همه مردم باید زیر چتر ورزش قرار گیرند


بیرجند - ایرنا - معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وزیر ورزش و جوانان گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی و اقدام شود که همه مردم زیر چتر ورزش قرار گیرند.
همه مردم باید زیر چتر ورزش قرار گیرند
به گزارش ایرنا عبدالحمید احمدی چهارشنبه شب در آیین تکریم و معارفه مدیران کل قدیم و جدید ورزش و جوانان استان خراسان جنوبی افزود: ورزش تاثیر بسیار مهمی در بعد سلامت، بعد اجتماعی و ارتقای زندگی مردم دارد و حوزه ای نیست که فقط با بخشی از جامعه سر و کار داشته باشد بلکه همه مردم جامعه هدف ورزش محسوب می شوند.
وی بیان کرد: توسعه ورزش همگانی یکی از اولویت های وزارت ورزش و جوانان است و باید شرایط ورزش را برای همه مردم فراهم کنیم که البته انجام این مهم نیازمند همکاری همه بخش هاست.
معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وزیر ورزش و جوانان گفت: توسعه ورزش همگانی موجب ارتقای سلامت و افزایش نشاط بین مردم می شود و اگر به دنبال جامعه سالم و پیشرفت جامعه هستیم باید بتوانیم این شرایط را هرچه بهتر رقم بزنیم.
وی اظهار کرد: خراسان جنوبی نسبت به دیگر استان ها شرایط خاصی دارد و پراکندگی جمعیت در این استان و فاصله مکان های شهری و روستایی و نیازهای خاص، یک برنامه ریزی دقیق و جامع را ایجاب می کند.
وی افزود: باید موضوع ارائه خدمت در ورزش به مردم شریف خراسان جنوبی با جدیت بیشتری دنبال شود و در بخش ورزش قهرمانی هم استعدادهای خوبی در این استان وجود دارد که برای پرورش و شکوفایی این استعدادها باید تلاش بیشتری انجام شود.
احمدی گفت: قهرمانان ملی افتخارآفرین از استان خراسان جنوبی در سطح ورزش کشور داریم که باید تعداد این قهرمانان بیشتر شود.
وی اضافه کرد: یکی از اولویت های ما در این دوره توجه خاص به توسعه ورزش بانوان است و باید بتوانیم فرصت های برابر را در ورزش برای بانوان فراهم کنیم.
وی گفت: هرجا فرصت حضور گسترده بانوان در ورزش کشور ایجاد شده آثار و نتایج بسیار ارزشمندی را به دنبال داشته است و روزهای گذشته شاهد افتخارآفرینی ورزشکاران بانو در سطح قاره آسیا بودیم که تیم فوتسال بانوان ایران بر سکوی قهرمانی آسیا قرار گرفت و همزمان تیم بانوان کاراته کشور در قاره آسیا قهرمان شد.
معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: اقدامات خوبی در دولت تدبیر و امید در حوزه توسعه زیرساخت ها انجام شده است و علیرغم محدودیت ها تلاش شد با اولویت بندی پروژه های نیمه تمام زیادی به بهره برداری برسد و از اینکه بخشی از این پروژه ها در خراسان جنوبی به سرانجام رسیده خوشحالیم.
وی به حوزه جوانان اشاره کرد و گفت: کارهای خوبی در استان انجام شده و باید توجه ویژه ای به این حوزه در استان داشته باشیم و فرصت را برای توسعه مشارکت جوانان فراهم کنیم.
احمدی گفت: فعالیت سازمان های مردم نهاد در این استان مطلوب است اما باید به لحاظ کمی و کیفی ارتقا یابد.
وی بیان کرد: چهار سال گذشته ظرفیت فعالیت سمن ها و تشکل های مردم نهاد جوانان به بیش از 2 هزار تشکل رسیده و امیدواریم در چهار سال آینده به 6 هزار سمن برسد.
وی افزود: هرچه فرصت و فضای فعالیت را برای جوانان فراهم کنیم نفع آن متوجه کشور و جوانان و توسعه و تعالی خواهد بود و امیدواریم مدیرکل ورزش و جوانان استان، اهتمام بیشتری به توسعه امور جوانان در این استان داشته باشد.
معاون وزیر ورزش و جوانان همچنین از محمداسماعیل افضل پور مدیرکل پیشین ورزش و جوانان خراسان جنوبی به عنوان چهره فرهیخته و شناخته شده علمی ورزش کشور یاد و از خدمات وی قدردانی کرد.
وی گفت: مهران سرپرست مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان نیز از مدیران مجرب و شناخته شده حوزه ورزش و جوانان کشور است و در مسئولیت های مختلف کشور کارنامه موفقی دارد.
7559*3028

قهرمانی ایران در مسابقات ارتش های جهان دور از انتظار نیست


نوشهر - ایرنا - سرپرست تیم غواصی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با توجه به درخشش تیم غواصی ایران در رقابت های سه روز گذشته گفت: قهرمانی تیم ایران در مسابقات بین المللی غواصی عمق ارتش های جهان دور از انتظار نیست.
قهرمانی ایران در مسابقات ارتش های جهان دور از انتظار نیست
ناخدا دوم حسین اکبر زاده روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : با توجه به عملکرد مطلوب تیم غواصی ایران در سه روز گذشته مسابقات و ثبت 2 رکورد جدید در مرحله «عبور از میدان موانع » و « امداد و نجات غواص مصدوم » یک گام به قهرمانی این دوره از نزدیکتر شده است.
وی گفت : در روز سوم این رقابت ها اعضای پنج تیم شرکت کننده هر کدام براساس برنامه زمانبندی این مسابقات پنج مرحله را انجام دادند.
ناخدا اکبر زاده اظهار داشت : تیم غواصی ایران توانست در مرحله فلنچ (برقراری اتصالات لوله ها در زیر آب) با تلاش و دقت زمان خوبی را ثبت کند و در مقابل تیم روسیه به عنوان رقیب تیم ایران در مرحله برش و جوشکاری با وجود ثبت زمان خوب نتوانست به صورت کامل این مرحله را انجام دهد.
سرپرست تیم غواصی نیروی دریایی ارتش ایران با اشاره به عملکرد درخشان این تیم در این دوره افزود : تیم ایران برای کسب موفقیت در مسابقات بین المللی ارتش های جهان 2018 برنامه ریزی خاصی داشت و طی هفت ماه اردو در جنوب و شمال کشور و در گرما و سرما تلاش کرد.
چهارمین دوره مسابقات ارتش های جهان و سومین دوره مسابقات غواصی عمق برای نخستین بار در جمهوری اسلامی ایران در سواحل نوشهر با حضور بیش از یکصد شرکت کننده از ارتش های جهان در قالب پنج تیم از کشورهای آفریقای جنوبی ، ونزوئلا ، روسیه ، سوریه و ایران در حال برگزاری است.
شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات در هفت آیتم غواصی عمق از جمله میدان موانع، جوشکاری و برشکاری زیرآب، فلنچ(برقراری اتصالات لوله ها در زیر آب) ، نجات زیر دریایی و کشتی مغروق، کار در فضای بسته و امداد و نجات غواص (Cpr) رقابت می کنند.
نمایندگانی از کشورهای چین، اندونزی، آذربایجان و قزاقستان ناظر این دوره از مسابقات در رشته غواصی عمق در نوشهر هستند.
بازی های بین المللی ارتش های جهان امسال در 28 رشته ورزشی به صورت همزمان در 7 کشور روسیه، چین، ایران، قزاقستان، آذربایجان، بلاروس و ارمنستان در رشته های مختلف برگزار می شود.
در 2 دوره گذشته مسابقات غواصی عمق تیم ایران به مقام نایب قهرمانی و تیم روسیه به قهرمانی دست یافته بود.
1295/ 1602/1654

مدعی قهرمانی در شطرنج جام ملت های آسیا هستیم


تهران - ایرنا - رئیس فدراسیون شطرنج گفت: با وجود جوان بودن شطرنج بازان ایرانی در این دوره از مسابقات و قدرت بالای حریفان آسیایی، یکی از مدعیان قهرمانی مسابقات هستیم.
مدعی قهرمانی در شطرنج جام ملت های آسیا هستیم
«مهرداد پهلوان زاده» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره نتایج کسب شده تیم اصلی ایران (تیم سبز) در جام ملت های آسیا در همدان، اظهار داشت: شاید پیش از شروع مسابقات کسی انتظار موفقیت آنچنانی از تیم ایران را نداشت اما کسب عنوان قهرمانی بخش سریع (رپید) نشان داد که ایران می تواند یک تیم مدعی قلمداد شود و تاکنون نیز صدرنشین بخش استاندارد مسابقات است.
پهلوان زاده با اشاره به مولفه های لازم برای قهرمانی افزود: اگر بخواهیم روند نتیجه گیری تیم ملی شطرنج در مسابقات انجام شده جام ملت های آسیا را بررسی کنیم متوجه می شویم که تیم ایران یک تیم مقتدر است که هم از جوانان با استعداد و نخبه بهره می گیرد و هم میزبانی این دوره از مسابقات به ایران فرصت می دهد که برابر رقیبان آسیایی، قدرتمند ظاهر شود.
وی تصریح کرد: میزبانی و نیروی جوانی شطرنج بازان ایرانی در حالی به ابزار مهمی برای موفقیت در این دوره تبدیل شده که در کنار آن، تیم ما از دانش روز مربیان خارجی مانند «ایوان سوکولوف» هلندی بهره می گیرد.
رئیس فدراسیون شطرنج در زمینه میزان رضایت ورزشکاران و مسئولان آسیایی از میزبانی ایران گفت: همدان شهری زیبا با جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوان است. این ظرفیت ها موجب شده تا ما در چند روز گذشته نشانه ای از نارضایتی در بین میهمان های این دوره از مسابقات حس نکنیم.
مسابقات تیمی جام ملت های آسیا از 5 تا 13 مرداد در شهر همدان برگزار می شود. در نخستین روز این مسابقات، برای اولین بار در تاریخ، تیم ملی ایران در بخش سریع به عنوان قهرمانی دست یافت.
ورزشی ** 2052**1597

تیم ملی شطرنج در اندیشه رسیدن به سکوی قهرمانی است


تهران - ایرنا - عضو تیم ملی شطرنج ایران با بیان اینکه احتمال مدال آوری تیم های ایرانی در جام ملت های آسیا زیاد است، گفت: هر چند برخی از تیم ها چند بازیکن اصلی خود را به همراه ندارند اما قدرت های برتر آسیا برای رسیدن به سکوی قهرمانی تلاش های لازم را انجام خواهند داد.
تیم ملی شطرنج در اندیشه رسیدن به سکوی قهرمانی است
به گزارش ایرنا، تیم ملی شطرنج ایران در بیستمین دوره رقابت های شطرنج سریع (رپید) جام ملت های آسیا که به میزبانی همدان در جریان بود برای نخستین بار در تاریخ این رشته ورزشی به مقام قهرمانی دست یافت. این مسابقات در بخش استاندارد از امروز در این شهر پیگیری می شود.
«امیررضا پور رمضانعلی» روز شنبه و پیش از آغار بازی های بخش استاندارد جام ملت های آسیا به خبرنگار ایرنا گفت: ایران در قالب دو تیم در این دوره شرکت کرده که یک تیم آن «تیم سبز» از نوابغ شطرنج و نخبگان این رشته ورزشی است که احتمال موفقیت آن بیش از دیگر تیم ها است اما ما نیز در «تیم قرمز» امیدواریم نتایج در خور توجه ای کسب کنیم.
وی افزود: درست است برخی از تیم ها چند بازیکن اصلی خود را به همراه ندارند اما به طور حتم رقابت در این دوره سخت است و قدرت های برتر آسیا برای رسیدن به سکوی قهرمانی تلاش های لازم را انجام خواهند داد. بدون شک ایران در این دوره از مسابقات یکی از سکوهای آسیا را از آن خود خواهد کرد و من امیدوارم این سکو به تیم قرمز برسد.
پوررمضانعلی در پایان تصریح کرد: مسابقات بین المللی که در ایران برگزار می شود انگیزه را به جوانان و نوجوانان تزریق خواهد کرد. همچنین در کنار این امر، بازیکنان جوان تیم ملی شطرنج ایران با حریفان توانمندی از قاره آسیا مسابقه خواهند داد و این می تواند یک ظرفیت بسیار مهم برای توسعه شطرنج باشد.
ورزشی** 2052**1597

36 میلیارد ریال به ساخت هتل ورزش یاسوج اختصاص یافت


یاسوج- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 36 میلیارد ریال اعتبار از محل مالیات بر ارزش افزوده سال گذشته این استان به ساخت هتل ورزش شهر یاسوج اختصاص داده شد.
36 میلیارد ریال به ساخت هتل ورزش یاسوج اختصاص یافت
سید محمدتقی علوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عملیات اجرایی هتل ورزش شهر یاسوج از سال 1386 در زمینی به مساحت چهار هزار و 600 مترمربع آغاز شد.
وی افزود: هتل ورزش شهر یاسوج هم اینک 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می شود که تا اوایل سال 1398 تکمیل و به بهره برداری برسد.
مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تاکنون 12 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی برای ساخت هتل ورزش شهر یاسوج هزینه شده است.
علوی عنوان کرد: هتل ورزش شهر یاسوج جزو نیازهای ضروری ورزشکاران و حوزه ورزش کهگیلویه و بویراحمد است و می تواند به توسعه و اعتلای روزافزون ورزش این استان کمک بسزایی کند.
وی ابراز داشت: با افتتاح هتل ورزش شهر یاسوج شرایط برای میزبانی رقابت های کشوری و اردوی تیم های ملی رشته های مختلف ورزشی در شهر یاسوج فراهم خواهد شد.
حدود 50 هزار ورزشکار ساماندهی شده مرد و زن در رشته های مختلف در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می کنند.
7535/1662

یک گلستانی سرمربی تیم ملی فوتوالی هندوستان شد


گرگان - ایرنا - رییس هیات ورزش های روستایی و بازی های بومی محلی گلستان گفت: یک گلستانی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتوالی کشور هندوستان معرفی شده است.
یک گلستانی سرمربی تیم ملی فوتوالی هندوستان شد
رضا محمدخانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: 'ابوذر قربانی' کاپیتان پیشین تیم ملی فوتوالی ایران و یکی از برترین بازیکنان آسیا هم اینک هدایت تیم ملی فوتوالی هندوستان را برعهده گرفته است.
وی عنوان کرد: قربانی تیم ملی هندوستان را در رقابت های جام ملت های آسیا در کشور تایلند هدایت کرده و با کسب نتایج مطلوب، قرارداد طرفین قابل تمدید برای بازی های قهرمانی جنوب آسیا در کشور نپال نیز خواهد بود.
به گفته وی، قربانی می تواند تیم ملی کشور هندوستان را در رقابت های قهرمانی جهان در جزیره گوآم نیز همراهی و هدایت کند.
ابوذر قربانی اولین سرمربی لژیونر تاریخ فوتوالی ایران است.
گلستان از پایگاه های اصلی این رشته در کشور محسوب می شود، بطوری که بیشتر بازیکنان و کادر فنی تیم ملی ایران از این استان هستند و هم اکنون جعفر حاجی صفری از گرگان، به عنوان سرمربی این تیم فعالیت دارد.
3014/1648
>