_  

رییس هیات کشتی خوزستان به لغو مسابقات جهانی کشتی اهواز واکنش نشان داد


اهواز - ایرنا - رییس هیات کشتی خوزستان گفت: فدراسیون جهانی کشتی کناره گیری رسول خادم از فدراسیون کشتی ایران را بهانه ای برای لغو مسابقات جهانی کشتی فرنگی در اهواز قرار داد.
رییس هیات کشتی خوزستان به لغو مسابقات جهانی کشتی اهواز واکنش نشان داد
سید حسین مرعشیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد:پیش از این موضوع فدراسیون جهانی بنا داشت که مسابقات را در زمان دیگری برگزار کند که با پیگیری فدراسیون کشتی ایران این مورد محقق نشد.
وی گفت:فیلا اکنون از وضعیتی که در فدراسیون کشورمان به وجود آمده استفاده کرده و عدم برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ در اهواز را به فدراسیون های ملی دیگر کشورهای شرکت کننده در جام جهانی اعلام کرد.
وی با اشاره به این که استان خوزستان از هر لحاظ آماده برگزاری این رقابت ها را داشت افزود: شب گذشته در خصوص هر چه بهتر برگزار کردن این رقابت ها با استاندار صحبت کردم که متاسفانه امروز متوجه شدیم این مسابقات لغو شده است.
وی گفت: قطعا برگزاری این مسابقات به سود استان بود و موجب استقبال پرشور تماشاگران می شد.
مرعشیان در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال برگشت رسول خادم به فدراسیون وجود دارد گفت: همه علاقمندان به کشتی خواهان برگشت خادم هستند و امیدوارم این امر محقق شود و اتفاقات پیرامون کشتی به حداقل برسد.
کمیته ملی المپیک با ارسال نامه ای به نناد لالوویچ رییس اتحادیه جهانی کشتی ضمن اعلام حمایت همه جانبه از برنامه های فدراسیون کشتی از جمله میزبانی‌ های بین المللی، خواستار بازنگری این نهاد در لغو میزبانی مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی در ایران (اهواز) شد.
مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۸ قرار بود در روزهای ۲۳ و ۲۴ فروردین سال ۱۳۹۷ به میزبانی اهواز برگزار شود.
۹۸۷۹/۶۰۶۴

