با سالن های ورزشی استاندارد از حضور خانواده ها استقبال می کنیم
تبریز - ایرنا - رئیس فدراسیون بسکتبال ایران با اشاره به اینکه خانواده ها حق تماشای بازی های ورزشی را دارند، گفت: هر استانی با توسعه سالن های ورزشی با استاندارد و تامین امنیت سالن، میزبان حضور گرم خانواده ها خواهد بود.
رامین طباطبائی شامگاه سه شنبه در حاشیه فینال لیگ برتر بسکتبال در تبریز به خبرنگار ایرنا افزود: خوشبختانه امسال لیگ خوبی برگزار شد، تیم های خوبی در این لیگ شرکت کردند و رقابت بین تیم ها بسیار نزدیک بود؛ حتی چهار تیمی که به مرحله نیمه نهایی راه یافتند بسیار بازی های نزدیکی داشتند و هیچ تیمی فکر نمی کرد که تیم برتر باشد.
طباطبائی خاطرنشان کرد: تیم شهرداری تبریز بهتر از بقیه تیم ها بازی کرد و در بازی های خود اشتباهات کمتری داشت و باید بگویم که به دلیل نزدیکی بازی ها، این نتیجه در بازی پنجم مشخص شد.
وی اظهار کرد: من به نوبه خودم به تمامی تیم های حاضر در لیگ برتر تبریک می گویم که با ارائه بازی نزدیک و زیبا این لیگ را به اتمام رساندند و یک تبریک ویژه هم به تیم تبریزی می گویم که با تلاش بازیکنانش و هواداران پر شور خود به مقام قهرمانی دست یافتند.
وی ادامه داد: سعی می کنیم در لیگ برتر بعدی نقاط ضعف را برطرف کنیم و با قدرت بیشتری تیم ها را به لیگ برتر سوق دهیم.
رئیس فدراسیون بسکتبال کشور ایران یادآور شد: امیدوارم با توسعه سالن های استاندارد، لیگ های بعدی را ادامه داده و همچنین از مسئولان استان آذربایجان شرقی می خواهم که در کنار تیم قوی و با تجربه خود از سالن های استاندارد برخوردار باشند تا هواداران هم با حضور بیشتر خود بر زیبایی های بسکتبال در سطح استان بیافزایند.
وی در خصوص حضور بانوان وخانواده ها در سالن های ورزشی بسکتبال به خبرنگار ایرنا بیان کرد: ما در تهران با استقبال از خانواده بسکتبالیست ها و علاقه مندان به ورزش بسکتبال و با ایجاد محیطی سالم و امن، زمینه تماشای مسابقات بسکتبال را فراهم کرده ایم و امیدوارم هر استانی با برنامه ریزی مناسب بتوانند از خانواده ها استقبال کند زیرا ۵۰ درصد جمعیت کشور و هر استانی را خانم ها تشکیل می دهند و باید شرایط حضور گرم خانواده ها را در سالن های ورزش بسکتبال ایجاد کنیم.
طباطبائی با اشاره به غیر استاندارد بودن سالن ورزشی شهید توانای شهرداری تبریز اضافه کرد: این سالن غیر استاندارد بوده و امکان حضور خانواده ها در سالن وجود ندارد و هر استانی با هماهنگی شورای امنیت استان باید شرایط امنی برای حضور خانواده ها را مهیا کند.
تیم بسکتبال شهرداری تبریز امروز با برتری ۸۵ بر ۷۳ مقابل تیم مهرام تهران قهرمان لیگ برتر ۹۶ - ۹۷ کشور شد.
خبرنگار: آب بسته** انتشار: عزیزی راد
۹۸۵۳/۵۱۸
مدافع عنوان قهرمانی لیگ برترفوتبال ساحلی در خانه باخت
ساری - ایرنا - تیم شهریار ساری نایب قهرمانی فصل گذشته مسابقات لیگ برتر فوتبال ساحلی باشگاههای کشور در هفته دوم این مسابقات در خانه نیز طعم شکست را چشید تا دومین باخت نیز برای این تیم ثبت شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، در چارچوب هفته دوم مسابقات لیگ برتر فوتبال ساحلی باشگاههای کشور ، تیم شهریار ساری جمعه شب در مجموعه ورزشی داراب این شهر میزبان تیم شهید جهان نژادیان آبادان بود و در نهایت نتیجه این بازی پرگل و نزدیک را ۵ بر ۴ به میهمان جنوبی خود واگذار کرد.
این نخستین دیدار خانگی تیم شهریار ساری در مسابقات این فصل بود که حدود سه هزار تماشاگر ساروی از آن استقبال و دیدن کردند.
نماینده مازندران در حالی دومین شکست این فصل خود را درخانه تجربه کرد که در نیمه نخست با پیروزی ۳ بر ۱ برابر حریف آبادانی خود به رختکن رفته بود.
برای تیم شهریار ساری ، مهدی خانپور به تنهایی ۳ گل و محمود علیجانی دیگر گل این تیم را وارد دروازه تیم آبادانی کرد ، اما نتوانست مانع از شکست تیمشان در این دیدار شوند.
تیم شهریار ساری در هفته نخست این مسابقات در دیداری بیرون از خانه با نتیجه ۳ بر ۱ برابر تیم شاهین خزر رودسر ، تن به شکست داده بود.
تنها نماینده مازندران در این مسابقات روز پنجشنبه ۳ خرداد در دیداری بیرون از خانه میهمان تیم شهرداری چابهار است.
مسابقات امسال لیگ برتر فوتبال ساحلی مردان باشگاههای کشور با حضور ۱۲ تیم در حال برگزاری است.
تیم پارس جنوبی بوشهر در فصل گذشته این مسابقات قهرمان شد و تیم شهریار ساری به مقام دومی این مسابقات دست یافت.
۷۳۲۷/۱۶۵۴
2300 خانه ورزش روستایی در کشور تجهیز شد
شهرکرد- ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش روستایی و عشایری از تجهیز ۲ هزار و ۳۰۰ خانه ورزش روستایی در کشور خبر داد.
غلامرضا جعفری روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا در شهرکرد افزود: این تعداد خانه ورزش روستایی در قالب حمایت وزارت ورزش و جوانان و ستاد مبارزه با مواد مخدر به لوازم ورزشی تجهیز شده است.
به گفته وی، برای تجهیز هر خانه ورزش روستایی ۳۰ میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته که در مجموع تاکنون ۷۰ میلیارد ریال برای تجهیز خانه های روستایی هزینه شده است.
وی تصریح کرد: ۵۰ درصد از اعتبارات مورد نیاز برای تجهیز خانه های ورزشی از محل اعتبارات وزارت ورزش و جوانان و مابقی با کمک ستاد مبارزه با مواد مخدر تامین شده است.
به گفته وی، برای تحقق شعار سال و پیروی از فرامین مقام معظم رهبری تمامی تجهیزات ورزشی از تولیدات داخلی خریداری شده است.
رئیس فدراسیون ورزش روستایی و عشایری جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این سوال که آیا فعالیت این فدراسیون موازی کاری با دیگر فدراسیون ها نیست؟ افزود: هر فدراسیونی مسئول رشته های ورزشی خود است و فدراسیون روستایی و عشایری به غیر از رشته های کلاسیک به ورزش های بومی و محلی نیز توجه دارد.
جعفری اظهار کرد: توسعه رشته های ورزشی کلاسیک در مناطق روستایی و عشایری براساس تفاهمنامه با سایر فدراسیون ها انجام می شود.
به گفته وی، بزودی اطلس بازی های بومی و محلی ایران با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان رونمایی می شود.
رئیس فدراسیون ورزش روستایی و عشایری گفت: تاکنون ۸۰۰ نوع بازی بومی و محلی در ایران شناسایی شده که در قالب یک هزار صفحه اطلس این بازی ها منتشر می شود.
جعفری درباره فقر حرکتی در بین برخی از روستاییان نیز گفت: با توجه به مکانیزه شدن برخی از فعالیت ها در روستاها این فقر در بین برخی از روستاییان دیده می شود که باید در این باره توسعه ورزش در روستاها تسریع شود.
وی درباره جهانی شدن برخی از رشته های ورزشی بومی و محلی ایران نیز گفت: برای دومین بار ورزشکاران روستایی و عشایری ایران به تورنمت بازی های عشایری در قرقیزستان دعوت شده است.
به گفته وی، ایران نیز در صدد است برای فراملی کردن برخی از بازی های بومی و محلی با کشورهایی که قرابت فرهنگی دارد نشست های مشترکی را برگزار خواهد شد.
وی افزود: در نشستی که با رئیس اداره تربیت بدنی و ورزش یونسکو برگزار شد، این مسئول سازمان ملل از تجربیات ایران در زمینه احیای بازی ها بومی و محلی استقبال کرد.
به گزارش ایرنا، با حضور رئیس فدراسیون ورزش روستایی و عشایری یکصد خانه ورزش روستایی در چهارمحال و بختیاری تجهیز شد.
۲۰۹۷/۶۰۲۱
فارس قهرمان مسابقات کونگ فو قهرمانی کشورشد
کرمان - ایرنا - تیم استان فارس قهرمان سیزدهمین دوره رقابت های کونگ فو قهرمانی بانوان کشور انتخابی تیم ملی شد و تیم استان کرمان میزبان این رقابت ها عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد.
به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره رقابت های کونگ فو قهرمانی بانوان کشور، در رده ی بزرگسالان از ۱۹ تا ۲۱ اردیبهشت ماه جاری با حضور نایب رئیس فدراسیون کونگ فو کشور و مسئولان، ورزشکاران و ورزش دوستانی از استان ها امروز (جمعه) در سالن فجر شهر کرمان به کار خود پایان داد.
تیم های فارس با ۳۲ امتیاز، کرمان با ۲۷ و قم با ۲۰ امتیاز به ترتیب در جایگاه نخست تا سوم این مسابقات ایستادند.
سیزدهمین دوره رقابت های کونگ فو قهرمانی بانوان کشور، با شرکت ۲۵۵ رزمی کار از ۲۷ تیم از استان های سراسر کشور برپا شد.
همچنین نفرات برتر و مدال آوران این دوره از رقابت ها به تیم ملی کونگ فو کشور جهت حضور در مسابقات برون مرزی و داخلی راه یافتند.
استان کرمان برای نخستین بار در سال ۹۳ میزبان مسابقات کونگ فو جوانان قهرمانی کشور بوده است و امروز در ادامه این رقابت ها دومین میزبانی استان کرمان، در رده سنی بزرگسالان رقم خورده است.
۷۴۲۰/ ۵۰۵۴
حاشیه های دیدار تیم های ذوب آهن اصفهان و استقلال تهران
اصفهان-ایرنا- دیدار تیم های ذوب آهن اصفهان و استقلال تهران در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با فراز ها و حاشیه هایی همراه بود.
به گزارش ایرنا، این دیدار از ساعت ۱۹:۱۵ امروز با حضور ۱۲ هزار تماشاگر در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان آغاز شد که تیم ذوب آهن اصفهان با تک گل جورجی ولسیانی در دقیقه ۹۲ از روی نقطه پنالتی، دروازه مهدی رجمتی را باز کرد.
در این دیدار هر دو تیم بر روی دروازه های هم خطراتی را ایجاد کردند ولی ذوب آهنی ها در نیمه دوم بازی موفق عمل کردند و توانستند این دیدار را با پیروزی به پایان برسانند.** ظرفیت ورزشگاه فولاد شهر اصفهان نزدیک به یک ساعت مانده به آغاز این دیدار تکمیل شده بود.
** طبق اعلام قبلی باشگاه ذوب آهن قرار بود ظرفیت ورزشگاه بین ۱۰درصد تیم میزبان و ۹۰ درصد میهمان تقسیم شود که در این دیدار هوداران تیم میزبان ۶۰ و میهمان ۴۰ ورزشگاه را در اختیار داشتند.
** در شروع این دیدار، 'شفر' سرمربی استقلال و امیر قلعه نویی سرمربی ذوب آهن اصفهان بگرمی از سوی هواداران هر دو تیم تشویق شدند.
** قبل از آغاز این دیدار مهدی رحمتی دروازه بان تیم استقلال به سمت قلعه نویی رفت و بگرمی با او احوالپرسی کرد.
** مهدی قائدی و بهنام برزای دو بازیکن مصدوم تیم استقلال از جایگاه ویژه، این بازی را تماشا کردند.
** در دقیقه ۱۸ این دیدار' امیر قلعه نویی ' محمد ستاری را به جایی قاسم حدادی فر به میدان فرستاد .

** سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب آهن اصفهان در جایگاه ویژه بصورت ایستاده و با هیجان این دیدار را تماشا می کرد.
** در دقیقه ۴۲ بین مرتضی تبریزی بازیکن ذوب آهن و روزبه چشمی بازیکن استقلال درگیری روی داد که با وساطت داور و سایر بازیکنان پایان یافت.
**محمدرضا حسینی بازیکن ذوب آهن در دقیقه ۸۵ این دیدار با ربیع عطایا بازیکن لبنانی این تیم تعویض شد.
** در دقایق پایانی این دیدار یک نارنجک دستی توسط تماشاگران به زمین پرتاب شد که برای لحظاتی توسط داور این دیدار متوقف شد.
** در دقیقه آخر این دیدار محمد نژادمهدی مدافع تیم فوتبال ذوب‌آهن با کارت زرد دوم داور جریمه شد و از زمین اخراج شد.
** در پایان این دیدار بازیکنان و کادرفنی ذوب آهن بشدت از سوی تماشاگران خود تشویق شدند و بازیکنان ذوب‌آهن به سمت هوادارانشان رفتند.
تیم ذوب آهن در مرحله گروهی این مسابقات و در گروه دوم پس از تیم الدحیل قطر ۱۸ امتیازی صدرنشین، با هفت امتیاز در جایگاه دوم ایستاد تا به مصاف تیم استقلال، صدرنشین گروه چهارم برود.
ذوبی ها در دیدارهای مرحله گروهی با ۲ پیروزی، ۲ شکست و یک تساوی و تفاضل گل بهتر نسبت به تیم لوکوموتیو ازبکستان بسختی خود را به مرحله حذفی این مسابقات رسانده اند.
در طرف مقابل، آبی های پایتخت با ۳ پیروزی و ۳ تساوی و بدون شکست با ۱۲ امتیاز به این مرحله صعود کرده اند تا شکست ناپذیری استقلالی ها، برگ برنده آنها در لیگ قهرمانان آسیا باشد.
تیم فوتبال پرسپولیس دیگر نماینده فوتبال کشورمان شب گذشته - دوشنبه شب - در مصاف با الجزیره امارات میزبان با نتیجه ۳ - ۲ شکست خورد.
۶۰۲۰/۸۱۱۴/ ۱۳۳۹
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن