شوش-فتح المبین به علت طغیان رودخانه ور تخریب پل (تردد وسایل نقلیه سنگین ) ممنوع است.

-استان اردبیل محور گیوی-خلخال به علت نشست و رانش زمین مسدود شده و مسیر جایگزین محور خلخال –فیروزآباد است.

- استان ایلام محور ایلام-اسلام آباد ( تونل اربعین ) به علت رفع نقص سیستم روشنایی و تهویه مسدود گردید و مسیر جایگزین محور قلاجه است.

انتهای پیام/

20 / 20

آماده باش پلیس تهران در تاسوعا و عاشورای حسینی


فرمانده انتظامی پایتخت از آماده‌باش پلیس در تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد و گفت:‌20 هزار نفر از مأموران انتظامی به صورت دائم برای برقراری آرامش، امنیت و انضباط در سطح معابر حضور دارند.
آماده باش پلیس تهران در تاسوعا و عاشورای حسینی

به گزارش ایسکانیوز، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه مرحله جدید طرح ارتقاء انضباط ترافیکی در مقر فرماندهی پلیس پایتخت در جمع خبرنگاران به تدابیر این پلیس در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی اشاره و بیان کرد : پلیس تهران برای ارائه خدمات به عزاداران حسینی، در آماده‌باش کامل بوده و این آمادگی در تاسوعا و عاشورای حسینی به صورت صددرصد خواهد بود.

فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: مأموران فرماندهی انتظامی پایتخت در این ایام و به خصوص تاسوعا و عاشورا با اتخاذ تمهیدات مناسب درصددند تا امنیت، آرامش و انضباط را برقرار سازند.

وی به حضور دائم 20 هزار نفر از مأموران پلیس در سطح معابر تهران پرداخت و گفت: همیاران عاشورایی که از افراد خود هیأت‌ها، دسته‌جات و حسینیه‌ها هستند نیز با پلیس همکاری می‌کنند.

وی بیان کرد: 5 هزار هیأت، حسینیه و دسته‌جات در تهران شناسایی شدند که برای انضباط، امنیت و آرامش آنها تدابیر خاصی اندیشیده شده است.

فرمانده انتظامی پایتخت در خصوص زمان برگزاری مراسم هیأت‌ها و حسینیه‌ها اعلام کرد:طبق برنامه‌ریزی باید برنامه هیأت‌ها نهایتا تا ساعت 23 و 24 باشد؛ از ساعت 12 شب به بعد باید عزاداری‌ها در داخل هیأت‌ها و حسینیه‌ها صورت گیرد تا مزاحمت برای مردم ایجاد نشود.

انتهای پیام/

287 / 20

حبس جایگزین ؛ تبلیغ کالای ایرانی؛ برای دو محکوم در استان هرمزگان


رئیس شعبه 101 دادگاه کیفری دو شهرستان بندرعباس گفت: برای استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس، دو متهم در استان هرمزگان به «تبلیغ کالای ایرانی» در پیام رسان‌های داخلی تحت نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت، محکوم شدند.
حبس جایگزین ؛ تبلیغ کالای ایرانی؛ برای دو محکوم در استان هرمزگان

به گزارش ایسکانیوز ،به نقل از اداره اطلاع رسانی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان هرمزگان، در جهت استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس، رئیس شعبه 101 کیفری دو بندرعباس دو جوان متهم به اخلال در نظم عمومی را به جای محکومیت به شش ماه زندان به «تبلیغ کالای ایرانی» در پیام رسان‌های داخلی تحت نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت، محکوم کرد.


مجتبی قهرمانی رئیس شعبه 101 دادگاه کیفری دو شهرستان بندرعباس در خصوص جزئیات این پرونده گفت: بر اساس اقاریر متهمین، بر‌ای هر یک از آن‌ها در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس، کیفرخواستی مبنی بر اخلال در نظم عمومی صادر و پرونده به شعبه 101 دادگاه کیفری دو این شهرستان ارسال شد.
قهرمانی در ادامه افزود: پس از وصول و ارجاع به این شعبه با تعیین وقت رسیدگی هر یک از متهمان حاضر شدند و محاکمه علنی صورت گرفت.


وی یادآور شد: با توجه به متن کیفرخواست و اظهارات متهمان در دادسرا و دادگاه و ادله فنی موجود مبنی بر حضور آن‌ها در محل حادثه و ارتکاب اعمال مخل نظم عمومی، دادگاه، بزهکاری نامبردگان را محرز و مسلم دانست و به استناد قانون، آن‌ها را به تحمل شش ماه حبس محکوم کرد.


این مقام قضایی بیان داشت: همچنین با توجه به اعلام آمادگی این متهمان، به استناد مقررات به انجام 540 ساعت خدمات آموزشی علمی و فرهنگی در حمایت از کالای ایرانی از طریق ایجاد کانال یا گروه در فضای مجازی محکوم شدند.


وی گفت: اجرای مفاد این حکم تحت نظارت کارشناسانی از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان صورت می‌گیرد که جایگزین تحمل شش ماه حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت محکومین شده است.


رئیس شعبه 101 دادگاه کیفری دو شهرستان بندرعباس همچنین اظهار داشت: با توجه به شاغل بودن متهمان، ارائه خدمات عمومی از سوی هر یک از آن‌ها بیش از 4 ساعت در روز نخواهد بود و می‌بایست تمام مقررات و موازین فنی تعیین شده از سوی آن‌ها رعایت شود.


رئیس شعبه 101 دادگاه کیفری دو شهرستان بندرعباس در پایان گفت: این رأی در راستای استفاده از مجازات‌های اجتماعی، اجتناب از تحمیل آثار سوء زندان بر محکومین، هدفمند نمودن مجازات‌ها به نفع آن‌ها و جامعه، بازپروری بزهکار و اجتناب از جامعه گریزی آن‌ها صادر شده است.

انتهای پیام/

20 / 20
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