خانه تکواندو شهرستان دماوند افتتاح شد


تهران-ایرنا - خانه تکواندو شهرستان دماوند با اعتباری بالغ بر بیش از 70 میلیون تومان به عنوان مجهزترین سالن تکواندو شرق استان تهران در دماوند افتتاح شد.
خانه تکواندو شهرستان دماوند افتتاح شد
به گزارش ایرنا، امید قمی، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند روز سه شنبه در آیین افتتاحیه خانه تکواندو شهرستان دماوند اظهار کرد: این مکان به مساحت 175 متر مربع، برای تجهیزات سالن رزمی، اعتباری بالغ بر حدود 45 میلیون تومان و برای مهیا کردن شرایط سالن حدود 30 میلیون تومان به صورت شخصی هزینه شده است و می توان مجهزترین سالن رزمی در شرق استان تهران دانست.
قمی بیان کرد: در این سالن علاوه بر رشته تکواندو رشته های دیگری همچون کاراته، ژیمناستیک، کیک بوکسینگ، بوکس، تی آر ایکس و گراس فیت برقرار است.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند بیان کرد: یکی از عوامل پیشرفت در هر منطقه ایی تامین زیرساخت ها است و با توجه به اینکه دولت نمی تواند به همه اهداف ما برسد، نیازمند حمایت بخش خصوصی برای حل مشکلات مربوط به زیرساخت ها هستیم .
حسن ذوالقدر، پیشکسوت تکواندو کشور در این مراسم عنوان کرد خوشحالیم گامی برای شکوفایی و افتخار آفرینی کشور برداشتیم و از همین خانه های تکواندو چهره های صاحب نام پرورش می یابند.
وی افزود: ورزش یکی از موثر ترین راهبردهای از بین بردن ناهنجاری در جامعه است و باید به ورزش اهمیت داد و بارها شاهد افتخار آفرینی تکواندو کاران در عرصه ملی بودیم.
ذوالقدر خاطر نشان کرد: رقابت های المپیک، محل ارزیابی فرهنگ و اقتصاد و توان اقتصادی و مالی یک کشور است و هر گامی در این جهت هر چقدر کوچک برداشته می شود باعث خوشحالی است و امیدواریم مقدمه ای برای توسعه و پیشرفت شود.
شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر 100هزار نفر در 45 کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است. این شهرستان از شمال با استان مازندران، از شرق با شهرستان فیروزکوه، ازجنوب با استان سمنان و از غرب با شهرستان شمیرانات و تهران همسایه است که این شهر از2بخش مرکزی و رودهن تشکیل می شود.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: الهام حیدری**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7246//1348

نمایندگان ایران با 32 مدال به کار خود پایان دادند


تهران - ایرنا - نمایندگان ایران با کسب 32 مدال رنگارنگ (11 طلا، 12 نقره و 9 برنز) به کار خود در بیست و ششمین دوره مسابقات جهانی هان‌مادانگ پایان دادند.
نمایندگان ایران با 32 مدال به کار خود پایان دادند
به گزارش خبرنگار ورزشی ایرنا، مسابقات جهانی هان مادانگ که با حضور ورزشکارانی از 62 کشور در 2 گروه مردان و زنان از روز شنبه در شهر «ججو» کره‌جنوبی آغاز شده بود، امروز (سه شنبه) به پایان رسید.
در پایان این رقابت ها، نمایندگان ایران در مسابقات جهانی هان مادانگ (رشته ای از تکواندو) موفق به کسب 11 مدال طلا، 12 نقره و 9 برنز شدند.
**اسامی مدال آوران ایران به شرح ذیل است:
**مدال طلا
سیده حمیده حسینی، نرجس شریفی، معصومه ده‌ملایی، زهرا خالقی، شروین خلیلی، امیرمهدی هاشم فیروز، شکوفه مدملیل، اکبر غفاری، جلال اقدم، بهنام محمدی و مهدی جمارانی

**مدال نقره
شیوا همایونی، نیان شاه محمدی، امین آرامش فر، پومسه ابداعی متشکل از اشکان مقدسی، حسین اسحاقیان، مصطفی جمالی، رضا بابایی و سجاد مهرابی، نرجس شریفی، شیوا همایونی، لیلا کشاورزی، شروین خلیلی، فرناز شیرازی عفیف، ابوالحسن شاهوردی، جلال اقدم و مجید نظم‌ده

**مدال برنز
زهرا خالقی، مریم ده‌ملایی، سیده حمیده حسینی، پیام جمارانی، شاهین ساعتچی، پومسه استاندارد متشکل از علی میرزاییان، کریم مقدم و عباس رضایی، کریم مقدم، محمد ربیع‌پور و پیام جمارانی
ورزشی**3783**9129

کومیته تیمی کاراته مردان ایران فینالیست مسابقات دانشجویان شد


تهران- ایرنا- کومیته تیمی مردان ایران موفق شد با شکست رقبای خود به فینال یازدهمین دوره رقابت‌های دانشجویان جهان راه یابد.
کومیته تیمی کاراته مردان ایران فینالیست مسابقات دانشجویان شد
به گزارش روز شنبه ایرنا از سایت فدراسیون کاراته، تیم کومیته کشورمان در یازدهمین دوره رقابت های دانشجویان جهان ابتدا 3 بر صفر تیم فرانسه را شکست داد، سپس 2 بر صفر از سد تیم مالزی گذشت و در نیمه نهایی موفق شد 3 بر صفر بر تیم لهستان غلبه کند و به فینال راه یابد.
تیم کومیته کشورمان برای کسب مدال طلا به مصاف تیم ژاپن خواهد رفت.
صالح اباذری، مهدی قراری زاده، یونس نوروزی، مهدی خدابخشی، مهدی رحیمی نژاد، میلاد بهمنی و محمد مهدی قاهری ترکیب کومیته تیمی ایران را در این رقابتها تشکیل می دهند.
رقابت های فینال و رده بندی اوزان مختلف کومیته (مبارزه) و کاتا (اجرای فرم) امروز شنبه برگزار خواهد شد.
رقابت‌های کاراته دانشجویان جهان از روز پنجشنبه 28 تیرماه در شهر کوبه ژاپن با حضور 239 کاراته کا از 33 کشور آغاز شده است.
ورزشی**9103**1584

بوکس لرستان در سایه بی توجهی فدراسیون


خرم آباد - ایرنا - لرستان در گذشته از قطب های اصلی بوکس کشور به شمار می آمد به طوری که تا همین چند سال پیش از 11 وزن تیم ملی جمهوری اسلامی ایران 9 وزن در اختیار بوکسورهای لرستانی بود اما امروز این رشته برای دستیابی به جایگاه اصلی خود نیازمند حمایت مسئولان است.
بوکس لرستان در سایه بی توجهی فدراسیون
به گزارش ایرنا، توانایی و استعداد ورزشکاران لرستان یکی از مهم ترین عوامل پیشرفت در رشته های مختلف ورزشی است که در این مورد بوکس را می توان سرآمد دیگر رشته ها دانست چرا که نخستین سهمیه المپیک بوکس تاریخ کشور را «مرتضی سپهوند» در وزن 64 کیلوگرم توانست در المپیک تابستانی 2008 پکن کسب کند.
سال ها می شود که دیگر نام بوکس لرستان بر سر زبان ها جاری نیست و شاید مهم ترین دلیل آن توجه نکردن مسئولان به ورزشکاران و این هیات ورزشی در استان است.
رییس کمیته مربیان بوکس لرستان در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: در سالیان گذشته لرستان قطب نخست قهرمانی بوکس در کشور بود و بسیاری از اعضای تیم ملی را ورزشکارانی از لرستان تشکیل می دادند اما پس از آن این ورزش با افت شدیدی مواجه شد و اکنون با جوانگرایی سعی در کسب موفقیت های گذشته داریم.
رحیم سپهوند افزود: فدراسیون بوکس در حق هیات بوکس لرستان اجحاف می کند و یکی از دلایل افت این رشته ورزشی در استان توجه نکردن فدراسیون است.
وی ادامه داد: در حالی فدراسیون سه سهمیه اعزامی به رقابت های جاکارتا در اندونزی را تعیین کرده است که باقر فرجی در 60 کیلوگرم و حسین طاهری در 75 کیلوگرم موفق به کسب عناوین نخست کشور شدند و تنها دلیل فدراسیون برای جایگزینی آنها نداشتن تجربه کافی عنوان شده است.
سپهوند گفت: این دو ورزشکار لرستانی نیاز به اردو و شرکت در رقابت های مختلف دارند اما فدراسیون کوتاهی می کند و سه ورزشکار دیگر به جای آنها به این مسابقات اعزام خواهد شد.
وی اعتقاد دارد که اعضای فدراسیون با رانت انتخاب شده اند و در حق 10 هزار ورزشکار بوکس در کشور اجحاف شده است.
سپهوند که خود مربی گری تیم ملی بوکس بزرگسالان را در سال 96 در کارنامه دارد افزود: با حق خوری فدراسیون نسبت به تیم ملی برخی از ورزشکاران این رشته ورزشی سرخورده شده اند.
دارنده عناوین قهرمانی کشوری در ادامه اضافه کرد: به دلیل توجه نکردن فدراسون بوکس به ورزش لرستان مسابقات منطقه ای را تحریم کرده ایم چرا که در این مسابقات حق ورزشکاران لرستانی از بین می رود.
وی همچنین گفت: سال گذشته در رده جوانان تنها با پنج سهمیه در مسابقات کشوری همدان نایب قهرمان شدیم و در بزرگسالان در سنندج با چهار سهمیه، سه نشان برنز کسب کرده و در حالی به مقام هفتم رسیدیم که حق یک ورزشکار لرستانی را نادیده گرفتند.
رییس کمیته فنی بوکس لرستان نیز در این زمینه اظهار داشت: هیات بوکس استان از افراد کاردان تشکیل شده و از فساد جلوگیری می کند و اگر می بینید بوکس لرستان جایگاه گذشته خود را ندارد تنها به دلیل ورود افرادی در فدراسیون است که تخصص کافی ندارند.
مرتضی سپهوند با بیان اینکه با تلاش بسیار سعی در برگرداندن جایگاه اصلی بوکس لرستان داریم افزود: هیات بوکس استان را با 30 میلیون ریال بدهی سال گذشته زمانی تحویل گرفتیم که مخروبه ای بیش نبود.
وی ادامه داد: تمام آرزوی من نتیجه گرفتن تیم ملی در مسابقات جاکارتای اندونزی است اما با اجحاف از سوی فدراسیون امیدی به کسب نتیجه نداریم.
وی گفت: ورزشکاران لرستانی که در اردوهای انتخابی تیم ملی همگی موفق به کسب مقام نخست شده اند برای اعزام به رقابت های بین المللی نادیده گرفته شده اند.
سپهوند بیان کرد: در آیین تجلیل از قهرمانان که توسط رییس جمهوری صورت گرفت، من از سوی فدراسیون بوکس دعوت نشدم و هفت سکه اهدایی را دریافت نکردم.
به گفته وی، تنها دلیل دشمنی فدراسیون با هیات بوکس لرستان حمایت از «روح الله حسینی» است.
روح الله حسینی نایب رئیس فدراسیون بوکس کشور یکی از نامزدهای ریاست فدراسیون بود که در انتخابات ریاست فدراسبون بوکس که دیماه 96 برگزار شد نتوانست رای لازم را کسب کند.
سپهوند ادامه داد: ورزشکاران لرستانی بدنه بوکس کشور هستند و اگر شخصی در سمت ریاست می ایستد تنها با تلاش های بسیار این ورزشکاران است.
رییس هیات بوکس لرستان نیز در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بوکس در لرستان از پیشینه خوبی برخوردار است و اکنون بزرگسالان با 20 پله صعود و جوانان با 10 پله صعود در بین استان های کشور توانسته اند قدری به جایگاه اصلی خود نزدیک شوند.
علی مهرابی نژاد افزود: افرادی بوکس لرستان را به زنگ خطر تبدیل کرده اند و انتظار ما از مسئولان استانی و فدراسیون حمایت است.
وی بیان کرد: لرستان از بهترین ورزشکاران و مربیان بهره می برد و می توانیم با کمی توجه به این ورزشکاران مانند گذشته جزو برترین ها شویم.
او بیان کرد: انتقاد من از فدراسیون بوکس این است، چرا باید بازنده های اردوی انتخابی تیم ملی را به مسابقات بین المللی اعزام کند، این در حالی است که ورزشکاران لرستانی توانسته بودند عناوین نخست را به خود اختصاص دهند.
مهرابی نژاد افزود: افرادی که مخالف بوکس لرستان هستند تنها به منافع شخصی خود می اندیشند و باید بگویم در هیات بوکس هیچ گونه اختیارات مدیریتی نداریم و از سوی مسئولینی که قدرت را در دست دارند، مزاحمت ایجاد می شود.
وی موتور محرک بوکس لرستان را برادران سپهوند دانست و تاکید کرد: عدالت باید بین شهرستان های استان برقرار شود و توزیع قدرت بر اساس شایسته سالاری صورت گیرد.
رییس هیات بوکس لرستان افزود: خانه بوکس استان در شان ورزشکاران نیست، این خانه مهد پرورش ورزشکاران بوکس بوده و باید به کمبودهای آن رسیدگی شود.
مهرابی نژاد ادامه داد: در صورت حمایت مسئولان می توانیم دوباره به قطب بوکس کشور تبدیل شویم و میزبان رقابت های مختلف کشوری و بین المللی شویم.
وی اظهار داشت: در استان لرستان اکنون 20 باشگاه ورزشی و 700 ورزشکار سازمان یافته در رشته بوکس فعالیت می کنند.
وی حمایت از بوکس لرستان برای کسب سهمیه المپیک 2020 را ضروری دانست.
مدیرکل ورزش و جوانان لرستان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همواره از همه هیات های ورزشی استان حمایت می کنیم و از حمایت های خود دریغ نخواهیم کرد.
«علی یاور عزیزپور» بوکس لرستان را به دلیل معرفی نفرات برتر کشوری جزو برترین رشته های ورزشی استان عنوان کرد و گفت: در صورت رضایت مندی ورزشکاران می توانیم خدمات بهتری را ارایه دهیم و باید جامعه بوکس استان برای موفقیت این رشته ورزشی تلاش کند.
وی بیان کرد: تاکنون گزارشی مبنی بر اینکه فدراسیون نفرات برتر را کنار گذاشته و نفرات دیگری را برای اعزام به مسابقات بین المللی جایگزین کرده است به اداره ورزش استان نرسیده و در صورت صحت این موضوع مراتب را از طریق فدراسیون پیگیری خواهیم کرد.
وی ادامه داد: بعید می دانم رییس فدراسیون بخواهد منبع تولید بازیکن خود را از دست دهد.
عزیزپور گفت: رییس فدراسیون بوکس همه مشکلات و مسایل مربوط به هیات بوکس لرستان را در نظر گرفته و قرار است مجمع فوق العاده با حضور وی برگراز شود که در صورت رای اعتماد دوباره به رییس هیات بوکس استان، ابقا می شود.
3210/6060

مسابقات بوکس دانشجویان کشور با معرفی نفرات برتر پایان یافت


ارومیه- ایرنا- سرپرست فنی مسابقات بوکس دانشجویان کشور و انتخابی تیم ملی گفت: این رقابت که به میزبانی دانشکده فنی و حرفه ای شهید قاضی طباطبایی ارومیه برگزار شد با معرفی قهرمانان اوزان دهگانه به کار خود پایان داد.
مسابقات بوکس دانشجویان کشور با معرفی نفرات برتر پایان یافت
حمیدرضا قبایی زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در چهارمین و آخرین روز از این پیکارها 20 بوکسور با انجام 10 مبارزه به میدان رفتند.
رییس کمیته مسابقات فدراسیون بوکس بیان کرد: در وزن 49 کیلوگرم مهدی حبیبی از کرمانشاه، در وزن 52 کیلوگرم امین محمدزاده از مازندران، در 56 کیلوگرم محمدجاسم یاراحمدزهی از سیستان و بلوچستان، در وزن 60 کیلوگرم محمد کمالی از زنجان و در وزن 64 کیلوگرم مسلم مقصودی از سیستان و بلوچستان با غلبه بر حریفان به مقام قهرمانی رسیدند.
وی ادامه داد: همچنین در وزن 69 کیلوگرم سید دانا اسماعیل زاده از کردستان، در وزن 75 کیلوگرم محمدعلی نجفی از کرمانشاه، در وزن 81 کیلوگرم حسین دانشور از آذربایجان غربی، در وزن 91 کیلوگرم محمد عزیزی از آذربایجان غربی و در وزن به اضافه 91 کیلوگرم سینا مقیاسی از لرستان قهرمانان پنج وزن بعدی شناخته شدند.
وی با بیان اینکه 12 داور ملی و بین المللی قضاوت این مسابقات را بر عهده داشتند، اضافه کرد: حضور دانشجویان قهرمان و ملی پوش بار فنی و کیفی این دوره از رقابت ها را افزایش داده بود.
وی میزبانی این دوره از رقابت ها را خوب ارزیابی کرد و افزود: اعضای کمیته فنی تیم ملی نیز برای انتخاب نفرات برتر و دعوت از قهرمانان به اردوی تیم ملی دانشجویان در سالن حاضر بودند و برای حضوری قدرتمند در مسابقات جهانی 2018 روسیه (شهریور ماه) از هم اکنون برنامه ریزی می کنند.
به گزارش ایرنا مسابقات بوکس دانشجویان کشور و انتخابی تیم ملی با حضور 92 ورزشکار از 28 استان سراسر کشور از 25 تا 29 تیر در سالن دانشکده فنی و حرفه ای شهید قاضی طباطبایی ارومیه برگزار شد.
مراسم اختتامیه و اهدای مدال ها با حضور دبیر فدراسیون، رییس دانشکده قاضی طباطبایی ارومیه، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی و رییس هیات بوکس استان انجام شد.
3072/7156

ووشوکار سیستان و بلوچستان با مدال جهانی به زاهدان بازگشت


زاهدان- ایرنا- یاسین شهرکی ووشوکار نوجوان مدال آور برنز رقابت های جهانی برزیل بامداد امروز جمعه وارد زاهدان شد و مورد استقبال مسوولان و ورزشکاران سیستان و بلوچستان، خانواده و علاقه مندان به ورزش قرار گرفت.
ووشوکار سیستان و بلوچستان با مدال جهانی به زاهدان بازگشت
رئیس هیات ووشو سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هفتمین دوره رقابت های ووشوی قهرمانی جوانان جهان از اواخر تیر امسال با حضور 400 ووشوکار از 45 کشور به میزبانی برزیل در شهر برازیلیا برگزار شد.
عباس شیبک افزود: شهرکی ووشوکار موفق سیستان و بلوچستان در این دوره از رقابت ها در وزن 42 کیلوگرم ساندای نوجوانان موفق به کسب عنوان سوم جهان شد.
شیبک کسب سه دوره عنوان قهرمانی کشور را از جمله موفقیت های این ووشوکار سیستان و بلوچستان ذکر کرد.
رئیس هیات ووشو سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: ووشو به عنوان یکی از رشته های ورزشی پرطرفدار توانسته با فعالیت در بیشتر شهرستان های این استان بیش از سه هزار ورزشکار را جذب کند.
به گزارش ایرنا هم اینک 70 هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب بیش از 50 هیات استانی و 500 هیات شهرستانی در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.
7316** 6081
>