آموزش مدیران منابع انسانی ضامن بقا و موفقیت نظام مالی کشور
استاد تمام دانشگاه تهران گفت: منابع انسانی در صنعت بانکداری، بازار سرمایه و بیمه علاوه بر اینکه نقش منابع انسانی را ایفا می کند، نقش تکنولوژی را هم بر عهده دارد.
گروه خبری اقتصادی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ آرین قلی پور، استاد تمام دانشگاه تهران گفت: در صنعت مالی ما خط تولید و ماشین آلات نداریم و انسان ها ارزش افزوده ایجاد می کنند. بنابراین اهمیت و جایگاه مدیریت منابع انسانی در این حوزه چند برابر است.دانشکده مدیریت دانشگاه تهران بعنوان دیرپاترین دانشکده مدیریت کشور برای اولین بار اقدام به برگزاری دوره ی کاربردی MBA منابع انسانی کرده است.

آرین قلی پور در ادامه افزود: نقش راهبردی و مؤثر منابع انسانی در دستیابی به مزیت رقابتی و رشد وتوسعه منابع انسانی در سازمان‌ها، مستلزم سرمایه‌گذاری مستمر بر سرمایه‌های انسانی و فکری و برجسته کردن نقش واحد مدیریت منابع انسانی سازمان‌ها می باشد. تحول و توسعه واحد منابع انسانی سازمان‌ها در گرو تجهیز مدیران و کارشناسان این واحد به تفکر استراتژیک و فراهم ساختن زمینه‌ای برای درک پیچیدگی‌ محیط‌های ملی و جهانی و اتخاذ تصمیم و اقدام به موقع و متناسب در تعامل با آن پیچیدگی‌ها است. لذا دانشکده مدیریت دانشگاه تهران اقدام به طراحی MBA منابع انسانی کرده است.


همچنین در این دوره ی منحصر به فرد از حضور و استفاده از تجربیات مهم مدیران سازمان های بزرگ ایران بعنوان "کیس استادی" استفاده شده است و شرکت کنندگان می توانند بطور مستقیم از آخرین تجربیات موثر آنان بهره برداری نمایند. همچنین برای اولین بار در کشور این دوره با حضور بیش از ۲۰ نفر از اساتید مطرح منابع انسانی دانشگاه های سراسر کشور طراحی شده است.


مخاطبان این دوره مدیران ارشد، کارآفرینان، مشاوران و مدرسان حوزه مدیریت و منابع انسانی،آموزش،سرمایه انسانی بوده که سرفصل های با آخرین پیشرفت های حوزه منابع انسانی ارائه می گردد از جمله :طراحی ساختار سازمانی،تحلیل شغل و گریدینگ شغلی،برنامه ریزی منابع انسانی جذب،حقوق و مزایا،مدیریت عملکرد کارکنان و پاداش،مدیریت منابع انسانی دیجیتال،تحلیل و توسعه شایستگی ها،مربی گری و منتورینگ،مدیریت استعدادها و جانشین پروری،برنامه ریزی استراتژیک منابع انسانی، مدیریت اخلاق و ارزش های سازمانی و ...


این دوره برای اولین بار با حضور اساتید برتر مدیریت منابع انسانی در کشور برگزار خواهد شد و به عنوان قوی ترین دوره منابع انسانی مطرح می باشد.حضور اساتیدی از جمله ناصر میرسپاسی، بابک علوی، آرین قلی پور، محمد ابویی اردکان، بهزاد ابوالعلایی، سارا بانکی،دکترابراهیم شیخ، شاه حسینی و حسن دانایی فرد،دکتر خدایار ابیلی و... می توان اشاره نمود.


پس از اتمام دوره و برگزاری آزمون نهایی نیز، گواهینامه پایان دوره یکساله معتبر از دانشکده مدیریت دانشگاه تهران به دانش پذیر اعطا می شود.


مهمترین مزیت دوره کاربردی یکساله MBA تبدیل کردن مجموعه ای از اطلاعات و دانش به مجموعه ای ارزشمند از مهارت ها، تجربیات و جسارت بکار بستن آن در سازمان ها و شرکت ها است، اما اگر بخواهیم بطور سرفصل وار بگوییم که چرا این دوره در ایران به عنوان قوی ترین دوره حوزه منابع انسانی با اقبال گسترده ای مواجه شده است میتوانیم از مزایای مهم زیر نام ببریم:
• یادگیری قواعد مدیریت منابع انسانی ومهارت های حوزه منابع انسانی
• دستیابی به موقعیت های شغلی بهتر
• گسترش ارتباطات کاری و شبکه کسب و کار
• آشنایی با به روزترین مسائل مدیریت منابع انسانی،سرمایه انسانی
• آشنایی با مدیریت منابع انسانی بر اساس مدل ۳۴۰۰۰
علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت WWW.POSTMBA.IR مراجعه نمایند.

۴۰۱

تشدید نظارت بر بازار در ایام ماه مبارک رمضان
سازمان ملی استاندارد ایران در طرح سراسری به برخی اقلام پرمصرف در ماه مبارک رمضان نظارت خواهد کرد.
گروه خبری اقتصادی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ به نقل از سازمان ملی استاندارد، روغن سرخ کردنی، روغن خوراکی مصرفی خانوار، زعفران، کشک مایع، شیر پاستوریزه، شیر فرادما(UHT)، کره، مارگارین (کره گیاهی)، پنیر تازه، شکر، چای معطر، چای سیاه، زولبیا و بامیه، پیاز و سیر سرخ شده که مشمول مقررات استاندارد اجباری هستند از جمله اقلام اجرای این طرح است.

بر اساس این گزارش، ادارات کل استاندارد استان ها در اجرای این طرح موظف شده اند تا با بازرسی ویژه و نمونه برداری، نسبت به فرآورده های اعلام شده نظارت و کنترل دقیق تری داشته باشند.

نتایج نمونه برداری و آزمون های به عمل آمده، بعد از ماه مبارک رمضان از طریق جراید اعلام عمومی خواهد شد.

۴۰۱

پوشش دوربین‌های ثبت تخلف در آزادراهها 20 کیلومتر است
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: به‌منظور افزایش ایمنی سفرهای جاده‌ای با حمایت مجلس پروژه نصب ۴ هزار و ۲۹۲ دستگاه سامانه ثبت تخلفات در راه ها در دستور کار سازمان قرار دارد.
گروه خبری اقتصادی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ به نقل از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، عبدالهاشم حسن نیا با اعلام این مطلب افزود: بر اساس مطالعات و پژوهش‌های انجام‌ شده و پیش‌بینی‌های صورت گرفته از توسعه و ارتقای راه‌های کشور، افزایش خودرو و سفرهای بین‌شهری هم‌وطنان در سال‌های آتی، ضرورت توسعه و گسترش هوشمند سازی جاده‌ها از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به ریاست مجلس پیشنهاد و درخواست گردید، که مورد موافقت ایشان قرار گرفت و به کمیسیون عمران مجلس جهت قرار گرفتن در دستور کار و اقدام مقتضی ارجاع شد.

او با اشاره به نقش و تأثیر هوشمندسازی جاده‌های کشور در مدیریت سرعت و کاهش چشمگیر تخلفات رانندگی و تصادفات جاده‌ای، خاطرنشان کرد: با توجه به برآورد اولیه برای پوشش ۴۴ هزار و ۸۶۵ کیلومتر راه‌های شریانی و پر تردد شامل آزادراه، بزرگراه و راه‌های اصلی در سال ۱۴۰۰ مجموعاً ۶ هزار و ۳۴۲ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور نیاز است.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به اینکه متوسط پوشش این دوربین‌ها در آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها ۱۰ کیلومتر و در راه‌های اصلی ۲۰ کیلومتر خواهد بود، افزود: در حال حاضر تعداد سامانه‌های ثبت تخلفات عبور و مرور که فعال بوده و تا پایان سال جاری نصب خواهد شد ۲۰۵۰ دستگاه است و برای سال ۱۴۰۰ تعداد ۴ هزار و ۲۹۲ سامانه دیگر جهت پوشش مورد نیاز است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه توضیح داد: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این سامانه‌ها و دوربین‌های ثبت تخلفات عبور و مرور طی ۳ سال آینده ۱۰ هزار و ۷۴۸ میلیارد ریال برآورد شده است که امید است مراحل قانونی تصویب این اعتبار انجام و جهت اجرا ابلاغ گردد.

حسن نیا اظهار داشت: هزینه پشتیبانی و نگهداری سالانه این سامانه‌ها ۱۵۰۰ میلیارد ریال است که از اعتبارات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تأمین خواهد شد و بر اساس برنامه تعیین‌شده، نصب و اجرای این سامانه‌ها در ظرف سه سال و نگهداری و خدمات پس از نصب از طریق پیمانکار مربوطه تا پایان سال هشتم انجام خواهد شد.

گفتنی است سیر مراحل قانونی این درخواست و پیشنهاد از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در حال پیگیری است؛ ضمن آنکه به جهت ارتقای کیفیت انجام کار مطابق با فن‌آوری‌های روز دنیا این سازمان مطالعات و بررسی‌های لازم درباره فرآیند اجرا را از مدت‌ها قبل آغاز کرده است.

۴۰۱

هیچ یک از اپراتورها تحریم نیستند/ اپراتوری بنادر، در دست بخش خصوصی
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: هیچ مشکلی در ارتباط با اپراتورها و پیمانکارانی که در کشور فعال هستند، به لحاظ محدودیت‌هایی که منجر به اختلال فعالیت‌ها شود، وجود ندارد.
گروه خبری اقتصادی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد با تاکید بر اینکه اپراتورهای بخش خصوصی در تمام بنادر شمال و جنوبی کشورمان فعال هستند، افزود: اپراتوری بنادر تجاری را در شرایط رقابتی به بخش خصوصی واگذار کرده‌ایم و هیچ مشکلی در ارتباط با اپراتورها و پیمانکارانی که در کشور فعال هستند، از نظر محدودیت‌هایی که احتمال دارد تحریم ایجاد کند، وجود ندارد.

او تصریح کرد: سیاست سازمان بنادر این است که از حداکثر توان شرکت‌های داخلی استفاده کند و واگذاری‌ها برای اجرای پروژه‌های زیرساختی به صورت فراگیر به پیمانکاران داخلی واگذار شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه متناسب با حجم پروژه‌ها پیمانکاران مختلفی در بنادر فعال بودند، اظهار داشت: به تازگی بزرگترین توسعه فاز سه بندر شهید رجایی به یک پیمانکار کاملا خصوصی سپرده شده است و این نشان می‌دهد که سازمان بنادر هیچگونه محدودیتی برای استفاده از توان بخش خصوصی در اجرای زیرساخت‌های کشور ندارد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به این سؤال که آیا در حال حاضر اپراتوری وابسته به نیروهای نظامی در بنادر تجاری فعال است؟ گفت: ارگان‌های نظامی در بنادر تجاری کشور فعال نیستند و اغلب اپراتورها شرکت‌های وابسته به بخش خصوصی هستند.

۴۰۱

قربانخانی قربانی دعوای رجبی و آخوندی شد/ خرم، رییس جدید سازمان سازمان نظام مهندسی استان تهران
احمد خرم به عنوان رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران انتخاب شد.
گروه خبری اقتصادی

به گزارش گروه اقتصادى ایسکانیوز؛ در پی تعلیق پروانه اشتغال به کار حسن قربانخانی رییس سابق سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، عصر امروز جلسه هیات مدیره این استان برای انتخاب رییس جدید برگزار شد که طی آن احمد خرم وزیر اسبق مسکن و رییس کنونی انجمن انبوه‌سازان تهران به عنوان رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران منصوب شد. خرم، تنها کاندیدای این پست بود.

مهدی روانشادنیا عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اعلام این خبر گفت: آقای خرم با کسب ۲۱ رای و ۴ رای سفید از مجموع ۲۵ رای ماخوذه به عنوان رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران انتخاب شد.

۴۰۱

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن