همه مردم باید زیر چتر ورزش قرار گیرند
بیرجند - ایرنا - معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وزیر ورزش و جوانان گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی و اقدام شود که همه مردم زیر چتر ورزش قرار گیرند.
به گزارش ایرنا عبدالحمید احمدی چهارشنبه شب در آیین تکریم و معارفه مدیران کل قدیم و جدید ورزش و جوانان استان خراسان جنوبی افزود: ورزش تاثیر بسیار مهمی در بعد سلامت، بعد اجتماعی و ارتقای زندگی مردم دارد و حوزه ای نیست که فقط با بخشی از جامعه سر و کار داشته باشد بلکه همه مردم جامعه هدف ورزش محسوب می شوند.
وی بیان کرد: توسعه ورزش همگانی یکی از اولویت های وزارت ورزش و جوانان است و باید شرایط ورزش را برای همه مردم فراهم کنیم که البته انجام این مهم نیازمند همکاری همه بخش هاست.
معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وزیر ورزش و جوانان گفت: توسعه ورزش همگانی موجب ارتقای سلامت و افزایش نشاط بین مردم می شود و اگر به دنبال جامعه سالم و پیشرفت جامعه هستیم باید بتوانیم این شرایط را هرچه بهتر رقم بزنیم.
وی اظهار کرد: خراسان جنوبی نسبت به دیگر استان ها شرایط خاصی دارد و پراکندگی جمعیت در این استان و فاصله مکان های شهری و روستایی و نیازهای خاص، یک برنامه ریزی دقیق و جامع را ایجاب می کند.
وی افزود: باید موضوع ارائه خدمت در ورزش به مردم شریف خراسان جنوبی با جدیت بیشتری دنبال شود و در بخش ورزش قهرمانی هم استعدادهای خوبی در این استان وجود دارد که برای پرورش و شکوفایی این استعدادها باید تلاش بیشتری انجام شود.
احمدی گفت: قهرمانان ملی افتخارآفرین از استان خراسان جنوبی در سطح ورزش کشور داریم که باید تعداد این قهرمانان بیشتر شود.
وی اضافه کرد: یکی از اولویت های ما در این دوره توجه خاص به توسعه ورزش بانوان است و باید بتوانیم فرصت های برابر را در ورزش برای بانوان فراهم کنیم.
وی گفت: هرجا فرصت حضور گسترده بانوان در ورزش کشور ایجاد شده آثار و نتایج بسیار ارزشمندی را به دنبال داشته است و روزهای گذشته شاهد افتخارآفرینی ورزشکاران بانو در سطح قاره آسیا بودیم که تیم فوتسال بانوان ایران بر سکوی قهرمانی آسیا قرار گرفت و همزمان تیم بانوان کاراته کشور در قاره آسیا قهرمان شد.
معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: اقدامات خوبی در دولت تدبیر و امید در حوزه توسعه زیرساخت ها انجام شده است و علیرغم محدودیت ها تلاش شد با اولویت بندی پروژه های نیمه تمام زیادی به بهره برداری برسد و از اینکه بخشی از این پروژه ها در خراسان جنوبی به سرانجام رسیده خوشحالیم.
وی به حوزه جوانان اشاره کرد و گفت: کارهای خوبی در استان انجام شده و باید توجه ویژه ای به این حوزه در استان داشته باشیم و فرصت را برای توسعه مشارکت جوانان فراهم کنیم.
احمدی گفت: فعالیت سازمان های مردم نهاد در این استان مطلوب است اما باید به لحاظ کمی و کیفی ارتقا یابد.
وی بیان کرد: چهار سال گذشته ظرفیت فعالیت سمن ها و تشکل های مردم نهاد جوانان به بیش از ۲ هزار تشکل رسیده و امیدواریم در چهار سال آینده به ۶ هزار سمن برسد.
وی افزود: هرچه فرصت و فضای فعالیت را برای جوانان فراهم کنیم نفع آن متوجه کشور و جوانان و توسعه و تعالی خواهد بود و امیدواریم مدیرکل ورزش و جوانان استان، اهتمام بیشتری به توسعه امور جوانان در این استان داشته باشد.
معاون وزیر ورزش و جوانان همچنین از محمداسماعیل افضل پور مدیرکل پیشین ورزش و جوانان خراسان جنوبی به عنوان چهره فرهیخته و شناخته شده علمی ورزش کشور یاد و از خدمات وی قدردانی کرد.
وی گفت: مهران سرپرست مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان نیز از مدیران مجرب و شناخته شده حوزه ورزش و جوانان کشور است و در مسئولیت های مختلف کشور کارنامه موفقی دارد.
۷۵۵۹*۳۰۲۸
بانوان دوچرخه سوار قزوینی در رقابت های کشوری درخشیدند
قزوین-ایرنا-رئیس هیات دوچرخه سواری قزوین گفت: بانوان دوچرخه سوار استان با کسب پنج مدال طلا و ۲ نقره در لیگ پیست بانوان کشور درخشیدند.
قدیر مذهب روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نخستین مرحله لیگ پیست بانوان به مناسبت جام رمضان از ۳۰ اردیبهشت ماه در تهران آغاز و تا سوم خرداد ماه نیز ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: در این رقابت ها فروزان عبداللهی در ماده اسکرچ و تعقیبی انفرادی بزرگسالان ۲نشان طلا و ستاره زرگر در اسپرینت، اسکرچ و تعقیبی انفرادی جوانان به یک نشان طلا و ۲ نقره دست یافتند.
به گفته وی، ساجده سیاحیان دیگر دوچرخه سواری قزوینی حاضر در این رقابت ها نیز در ماده اسکرچ و تعقیبی انفرادی جوانان ۲ نشان طلا را از آن خود کرد.
مذهب در پایان اظهار داشت: نخستین مرحله از لیگ پیست بانوان شب گذشته با حضور ۵۰ ورزشکار در قالب ۱۱ تیم باشگاهی برگزار و در نهایت نیز با درخشش ورزشکاران قزوین به پایان رسید.
۶۱۰۱/۸۰۵۴
رئیس جدید هیات کوهنوردی استان قزوین انتخاب شد
قزوین-ایرنا-نشست مجمع انتخاباتی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی قزوین برگزار و رئیس جدید این هیات در استان انتخاب شد.
به گزارش عصر دوشنبه ایرنا، در این نشست غلامحسن نیکونام تنها نامزد ریاست این هیات از مجموع ۱۸ رای ماخوذه، با کسب ۱۶ رای توانست به مدت چهار سال بر مسند عالی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان قزوین بنشیند.
مجمع انتخاباتی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی قزوین با حضور رضا زارعی، رئیس فدراسیون و نماینده ورزشکاران، مربیان و داوران کوهنوردی استان در محل سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان این استان برگزار شد.
۸۰۵۴
برنامه آماده‌سازی تیم‌های ملی شطرنج تشریح شد
تهران- ایرنا- «استفاده از دانش مربیان بزرگ خارجی در فدراسیون شطرنج برنامه محور است که در گذشته وجود داشته و ما سعی در استمرار آن داریم».
«افشین تهرانی» مدیر تیم های ملی شطرنج، روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا ضمن بیان این مطلب، با اشاره به دوره ویژه آماده سازی بازیکنان برتر شطرنج کشور گفت: در سال ۹۷ چند مسابقه مهم از جمله المپیاد شطرنج بزرگسالان جهان و مسابقات قهرمانی آسیا پیش روی ورزشکاران رشته شطرنج است.
وی با بیان اینکه چند اردو در این زمینه تدارک دیده شده است، افزود: یکی از این اردوها برگزاری کلاس های آموزشی با حضور «ایوان سوکولوف» هلندی است که ورزشکاران برتر رشته شطرنج در ۲ بخش آقایان و بانوان، جداگانه در آن شرکت می کنند. مرحله نخست این اردو تا سوم خرداد ماه ادامه دارد و مرحله بعدی آن نیز از بیست و هفتم خردادماه لغایت هشتم تیرماه ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.
وی در پاسخ به گلایه برخی از ورزشکاران این رشته به خاطر استفاده نکردن از دانش مربیان بزرگ اظهار داشت: پیشینه استفاده از مربیان خارجی برای تیم های ملی شطرنج ایران در ۲ بخش آقایان و بانوان نشان می دهد ما از گذشته با مربیان بزرگی در تعامل بودیم. در شرایط کنونی نیز با توجه به در پیش بودن مسابقات المپیاد جهانی شطرنج بزرگسالان، قهرمانی آسیا و اُپن چین فدراسیون نمی تواند نسبت به میزان آمادگی و افزایش دانش ورزشکاران این رشه بی تفاوت باشد. دوره های آموزشی با حضور مربی هلندی نیز در راستای تقویت این عزیزان برگزار می شود.
مدیر تیم های ملی در پایان یادآور شد: استفاده از دانش مربیان بزرگ جهان در حوزه شطرنج تنها مربوط به این کلاس ها نیست، بلکه یکی از مهمترین برنامه های این فدراسیون است و ما سعی داریم در ادامه دانش افزایی ورزشکاران این رشته همچنان با بزرگان شطرنج در ارتباط باشیم.
بنا بر اعلام روابط عمومی فدراسیون شطرنج، این فدراسیون یک دوره آموزشی ویژه بازیکنان برتر این رشته در کشور با حضور سوکولوف برگزار کرده است. در این دوره آموزشی «سارا سادات خادم الشریعه» و «میترا حجازی پور» در بخش بانوان حضور دارند. پیش از این نیز در اردوی جداگانه «علیرضا فیروزجا»، «پرهام مقصودلو»، «پویا ایدنی»، «احسان قائم مقامی»، «مسعود مصدق پور»، «سید محمد امین طباطبایی» و «شاهین لرپری زنگنه» در بخش آقایان در این کلاس ها حضور یافتند.
ورزشی** ۲۰۵۲**۱۳۶۸
دوچرخه سواری معلولان به امکانات بیشتری نیاز دارد
تهران - ایرنا - سرپرست انجمن دوچرخه سواران معلول، امکانات و تامین قطعات برای حضور ورزشکاران در بازیهای آسیایی جاکارتا را کافی و مطلوب ندانست و گفت: برای رفع این مشکل از امکانات فدراسیون دوچرخه سواری استفاده خواهیم کرد.
«فرهاد عصفوری» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه تعداد رشته های ورزشی تحث پوشش فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان زیاد است و بدون تردید فراهم کردن امکانات لازم برای همه رشته های ورزشی مقدور نیست، افزود: ما هم این مشکلات را می دانیم و توقع زیادی هم از فدراسیون نداریم. بنابراین در توافقی بین فدراسیون های جانبازان و دوچرخه سواری قرار است از امکانات آنها برای آماده سازی تیم اعزامی به جاکارتا استفاده کنیم.
وی درباره ترکیب نهایی تیم اعزامی به مسابقات پاراآسیایی جاکارتای اندونزی اظهار داشت: در تیر ماه امسال اردوهای۱۰ ورزشکار این رشته به صورت غیرمتمرکز برگزار می شود که در نهایت از بین «بهرام سلیمانی» و «حجت صیاد» از شیراز، «آرش خزائی» و «علیرضا قاسمی» از تهران، «اکبر کریمی» و «مهدی محمدی» از زنجان، «صابر رحیم پور» از گیلان، «علی رضایی» از مازندران، «علی سلطانی» از اردبیل و «اکبر لطفی» از کرمان سه نفر به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد.
سرپرست انجمن پارادوچرخه سواری گفت: ترکیب نهایی تیم اواخر مرداد ماه اعلام می شود و قبل از اعزام، چهار مرحله اردوی متمرکز برپا خواهد شد.
عصفوری اضافه کرد: ورزشکاران ایران در بخش انفرادی و تیمی در ماده پیست با حریفان خود رقابت خواهند کرد.
وی با بیان اینکه دوچرخه سواران معلول ایران در بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کشور کره جنوبی در جایگاه چهارم و پنجم قرار گرفتند، اظهار داشت: هم اکنون سطح آمادگی ورزشکاران این رشته در مقایسه با دوره های قبل افزایش داشته و شانس کسب مدال ما بیشتر شده است. اندونزی، ژاپن، مالزی و چین از رقبای اصلی ایران در رشته دوچرخه سواری معلولان هستند.
سومین دوره این بازی ها ۱۲ تا ۲۱ مهر ماه امسال و با حضور سه هزار و ۵۸۹ ورزشکار از ۴۳ کشور قاره کهن و در ۱۸ رشته ورزشی به میزبانی اندونزی برگزار می شود.
مراسم افتتاحیه ۱۴مهر ماه در ورزشگاه ۸۰ ساله «گلورا بونگ کارنو» شهر برگزار می شود. در این بازی ها ۶۸۵ مدال توزیع خواهد شد که از این تعداد ۳۰۰ نشان برای زنان، ۳۴۳ مدال برای مردان و ۴۱ گردن آویز در میکس و تیمی است.
ایران هم با ۳۰۱ ورزشکار در قالب بزرگترین کاروان ورزشی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ۱۳ رشته ورزشی پارا شنا، پارا دوومیدانی، دوچرخه سواری در بخش پیست، پارا وزنه برداری، پاراتیراندازی، پارا تیراندازی با کمان، گلبال، جودو ، پارا تنیس روی میز، والیبال نشسته، شطرنج و بسکتبال با ویلچر اعزام خواهد شد که در حال حاضر رشته بوچیا (رشته توپی) در انتظار تایید از سوی کمیته برگزاری رقابت ها بسر می برد.
کاروان ورزشی ایران دهم مهر ماه با یک پرواز مسقتیم عازم جاکارتا خواهد شد.
ورزشی**۹۲۵۰**۱۵۹۷
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن