با سالن های ورزشی استاندارد از حضور خانواده ها استقبال می کنیم


تبریز - ایرنا - رئیس فدراسیون بسکتبال ایران با اشاره به اینکه خانواده ها حق تماشای بازی های ورزشی را دارند، گفت: هر استانی با توسعه سالن های ورزشی با استاندارد و تامین امنیت سالن، میزبان حضور گرم خانواده ها خواهد بود.
با سالن های ورزشی استاندارد از حضور خانواده ها استقبال می کنیم
رامین طباطبائی شامگاه سه شنبه در حاشیه فینال لیگ برتر بسکتبال در تبریز به خبرنگار ایرنا افزود: خوشبختانه امسال لیگ خوبی برگزار شد، تیم های خوبی در این لیگ شرکت کردند و رقابت بین تیم ها بسیار نزدیک بود؛ حتی چهار تیمی که به مرحله نیمه نهایی راه یافتند بسیار بازی های نزدیکی داشتند و هیچ تیمی فکر نمی کرد که تیم برتر باشد.
طباطبائی خاطرنشان کرد: تیم شهرداری تبریز بهتر از بقیه تیم ها بازی کرد و در بازی های خود اشتباهات کمتری داشت و باید بگویم که به دلیل نزدیکی بازی ها، این نتیجه در بازی پنجم مشخص شد.
وی اظهار کرد: من به نوبه خودم به تمامی تیم های حاضر در لیگ برتر تبریک می گویم که با ارائه بازی نزدیک و زیبا این لیگ را به اتمام رساندند و یک تبریک ویژه هم به تیم تبریزی می گویم که با تلاش بازیکنانش و هواداران پر شور خود به مقام قهرمانی دست یافتند.
وی ادامه داد: سعی می کنیم در لیگ برتر بعدی نقاط ضعف را برطرف کنیم و با قدرت بیشتری تیم ها را به لیگ برتر سوق دهیم.
رئیس فدراسیون بسکتبال کشور ایران یادآور شد: امیدوارم با توسعه سالن های استاندارد، لیگ های بعدی را ادامه داده و همچنین از مسئولان استان آذربایجان شرقی می خواهم که در کنار تیم قوی و با تجربه خود از سالن های استاندارد برخوردار باشند تا هواداران هم با حضور بیشتر خود بر زیبایی های بسکتبال در سطح استان بیافزایند.
وی در خصوص حضور بانوان وخانواده ها در سالن های ورزشی بسکتبال به خبرنگار ایرنا بیان کرد: ما در تهران با استقبال از خانواده بسکتبالیست ها و علاقه مندان به ورزش بسکتبال و با ایجاد محیطی سالم و امن، زمینه تماشای مسابقات بسکتبال را فراهم کرده ایم و امیدوارم هر استانی با برنامه ریزی مناسب بتوانند از خانواده ها استقبال کند زیرا 50 درصد جمعیت کشور و هر استانی را خانم ها تشکیل می دهند و باید شرایط حضور گرم خانواده ها را در سالن های ورزش بسکتبال ایجاد کنیم.
طباطبائی با اشاره به غیر استاندارد بودن سالن ورزشی شهید توانای شهرداری تبریز اضافه کرد: این سالن غیر استاندارد بوده و امکان حضور خانواده ها در سالن وجود ندارد و هر استانی با هماهنگی شورای امنیت استان باید شرایط امنی برای حضور خانواده ها را مهیا کند.
تیم بسکتبال شهرداری تبریز امروز با برتری 85 بر 73 مقابل تیم مهرام تهران قهرمان لیگ برتر 96 - 97 کشور شد.
خبرنگار: آب بسته** انتشار: عزیزی راد
9853/518

ایران از تیم های قدرتمند کاراته جهان است


ارومیه- ایرنا- رییس کمیته داوران فدراسیون جهانی کاراته با اشاره به اینکه کشور ایران، پس از ژاپن بیشترین سهمیه المپیک کاراته جوانان آرژانتین را کسب کرده است، گفت: ایران از تیم های قدرتمند کاراته جهان به شمار می رود.
ایران از تیم های قدرتمند کاراته جهان است
«خاویر اسکالانته/Javier Escalante» روز سه شنبه در حاشیه سمینار داوران فدراسیون جهانی کاراته در ارومیه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تیم ژاپن در مسابقات انتخابی المپیک آرژانتین با کسب شش سهمیه و تیم ایران با پنج سهمیه از جایگاه مطلوبی در جهان برخوردار هستند.
وی اظهار کرد: داوران ایرانی این رشته ورزشی در جهان بسیار مطرح هستند و در بازی های المپیک از داوران ایرانی استفاده خواهیم کرد.
رییس کمیته داوران فدراسیون جهانی کاراته با اشاره به اینکه 14 داور بین المللی مسابقات کاراته در المپیک آرژانتین را قضاوت خواهند کرد، افزود: جواد سلیمی داور بین المللی کاراته از ارومیه نیز برای قضاوت در این بازی ها ما را همراهی خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، سمینار داوران فدراسیون جهانی کاراته در آستانه چهاردهمین تورنمنت بین المللی کاراته جام وحدت و دوستی به میزبانی ارومیه برگزار می شود.
سومین دوره المپیک ورزشی جوانان از 15 تا 26 مهر سال جاری به میزبانی آرژانتین برگزار خواهد شد؛ دوره های قبلی این رویداد ورزشی به ترتیب در سنگاپور و چین برگزار شده بود.
7156/3072

سرمربی ایران: اشتباهات مکرر علت باخت تیم بود


گرگان - ایرنا - سرمربی تیم ملی بسکتبال نوجوانان ایران گفت: ضعف در پرتاب پنالتی و اشتباهات مکرر در حمله و پاس ها، علت اصلی باخت تیم ما در مقابل لبنان بود.
سرمربی ایران: اشتباهات مکرر علت باخت تیم بود
به گزارش خبرنگار ایرنا علی آرزومندی شامگاه سه شنبه در نشست خبری پس از دیدار با تیم لبنان در چهارمین روز رقابت های بسکتبال نوجوان غرب آسیا در گرگان اظهار داشت: بازی سنگینی بود و ما آمادگی ذهنی برای این دیدار را نداشتیم و پرتاب های اشتباه این مساله را ثابت کرد.
وی عنوان کرد: بازیکنان لبنان تمرین و تجربه بهتری داشتند، ما شرمنده هواداران شدیم و مسوولیت باخت برعهده من به عنوان رهبر کادر فنی است.
آرزومندی با بیان اینکه این باخت چیزی از ارزش های بازیکنان نوجوان ما کم نمی کند، افزود: در بازی فردا با سوریه برای پیروزی تلاش می کنیم و قول می دهیم که در دور بعدی رقابت ها جبران این باخت شود.
او همچنین اظهار داشت: تماشاگران گرگانی به معنای واقعی سنگ تمام گذاشتند و از روز اول حامی تیم بودند.
آرزومندی با بیان اینکه نمی خواهد مسوولیت باخت را برگردن داور بیاندازد، گفت: اشتباهات داوران کمی در باخت ما تاثیرگذار بود.
سرمربی تیم بسکتبال لبنان نیز گفت: بازی سختی بود و ثابت شد که ایران و لبنان بهترین های آسیا هستند.
جاد الحاجی افزود: پیش بینی برد در این بازی سخت بود، اما ما روی شوت های سه امتیازی کار کرده بودیم و نتیجه هم گرفتیم.
وی تصریح کرد: از دست دادن و چهار فوله شدن بازیکن ما، کار را در دفاع سخت کرد، اما داشتن روحیه جنگندگی بالای بازیکنان ما تا ثانیه آخر باعث شد در این بازی پیروز باشیم.
الحاجی به حضور پرشکوه تماشاگران گرگانی اشاره کرد و یادآور شد: این تماشاگران بسیار خوب و قابل احترام هستند و باید ارزش و منزلت آنان را دانست.
دیدار بسکتبال تیم های نوجوانان ایران و لبنان در چهارمین روز رقابت های غرب آسیا عصر سه شنبه با پیروزی 66 بر 64 لبنان در گرگان به پایان رسید.
تیم لبنان فردا استراحت دارد و تیم ایران باید به مصاف تیم سوریه برود.
رقابت های بسکتبال نوجوان غرب آسیا از روز شنبه با حضور پنج تیم در گرگان آغاز شده و فردا چهارشنبه به پایان خواهد رسید.
3014/1648

حراج امتیاز تیم دسته یکی خونه به خونه بابل


ساری - ایرنا - مالکان تیم فوتبال خونه به خونه بابل پس از ناامیدی قطعی از حضور در لیگ برتر با وجود حدود سه ماه حاشیه سازی علیه تیم هم استانی خود ، اکنون به فکر واگذاری امتیاز این تیم دسته اولی افتاده اند.
حراج امتیاز تیم دسته یکی خونه به خونه بابل
به گزارش خبرنگار ایرنا ، این روزها اطلاعاتی در محافل ورزشی و فضای مجازی در حال چرخش است که نشان می دهد در حال حاضر 2مشتری برای خرید این تیم کم سن و سال لیگ یکی پا به میدان گذاشتند.
گفته می شود یکی از مشتریان ، فردی متمول از ارومیه ( آذربایجان غربی) است و مشتری دیگر که ظاهرا با سماجت بیشتری کسب امتیاز خونه به خونه را دنبال می کند ، شورای اسلامی شهر بابل است .
اگر چه شورای اسلامی شهر بابل از سوی هواداران بابلی خونه به خونه برای نگه داشتن امتیاز این تیم در زادگاهش اصرار دارد ولی این نهاد انتخابی مردم بابل هم به دلیل نداشتن بودجه کت و کلفت حداقل 20 تا 30 میلیارد ریالی قادر به تیمداری نیست و در نهایت در صورت تصویب خرید امتیاز ، باید آن را به شهرداری واگذار کند و هم این که دست بر قضا طبق قانون ابلاغی وزارت کشور به استانداری ها از جمله مازندران ، شهرداری ها نیز حق تیم داری ندارند .
به نظر می رسد شورای اسلامی شهر بابل برای نگه داشتن امتیاز این تیم در بابل در عین رعایت قانون راه سختی در پیش دارد و باید راهکار دیگری را غیر از تیم داری شهرداری پیدا کند .
البته در سطح کشور کم نیستند شهرداری هایی که با وجود منع وزارت کشور در عرصه تیم داری حضور دارند و نمونه آن شهرداری ساری در مازندران است که سالانه هزینه تیم فوتسال شهروند ساری را می پردازد و تاکنون نیز مورد مواخذه قرار نگرفته است .
البته شهرداری ساری سال گذشته به بهانه ابلاغ همین قانون ممنوعیت از تصدی گری تیم والیبال لیگ برتری عمران شهرداری شانه خالی کرد و نهایت این تیم با مساعدت بخش خصوصی به لیگ یک سقوط کرد.
** فروش امتیاز یا امتیاز گیری
برخی کارشناسان فوتبال در مازندران علت مطرح شدن فروش امتیاز تیم فوتبال خونه به خونه با وجود شرکت این تیم در قرعه کشی آغاز لیگ یک را امتیازگیری از مسئولان با اهرم هواداران می دانند .
اگر چه شایعه بدهی حدود یکهزار میلیاردی مالکان که برخی از بابلی ها در تحلیل فروش امتیاز تیم خونه به خونه مطرح می کنند ، این دیدگاه کارشناسان را تقویت می کند ، ولی واقعیت این است که مالکان خونه به خونه نه تنها تاکنون هیچگاه برای تیمداری از مشکل مالی صحبت نکردند ، بلکه همواره با برخورد دست و دلبازانه در به کارگیری کادر فنی ، بازیکنان با تجربه و حتی مشاوران ، برای فضای فوتبالی کشوری شگفتی ساز بودند .
به نظر می رسد هدف برداران حسن زاده از طرح فروش امتیاز خونه به خونه پیش از آن که مشکل مالی یا امتیازگیری باشد ، کمک گرفتن از فدراسیون فوتبال برای خروج آبرومندانه از حاشیه خودساخته ای است بر سر ناکامی در راهیابی به لیگ برتر راه انداختند .
مالکان خونه به خونه از فردای راهیابی تیم نساجی قائمشهر به لیگ برتر آن هم با گل شماری و در حالی که تا آخرین بازی لیگ دسته یک در جایگاه سوم قرار داشت ، حاشیه سازی برای بر هم زدن نتایج را با اتهام تبانی میان راه آهن تهران و نساجی قائمشهر مطرح کرد و سپس به سراغ اتهام دیگری با عنوان ' صغر سنی ' یکی از بازیکنان نساجی رفت .
در حالی که برادران حسن زاده انتظار داشتند فدراسیون به شکایتشان در این موارد ترتیب اثر داده و در مقابل هواداران بی ریای خونه به خونه ' آبرو داری ' کند ، سکوت مسئولان فوتبال کشور سبب شد تا آنان در دام حاشیه های خودساخته خویش باقی بمانند و اکنون راه برون رفت آبرومندانه را جست و جو می کنند.
برخی از کارشناسان فوتبال و حتی مسئولان سیاسی بر این اعتقادند که مالکان خونه به خونه به دنبال دلجویی فدراسیون هستند تا با انگیزه در لیگ دسته را برای یک سال دیگر شروع کنند و شاید بر همین اساس هم بود که استاندار مازندران هفته پیش از ورزشگاه هفت تیر بابل محل بازی های خونه به خونه بازدید کرد و وعده بازسازی آن را داد.
این تحلیل البته به این دلیل که نماینده خونه به خونه در قرعه کشی آغاز مسابقات لیگ یک در روز بیست و سوم تیر ماه سال جاری شرکت کرد و تا آن زمان هم خبری از انصراف تیم نبود و حتی بعد از آن هم انصراف مکتوبی ارائه نشد ، به درستی نزدیک تر است .
اگرچه تاکنون چندین بار مالکان خونه به خونه به دلیل به نتیجه نرسیدن شکایتشان از نساجی قائمشهر به فدراسیون به صورت شفاهی اعلام انصراف کردند ، ولی هنوز نامه ای مکتوب به فدراسیون و یا حتی هیات فوتبال برای کناره گیری از این رقابت ها ننوشتند.
** تمایل شورا به خرید امتیاز
در همین حال سخنگوی شورای اسلامی شهر بابل به خبرنگار ایرنا گفت که تاکنون تصمیم جدی برای خرید امتیاز خونه به خونه از سوی این نهاد اتخاذ نشده است.
رجب مولایی افزود : در شرایط فعلی تمایل برای خرید امتیاز این باشگاه در شورا وجود دارد، ولی نتیجه نهایی در نشست هفته جاری شورا با مسئولان شهرستانی مشخص خواهد شد.
مدیر رسانه باشگاه خونه به خونه بابل هم به خبرنگار ایرنا گفت که تیمشان از ادامه رقابت های لیگ یک انصراف نداده ، ولی مالکان تیم قصد واگذاری امتیاز آن را دارند.
محمد نعمتی افزود : در شرایط فعلی یک سرمایه گذار ارومیه ای برای خرید امتیاز این تیم اعلام آمادگی کرده، ولی برخی مسئولان شهری به دنبال نگهداشت امتیاز باشگاه در شهربابل هستند.
به گفته وی رایزنی ماندن امتیاز تیم در شهر بابل از سوی مسئولان شهرستانی در حال انجام است، ولی اصل واگذاری انجام خواهد شد.
رقابت های لیگ دسته یک جام آزادگان 20 مرداد ماه سال جاری شروع می شود و طبق نتیجه قرعه کشی رقابت های لیگ یک فوتبال باشگاه های ایران تیم خونه به خونه بابل درهفته اول میزبان ملوان بندرانزلی دیگر تیم شمالی است.
6982/1654

برگزاری دیدار نساجی با ذوب آهن در ورزشگاه قائمشهر قطعی شد


ساری - ایرنا - نایب رئیس هیات فوتبال مازندران گفت که بازی هفته اول رقابت های لیگ برتر به میزبانی نساجی قائمشهر در ورزشگاه شهید وطنی این شهر برابر ذوب آهن اصفهان قطعی شد.
برگزاری دیدار نساجی با ذوب آهن در ورزشگاه قائمشهر قطعی شد
هادی خلردی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : برج نوری ورزشگاه شهید وطنی به عنوان نیاز اصلی جهت برگزاری دیدار 2 تیم نصب شد و کار نصب و راه اندازی اسکوربورد نیز امروز در حال انجام است .
وی اظهار داشت : با پاکسازی نخاله های موجود در حاشیه ورزشگاه که ناشی از مرمت و بازسازی جایگاه تماشاگران و سایر تاسیسات مورد نیاز بوده است ، این استادیوم آماده برگزاری نخستین بازی نساجی در لیگ برتر می شود.
ورزشگاه شهید وطنی به عنوان استادیوم خانگی نساجی قائمشهر در لیگ برتر رقابت های فوتبال باشگاه های ایران از اردیبهشت ماه سال جاری در دست مرمت قرار گرفت و برای اجرای این طرح حدود 120 میلیارد ریال هزینه پیش بینی شد.
مهم ترین بخش مرمت این ورزشگاه علاوه بر بازسازی و مقاوم سازی جایگاه تماشاگران ، نصب تاسیسات به خصوص چهار برج نوری و اسکوربورد بود که امروز به پایان می رسد.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، در همین حال مدیر اجرایی باشگاه ذوب آهن اصفهان هم اعلام کرد که تیم فوتبال این باشگاه برای برگزاری دیدار هفته اول با نساجی قائمشهر راهی مازندران شده است .
امیرحسین قاضی نوری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا افزود که این تیم فردا چهارشنبه از تهران وارد مازندران می شود.
دیدار ذوب آهن اصفهان قرار است طبق برنامه سازمان لیگ ساعت 20 و 45 دقیقه عصر روز پنجشنبه چهارم مرداد ماه سال جاری در هفته اول مسابقات لیگ برتر در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر با تیم نساجی این شهر دیدار کند.
قاضی نوری گفت که تیم ذوب آهن برای هماهنگی بیشتر زودتر به استان مازندران و شهر قائمشهر سفر کرد تا قبل از بازی از ورزشگاه در دست مرمت شهید وطنی هم بازدید کند.
وی افزود : در شرایط فعلی ورزشگاه شهید وطنی برای دیدار 2 تیم آماده است و در صورت راه اندازی برج نوری ورزشگاه به نظر می رسد مشکلی برای بازی نداشته باشد.
قاضی نوزی اسامی بازیکنان ذوب آهن در هیجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال کشور را به شرح زیر اعلام کرد :
شماره نقش بازیکن
........................................................
1 دروازه‌بان محمدباقر صادقی
2 مدافع محمد نژادمهدی
3 مدافع وحید محمدزاده
7 هافبک محمدرضا حسینی
8 هافبک قاسم حدادی‌فر
9 مهاجم مسعود حسن‌زاده
10 هافبک محسن مسلمان
11 هافبک مرتضی تبریزی
12 دروازه‌بان محمدرشید مظاهری
17 هافبک محمدرضا عباسی
21 مدافع صائب محبی
26 مدافع نیما طاهری
28 مهاجم علی خدادادی
31 مهاجم حمیدرضا جعفری
32 هافبک مهران درخشان‌مهر
35 هافبک کامران مومنی
36 مدافع کیانوش اقبالی
40 دروازه‌بان پیمان سلمانی
69 مدافع میلاد فخرالدینی
88 هافبک حمید بوحمدان
- هافبک زبیر نیک‌نفس
- هافبک مجتبی حق‌دوست
- مهاجم ماریون سیلوا فرناندز
- مدافع مسعود ابراهیم‌زاده
- مهاجم ادی ارناندز
نساجی قائمشهر تنها نماینده مازنی ها در هیجدهمین دوره رقابت های لیگ برتر است که پس از 25 سال توانست در فصل گذشته خود را به این رقابت ها برساند.
در لیگ برتر 16 تیم حضور دارند که نساجی هفته اول میزبان ذوب آهن اصفهان، هفته دوم میهمان تراکتورسازی و هفته سوم نیز میزبان آبی پوشان پایتخت می شود.
6982/1654
6982/1654

سرمربی گیتی پسند: بازی به بازی بهتر می شویم


اصفهان-ایرنا- سرمربی تیم فوتسال گیتی پسند گفت: همان طور که در ابتدای فصل گفتم، تیم ما به زمان نیاز دارد و بازی به بازی بهتر می شویم.
سرمربی گیتی پسند: بازی به بازی بهتر می شویم
به گزارش ایرنا، رضا لک شامگاه پنجشنبه پس از پیروزی شش بر صفر تیمش مقابل شهرداری ساوه در جمع خبرنگاران گفت: در دیدارهای آینده بازی های بهتری به نمایش خواهیم گذاشت و هماهنگ تر می شویم.
وی با بیان اینکه این قول را به هواداران گیتی پسند می دهم که همچون سال 95، پایان فصل با قهرمانی خوشحالشان کنیم، افزود: تیم ما به زمان نیاز دارد و در این هفته بازی منسجم و با کیفیت تری را انجام داد.
وی با اشاره به برنامه های این تیم دردفاع گفت: از این که در این دیدار گل نخوردیم، خوشحال هستم و این نشان می دهد که در دفاع با تمرکز بالایی کار کردیم.
سرمربی گیتی پسند گفت: تیم شهرداری ساوه بازی بسته ای را به نمایش گذاشت ولی بازیکنان ما تواستند این دیدار را با پیروزی به پایان برسانند و برای دیدارهای آینده با روحیه بالاتری به میدان بروند.
تیم فوتسال گیتی پسند اصفهان در هفته سوم رقابت های لیگ برتر فوتسال کشور با شش گل شهرداری ساوه را در هم کوبید.
تیم فوتسال گیتی پسند در فصل جاری با دو پیروزی و یک تساوی و هفت امتیاز در صدر جدول لیگ برتر فوتسال کشور قرار دارد و شهرداری ساوه نیز با شکست در فصل جاری قعر نشین است.
8114 / 1339
>