_  

معاون استاندار خراسان جنوبی خواستار توجه بیشتر به استان شد


بیرجند - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی گفت: مردم این استان نجابت خاصی دارند و این نجابت موجب شده به بحث کمبود منابع استان کمتر توجه شود.
معاون استاندار خراسان جنوبی خواستار توجه بیشتر به استان شد
به گزارش ایرنا محمد حسینی چهارشنبه شب در آیین تکریم و معارفه مدیران کل قدیم و جدید ورزش و جوانان خراسان جنوبی افزود: استعدادهای استان در بخش ورزش بالاست که باید به آن بیشتر توجه شود.
وی اظهار کرد: دولت دکتر روحانی در شرایط سختی کشور را تحویل گرفت و هم اکنون هم شرایط سختی را مدیریت می کند.
وی از خدمات تمامی مدیران اسبق اداره کل ورزش و جوانان از بدو تاسیس استان خراسان جنوبی تشکر کرد و گفت: لازم می دانم از مرحوم عمیدیان مدیرکل اسبق این اداره که از نیروهای فرهیخته و خوش فکر استان بود هم در این جلسه یاد شود.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی افزود: آقای افضل پور از نیروهای فرهیخته و دانشگاهی ماست که از دانشگاه وارد صحنه سخت ورزش با رسالت سنگین آن شد و دغدغه زیادی برای این حوزه داشت و با دلسوزی مسائل را دنبال کرد.
وی بیان کرد: بازنشستگی و جدا شدن ایشان از کار اداری بطور کامل تصمیم خودشان بود و لازم است از خدماتشان تشکر شود.
حسینی گفت: همچنین محمدی که چند ماه سرپرستی این اداره کل را برعهده داشت از نیروهای فرهیخته و فعال در اداره کل آموزش و پرورش استان بود و از نیروهای خوش فکر استان است که از خدمات ایشان هم تشکر می کنم.
مهران سرپرست در این آیین با حضور معاون آموزشی، فرهنگی و پژوهشی وزیر ورزش و جوانان به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان جنوبی معرفی شد.
۷۵۵۹*۳۰۲۸

مسابقات پاور لیفتینگ خراسان رضوی برگزار شد


مشهد- ایرنا- مسابقات پاور لیفتینگ و تک حرکت لیفت باشگاههای خراسان رضوی جمعه شب در مشهد برگزار شد.
مسابقات پاور لیفتینگ خراسان رضوی برگزار شد
رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام خراسان رضوی روز شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: ۱۳۰ ورزشکار از ۱۲ باشگاه به مدت یک روز در بخش تک حرکت لیفت و مسابقات پاورلیفتینگ انتخابی تیم خراسان رضوی رقابت کردند.
مهدی بکائیان افزود: ۴۰ ورزشکار در بخش انتخابی تیم استان و ۹۰ ورزشکار در تک حرکت لیفت بخشهای نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان با یکدیگر به رقابت پرداختند. رقابتهای نوجوانان و جوانان در ۱۲ دسته و بزرگسالان و پیشکسوتان در ۱۱ دسته از ۵۲ کیلوگرم تا به علاوه ۱۴۰ کیلوگرم برگزار شد.
وی گفت: در پایان مسابقات در بخش نوجوانان باشگاههای محمد، طلعتیان و رهاورد به ترتیب نخست تا سوم شدند. در بخش جوانان هم باشگاه طلعتیان مقام نخست را بدست آورد و باشگاههای رهاورد و تک تن دوم و سوم شدند. در بخش بزرگسالان هم باشگاه زارعی به مقام نخست دست یافت و باشگاههای طلعتیان و المپیک قوچان به ترتیب مقام دوم و سوم را بدست آوردند.
هیات بدنسازی و پرورش اندام خراسان رضوی شامل چهار کمیته مچ اندازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و قویترین مردان است و حدود ۴۰۰ هزار ورزشکار در این چارچوب در سطح استان فعالیت دارند.
۷۵۰۷/۱۸۵۸

ورزشکاران اصفهانی برنده مدال در آسیا پاداش می گیرند


اصفهان-ایرنا-استاندار اصفهان گفت :هر یک از ورزشکاران اصفهانی که در مسابقات آسیایی جاکارتا طلا، نقره و یا برنز کسب کنند به ترتیب ۵۰ ، ۳۰ و ۲۰ میلیون تومان پاداش دریافت می کنند.
ورزشکاران اصفهانی برنده مدال در آسیا پاداش می گیرند
به گزارش ایرنا، محسن مهرعلیزاده عصر جمعه در دیداراعضای کمیته برگزاری بازی‌های آسیایی جاکارتا و اعضای شورای المپیک آسیا با وی اظهار کرد: استان اصفهان امکانات مطلوب، تیم‌های ورزشی و ورزشکاران تراز اول و اسپانسرهای زیادی برای میزبانی از همایش ها و سمینارهای فدراسیون های آسیایی دارد.
وی با اشاره به حضور ورزشکاران استان اصفهان در بازی های آسیایی جاکارتا گفت: در میان کاروان ۶۵۰ نفره ایران در بازی‌های آسیایی، ۳۸۰ ورزشکار حضور دارند که یک‌هفتم آن‌ها از استان اصفهان هستند.
مهرعلیزاده اظهار کرد: ۸۲ ورزشکار اصفهانی هم اکنون در اردوهای تیم ملی هستند که فکر می‌کنم ۵۰ نفر از آن‌ها به مسابقات آسیایی اعزام شوند.
وی گفت: با توجه به تعامل خوبی که با اعضای شورای المپیک آسیا دارم امیدوارم بتوان ورزش با ریشه و قدیمی زورخانه‌ای و پهلوانی را به این بازی‌ها اضافه کنیم.
وی گفت: علاوه بر اقدامات اداره کل ورزش و جوانان، کمیته‌ای برای رصد شرایط ورزشکاران اصفهانی تشکیل شده است.
در این دیدار تیم حیدر فرمان معاون شورای المپیک آسیا نیز با ابراز خرسندی از حضور در اصفهان گفت: هدف ما ارتقای مسابقات آسیایی است که هجدهمین دوره آن در جاکارتا برگزار خواهد شد و این مسابقات در ۴۰ رشته و ۴۶۵ رویداد برگزارمی‌شود.
وی اظهار کرد: هدف ما از این سفر بررسی قابلیت‌های اصفهان است تا در آینده از ظرفیت‌های این شهر استفاده کنیم. برنامه‌های زیادی برای توسعه ورزش در آسیا داریم و شهرهایی برای این توسعه انتخاب می‌شوند.
معاون شورای المپیک آسیا با اشاره به برگزاری مسابقات 'فان ران' گفت: 'فان ران' پیش از این در ۲۲ شهر برگزار شده است و تهران و اصفهان به ترتیب بیست و سه و بیست و چهارمین شهرهایی هستند که میزبان برگزاری این ورزش خواهند بود.
فرمان در خصوص آمادگی جاکارتا برای میزبانی و برگزاری المپیک آسیایی گفت: مطمئن هستیم که اندونزی آمادگی میزبانی این بازی‌ها را دارد، بررسی‌های لازم انجام شده تا ورزشکاران با آرامش در این مسابقات حضور پیدا کنند و مسابقات به‌خوبی برگزار شود.
وی افزود: دولت اندونزی هزینه قابل‌ توجهی به این مسابقات اختصاص داده و بسیاری از ورزشگاه‌های این کشور بازسازی ‌شده‌اند، علاوه بر این بزرگراه‌ها و اتوبان‌های بسیاری برای دسترسی آسان‌ تر ورزشکاران ایجاد شده است تا بازی‌های آسیایی در این کشور به نحو احسن برگزار شود.
معاون شورای المپیک آسیا خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم قضاوت‌ها در این مسابقات صحیح باشد و بر این موضوع نظارت ویژه‌ای داریم؛ شرایطی ایجاد شده که هر تیمی احساس کرد قضاوت‌های ناعادلانه‌ای صورت گرفته بتواند به آن اعتراض کند اما جای اعتراض به تصمیم نهایی وجود ندارد.
فرمان در خصوص بازدید از اصفهان تصریح کرد: بررسی پتانسیل و ظرفیت‌های ایران فقط برای بازی‌های آسیایی نیست و ممکن است این شهر را برای سایر برنامه‌ها در نظر بگیریم.
شماری از اعضای کمیته برگزاری بازی‌های آسیایی جاکارتا و اعضای شورای المپیک آسیا عصر امروز به‌ منظور تبلیغ و ترویج بازی‌های المپیک آسیایی و بررسی ظرفیت‌های اصفهان با محسن مهرعلیزاده، دیدار کردند.
در پایان این نشست محسن مهرعلیزاده، هدیه ای از میناکاری اصفهان و تندیس فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی (IZSF) را به حیدر فرمان اهدا کرد.حیدر فرمان نیز یادمان بازی های آسیایی را به استاندار اصفهان هدیه داد.
همچنین بعد از این نشست استاندار اصفهان و معاون اجرایی و اعضای شورای اجرایی المیک آسیایی در مراسم فان ران و ورزش های زورخانه ای در میدان امام اصفهان حضور یافتند.
المپیک آسیایی جاکارتا شهریورماه امسال آغاز می‌شود و تیم‌های ملی رشته‌های مختلف کشورمان در این بازی‌ها شرکت می‌کنند.
۸۱۱۴/ ۶۰۲۲

مسابقه دوچرخه سواری رنکینگ خراسان رضوی برگزار شد


مشهد- ایرنا- مسابقه دوچرخه سواری کوهستان رنکینگ خراسان رضوی ویژه مردان روز جمعه در ارتفاعات شاندیز برگزار شد.
مسابقه دوچرخه سواری رنکینگ خراسان رضوی برگزار شد
دبیر هیات دوچرخه ‌سواری خراسان رضوی به خبرنگار ایرنا گفت: در این مسابقه ۲۵ دوچرخه سوار از ۶ باشگاه استان شرکت کردند.
مجید روح پرور افزود: دوچرخه سواران در ۲ بخش جوانان و بزرگسالان، مسیر چهار و نیم کیلومتری مسابقه را به صورت تایم تریل رکاب زدند.
وی اظهار کرد: در بخش جوانان، علیرضا جباری از باشگاه شهر بهشت، محمدرضا صفدری از باشگاه هیات دوچرخه سواری طرقبه شاندیز و امین تیموری از باشگاه خط پایان مقام های اول تا سوم را به دست آوردند.
وی گفت: حامد حسن پور از باشگاه پلیس راهور، محمد جواد صفدری از باشگاه جاینت ایران و فرزاد لاجوردی از باشگاه شهر بهشت نیز در بخش بزرگسالان به ترتیب اول تا سوم شدند.
۲۵۰ دوچرخه سوار به صورت سازمان یافته در خراسان رضوی فعالیت دارند که ۷۰ نفر آنان زن هستند.
۷۵۰۷ / ۶۰۵۳

اردوی تیم ملی هندبال نوجوانان کشور در خاتم پایان یافت


یزد - ایرنا - چهارمین اردوی آمادگی تیم ملی هندبال نوجوانان ایران که از پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه ۱۳۹۷ با حضور ۲۸ بازیکن در هرات مرکز شهرستان خاتم آغاز شده بود، امروز پایان یافت.
اردوی تیم ملی هندبال نوجوانان کشور در خاتم پایان یافت
در اردوی یادشده زیر نظر کادر فنی و فدراسیون هندبال و با همکاری هیات استان یزد به مدت یک هفته برگزار شد، پنج بازیکن از یزد به نام های داود صادقی ، علیرضا بیاتی ، محمد حیدری ، علیرضا حسین پور و علیرضا دره شیری به عنوان نمایندگان استان در آن حضور داشتند.
اردوی یادشده به منظور آمادگی تیم ملی برای اعزام به هشتمین دوره مسابقات قهرمانی آسیایی سال ۲۰۱۸ اردن ( انتخابی جهانی ۲۰۱۹ ) برگزار می شود.
پنجمین اردوی آمادگی تیم ملی هندبال نوجوانان در سال ۹۷ از یکم تا ۶ تیرماه در تهران تالار فدراسیون هندبال برگزار خواهد شد.
هرات مرکز شهرستان ۴۰ هزار نفری خاتم در فاصله ۲۴۰ کیلومتری جنوب شهر یزد واقع شده است.
استان یزد با یک میلیون و ۱۳۸هزار نفر جمعیت ، ۴۷ هیات ورزشی و ۶۵ هزار ورزشکار بیمه شده دارد و ۲ هزار نفر در رشته هندبال فعالیت دارند.
۷۵۳۴/ ۲۰۴۷/

برگزیدگان رنکینگ دوچرخه سواری کوهستان مشخص شدند


مشهد- ایرنا- دومین مرحله رقابتهای رنکینگ دوچرخه سواری کوهستان ویژه بانوان خراسان رضوی عصر پنجشنبه با معرفی نفرات برگزیده به پایان رسید.
برگزیدگان رنکینگ دوچرخه سواری کوهستان مشخص شدند
نایب رئیس هیات دوچرخه سواری خراسان رضوی در حاشیه این رقابتها به خبرنگار ایرنا گفت: مسابقات در رده سنی بزرگسالان در پیست ثامن الائمه(ع) مشهد برگزار شد.
مهناز احتشام افزود: ۱۰ نفر از شهرستانهای مشهد، کاشمر و نیشابور در این رقابتها حضور داشتند و در پایان سحر رافع از نیشابور بر سکوی نخست مسابقات ایستاد. آزاده مزاری و الهه یحی زاده از مشهد نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.
۲۵۰ دوچرخه سوار به صورت سازمان یافته در خراسان رضوی فعالیت دارند که ۷۰ نفر آنان زن هستند.
۷۵۰۵/۱۸۵۸

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن