جام قهرمانی رقابتهای حذفی در دستان تنیسورهای کرمان موتور


کیش - ایرنا - آخرین روز رقابت های تنیس روز زمین جام حذفی تنیس باشگاهها و دسته جات آزاد کشور امروز سه شنبه به میزبانی مجموعه ورزشی المپیک کیش و با قهرمانی تیم کرمان موتور برگزار شد.
جام قهرمانی رقابتهای حذفی در دستان تنیسورهای کرمان موتور
به گزارش ایرنا ، رقابتهای تنیس جام حذفی آقایان با برگزاری دیدار فینال این بازیها بین تیم های بانک حکمت ایرانیان و کرمان موتور تهران برای کسب عنوان قهرمانی در جزیره کیش پایان یافت.
امروز و در آخرین روز این بازیها که 10 روز به طول انجامید ، در نخستین دیدار بخش انفرادی شاهین خالدان از تیم کرمان موتور تهران با نتیجه 2 بر صفر مقابل دیوید سانتزا از تیم بانک حکمت ایرانیان به پیروزی رسید .
در دومین مسابقه بخش انفرادی نیز انوشا شاهقلی با نتیجه 2 برصفر حسام یزدی را برد تا دیدار 2 نفره تکلیف تیم قهرمان را مشخص کند.
در بازی 2 نفره نیز تیم شاهقلی و سانتزا از کرمان موتور توانستند با نتیجه 2 بر صفر تیم 2 نفره خالدان و سوری از بانک حکمت را شکست دهند و با بدست آمدن این نتیجه و در مجموع با امتیاز 2 بر یک به سود تیم کرمان موتور تهران پیروز این دیدار شد و تیم بانک حکمت ایرانیان نیز در جایگاه دوم ایستاد.
به این ترتیب با معرفی تیم های برتر مراسم اختتامیه مسابقات شامکاه سه شنبه با حضور مسئولان فدراسیون تنیس، سازمان لیگ تنیس کشور، مسئولان ورزش کیش، نمایندگان تیم های حاضر و جمعی از خانواده تنیس برگزار و با اهداء جام قهرمانی از تیم برتر تقدیر شد.
در این دوره از مسابقات 82 تیم حضور داشتند و تیم های حاضر از 14 لغایت 25 بهمن ماه در مجموعه ورزشی المپیک کیش به مصاف یکدیگر رفتند.
سرداوری این مسابقات بر عهده سینا ابراهیمیان داور نشان سفید کشورمان بود .
جزیره کیش با مساحت 91.5 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 40 هزار نفر در 18 کلیومتری کرانه جنوبی ایران در محدوده شمالی آب های نیلگون خلیج فارس واقع است و از نظر تقسیم بندی سیاسی و اداری کشور، در محدوده استان هرمزگان و شهرستان بندر لنگه قرار دارد.
6993* تنظیم و انتشار: اکبر بهاروند

تیم جوانان تنیس روی میز ایران به مدال برنز دست یافت


تهران- ایرنا- تیم تنیس روی میز جوانان ایران پس از 60 سال با پذیرش شکست برابر هند، به مدال برنز مشترک دست یافت.
تیم جوانان تنیس روی میز ایران به مدال برنز دست یافت
به گزارش ایرنا، تیم تنیس روی میز جوانان ایران که صبح امروز (سه شنبه) با پیروزی برابر کره جنوبی شگفتی ساز شده بود، عصر امروز برابر هند حریف سنتی و دیرینه خود سه بر یک دیدار نیمه نهایی را واگذار کرد.
کسب مدال برنز توسط ایران در رشته تنیس روی میز که به طور سنتی در اختیار چشم بادامی ها بوده، نتیجه تلاش های سال های اخیر و سرمایه گذاری بر روی نسل جدیدی از بازیکنان است.
بنا بر اعلام کمیته برگزاری مسابقات کنفدراسیون آسیا، فردا پس از انجام رقابت های فینال بخش تیمی مسابقات انفرادی شروع خواهد شد.
تیم های تنیس روی میز نوجوانان و جوانان ایران با ترکیبی متشکل از 12 بازیکن در هر دو رده سنی نوجوانان و جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرده اند.
مسابقات تنیس روی میز قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا در سال جاری میلادی، طی روزهای 22 تا 27 مردادماه به میزبانی میانمار در حال برگزاری است.
ورزشی**9129**1368

2 تنیسور نونهال ارومیه ای در کمپ بین المللی آسیا حضور دارند


ارومیه- ایرنا- دبیر هیات تنیس آذربایجان غربی گفت: «رومینا زینالی» و «امیرحسین آرمیون» 2 تنیسور نونهال ارومیه ای با دعوت فدراسیون ایران در کمپ بین المللی تنیس زیر 14 سال آسیا حضور دارند.
2 تنیسور نونهال ارومیه ای در کمپ بین المللی آسیا حضور دارند
حسین زرطلب روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این ورزشکاران از 24 تا 31 تیر ماه در یک اردو به میزبانی فدراسیون ایران و با حضور بازیکنانی از کشورهای لبنان، سوریه، عراق، ترکمنستان و ایران حضور دارند.
وی بیان کرد: حضور تنیس بازان ایرانی در این کمپ بین المللی که با سرمربی گری سید امیر برقعی به عنوان مدیر توسعه تنیس غرب آسیا انجام می شود، گام موثری برای آشنایی ورزشکاران نونهال با آخرین دست آوردهای تمرینی و متد آموزشی دنیاست.
زرطلب با اشاره به اینکه مربیانی از کشورهای ایران، ترکمنستان، لبنان، سوریه و عراق در این کمپ حضور دارند، گفت: یونس طلاور، امیر رضا آرمیون، امیر محمد کردی و امیر رضا کردی در بخش پسران و یاسمن روحانی، رومینا زینالی و درسا چراغی در بخش دختران ورزشکاران ایرانی حاضر در این تمرین ها هستند.
وی با اشاره به اینکه مدیریت کمپ را قاسم کردی بر عهده دارد، ادامه داد: تنیس بازان حاضر در 2 نوبت صبح و عصر به انجام تمرین های حرفه ای می پردازند.
به گزارش ایرنا آذربایجان غربی و شهر ارومیه از جمله استان های مطرح در رشته تنیس کشور به شمار می رود به طوری که مسابقات تنیس بین المللی دختران و پسران در رده جوانان زیر نظر فدراسیون جهانی تنیس و به میزبانی هیات تنیس آذربایجان غربی طی شهریور سال 1395 در میادین تنیس مجموعه ورزشی شهید باکری ارومیه برگزار شد.
تیر ماه جاری «امیررضا آرمیون» بازیکن نونهال اهل ارومیه موفق به کسب مقام سوم مسابقات تور بین المللی آسیا و مدال نقره مسابقات جایزه بزرگ آزادی تهران در رده سنی زیر 14 سال شد.
آرمیون اوایل تیر امسال نیز مدال طلای مسابقات قهرمانی زیر 14 سال ایران به میزبانی قزوین را کسب کرد.
شهرزاد بانی سعید دیگر تنیسور جوان ارومیه ای نیز موفق شد برای نخستین بار در تاریخ ورزش کشور سهمیه حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا را به دست آورد.
7156/3072

قهرمانان مسابقات فریزبی همدان معرفی شدند


همدان- ایرنا- دبیر هیات ورزش های همگانی استان همدان گفت: نفرات برتر مسابقات فریزبی بانوان استان همدان با انجام یک دوره مسابقه معرفی شدند.
قهرمانان مسابقات فریزبی همدان معرفی شدند
عباس سعیدیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در این پیکارها 30 ورزشکار در رشته های مختلف فریزبی با هم رقابت کردند اظهار داشت:
در این مسابقات و در ماده مسافت فاطمه اکبری قهرمان شد، زهرا اسکندری و خانم نفیسه انصاری به ترتیب دوم و سوم شدند.
وی افزود: در ماده دقت فاطمه اکبری قهرمان شد، زهرا اسکندری و ریحانه بهرامی دوم مشترک را کسب کردند و فهیمه انصاری، خانم نفیسه انصاری و خانم فاطمه خانی نیز عنوان سوم مشترک را به دست آوردند.
سعیدیان خاطرنشان کرد: در ماده TRC نفیسه انصاری اول شد و شکرانه بهرخ در جای دوم ایستاد و در ماده MTA فهمیه انصاری در جای نخست ایستاد، فاطمه اکبری دوم شد و شکرانه بهرخ نیز عنوان سوم را کسب کرد.
وی یادآور شد: در ماده SCF شکرانه بهرخ به مقام قهرمانی دست یافت، فاطمه انصاری دوم شد و فاطمه اکبری نیز بر جایگاه سوم ایستاد.
وی اضافه کرد: در مجموع پنج آیتم نیز فاطمه اکبری عنوان نخست را به دست آورد، فهیمه انصاری و خانم شکرانه بهرخ دوم مشترک را کسب کردند و نفیسه انصاری نیز سوم شد.
وی افزود: در بخش حفظ دیسک نیز باشگاه درخشان الف قهرمان شد، باشگاه درخشان ب عنوان دوم را کسب کرد و باشگاه باور نیز بر جایگاه سوم ایستاد.
فریزبی یک بشقاب لبه دار پلاستیکی با ضخامت 2.5 سانتی متر و قطر 27 سانتی متر است.
تمرین رشته فریزبی به طور رسمی، از ابتدای آذرماه سال 1390 زیر نظر هیات ورزش های همگانی همدان آغاز شد و هم اکنون حدود یکصد نفر در این ورزش فعالیت دارند.
این رشته ورزشی دارای رقابت های جهانی بوده و هم اکنون دارای ماده های فریزبی آلتیمیت، فریزبی گلف، حرکات نمایشی انفرادی با فریزبی است.
7520/2087

25 مسجد قم دارای میز استاندارد تنیس روی میز است


قم - ایرنا - رئیس هیات تنیس روی میز قم گفت: سال گذشته 25 میز استاندارد به مساجد قم اهداء شد که این امر در راستای طرح تجهیز این امکان مذهبی به وسائل ورزشی می باشد.
محمد عموئیان روز چهارشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: دراین راستا با تکمیل نصب 120 میز شیشه ای استاندارد در پارک های قم تا یک ماه آینده نیز ، تعداد میزهای استاندارد تنیس استان به حدود یکهزار میز افزایش می یابد.
وی با اشاره به امضای تفاهم نامه میان این هیات ورزشی و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم گفت: بر اساس این تفاهم نامه مراحل نصب 120 میز شیشه ای در تمامی پارک های استان از دو هفته پیش آغاز و این روند تا یک ماه ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به کسب رتبه نخست استان در شاخص توسعه همگانی توسط هیات تنیس روی میز در سال 96 ادامه داد: با توجه به الزامی بودن فعالیت رشته تنیس روی میز از پایه پنجم ابتدایی تا دبیرستان، با همت آموزش و پروش استان تمام 635 ساختمان آموزشی قم حداقل دارای یک میز استاندارد تنیس هستند.
رئیس هیات تنیس روی میز قم بابیان اینکه هم اکنون 80 میزاستاندارد تنیس در پارک های استان موجود و با استقبال گسترده همشهریان مواجه شده است گفت: با اتمام نصب میزهای جدید تنیس تا یک ماه دیگر تعداد میزهای تنیس نصب شده در پارک های قم به 200 عدد افزایش می یابد ضمن اینکه هیچ پارکی در استان وجود نخواهد داشت که حداقل یک میز استاندارد در آن نصب نشده باشد.
عموئیان یکی از طرح های این هیات ورزشی را نصب ایستگاه های ورزشی در تعطیلات نوروز در پارک های قم ذکرکرد و ادامه داد: هیات تنیس روی میز استان برای چهارمین سال متوالی در ایام نوروز امسال نیز در پنج نقطه قم ایستگاه ورزش همگانی با 20 میز تنیس برای تفریح و ورزش همشهریان و مهمانان نوروزی احداث و مورد استقبال قرار گرفت.
وی اضافه کرد: 400 ورزشکار آقا و 150 ورزشکار خانم به صورت حرفه ای در رشته تنیس روی میز قم فعالیت می کند ضمن اینکه در بخش همگانی بیش از 2 هزار ورزشکار آقا و یکهزار ورزشکار خانم در این استان فعال است.
وی برگزاری منظم لیگ استانی را از جمله شاخص های هیات تنیس روی میز استان برشمرد و اظهار داشت: لیگ استانی در شهریور و اسفندماه هر سال در مقطع های سنی نونهالان، نوجوانان- جوانان و بزرگسالان برگزار می شود که ضمن ایجاد انگیزه و آماده نگهداشتن ورزشکاران موجب شناسایی استعدادهای برتر در این رشته می شود.
عموئیان با اشاره به حضور پررنگ قم در لیگ های کشوری تنیس روی میز ادامه داد: سال گذشته 6 تیم از جمله یک تیم بانوان و پنج تیم آقایان از قم در لیگ های مختلف مسابقات کشوری تنیس روی میز حضور داشتند که کسب مقام قهرمانی تیم نوجوانان- جوانان آکادمی قائمی قم در مسابقات دسته یک کشور با شرکت 25 تیم، موفق ترین عملکرد را در این زمینه داشته است.
رئیس هیات تنیس روی میز قم ، با بیان اینکه تنیس روی میز این استان در کشور رتبه دهم و در توسعه همگانی ورزش تنیس روی میز جزو سه استان برتر کشور است گفت: از جمله موفقیت های تنیس قم در سال 96، کسب مدال طلای مسابقات بین المللی تنیس روی میز آسیای میانه در قزاقستان توسط محمدمعین منتظری و همچنین عضویت 2 ورزشکار قم در تیم ملی نوجوانان و جوانان اعزامی به مسابقات بین المللی جام فجر در قزوین بوده است.
وی با اشاره به وجود بیش از 30 مربی و 20 داور فعال در رشته تنیس روی میز در قم گفت: از جمله افتخارات تنیس روی میز قم دارا بودن 2 مربی و 4 داور بین المللی است ضمن اینکه 2 مربی آقا و خانم قمی مسئولیت کادر فنی تیم های ملی نونهالان در بخش پسران و دختران را به عهده دارند.
عموئیان با بیان اینکه قم در مردادماه امسال میزبان برگزرای مسابقات قهرمانی نونهالان کشور در بخش دختران و پسران خواهد بود، ادامه داد: مسابقات قهرمانی تنیس روی میز نونهالان پسر روز یکم و دوم مرداد ماه و مسابقات قهرمانی تنیس روی میز نونهالان دختر در روزهای سوم، چهارم و پنجم در قم برگزار می شود.
رئیس هیات تنیس روی میز قم، با اشاره به تجلیل از قهرمانان قم در رقابت های مختلف کشوری در سال 96 با حضور رئیس فدارسیون تنیس روی میز کشور در روز گذشته(پنجم تیر) گفت: در این مراسم از 22 تن از مربیان و داوران برتر و همچنین 30 بازیکن قهرمان که در مسابقات ملی و بین المللی سال گذشته موفق به کسب مدال شده بودند، تقدیر شد.
7404/ 6133/

تنیسور مراغه ای در کمتر از یک هفته سه مدال کشوری گرفت


مراغه - ایرنا - رئیس هیات تنیس مراغه گفت: سارا اصل رسولی تنیسور 11 ساله مراغه ای با کسب مقام سوم کشوری در قزوین و مقام دوم و سوم کشوری در ساری در کمتر از یک هفته سه مدال کشوری کسب کرد.
تنیسور مراغه ای در کمتر از یک هفته سه مدال کشوری گرفت
مرتضی اصل رسولی روز یک شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این تنیسور پس از یک هفته از کسب مقام سوم کشوری در قزوین توانست با شرکت در مسابقات کشوری ساری در رده سنی زیر 12 مقام دوم و در رده سنی زیر 14 مقام سوم کشوری را کسب کند.
وی افزود: این مسابقات در رده های سنی زیر 10 ، 12 و 14 سال برگزار شد.
وی اضافه کرد: در رده سنی زیر 12 و 14 سال 64 تنیسور از استان های مختلف کشور به مدت پنج روز از 5 تیر تا 9 تیرماه جاری در ساری با هم به رقابت پرداختند.
وی افزود: این تنیسور نخستین تنیسور تاریخ آذربایجان شرقی است که توانسته سه سال متوالی برای استان مدال آوری کند.
سارا اصل رسولی تنیسور 11 ساله مراغه ای ، مقام اول کشوری در سال 95 و نیز مقام سوم کشوری در سال 96 را در کارنامه دارد.
6 هزار و 200 ورزشکار سازمان یافته در قالب 88 هیات ورزشی در شهرستان مراغه فعالیت می کنند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/9880
>