خانه تکواندو شهرستان دماوند افتتاح شد
تهران-ایرنا - خانه تکواندو شهرستان دماوند با اعتباری بالغ بر بیش از ۷۰ میلیون تومان به عنوان مجهزترین سالن تکواندو شرق استان تهران در دماوند افتتاح شد.
به گزارش ایرنا، امید قمی، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند روز سه شنبه در آیین افتتاحیه خانه تکواندو شهرستان دماوند اظهار کرد: این مکان به مساحت ۱۷۵ متر مربع، برای تجهیزات سالن رزمی، اعتباری بالغ بر حدود ۴۵ میلیون تومان و برای مهیا کردن شرایط سالن حدود ۳۰ میلیون تومان به صورت شخصی هزینه شده است و می توان مجهزترین سالن رزمی در شرق استان تهران دانست.
قمی بیان کرد: در این سالن علاوه بر رشته تکواندو رشته های دیگری همچون کاراته، ژیمناستیک، کیک بوکسینگ، بوکس، تی آر ایکس و گراس فیت برقرار است.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند بیان کرد: یکی از عوامل پیشرفت در هر منطقه ایی تامین زیرساخت ها است و با توجه به اینکه دولت نمی تواند به همه اهداف ما برسد، نیازمند حمایت بخش خصوصی برای حل مشکلات مربوط به زیرساخت ها هستیم .
حسن ذوالقدر، پیشکسوت تکواندو کشور در این مراسم عنوان کرد خوشحالیم گامی برای شکوفایی و افتخار آفرینی کشور برداشتیم و از همین خانه های تکواندو چهره های صاحب نام پرورش می یابند.
وی افزود: ورزش یکی از موثر ترین راهبردهای از بین بردن ناهنجاری در جامعه است و باید به ورزش اهمیت داد و بارها شاهد افتخار آفرینی تکواندو کاران در عرصه ملی بودیم.
ذوالقدر خاطر نشان کرد: رقابت های المپیک، محل ارزیابی فرهنگ و اقتصاد و توان اقتصادی و مالی یک کشور است و هر گامی در این جهت هر چقدر کوچک برداشته می شود باعث خوشحالی است و امیدواریم مقدمه ای برای توسعه و پیشرفت شود.
شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر ۱۰۰هزار نفر در ۴۵ کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است. این شهرستان از شمال با استان مازندران، از شرق با شهرستان فیروزکوه، ازجنوب با استان سمنان و از غرب با شهرستان شمیرانات و تهران همسایه است که این شهر از۲بخش مرکزی و رودهن تشکیل می شود.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: الهام حیدری**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/۷۲۴۶//۱۳۴۸
بانوی تکواندو کار شیرازی 2 نشان پارا آسیایی برگردن آویخت
شیراز- ایرنا- بانوی تکواندو کار معلول شیرازی در رقابت های پارا تکواندوی قهرمانی آسیا که به میزبانی کشور ویتنام برگزار شد، یک نشان طلا و یک برنز کسب کرد.
به گزارش ایرنا سیده مهتاب نبوی که از داشتن ۲ دست محروم است، شامگاه پنجشنبه در رقابت هایی پارا آسیایی عملکرد چشمگیری داشت و توانست در وزن منهای ۴۹ کیلو گرم و در کلاس K۴۳ نشان طلا را بر گردن آویزد.
همچنین این ورزشکار شیرازی که برای نخستین بار است که در یک مسابقه برون مرزی شرکت می کند، در کلاس K۴۱ هم بر سکوی سوم ایستاد و مدال برنز را از آن خود کرد.
در پایان این پیکارها که با حضور ۱۲۰ ورزشکار از ۲۸ کشور آسیایی در شهر هوشی مینه ویتنام برگزار شد، تیم ایران با کسب ۶طلا، یک نقره و ۲ برنز به مقام قهرمانی آسیا رسید.
سیده مهتاب نبوی که ۲۰ سال سن دارد، دانشجوی زیست شناسی سلولی است و تا کنون ۲ کتاب با نام های 'در نگاه مهتاب' و 'تا بی نهایت با پاهایش' نوشته است.
او همچنین در رشته شنا هم چندین مقام کشوری در کارنامه دارد و دارای کمر بند مشکی تکواندو است.
۷۳۶۸ /۶۱۱۸
تکواندوکاران ایران حریفان آسیایی خود را شناختند
تهران - ایرنا - مراسم قرعه‌کشی بیست و سومین دوره مسابقات تکواندوی قهرمانی آسیا برگزار شد و هوگوپوشان کشورمان حریفان خود را شناختند.
به گزارش ایرنا؛ بیست و سومین دوره مسابقات تکواندوی قهرمانی آسیا از روز شنبه (۵ خردادماه) به میزبانی شهر «هوشی مینه» ویتنام آغاز می‌شود.
بر همین اساس، مراسم قرعه‌کشی این مسابقات امروز (چهارشنبه) برگزار و حریفان نمایندگان ایران به شرح زیر معرفی شدند:

*مردان:
وزن منهای ۵۴ کیلوگرم «آرمین هادی‌پور» پس از استراحت در دور نخست به مصاف برنده دیدار هندوستان و هنگ کنگ می رود.
«ابراهیم صفری» دیگر نماینده کشورمان در این وزن ابتدا با قرعه استراحت روبه رو است و پس از آن با برنده دیدار ویتنام و بوتان مبارزه می‌کند.
وزن منهای ۵۸ کیلوگرم «فرزان عاشورزاده» پس از یک دور استراحت، در اولین دیدار با برنده هندوستان و بوتان رقابت می‌کند.
وزن منهای ۶۳ کیلوگرم «سروش احمدی» در دور نخست استراحت خواهد داشت و در دور دوم با برنده دیدار فیلیپین و سنگاپور پیکار می‌کند.
وزن منهای ۶۸ کیلوگرم «امیرمحمد بخشی» در نخستین گام رو در روی نماینده هنگ کنگ قرار می‌گیرد و در ادامه باید هوگوپوشی از مالزی را شکست دهد.
«محمدسالار وحیدی» دیگر هوگوپوش ایران در این وزن ابتدا با تکواندوکاری از فیلیپین دیدار می‌کند و در صورت پیروزی باید با حریفی از کره‌جنوبی، میانمار یا ژاپن روبرو شود.
وزن منهای ۷۴ کیلوگرم «مهدی جلالی» پس از یک‌ دور استراحت با برنده تایلند و عربستان مصاف خواهد داد.
وزن منهای ۸۰ کیلوگرم «مهدی خدابخشی» ابتدا با قرعه استراحت روبه رو است و در ادامه با برنده دیدار فیلیپین و بوتان مبارزه خواهد کرد.
وزن منهای ۸۷ کیلوگرم «پوریا عرفانیان» در دور نخست با هوگوپوشی از چین دیدار می کند و پس از آن به مصاف «سئونگ هوآن لی» نماینده کره‌جنوبی و نایب قهرمان یونیورسیاد ۲۰۱۷ می‌رود.
«احمد محمدی» دیگر نماینده کشورمان در این وزن نیز پس از یک ‌دور استراحت رو در روی برنده دیدار ازبکستان و عربستان قرار می‌گیرد.
وزن به اضافه ۸۷ کیلوگرم «سعید رجبی» در اولین دیدار با هوگوپوش سریلانکا مبارزه می کند و سپس با «سجاد مردانی» دیگر نماینده کشورمان در این وزن مبارزه خواهد کرد.
هدایت تیم مردان بر عهده «فریبرز عسکری» است.

* زنان:
وزن منهای ۴۶ کیلوگرم «کیانا اخوان» ابتدا باید به مصاف «یی جی لی» از کره جنوبی برود و در صورت برتری در ادامه با برنده دیدار ژاپن و هنگ کنگ مبارزه می کند.
وزن منهای ۴۹ کیلوگرم «ناهید کیانی» پس از یک‌دور استراحت، در اولین دیدار رو در روی برنده هندوستان و لیبی قرار می‌گیرد.
«سودابه پورصادقی» دیگر نماینده کشورمان در این وزن در نخستین گام برابر «سو وی لام» از هنگ کنگ قرار می گیرد و در ادامه باید یکی از هوگوپوشان تایلند، کره‌جنوبی و هندوستان را شکست دهد.
وزن منهای ۵۷ کیلوگرم «طیبه پارسا» در دور نخست با «راما ابوالروب» از اردن دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا دیدار می‌کند.
وزن منهای ۶۲ کیلوگرم «کیمیا علیزاده» ابتدا با قرعه استراحت رو به رو است و پس از آن باید به مصاف برنده دیدار فیلیپین و ژاپن برود.
وزن منهای ۶۷ کیلوگرم «ملیکا میرحسینی» در اولین دیدار با نماینده قزاقستان دیدار خواهد کرد و در ادامه به مصاف «یون فی گو» چینی می رود.
وزن منهای ۷۳ کیلوگرم «هانیه اخلاقی» ابتدا با نماینده هندوستان مبارزه می کند و پس از آن رو در روی «دابین لی» از کره جنوبی دارنده مدال طلای بازی های آسیایی ۲۰۱۴ قرار می‌گیرد.
وزن به اضافه ۷۳ کیلوگرم «زهرا پوراسماعیل» در نخستین گام با «دلوا ریزکی» از هندوستان دیدار می‌کند و در ادامه به مصاف «شوئین ژنگ» چینی قهرمان بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ می رود.
هدایت این تیم بر عهده «مهرو کمرانی» است.
ورزشی**۳۷۸۳**۱۵۹۷
زاهدان میزبان رقابت های ووشو دانشجویان کشور شد
زاهدان - ایرنا - رئیس هیات ووشو سیستان و بلوچستان گفت: زاهدان با پیگیری هیات استانی و موافقت فدراسیون برای نخستین بار به عنوان میزبان رقابت های ووشو دانشجویان کشور انتخاب شد.
عباس شیبک روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دوره از رقابت های ووشو در رده سنی بزرگسالان ۲۹ خرداد به مدت ۲ روز برگزار می شود.
وی با بیان اینکه این دوره از رقابت های ووشو کشور در بخش ساندا یادواره شهید حسن عشوری برگزار خواهد شد، افزود: چهار ووشوکار از سیستان و بلوچستان در این دوره از رقابت های کشوری شرکت می کنند.
وی ادامه داد: نفرات برتر این دوره تابستان امسال به رقابت های ووشو دانشجویان جهان به میزبانی چین اعزام خواهند شد.
رئیس هیات ووشو سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: ووشو به عنوان یکی از رشته های ورزشی پرطرفدار توانسته با فعالیت در بیشتر شهرستان های استان بیش از سه هزار ورزشکار را جذب کند.
به گزارش ایرنا هم اینک ۷۰ هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب بیش از ۵۰ هیات استانی و ۵۰۰ هیات شهرستانی در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.
۷۳۱۶**۳۰۴۲
«مولایی» رتبه نخست رده‌بندی جهانی جودو را از دست داد
تهران - ایرنا - جودوکار وزن منهای ۸۱ کیلوگرم ایران، رتبه نخست رده بندی فدراسیون جهانی را از دست داد.
به گزارش ایرنا؛ در جدیدترین رده بندی فدراسیون جهانی جودو که امروز (سه‌شنبه) اعلام شد، «سعید مولایی» که طی یک ماه اخیر در رقابت مهمی حضور نداشت با ۴۷۶۸ امتیاز رتبه نخست وزن منهای ۸۱ کیلوگرم را پس از تنها یک ماه از دست داد و یک پله سقوط کرد.
در این وزن «فرانک دی ویت» هلندی دوباره به رتبه نخست رسید و نماینده روسیه در جایگاه سوم ایستاد.
در وزن منهای ۷۳ کیلوگرم «محمد محمدی بریمانلو» جودوکار جوان و آینده دار کشورمان با ۱۸۳۱ امتیاز و یک پله صعود به رتبه هفدهم جهان رسید تا شرایط خوبی برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ داشته باشد.
در این وزن نمایندگان ژاپن، جمهوری آذربایجان و مغولستان در رتبه های اول تا سوم قرار دارند.
در وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم «جواد محجوب» با ۱۹۲۰ امتیاز در رتبه شانزدهم باقی ماند. در این وزن جودوکاران گرجستان، برزیل و جمهوری چک در رتبه های اول نا سوم ایستاده اند.
ورزشی**۳۷۸۳**۱۵۹۷
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن