گروه خبری اقتصادی

آموزش مدیران منابع انسانی ضامن بقا و موفقیت نظام مالی کشور


استاد تمام دانشگاه تهران گفت: منابع انسانی در صنعت بانکداری، بازار سرمایه و بیمه علاوه بر اینکه نقش منابع انسانی را ایفا می کند، نقش تکنولوژی را هم بر عهده دارد.
آموزش مدیران منابع انسانی ضامن بقا و موفقیت نظام مالی کشور

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ آرین قلی پور، استاد تمام دانشگاه تهران گفت: در صنعت مالی ما خط تولید و ماشین آلات نداریم و انسان ها ارزش افزوده ایجاد می کنند. بنابراین اهمیت و جایگاه مدیریت منابع انسانی در این حوزه چند برابر است.دانشکده مدیریت دانشگاه تهران بعنوان دیرپاترین دانشکده مدیریت کشور برای اولین بار اقدام به برگزاری دوره ی کاربردی MBA منابع انسانی کرده است.

آرین قلی پور در ادامه افزود: نقش راهبردی و مؤثر منابع انسانی در دستیابی به مزیت رقابتی و رشد وتوسعه منابع انسانی در سازمان‌ها، مستلزم سرمایه‌گذاری مستمر بر سرمایه‌های انسانی و فکری و برجسته کردن نقش واحد مدیریت منابع انسانی سازمان‌ها می باشد. تحول و توسعه واحد منابع انسانی سازمان‌ها در گرو تجهیز مدیران و کارشناسان این واحد به تفکر استراتژیک و فراهم ساختن زمینه‌ای برای درک پیچیدگی‌ محیط‌های ملی و جهانی و اتخاذ تصمیم و اقدام به موقع و متناسب در تعامل با آن پیچیدگی‌ها است. لذا دانشکده مدیریت دانشگاه تهران اقدام به طراحی MBA منابع انسانی کرده است.


همچنین در این دوره ی منحصر به فرد از حضور و استفاده از تجربیات مهم مدیران سازمان های بزرگ ایران بعنوان "کیس استادی" استفاده شده است و شرکت کنندگان می توانند بطور مستقیم از آخرین تجربیات موثر آنان بهره برداری نمایند. همچنین برای اولین بار در کشور این دوره با حضور بیش از 20 نفر از اساتید مطرح منابع انسانی دانشگاه های سراسر کشور طراحی شده است.


مخاطبان این دوره مدیران ارشد، کارآفرینان، مشاوران و مدرسان حوزه مدیریت و منابع انسانی،آموزش،سرمایه انسانی بوده که سرفصل های با آخرین پیشرفت های حوزه منابع انسانی ارائه می گردد از جمله :طراحی ساختار سازمانی،تحلیل شغل و گریدینگ شغلی،برنامه ریزی منابع انسانی جذب،حقوق و مزایا،مدیریت عملکرد کارکنان و پاداش،مدیریت منابع انسانی دیجیتال،تحلیل و توسعه شایستگی ها،مربی گری و منتورینگ،مدیریت استعدادها و جانشین پروری،برنامه ریزی استراتژیک منابع انسانی، مدیریت اخلاق و ارزش های سازمانی و ...


این دوره برای اولین بار با حضور اساتید برتر مدیریت منابع انسانی در کشور برگزار خواهد شد و به عنوان قوی ترین دوره منابع انسانی مطرح می باشد.حضور اساتیدی از جمله ناصر میرسپاسی، بابک علوی، آرین قلی پور، محمد ابویی اردکان، بهزاد ابوالعلایی، سارا بانکی،دکترابراهیم شیخ، شاه حسینی و حسن دانایی فرد،دکتر خدایار ابیلی و... می توان اشاره نمود.


پس از اتمام دوره و برگزاری آزمون نهایی نیز، گواهینامه پایان دوره یکساله معتبر از دانشکده مدیریت دانشگاه تهران به دانش پذیر اعطا می شود.


مهمترین مزیت دوره کاربردی یکساله MBA تبدیل کردن مجموعه ای از اطلاعات و دانش به مجموعه ای ارزشمند از مهارت ها، تجربیات و جسارت بکار بستن آن در سازمان ها و شرکت ها است، اما اگر بخواهیم بطور سرفصل وار بگوییم که چرا این دوره در ایران به عنوان قوی ترین دوره حوزه منابع انسانی با اقبال گسترده ای مواجه شده است میتوانیم از مزایای مهم زیر نام ببریم:
• یادگیری قواعد مدیریت منابع انسانی ومهارت های حوزه منابع انسانی
• دستیابی به موقعیت های شغلی بهتر
• گسترش ارتباطات کاری و شبکه کسب و کار
• آشنایی با به روزترین مسائل مدیریت منابع انسانی،سرمایه انسانی
• آشنایی با مدیریت منابع انسانی بر اساس مدل 34000
علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت WWW.POSTMBA.IR مراجعه نمایند.

401

نامه‌ یکی از نوابغ جوان اقتصادی به رئیس جمهور + متن نامه


یکی از نوابغ اقتصادی کشور در نامه‌ای به رییس جمهور، برخی پیشنهادات و ملزوماتی که دولت باید برای حل معضلات پیش‌رو در پیش بگیرد را مطرح کرده است.
نامه‌ یکی از نوابغ جوان اقتصادی  به رئیس جمهور + متن نامه

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری ایسکانیوز؛ علیرضا معظمی نیا یکی از نوابغ اقتصادی و تحصیلکرده‌ی جامعه کنونی، در قالب نامه‌ای خطاب به رییس جمهور برخی از ملزومات اقتصادی و سیاسی را به رییس جمهور متذکر و پیشنهاداتی را برای برون رفت دولت از شرایط کنونی ارائه داده است.

بسم الله الرحمن الرحیم
حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
با سلام و احترام
آقای رئیس جمهور! بی مقدمه بگویم تنها راهکار برون رفت از مشکلات حاد و حیاتی عدیده اقتصادی جامعه ایران بویژه بازار سکه و ارز ترمیم کابینه خود و تغییر آقایان واعظی، نهاوندیان، سیف، شریعتمداری ، نوبخت و کرباسیان می باشد. اقتصاد ایران امروزه با ریسک های بالایی مواجه شده است که برای حل آن باید اصلاحات فوری در دستور کار قرار بگیرد.
ترمیم کابینه دولت ابتدا باید از سازمان برنامه و بودجه و دفتر رئیس جمهور و سپس دیگر سازمان ها آغاز شود. در شرایط کنونی از اصلاح طلبان و اصولگرایان این انتظار می رود که با کمک یکدیگر و یکدل و یکصدا زیر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران بویژه توصیه مقام معظم رهبری دولت را یاری کرده و مانع از انحصارطلبی عده ای در آن شوند. متاسفانه در دور اول دولت تکدبیر و امید به نظر رسید که با حضور اشخاصی تحت عنوان رئیس دفتر و نماینده بخش خصوصی در دولت، زمزمه هایی از رقابت های گروه هایی با هدف ممانعت ورود اشخاص صاحب نظر و نخبگان و اساتید دانشگاهی شنیده میشد که به ظاهر همین رویه در دور دوم ادامه یافته است و پستهای کلیدی مدیریتی پر درآمد را به سرقفلی میدهند.
چرا در شرایط کنونی حتی متخصصان واقعی کشور نیز علاقه ای به کمک و مشاوره به دولت و ارائه راهکار ندارند!!!
لذا دیگر اثری از دولت تدبیر و امید باقی نمانده و دولت اعتدال و توسعه تلقی میگردد و با گفتار درمانی و سیاه نمایی مکرر حنای آن شعار برای ملت ایران دیگر رنگی ندارد.
برای جلوگیری از بدتر شدن وضعیت موجود باید سود بانکی با افزایش 20 درصدی به روال سابق برگردد تا اجاره مسکن پایین بیاید ( تقریبا 50 درصداز مردم کشور مستاجر هستند). همچنین نابسامانی وضعیت در بخشهایی همچون وزارت صنعت و جهاد کشاورزی و اقتصاد علی الخصوص بانک مرکزی دیده میشود که مسئولین مربوطه باید از دستاوردهای خود ، حرف قابل دفاع شرعی و قانونی داشته باشند.
جنا آقای دکتر روحانی! تنها اصلاح طلب و دلسوز حاضر در دولت تدبیر و امید ( اعتدال و توسعه) جناب آقای مهندس اسحاق جهانگیری می باشند. متاسفانه گفته می شود تیم وی را در دولت بازی نمی دهند و معتقدند دولت امروز دولت اصلاحات نیست.
از سویی دیگر جناب آقای روحانی ! در انتخابات سال 1392 با شعار رفع حصر و اشتغال جوانان و رونق کسب و کار و ارزانی و غیره برای کسب رای در ستادهای انتخاباتی به مردم وعده دادید و اظهار داشتید که من سرهنگ نیستم بلکه یک سیاستمدارم که متاسفانه هیچکدام آن نبودید ولی ای کاش یک سرهنگ سیاستمدار بودید.
جنا آقای دکتر روحانی ! با اقدام های سلبی نمیتوان صدای اعتراضات شکم های گرسنه مردم را با زور و سرنیزه و شلاق و زندان سرکوب کرد. چندین میلیون نفر ایرانی که عاشق ولایت و پرچم کشور هستند، حاضرند با یک اشاره مقام معظم رهبری حضرت امام خامنهد ای کفن پوش در مقابل دشمنان داخلی و خارجی به صف شوند ( همان طور که 8 سال از خاک و ناموس و پرچم کشور دفاع کردند.این کشور نه إرث پدر ونه مهریه مادری هیچکسی غیر خود مردم نیست!!)واین همان نکته ای است که دنیا از آن وحشت دارد. اشتباه بزرگ دولت ، خود بزرگ بینی و غرور بود که اگر در ابتدا شروع مذاکرات هسته ای توجهی به ارشادات مقام معظم رهبری مبنی بر عدم اعتماد به امریکایی ها داشتند موفق تر می بودند و لازم بود همراه تیم سیاست خارجی یک تیم اقتصادی و یک تیم امنیت ملی حضور داشته باشند چرا که به طور حتم یک سیاستمدار که دانشی از امنیت ملی و اقتصاد ندارد نمی تواند در مذاکرات منافعی بدست آورد.
جنا آقای دکتر روحانی! تمام بحث کشور بر سر امنیت ملی و اقتصاد ملی باید متمرکز شود نه فقط دیپلماسی ، زیرا وقتی فقر از در وارد هر خانه ای شود ایمان از پنجره می رود.
سئوالی دارم از رئیس جمهور محترم که حکم یک پدر را برای کشور دارد که هم باید تشویق کند و هم تنبیه و آن اینست که ؛ آیا این جوانان فرزندان من و شما نیستند؟ آیا اطلاع دارید یک مادر برای تهیه پول شیر خشک کودک خود حاضر است بکه هر کاری دست بزند !؟
اگر مردم و خانواده های معظم شهدا و رزمندگان دهه شصت ، از کم کاری و سستی و رانت و لابی مدیران دولت چشم پوشی نمودند و تا به امروز سکوت پیشه کرده اند فقط به حرمت شخص رهبر بوده است. جناب آقای روحانی میدانید سن فحشا به 29 سال رسیده که دلیل آن بر اثر فقر مالی و گرسنگی است.
اگر رئیس جمهور در اداره کشور با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم میکند توصیه میشود از فرماندهان محترم ارتش و سپاه علی الخصوص مراجع معظم تقلید و شورای نگهبان قانون اساسی و مجمع تشخیص مصلحت نظام یاری طلب نماید.
همچنین در بخش اقتصاد بازار ، جهت جلوگیری از افزایش قیمتها اقدامات اساسی صورت گیرد. به عنوان نمونه((در بخش خودرو سایت ثبت سفارش باز شود بویژه سایت سایپا و ایران خودرو با تحویل فوری . متاسفانه به یک شکخص 500 دستگاه خودرو(ارابه های مرگ و فاقد کیفیت) و به یک شهروند عادی بعد از 45 روز کاری آن هم با مشکلات فراوان خودرویی تحویل شود. ))
جناب آقای رئیس جمهور! مردم در مناظره ها شاهد این بودند که رقبای انتخاباتی جنابعالی همچکون آیت الله رئیسی ، آقای مهندس میرسلیم و آقای دکتر قالیباف برنامه های جامع و چشم انداز روشنی داشتند.بهتر نیست از برنامه ها و راهکارهای این عزیزان بهره ببرید.
بزرگترین اشتباه بانکی کشور توسط دکتر ولی الله سیف صورت گرفت که به دلیکل عدم داشتن علم و دانش بانکداری ، بطور سلیقه ایی قبل از اینکه تورم واقعی مهار شود ارز را تک نرخی اعلام کردند که نتیجه اش امروز بر مردم هویدا گشت.
آقای رئیس جمهور ! اینجانب که یک روستایی بی سواد پشت کوهی هستم به مراتب بهتکر از آقکای سکیف و تکیم اقتصکادی دولکت متوجه اشتباهات فاحش در عملکرد اقتصادیشان می باشم. متاسفانه تا کنون تمام آمال و آرزوهای هزاران جوان ایرانی برای تشکیل یک زندگی حداقلی که چشم امیدشان به این دولت بود همه را بر باد دادید و چیزی که گریبانگیر مردم ایران خصوصا جوانان شده
است ، جز فقر و بیکاری نیست .
یکی دیگر از مصادیق بی اعتمادی مردم به دولت که زنگ خطری است برای جنابعالی ، می توان در کمکهایی که به مردم زلزله زده کرمانشاه از طریق افراد مشهور و سلبریتی ها شد نام برد.
جنا آقای دکتر روحانی! چرا باید عدهای از مدیران کشور سوگند خود در برابر مردم را به خاطر جیفه مال دنیا فرامکوش کنند و هنوز یکسال از دور دوم دولت تمام نشده است باید این همه مشکل ایجاد شود !!!
جنا آقای دکتر روحانی ! خواسته مردم استعفا و استیضاح شما نیست. مردم به آن 24 میلیون رای احترام میگذارند اما دولت مردان،خیر!!باید همواره ازکارچاق کن هایی درلباس مشاورکه به آنها فاحشه های سیاسی ستادهای انتخاباتی گفته میشود در دولت صرفه نظر نمود. متاسفانه امروزه نه اصلاح طلبان و نه اصولگرایان در دولت جایگاهی ندارند و وزرا، استانداران و مدیران ارشد از حزب اعتدال و توسعه دولت نوبخت و حزب اعتماد ملی انتخاب شده اند و ...!!!!
جنا آقای دکتر روحانی! ایران ثروتمندترین کشور دنیاست و متاسفانه نیروهای خارجی به دنبال ایجاد تفرقه میان مردم هستند زیرا مسئولین هیچ گونه تناسبی با توجه به رشته تحصیلیشان و جایگاهی که هماکنون اشغال نموده اند را ندارند و احساس می کنند که ولی نعمت مردم هستند در صورتیکه به فرموده بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره) آنها همگی باید خدمتگزار این مردم باشند اما متاسفانه جایگاه خودشان را فراموش کرده اند.

از طرفی بانکها نقدینگی مردم را تبدیل به ملک نموده اند. در یک خیابان انبوهی از شعبه های بانکی وجود دارد که کمکی به فعالیت اقتصادی نمی کند. دولت میتواند با اقدام ضربتی ضمن واگذارنمودن املاک بانکها و فروش آنها بخشی از دارایی های مردم را به چرخه اقتصاد برگرداند تا عرضه و تقاضا و اشتغالزایی برای مردم به تعادل برسد.
دولت باید به موقع اسامی مفسدان و آقازادهها (ژنهای خوب ) را اطلاع رسانی کند و با گفتار درمانی کاری از پیش نخواهد برد زیرا حنای آن دیگر رنگی برای مردم ندارد.
آقای روحانی! آهن آهن را میبرد.
جناب آقای رئیس جمهور! به جای خشم و غضب و کینه ورزی از شنیدن صدای حق و حقیقت با اینجانب و مردم همچون یک پدر مهربان باشید.


با تجدید سلام و احترام الاحقر علیرضا معظمی نیا
یک شهروند ایرانی

اعلام آخرین جزئیات ترافیکی جاده‌های کشور/ ممنوعیت تردد در 6 محور مواصلاتی


طی شبانه ‌روز گذشته، کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 2201 تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل 1 درصد افزایش را نشان می‌دهد.
اعلام آخرین جزئیات ترافیکی جاده‌های کشور/ ممنوعیت تردد در 6 محور مواصلاتی

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی، سامانه‌های تردد شمار و گشت های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به ‌استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذیلاَ ذکر شده،‌ مابقی محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است. طی شبانه ‌روز گذشته، کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 2201 تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل 1 درصد افزایش را نشان می‌دهد. همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین 11.2 درصد، اوج تردد بین ساعات 19 الی 20 و کمترین تردد بین ساعات 4 الی 5 صورت پذیرفته که هموطنان عزیز با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب ‌تری را برای سفر انتخاب نمایند.

محورهای دارای بیشترین تردد طی 24 ساعت گذشته:

ردیف

نام محور

استان

تعداد وسیله نقلیه

1

آزادراه کرج - تهران

البرز

155540

2

آزادراه تهران - کرج

البرز

131114

3

آزادراه کرج - قزوین

البرز

126926

4

آزادراه قزوین - کرج

البرز

113748

5

بومهن - جاجرود

تهران

81824

6

تهران - شهریار

تهران

67627

7

آزادراه قم - تهران

تهران

67445

8

آزادراه تهران - قم

تهران

65084

9

جاجرود - بومهن

تهران

64659

10

آزادراه ساوه - تهران

تهران

63839

ممنوعیت تردد بدلیل مداخلات جوی :

1- محوررامیان- اولنگ–شاهرود، واقع در استان هایگلستان و سمنان، از مورخ 29 فروردین95 تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

2- محور فرعی شمشک–دیزین، واقع در استان های البرز و تهران، از مورخ 17 تیر 96 تا اطلاع بعدی،به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

3- محور عجب شیر– آذرشهر( محدوده پل گله زار )، واقع در استانآذربایجان شرقی، از مورخ 16 اسفند 96 تا اطلاع بعدی،به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

4- محور گیوی– خلخال ، واقع در استان اردبیل، از مورخ 31 خرداد 97 تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود و مسیر جایگزین برای وسایل نقلیه سبک از طریق مسیر دسترسی به آبگرم گیوی و برای وسایل نقلیه سنگین از محور جدیدالاحداث سه راهی فیروزآباد به خلخال است.

5- محور ایلام - مهران (محدوده تونل کربلا)، واقع در استان ایلام، از مورخ 7 تیر 97 تا اطلاع بعدی، به دلیل ریزش کوه مسدود است.

6-محور ایلام-اسلام آباد غرب واقع در استان ایلام، از مورخ 13 تیر 97 تا اطلاع بعدی به دلیل رفع نقص سیستم روشنایی و تهویه مسدود است.

ممنوعیت تردد بدلیل عملیات کارگاه جاده‌ای:

1- محور خلخال- اسالم، واقع در استان اردبیل، از مورخ 10 اردیبهشت لغایت 31 تیر 97، بصورت 24 ساعته، به‌ دلیل اجرای عملیات بهسازی و تعریض، کیلومتر 7 الی 500+18، در محدوده اجرای عملیات مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین محور خلخال - پونل انجام می‌شود.

2- محور باغچه - سنگ بست، واقع دراستان خراسان رضوی، از مورخ 10 تیر لغایت 20 شهریور 97، ساعت 6 الی 18، به‌ دلیل اجرای عملیات تثبیت زیر سازی و آسفالت، از کیلومتر 500+1 تا 700+8، محور فوق مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین آزاد راه شهید شوشتری تقاطع مهدی آباد – جاده فریمان - سنگ بست و بالعکس انجام می گردد.

3- محور ایلام – اسلام آباد غرب (محدوده تونل اربعین)، واقع در استان ایلام، از مورخ 13 تیر 97 تا اطلاع بعدی، به دلیل رفع نقص سیستم روشنایی و تهویه مسدود و تردد از مسیر جایگزین، محور قدیم ایلام-قلاجه است.

محدودیت تردد بدلیل عملیات کارگاه جاده‌ای:

الف) تهران و محورهای منتهی به آن:

1- آزاد راه تهران – قم، واقع در استان تهران، از مورخ 2 اردیبهشت لغایت 20 شهریور 97، روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت 9 الی 17 و همچنین روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه از ساعت 9 الی 14 هر هفته، به غیر از روزهای جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، بدلیل اجرای عملیات نصب حفاظ بتنی مفصلی در رفو‍ژ میانی، حدفاصل کیلومتر 37 تا 58، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

2- محور کرج – چالوس، واقع در استانالبرز، از مورخ 2 اردیبهشت لغایت 20 شهریور 97، روزهای شنبه تا سه شنبه از ساعت 8 الی 17 و روزهای چهارشنبه از ساعت 8 الی 12 هر هفته ، بغیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، بدلیل اجرای عملیات روکش آسفالت گرم، کیلومتر 0 الی 70، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

3- آزاد راه تهران – کرج، واقع دراستان تهران، از مورخ 9 اردیبهشت لغایت 20 شهریور 97، از ساعت 08:00 الی 15:00 روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه و روزهای چهارشنبه از ساعت 08:00 الی 13:00 هر هفته، بغیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به‌دلیل اجرای عملیات نصب نیوجرسی مفصلی در رفیوژ میانی، حدفاصل کیلومتر 0 الی 500+13، تردد همزمان بااجرای عملیات، بامحدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

4- آزادراه قم - تهران، واقع در استان قم، از مورخ 5 خرداد لغایت 20 شهریور 97، از ساعت 8 الی 17، روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه، چهارشنبه و همچنین روزهای سه شنبه و پنج شنبه از ساعت 9 الی 14 هر هفته، به غیر از روزهای جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، بدلیل اجرای عملیات حمل و نصب حفاظ مفصلی، کیلومتر 15 الی 28، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

5- آزاد راه تهران – کرج - قزوین، واقع در استان البرز، از مورخ 5 خرداد لغایت 20 شهریور 97، روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه ازساعت 09:00 الی 15:00 و روزهای چهارشنبه ازساعت 09:00 الی 13:00 هر هفته بغیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، بدلیل اجرای عملیات حفاظ های صلب مفصلی ، کیلومتر 500+16(تیر280) الی 24(تیر400) ، تردد همزمان با اجرای عملیات و با رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

6- آزاد راه تهران – کرج – قزوین ( باند جنوبی – حدفاصل امامزاده طاهر تا پمپ بنزین آفتاب )، واقع در استانالبرز، از مورخ 20 خرداد لغایت 20 شهریور 97، روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه از ساعت 09:30 الی 16:30 هر هفته، بغیر از روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، بدلیل اجرای عملیات بهسازی و لکه گیری آسفالت، کیلومتر 33 الی 13، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

7- آزاد راه ساوه – تهران، واقع دراستان تهران، از مورخ 22 خرداد لغایت 20 شهریور 97 ، از ساعت 9 الی 17 روزهای شنبه تا چهارشنبه و همچنین روزهای پنجشنبه از ساعت 9 الی 14 هر هفته، بغیر از روزهای جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به‌دلیل اجرای عملیات تعمیرات درزگیری، لکه گیری و روکش آسفالت، حدفاصل کیلومتر 35 ( رودخانه شور ) الی 3 ( عوارضی اول )، تردد همزمان با اجرای عملیات، بامحدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

8- محور رباط کریم – وهن آباد، واقع دراستان تهران، از مورخ 28 خرداد لغایت 20 شهریور 97، از ساعت 09:00 الی 17:00، روزهای شنبه تا چهارشنبه و همچنین روزهای پنچ شنبه از ساعت 9 الی 14 هر هفته، به غیر از روزهای جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، بدلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت، کیلومتر 0 الی 500+12، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

9- محورهراز ( تونل جدید آبشار )، واقع دراستان مازندران، از مورخ 30 خرداد لغایت 20 شهریور 97، بصورت 24 ساعته، بدلیل اجرای عملیات عمرانی تکمیل اجرای سقف گالری در مقطع ورودی و خروجی تونل، کیلومتر 99 الی 101، تونل جدید آبشار مسدود بوده و تردد از محور قدیم هراز انجام می گردد.

10- محورهراز، واقع دراستان مازندران، از مورخ 30 خرداد لغایت 20 شهریور 97، روزهای شنبه از ساعت 12:00 الی 17:00، روزهای یکشنبه تا سه شنبه از ساعت 08:00 الی 17:00 و همچنین روزهای چهار شنبه از ساعت 8 الی 12 هر هفته، بغیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، بدلیل اجرای عملیات اصلاح قوس و برداشت پوزه سنگی، کیلومتر 50 الی 51، محدوده اجرای عملیات مسدود بوده و تردد همزمان با اجرای عملیات با رعایت جوانب احتیاط از کنارگذر انجام می گردد.

11- آزاد راه کرج – قزوین ( باند جنوبی – حدفاصل شرکت سیپورکس تا کارخانجات نمازی )، واقع دراستان البرز، از مورخ 3 تیر لغایت 20 شهریور 97، از ساعت 08:00 الی 17:00 روزهای شنبه تا سه شنبه هر هفته، بغیر از روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به‌دلیل اجرای عملیات بهسازی و لکه گیری، حدفاصل کیلومتر 0 ( ابتدای حوزه استحفاظی استان ) الی 13، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

12- آزادراه قم – تهران ( لاین غربی )، واقع در استان قم، از مورخ 9 تیر لغایت 20 شهریور 97، از ساعت 8 الی 17 روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه، چهارشنبه و همچنین روزهای سه شنبه و پنج شنبه از ساعت 9 الی 14 هر هفته، به غیر از روزهای جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، بدلیل اجرای عملیات بهسازی آسفالت، کیلومتر 500+15 الی 0( عوارضی قم )، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عیور ( یک سوم مسیر ) انجام می‌شود.

402

کاهش سریالی قیمت سکه و طلا در بازار آزاد/ دلار و یورو گران شد+جدول


براساس قیمت های اعلام شده اونس طلا در بازار جهانی 1245 دلار و نیز نرخ دلار در بازار قاچاق7 هزار و 770 هزار تومان است.
کاهش سریالی قیمت سکه و طلا در بازار آزاد/ دلار و یورو گران شد+جدول

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ در معاملات امروز بازار آزاد باز هم شاهد تغییرات و نوسانات قیمتی طلا و ارز نسبت به روز گذشته بودیم و در همین خصوص نرخ طلا در بازار آزاد با تغییراتی همراه بود. هر گرم طلای 18 عیار با هزار و 150تومان افزایش با قیمت 227 هزار و 750تومان داد و ستد شد و طلای 24 عیار با هزار و 540 تومان افزایش به قیمت 303 هزار و 660 تومان رسید.

در میان انواع سکه، سکه تمام بهار آزادی (امامی) با 22 هزار تومان کاهش به قیمت 2 میلیون و 680 هزار تومان رسید و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با 90 هزار تومان کاهش قیمت به ارزش 2 میلیون و 560 هزار تومان معامله شد.

گفتنی است، نیم سکه با 40 هزار تومان کاهش قیمت با نرخ یک میلیون و 310 هزار تومان معامله شد و ربع سکه با 25 هزار تومان کاهش به ارزش 670 هزار تومان فروخته شد و سکه گرمی با ثبات قیمت به ارزش 395 هزار تومان رسید.

دلار در بازار آزاد با ثبات با قیمت چهار هزار و 200 معامله شد و همچنین نرخ دلار در بازار قاچاق با 70 تومان افزایش با قیمت 7 هزار و 770 تومان در اختیار متقاضیان این ارز قرار گرفت.

همچنین یورو با 10 تومان افزایش با قیمت 9 هزار و 27 تومان، پوند انگلیس با 4 تومان افزایش به ارزش 10.209 تومان و درهم امارات با 10 تومان افزایش با قیمت 103093 تومان خرید و فروش شدند.

همچنین نرخ طلا در بازارجهانی به قیمت 1245 دلار مورد معامله قرار گرفت.

402

کرباسیان: وضعیت مردم را درک می‌کنم


وزیر اقتصاد اعلام کرد به هیچ عنوان مطالبات و خواسته‌های مردم را رد نمی‌کنم و وضعیت آنها را درک می‌کنم.
کرباسیان: وضعیت مردم را درک می‌کنم

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ مسعود کرباسیان؛ وزیر امور اقتصادی و دارایی در یاداشتی اینستاگرامی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور نوشت: به هیچ عنوان مطالبات و خواسته‌های مردم را رد نمی‌کنم و وضعیت آنها را درک می‌کنم. دولت اقدامات اصلاحی و مدیریتی خود را انجام می‌دهد ولی زمانی مردم از آن آگاه می‌شوند که اثراتش را در جامعه و اقتصاد ببینند و حتی شاید گاهی هم نیاز به اطلاع رسانی فراگیرتر در مورد این اقدامات باشد. من وزیر اقتصاد این کشور هستم که خودم را با منافع ملی، توسعه و نیازهای مردم تراز می‌کنم. اما یک رسالت مهم من به عنوان وزیر اقتصاد این است که از حیثیت اقتصاد ایران دفاع کنم. قبول دارم که اخبار منفی مدام در گردش است. به وضعیت 99.72 درصد سپرده‌گذاران شش موسسه مالی و اعتباری منحله بزرگ رسیدگی و مشکلات سپرده‌گذاران رفع شده‌ است. تقریبا می‌توانم بگویم که هیچ اقتصاددانی با هر گرایش فکری در کشور نیست که موضوعی را مطرح کرده، راهبرد و تحلیلی ارائه داده باشد و ما از آن بی اطلاع باشیم یا به آن رجوع نکرده‌ باشیم.

در دو ماهه ابتدای امسال میزان صادرات کشور 21.9 درصد افزایش یافته‌ است. تاکید دولت فروش اموال مازاد بانک‌هاست. نتیجه اینکه کمیته فروش اموال مازاد بانک‌ها در وزارت اقتصاد شروع به کار کرد و طی 6 ماه 4400 میلیارد تومان از اموال مازاد بانک‌ها فروخته شد. دولت موفق شد 99.72 درصد سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری را تعیین تکلیف کند، 100 درصد واگذاری‌های سال گذشته و دو ماهه امسال به بخش‌خصوصی واقعی بود طی سال‌های 92، 93 و 94 رقم رشد نقدینگی به ترتیب 32.8، 22.3 و 30درصد بوده‌است. از سال 1395 حرکت نقدینگی نزولی شد و در این سال به 23.2 درصد رسید. سال 96 هم نرخ رشد نقدینگی 22.1 درصد بود. سال 1396 تشکیل سرمایه در بخش ساختمان 9 دهم درصد مثبت، در بخش ماشین آلات 2.5 درصد مثبت و تشکیل سرمایه ثابت ناخالص هم 1.4 درصد مثبت بوده‌است

سال گذشته خالص عرضه کار جدید کشور 797 هزار نفر و خالص اشتغال جدید 791 هزار نفر بوده‌ است. در خرداد ماه امسال دو متغیر اصلی شاخص کل بورس و ارزش بازار، نسبت به خرداد ماه سال گذشته به ترتیب با 38.3 و 31.6 درصد رشد مواجه شدند؛ در گمرکات زمان ترخیص کالا که یک بحران بزرگ ما بود در مورد صادرات از 7 روز به یک روز رسیده و زمان ترخیص کالا برای واردات از 26 روز به 3 روز رسیده‌ و سال گذشته کل تسهیلات اعطا شده به تولید 12 درصد در قیاس با سال ماقبل رشد داشته‌ است.

400

کاهش مقاومت در برابر خصوصی سازی/ بروکراسی خریدوفروش ارز صادراتی


تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های اقتصادی سه‌شنبه نوزدهم تیرماه را در گروه اقتصادی ایسکانیوز مشاهده کنید.
کاهش مقاومت در برابر خصوصی سازی/ بروکراسی خریدوفروش ارز صادراتی

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های اقتصادی سه‌شنبه نوزدهم تیرماه را در گروه اقتصادی ایسکانیوز مشاهده کنید.

402

>