کشتی آموزشگاههای تهران از بین رفته است


تهران - ایرنا - پیشکسوت و از مربیان با سابقه کشتی تهران گفت: کشتی آموزشگاه های تهران که زمانی بسیاری از قهرمانان این رشته را به تیم های ملی معرفی می کرد، طی این سال ها نابود شده است.
کشتی آموزشگاههای تهران از بین رفته است
«علی حق وردی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کشتی در سال های گذشته و به خصوص در تهران به مسابقات آموزشگاهها، ارتش و کارگران، بستگی داشت که متاسفانه طی سال های اخیر دیگر فعالیت آن چنانی ندارند و همین موضوع سبب شده که کشتی تهران دیگر آن اقتدار گذشته را نداشته باشد.
وی اظهار داشت: طی سال های ۷۳ تا ۸۳ «رحیم جدی» ریاست هیات کشتی تهران را برعهده داشت که در آن سال ها این استان نقش بسزایی در موفقیت کشتی در میادین مختلف بین المللی ایفا کرد. اما بعد از آن کشتی تهران به یک باره دچار افت شدیدی شد.
حق وردی ادامه داد: اینکه اکنون همه تقصیرها را بخواهیم به گردن «عبدالله عزیزی» رییس چهار سال گذشته هیات تهران بیندازیم، منصفانه و درست نیست، چرا که کشتی تهران آنقدر مشکل دارد، هر شخص دیگری جای او بود نمی توانست آن را آباد کند. به همین دلیل اعتقاد دارم، هر کسی که این پست مهم را تحویل می گیرد حداقل ۱۰ سال برای انجام برنامه های خود به زمان نیاز دارد.
وی بیان داشت: در حال حاضر موفقیت یا ضعف کشتی تهران را نباید در وجود شخصی همچون «عزیزی» جستجو کرد، بلکه هیات کشتی تهران نیاز به برنامه ریزی و افراد دلسوزی همچون محمدرضا طالقانی و یا جدی دارد.
این مربی قدیمی تهران ادامه داد: برخی از پیشکسوتان و مربیان اعتراض داشتند که چرا شخصی خارج از تهران باید رییس هیات کشتی استان شود که مطلب درستی نیست. در گذشته شاهد بودیم که اشخاصی همچون «حمیدرضا گرشاسبی» از استان خوزستان نیز مسوولیت هیات تهران را برعهده داشتند. بنابراین هر شخصی که بتواند کشتی تهران را به جایگاه قبلی بازگرداند، می تواند در این مسوولیت قرار گیرد.
حق وردی بیان داشت: از سوی دیگر «عزیزی» طی چهار سال گذشته در ساماندهی و تجهیز سالن شهدای هفتم تیر نیز موفق عمل کرده و به کشتی گیران شخصیت داده و از این موضوع هم نباید به سادگی گذشت. پیشبرد کشتی تهران مستلزم یک برنامه ‌ریزی زیربنایی است که در این میان تعامل خوب میان هیات کشتی، شهرداری و مناطق آموزش و پرورش نقش تعیین کننده‌ای دارد.
مربی تیم ملی کشتی آزاد در پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۰۸ آسیا تصریح کرد: اگر هیات کشتی تهران بتواند تعامل خوبی با شهرداری تهران داشته باشد، می‌توان به رشد و توسعه کشتی در تهران امید زیادی داشت. برای مثال در منطقه ۱۷ چند باشگاه مربوط به شهرداری فعالیت می کنند که هیات کشتی باید از این امکانات به نحو احسن استفاده کند.
این مربی که هم اکنون با ۳۰۰ شاگرد در خانه کشتی شهید صبوری در جنوب غرب تهران مشغول فعالیت است، گفت: کشتی تهران برای ادامه حیات، نیازمند داشتن باشگاه های قوی و توانمند با حضور مربیان با تجربه است تا بتوانند شاگردان خوبی را تحویل کشتی دهند.
وی یادآور شد: باشگاهها هم اکنون به دلیل مشکلات زیادی که وجود دارد، یک به یک در حال تعطیل شدن هستند. باشگاه شهید صبوری در سه راه آذری تهران نیز به دلیل مشکلات مالی، بدون آب و برق کار می کند و همین روزهاست که گاز این باشگاه نیز قطع شود.
مربی تیم کشتی آزاد جوانان ایران در پیکارهای جهانی سال ۲۰۰۸ استانبول همچنین گفت: کشتی ایران برای موفقیت نیازمند سرمایه گذاری در رده های سنی پایه است؛ چرا که اگر یک کشتی‌گیر از سنین پایه با اصول این رشته آشنا شود، تا زمانی که در دنیای قهرمانی حضور دارد، این اصول ملکه ذهنش خواهد شد.
پس از پایان دوره چهار ساله «عزیزی» در هیات کشتی استان تهران، وی دوباره از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان تهران به عنوان سرپرست انتخاب شد.
تعدادی از مربیان و پیشکسوتان کشتی استان تهران که به عملکرد چهار ساله او انتقادهای شدیدی داشتند، هفته گذشته با حضور در اداره کل ورزش و جوانان استان تهران، نسبت به این موضوع اعتراض کردند که سبب شد «حسن حمیدی» به پیشنهاد اداره کل ورزش و موافقت فدارسیون کشتی به عنوان سرپرست هیات کشتی استان تهران منصوب شود.
۱۷ نفر برای حضور در انتخابات هیات کشتی استان تهران، ثبت نام کرده اند که تاریخ برگزاری انتخابات پس از طی مراحل قانونی اعلام خواهد شد.
ورزشی**۱۰۶۷**۱۵۸۴

چمن گلی عضو شورای فنی کشتی فرنگی شد


تهران- ایرنا- فدراسیون کشتی «عبداله چمن گلی» را به عنوان عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی فرنگی منصوب کرد.
چمن گلی عضو شورای فنی کشتی فرنگی شد
به گزارش ایرنا، فدراسیون کشتی با توجه به سوابق قهرمانی، فنی و مدیریتی، چمن گلی را به عنوان عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی کشور منصوب کرد.
چمن گلی سابقه سرمربیگری تیم های ملی کشتی فرنگی بزرگسالان و جوانان و مدیرکلی ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی را در سوابق کاری و مدال های طلا، نقره و برنز آسیا را در کارنامه ورزشی خود دارد.
همچنین فدراسیون کشتی در حکمی میمنت قاسم آبادی را به عنوان عضو کمیسیون ورزشکاران کشتی کشور منصوب کرد .
براساس اعلام فدراسیون کشتی، نظر به نتایج حاصله از انتخابات کمیسیون ورزشکاران کشتی کشور مورخ ۱۲/۷/۹۶ و کسب آراء لازم، میمنت قاسم آبادی قهرمان کشتی کلاسیک بانوان کشور از استان خراسان رضوی، به عنوان عضو کمیسیون ورزشکاران فدراسیون کشتی منصوب شد.
همچنین از سوی فدراسیون کشتی، حسین ثابتکار به عنوان سرپرست تیم های ملی پیشکسوتان منصوب و علی رفوگر دبیر شورای فنی پیشکسوتان شد
**ورزشی** ۱۵۲۸**۱۵۸۴

کشتی گیران ناشنوای همدان 2 مدال طلای جهانی کسب کردند


همدان - ایرنا- معاون توسعه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان همدان گفت: 2 کشتی گیر همدانی در رقابت های کشتی قهرمانی ناشنوایان جهان به مدال طلا دست یافتند.
کشتی گیران ناشنوای همدان 2 مدال طلای جهانی کسب کردند
عباس قهرمانی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم ملی کشتی آزاد جوانان ناشنوایان کشورمان در سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان در ولادیمیر روسیه بر سکوی قهرمانی ایستاد.
وی اظهار داشت: سعید فروتن نژاد و محمد سیاهوشی ۲ کشتی گیر مستعد استان در این رقابت ها و به ترتیب در رده های جوانان و بزرگسالان به مدال ارزشمند طلا دست یافتند.
قهرمانی اضافه کرد: در وزن ۱۲۰ کیلوگرم سعید فروتن ‌نژاد کشتی گیر میزبان را با ضربه فنی شکست داد و به مدال طلا دست یافت.
وی خاطرنشان کرد: همچنین در وزن ۵۷ کیلوگرم این رقابت ها محمد سیاهوشی در مصاف با کشتی گیر روس ۱۰ بر صفر به برتری رسید و مدال طلای این وزن را تصاحب کرد.
قهرمانی افزود: قرار است استقبال باشکوهی از این ۲ مدال آور جهانی انجام شود.
هم اینک ۵۰ کشتی گیر در رده ناشنوایان در همدان فعالیت دارند.
۷۵۲۰/۲۰۹۰

مشکلات ورزش های مدال آور در سایه روزهای خوش فوتبال ایران


تهران- ایرنا- این روزها تب جام جهانی فوتبال و موفقیت چشمگیر تیم ملی، همه نگاه ها را به خود جلب کرده است. اما به یاد داشته باشیم که ورزشکاران 44 رشته دیگر از جمله کشتی و وزنه برداری با وجود مشکلات مالی و بین المللی خود را مهیای بازی های آسیایی می کنند.
مشکلات ورزش های مدال آور در سایه روزهای خوش فوتبال ایران
به گزارش ایرنا، به طور حتم ملت ایران روز جمعه و بعد از دیدار جسورانه، جنگنده و غیرتمندانه ملی پوشان ایران شاد شدند و احساس غرور و همبستگی در این سرزمین به اوج خود رسید. اکنون انتظار از یوزهای ایرانی برای دیدار مقابل اسپانیای مغرور و پرتغال و بازیکن بنامش «کریستیانو رونالدو» بیش از پیش شده است.
در این مطلب قصد نداریم پیروزی ها و درخشش تیم ملی فوتبال را که این روزها کام همه ایرانی ها را شیرین کرده را تلخ کنیم. در حالی که ملی پوشان فوتبال ایران روز گذشته پاداش نقدی خود را دریافت کردند، اما به دلیل نوسان قیمت سکه پاداش ملی پوشان کشتی تاکنون به طور کامل پرداخت نشده که این موضوع مشکلاتی را برای فدراسیون کشتی ایجاد کرده است.
اما نکته مهمتر برای ورزش کشتی، مشکلات بین المللی و خطر تعلیق کشتی ایران به دلیل حضور با برنامه رژیم صهیونیستی در این رشته است. این رژیم غاصب در سال های اخیر با به خدمت گرفتن کشتی گیران روسی و گرجستانی، مشکلات عدیده ای را برای ورزش ملی و نخست ایران به وجود آورده است.
رژیم اشغالگر قدس حتی برای حضور در رقابت های بین المللی همچون کشور رومانی (خرداد ۹۷) و جام قهرمانان اوکراین که اسفند سال ۹۶ برگزار شد نیز با هدف ضربه زدن به کشتی ایران وارد گود شد که خوشبختانه قرعه نمایندگان ایران با آنان برخورد نکرد.
اما آنچه مسلم است تیم های کشتی آزاد و فرنگی، نوجوانان تیر ماه امسال در شهر «زاگرب» کرواسی، جوانان شهریور ماه در شهر
«ترانوا» اسلواکی، بزرگسالان آبان ماه در «بوداپست» مجارستان و تیم های کشتی آزاد و فرنگی زیر ۲۳ سال (امید) آذر ماه امسال باید در پیکارهای قهرمانی جهان حضور یابند. رژیم صهیونیستی نیز با برنامه ریزی گسترده تری نسبت به سال های گذشته با استخدام کشتی گیران روسی و گرجستان در این پیکارها حضور دارد.
به نظر می رسد که مسوولان ورزش کشورمان همانطور که مقام معظم رهبری در پاسخ نامه درخواست مربیان و کشتی گیران ملی پوش که اسفند ماه برای معظم له ارسال شد، مرقوم فرمودند «مراجع ذی صلاح و مسوول، لابی صهیونیست ها را خنثی کرده و از طریق مذاکره و حمایت دیپلماتیک از قهرمانان ملی کشتی پشتیبانی کنند» با جدیت مذاکرات خود را با اتحادیه جهانی کشتی و کمیته بین المللی المپیک آغاز و مواضع رسمی کشورمان را برای آنان روشن سازند.
خطر تعلیق کشتی و ورزش ایران با توجه به حساسیت کمیته بین المللی المپیک بعد از روبه رو نشدن «علیرضا کریمی»، آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم ایران در پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۱۷ زیر ۲۳ سال جهان (امید) در لهستان با حریفی از رژیم صهیونیستی بیشتر شده است. دستگاه دیپلماسی باید با کمک به ورزش مسیر پر پیچ و خم این مشکل را برای ورزشکاران هموار سازد.
بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا پیش روی ماست. ورزش ایران یک بار دیگر بعد از جام جهانی، تحت تاثیر موفقیت نمایندگان ایران در جاکارتا قرار خواهد گرفت.
اما آنچه که برای ورزش ایران و دیگر کشورها مهم است، کسب مدال و موفقیت در بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو است، جایی که از ۱۹۴۸ لندن تاکنون از ۶۸ مدال کسب شده ایران در ادوار المپیک، ۱۸ مدال توسط وزنه برداری (۷ طلا، ۵ نقره و ۶ برنز) و ۴۳ مدال از سوی کشتی گیران (۹ طلا، ۱۴ نقره و ۲۰ برنز) بدست آمده است.
این آمار نشان می دهد که ورزش ایران در عرصه مدال آوری در بازی های المپیک متکی به این دو رشته است. هر چند برنامه ریزی های گسترده و سرمایه گذاری زیادی در برخی رشته ها شده است، اما باید بپذیریم که کشتی و وزنه برداری بار اصلی مدال آوری ورزش ایران را به دوش کشیده است و البته نباید از شانس کسب مدال توسط تکواندو و دوومیدانی نیز غافل شد.
پولاد مردان وزنه برداری ایران در حالی در کمپ تیم های ملی در مجموعه ورزشی ایران و چند صد متری بالاتر از پک (مرکز توانمند سازی تیم های ملی فوتبال) تمرین می کند که تجهیزات قدیمی آن متعلق به بیش از ۱۵ سال است. وزنه برداران در فضایی قدیمی و غیراستاندارد روزانه برای آماده سازی خود چندین تن پولاد سرد را جابجا می کنند.
ملی پوشان وزنه برداری ایران در سال ۲۰۱۷ قهرمان جهان شدند. در بازی های المپیک ۲۰۱۶ دو مدال طلای ارزشمند از سوی «سهراب مرادی» و «کیانوش رستمی» به دست آمد.
تمرینات آنها در طول سال تنها مختص به حضور در کمپ تیم های ملی و گاهی اوقات در یکی از شهرهای شمالی است، در حالی که برخی رشته ها که از کمترین شانسی برای کسب مدال در المپیک برخوردار هستند در طول سال چندین اردوی برون مرزی را پشت سر می گذارند.
با این وجود به اهتزاز در آوردن پرچم جمهوری اسلامی ایران و شاد شدن دل میلیون ها ایرانی با درخشش نمایندگان ورزشی ایران در هر میدان ورزشی، کاری ارزشمند است که استمرار این موفقیت ها چه در زمین فوتبال و چه در سایر رشته ها، نیازمند حمایت جدی مسوولان است و به طور حتم روزهای خوش ورزش ایران بعد از مسکو در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا ادامه خواهد داشت.
هجدهمین دوره بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی از ۲۷ مرداد ماه امسال تا ۱۱ شهریور ماه امسال در بیش از ۴۵ رشته ورزشی برگزار می شود.
ورزشی**۱۰۶۷**۱۳۶۸

ورزشکار گلستانی قهرمان کشتی ناشنوایان جهان شد


گرگان – ایرنا – محسن منوچهری تلوری ورزشکار گلستانی در رقابت های کشتی آزاد ناشنوایان جهان با پیروزی قاطع در مسابقه نهایی؛ موفق به کسب عنوان قهرمانی شد.
ورزشکار گلستانی قهرمان کشتی ناشنوایان جهان شد
رییس هیات ورزش های ناشنوایان و کم شنوایان گلستان روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در روز آخر این رقابت ها که در شهر ولادمیر روسیه برگزار شد، ورزشکار این استان در وزن ۸۶ کیلوگرم بر سکوی اول ایستاد.
صادق داداشی اظهار کرد: منوچهری در مسابقه فینال کشتی گیر ترکیه ای را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد و به مدال طلا رسید.
منوچهری در مسابقه اول ۱۴ بر ۲ برابر حریف ترک مغلوب شد، در دیدار دوم کشتی گیر قزاق را ضربه فنی کرد و با برتری ۱۸ بر ۸ برابر حریفی از کشور میزبان به دیدار فینال راه یافته بود.
تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ناشنوای ایران در پایان این مسابقات با کسب ۵ مدال طلا ، یک نقره و ۲ برنز برای اولین بار بر سکوی قهرمانی جهان ایستاد.
تیم های ترکیه و روسیه به ترتیب دوم و سوم شدند.
مسابقات قهرمانی جهان کشتی آزاد و فرنگی ناشنوایان در دو بخش جوانان و بزرگسالان از سه‌شنبه ۲۲خرداد در ولادیمیر روسیه آغاز شد و تا ۳۰ خرداد ادامه دارد.
۷۰ ناشنوای مرد و زن گلستانی به صورت حرفه ای ورزش های مورد علاقه خود را دنبال می کنند.
۳۰۹۱/۱۶۴۸

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن