پایان رقابت های طناب کشی کارمندان کشور در قزوین


قزوین-ایرنا- رقابت های طناب کشی کارمندان مرد کشور سه شنبه شب با شناخت تیم های برتر در قزوین پایان یافت.
پایان رقابت های طناب کشی کارمندان کشور در قزوین
به گزارش ایرنا، در این رقابت ها با حضور تیم هایی از 24 استان کشور در سالن ورزشی شهید سرلشگر عباس بابایی قزوین با یکدیگر به رقابت پرداختند.
208 ورزشکار کارمند در این مسابقات حضور پیدا کردند.
در پایان این رقابت ها سازمان آتش نشانی استان گیلان مقام نخست را به خود اختصاص داد و مدیریت شعب بانک ملّت استان کرمان در جای دوم ایستاد و اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان نیز مقام سوم را کسب کرد.
6101*3013
خبرنگار: هادی درزی رامندی**انتشار: رضا اولادی

قهرمانی ایران در مسابقات ارتش های جهان دور از انتظار نیست


نوشهر - ایرنا - سرپرست تیم غواصی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با توجه به درخشش تیم غواصی ایران در رقابت های سه روز گذشته گفت: قهرمانی تیم ایران در مسابقات بین المللی غواصی عمق ارتش های جهان دور از انتظار نیست.
قهرمانی ایران در مسابقات ارتش های جهان دور از انتظار نیست
ناخدا دوم حسین اکبر زاده روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : با توجه به عملکرد مطلوب تیم غواصی ایران در سه روز گذشته مسابقات و ثبت 2 رکورد جدید در مرحله «عبور از میدان موانع » و « امداد و نجات غواص مصدوم » یک گام به قهرمانی این دوره از نزدیکتر شده است.
وی گفت : در روز سوم این رقابت ها اعضای پنج تیم شرکت کننده هر کدام براساس برنامه زمانبندی این مسابقات پنج مرحله را انجام دادند.
ناخدا اکبر زاده اظهار داشت : تیم غواصی ایران توانست در مرحله فلنچ (برقراری اتصالات لوله ها در زیر آب) با تلاش و دقت زمان خوبی را ثبت کند و در مقابل تیم روسیه به عنوان رقیب تیم ایران در مرحله برش و جوشکاری با وجود ثبت زمان خوب نتوانست به صورت کامل این مرحله را انجام دهد.
سرپرست تیم غواصی نیروی دریایی ارتش ایران با اشاره به عملکرد درخشان این تیم در این دوره افزود : تیم ایران برای کسب موفقیت در مسابقات بین المللی ارتش های جهان 2018 برنامه ریزی خاصی داشت و طی هفت ماه اردو در جنوب و شمال کشور و در گرما و سرما تلاش کرد.
چهارمین دوره مسابقات ارتش های جهان و سومین دوره مسابقات غواصی عمق برای نخستین بار در جمهوری اسلامی ایران در سواحل نوشهر با حضور بیش از یکصد شرکت کننده از ارتش های جهان در قالب پنج تیم از کشورهای آفریقای جنوبی ، ونزوئلا ، روسیه ، سوریه و ایران در حال برگزاری است.
شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات در هفت آیتم غواصی عمق از جمله میدان موانع، جوشکاری و برشکاری زیرآب، فلنچ(برقراری اتصالات لوله ها در زیر آب) ، نجات زیر دریایی و کشتی مغروق، کار در فضای بسته و امداد و نجات غواص (Cpr) رقابت می کنند.
نمایندگانی از کشورهای چین، اندونزی، آذربایجان و قزاقستان ناظر این دوره از مسابقات در رشته غواصی عمق در نوشهر هستند.
بازی های بین المللی ارتش های جهان امسال در 28 رشته ورزشی به صورت همزمان در 7 کشور روسیه، چین، ایران، قزاقستان، آذربایجان، بلاروس و ارمنستان در رشته های مختلف برگزار می شود.
در 2 دوره گذشته مسابقات غواصی عمق تیم ایران به مقام نایب قهرمانی و تیم روسیه به قهرمانی دست یافته بود.
1295/ 1602/1654

بیلیارد ایران در المپیک 2024 صاحب مدال می شود


شهرکرد - ایرنا - نایب رئیس کنفدراسیون بیلیارد آسیا گفت: با توجه به پیشرفت های ایران در رشته بیلیارد، چنانچه حضور این رشته در بازیهای المپیک 2024 پاریس در بخش رقابتی مورد تایید مسئولان کمیته بین المللی المپیک (IOC) قرار بگیرد، بدون شک نمایندگان کشورمان صاحب مدال خواهند شد.
بیلیارد ایران در المپیک 2024 صاحب مدال می شود
هاشم اسکندری روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: رشته ورزشی بیلیارد ایران به صورت 100 درصدی در المپیک 2024 پاریس فرانسه حضور خواهد یافت.
وی گفت: رشته بیلیارد در المپیک به روی سکو خواهد رفت، زیرا اکنون ورزشکاران ایرانی در رنکینگ های جهانی رتبه دوم و در بخش بانوان رتبه نهم را دارند.
رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس اعلام کرد: مسابقات جام ستارگان بیلیارد در شهریور ماه امسال از سوی این کمیته برگزار خواهد شد.
وی در خصوص برنامه های آتی این فدراسیون نیز گفت: فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس در شهریور ماه امسال جشنواره بزرگ ورزش های بیلیاردی را در رده سنی مختلف آقایان و خانم ها برگزار می کند.
اسکندری در پاسخ به این پرسش ایرنا که برای تجهیز سالن های بولینگ چه برنامه های دارد، افزود: پس از سال ها با حمایت وزیر ورزش و جوانان آکادمی بولینگ در مرداد ماه راه اندازی می شود.
رئس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس همچنین در پاسخ به این سوال که برخی از منتقدان رشته ورزشی بیلیارد را رشته ثروتمندان و لردها می دانند، افزود: متاسفانه در برخی موارد شایع شده که این ورزش لردهاست، درحالی که این درست نیست، زیرا قهرمانان جهان از ثروتمندان نبوده اند.
وی تصریح کرد: این دلیلی ندارد که اگر یک فرد ثروتمند در خانه خود توپ فوتبال داشته باشد، پس به او بگویند فوتبال فقط بازی ثروتمندان است.
اسکندری اظهار داشت: هزینه های موجود این رشته ورزشی از بسیاری ورزش های دیگر کمتر است.
رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس در خصوص واردات ابزار این رشته ورزشی با توجه به افزایش قیمت دلار افزود: امید است با تخصیص به موقع ارز، بتوان آکادمی های رشته بیلیارد را در استانها تجهیز کرد.
وی در خصوص همگانی کردن این رشته در کشور نیز گفت: هم اکنون رشته ورزشی بولس از سوی این فدراسیون در حال همگانی شدن است و در سالهای آینده پارک های کشور به این رشته مجهز می شود.
اسکندری با رد ادعای برخی که مدعی وجود شرط بندی در این رشته هستند، افزود: به هیچ عنوان این مساله وجود ندارد، زیرا هر رشته ای که در حال پویا شدن است، مسائل حاشیه ای آن هم پررنگ می شود.
به گزارش ایرنا، رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس کشور برای شرکت در آیین اختتامیه مسابقات رنکینگ ناین بال به شهرکرد سفر کرده بود.
مسابقات ناین بال قهرمانی کشور در مرحله نخست با حضور 160 ورزشکار از سراسر ایران برگزار شد که سیدرحیم معین السادات از مازندران قهرمان این رشته شد.
بیست و هشتمین رنکینگ کشوری ناین بال آقایان با حضور ورزشکاران فارس، تهران، اصفهان، بوشهر، چهارمحال وبختیاری، خراسان رضوی، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، کردستان، کرمانشاه، گیلان، همدان، لرستان، مازندران و مرکزی برگزار شد.
رشته ورزشی ناین بال یا 9 توپ (NINE BALL) با 9 توپ بر روی یک میز برگزار می شود که شماره توپ ها از یک تا 9 و کیوبال (توپ سفید) است.
هر بازیکن باید اول به توپی که پایین ترین شماره را در روی میز دارد ضربه بزند و پس از ضربه اول به پایین ترین شماره چنانچه توپ دیگری نیز وارد پاکت شود، مورد قبول است.
2097/6021

مدیر عامل صندوق حمایت از قهرمانان منصوب شد


تهران -ایرنا - وزیر ورزش و جوانان در حکمی «سیدمصطفی ابطحی» را به عنوان مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور منصوب کرد.
مدیر عامل صندوق حمایت از قهرمانان منصوب شد
به گزارش ایرنا از وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در حکم انتصاب خود برای سیدمصطفی ابطحی آورده است:
به استناد صورت جلسه هیات مدیره صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور و با عنایت به تعهد تخصص و تجربه جنابعالی به موجب این حکم به عنوان «مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور » منصوب می شوید.
در ادامه حکم وزیر ورزش آمده است: امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری از ظرفیت های قانونی مطابق با اهداف و وظایف مندرج در اساسنامه صندوق و با هماهنگی سایر اعضای هیات مدیره موفق و موید باشید.
پیش از این «محمد خرم » به مدت 7 ماه مدیرعاملی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور را برعهده داشت.
ورزشی ** 1528 **9129

13 بازیکن به اردوی تیم ملی راگبی دعوت شدند


تهران - ایرنا - پس از برگزاری نخستین اردوی تیم ملی راگبی هفت نفره در کرمان، سرمربی تیم ملی 13 بازیکن را برای برگزاری مرحله دوم اردوی آماده سازی دعوت کرد.
13 بازیکن به اردوی تیم ملی راگبی دعوت شدند
به گزارش روز شنبه ایرنا از انجمن راگبی، مرحله نخست اردوی تیم ملی راگبی هفت نفره با حضور 16 بازیکن از 19 تیر در کرمان برگزار شد.
تیم ملی راگبی هفت نفره خود را برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا که از 11 مرداد در سنگاپور آغاز خواهد شد، آماده می کند.
«مرتضی رسولی» سرمربی تیم ملی 13 بازیکن شامل مهدی گلناری، افشین سراجی، عباس رسول زاده، علی صالحی، قادر زارع، مصطفی قدسیان، امید زارع، غلام شاه حسینی، مجید بختیاری، فرشاد طاهری، علی یاقوتی، مرتضی اسکندری و پوریا رجبی را به مرحله دوم اردوی تیم ملی دعوت کرد.
تمرینات تیم ملی راگبی هفت نفره در زمین شمار چهار مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد.
ورزشی**1067**1584

یک گلستانی سرمربی تیم ملی فوتوالی هندوستان شد


گرگان - ایرنا - رییس هیات ورزش های روستایی و بازی های بومی محلی گلستان گفت: یک گلستانی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتوالی کشور هندوستان معرفی شده است.
یک گلستانی سرمربی تیم ملی فوتوالی هندوستان شد
رضا محمدخانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: 'ابوذر قربانی' کاپیتان پیشین تیم ملی فوتوالی ایران و یکی از برترین بازیکنان آسیا هم اینک هدایت تیم ملی فوتوالی هندوستان را برعهده گرفته است.
وی عنوان کرد: قربانی تیم ملی هندوستان را در رقابت های جام ملت های آسیا در کشور تایلند هدایت کرده و با کسب نتایج مطلوب، قرارداد طرفین قابل تمدید برای بازی های قهرمانی جنوب آسیا در کشور نپال نیز خواهد بود.
به گفته وی، قربانی می تواند تیم ملی کشور هندوستان را در رقابت های قهرمانی جهان در جزیره گوآم نیز همراهی و هدایت کند.
ابوذر قربانی اولین سرمربی لژیونر تاریخ فوتوالی ایران است.
گلستان از پایگاه های اصلی این رشته در کشور محسوب می شود، بطوری که بیشتر بازیکنان و کادر فنی تیم ملی ایران از این استان هستند و هم اکنون جعفر حاجی صفری از گرگان، به عنوان سرمربی این تیم فعالیت دارد.
3014/1648
>